Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 13-11-05, 23:29   #1
Friend
Turysta
 
Avatar Friend
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Opole
Postów: 93
Domyślnie Nagrzewnica płynu

Witam

Mam pytanie do bardziej obytych w temacie kolegów:
Czy oferowana z silnikami TDCi dodatkowa nagrzewnica płynu w układzie chłodzenia ma wpływ na szybsze nagrzewanie się zimnego silnika np: w zimie, co myslę ma znaczenie dla pracy silnika przy pokonywaniu krótszych dystansów np: w drodze do pracy itd...
I czy w takim razie jest warta zainwesowania dodatkowyh 700 zł w cenę autka??
__________________
pozdrawiam
Friend
Friend jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 00:59   #2
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie Re: Nagrzewnica płynu

Cytat:
Napisał Friend
Witam

Mam pytanie do bardziej obytych w temacie kolegów:
Czy oferowana z silnikami TDCi dodatkowa nagrzewnica płynu w układzie chłodzenia ma wpływ na szybsze nagrzewanie się zimnego silnika np: w zimie, co myslę ma znaczenie dla pracy silnika przy pokonywaniu krótszych dystansów np: w drodze do pracy itd...
I czy w takim razie jest warta zainwesowania dodatkowyh 700 zł w cenę autka??
Nagrzewnica plynu ma zastosowanie glownie po to, aby szybciej Ci bylo cieplej w aucie, bo wlasnie cieplo odbierane z ukladu chlodzenia trafia do przedzialu pasazerskiego. Dopoki silnik jest zimny - to ciepelka w srodku nieuswiadczysz niestety jest to bolesne w moim obecnym dieslu, ale za to rekompensuje mi on fun jaki mam przy wyprzedzaniu roznych pojazdow - banan od ucha do ucha - no i spalanko obecnie po jezdzie autostradowo-miejskiej (Londyn) - 6.2-6.5
Gdyby taka nagrzewnica istniala w FFI - napewno bym zamontowal/zamowil.
Natomiast jesli chodzi o zastosowanie tej nagrzewnicy plynu do szybszego nagrzania silnika...to moim zdaniem - bedzie ono znikome ze wzgledu na pojemnosc cieplna takiego kawalka zeliwa/stali. Ta grzalka jesli nagrzeje plyn do 60-70st C to bedzie dobrze, silnik oddaje sporo ciepla w postaci temp. do ukladu chlodzenia, ale trzeba pamietac ze spora czesc jest wypromieniowana przez sam blok silnika, a w przypadku gdy to my chcemy go podgrzac - to nie mamy juz mozliwosci zadzialac energia cieplna na blok silnika(no chyba ze ognisko pod silniorem ), zeby zagwarantowac mu takie same warunki cieplne jak podczas pracy. Mam nadzieje ze zrozumiales moja teorie cieplna - termodynamike mialem jakies 5 lat temu na studiach ale jakos nie zawsze czulem sie w niej asem - ale moze ktos lepszy mnie poprze luz zlaja - zobaczymy

Tak wiec grzaleczka - owszem spoko - ale tylko do podgrzania kabiny pasazerskiej. Dobrym rozwiazaniem a zarazem alternatywa dla takiej grzalki jest podgrzewanie przednich foteli - mialem okazje to przetestowac w zimny poranek w kumpla kombiaczku - bylem sceptycznie do tego nastawiony - ale musze przyznac ze jak w tyleczek po 2 minutach zaczelo sie cieplo robic, to faktycznie nie bylo juz problemem dla mnie ze z nawiewow nadal zimne powietrze sobie pedzilo
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 08:12   #3
Friend
Turysta
 
Avatar Friend
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Opole
Postów: 93
Domyślnie

Dzieki za wyjasnienie

Jeżeli dobrze zrozumiałem......silnik diesla nagrzewa się wolniej, i dlatego dodatkowa nagrzewnica jest dostęna własnie z tymi silnikami, a nie ma jej w silnikach benzynowych..
__________________
pozdrawiam
Friend
Friend jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-05, 10:33   #4
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał Friend
Dzieki za wyjasnienie

Jeżeli dobrze zrozumiałem......silnik diesla nagrzewa się wolniej, i dlatego dodatkowa nagrzewnica jest dostęna własnie z tymi silnikami, a nie ma jej w silnikach benzynowych..
Silnik diesla nagrzewa sie wolniej nie dlatego ze jest jakis ulomny, ale dlatego ze jesli chodzi o jegos sprawnosc cieplna to jest ona znacznie wyzsza niz silnika benzynowego. W dieslu wieksza ilosc energii po spaleniu mieszanki paliwowej przetwarzana jest na prace a tylko niewielka czesc jest wypromieniowana w postaci ciepla i oddana do bloku silnika. Stad nagrzewanie sie klekota jest zdecydowanie dluzsze niz benzynki.

Kumpel to ogrzewanie siedzen ma w benzynie i faktycznie szybciej to dziala niz ogrzewanie z nagrzewnicy. Tak wiec patencik dosc dobry
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-11-05, 23:27   #5
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Friend, moze chodzi ci o tzw. ogrzewanie postojowe????
dosyc ciekawa rzecz, kiedys czytalem na ten temat i doszedlem ze sa dwie odmiany, cos na kształt pieca jaki masz zapewne w domu, czyli robi sie ognisko spalajac benzyne Z BAKU!! i podgrzewajac wode w ukladzie chlodzenia.... jednakze nie bez celu zaznaczylem ze owa benzyna pobierana jest z baku, poniewaz jak ktos sie rabnie przy montazu, to uslyszysz tylko glosne BUUUM!!! i bedziesz mogl wykrecac 998.....
natomiast jest jeszcze druga opcja ogrzewanie elektryczne, ktore jest zarazem bardziej elastyczne, bo mozesz podgrzewac zarowno wode jak i OLEJ!!!! co pozytywnie wplynie na rozrusz klekota, a gdybys pokombinowal to pewnie daloby sie rowniez podgrzewac siedzenie.... z tym ze jest jedno 'ale' bo trzeba miec dostep do 220V, wiec jak po nocy wsiadasz, a autko stoi w garazu/na podworku to nie ma problemu, ale juz gdziekolwiek indziej... kicha
mimo to bardziej sensowne wydaje mi sie w dieslu podgrzewanie oleju badz nawet baku zeby nie trzeba bylo dlugo grzac zarowkami i rzeby poranny start klekota byl dla niego choc troche mniejsza tortura do tego w siedzenia ogrzewanie i gra muzyka

[ Dodano: Wto 15 Lis, 2005 ]
aha takowe ogrzewanie jest rowniez oferowane przez rozne inne firmy (glownie skandynawskie z wiadomyh powodow ) co jednak majac autko na gwarancji cie raczej nie zainteresuje....
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Dodatkowa nagrzewnica w układzie chłodzenia??? Lookasik Silnik i skrzynia 8 18-09-08 23:56
[FFII] Dodatkowa nagrzewnica vs spalanie BISHOPANDROID Inne techniczne 0 28-11-07 10:17
[FFII] Opcja-Dodatkowa nagrzewnica płynu w układzie chłodz. keisim Silnik i skrzynia 5 17-04-07 21:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u