Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 30-01-10, 13:40   #1
K26
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kielce
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
TK Kielce
Postów: 89
Domyślnie Problem z pilotem.

Jeżeli temat był poruszany - przepraszam z góry - ale nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam ten.

Mianowicie, dziś pod sklepem pilot od centralnego zamka odmówił mi posłuszeństwa po otworzeniu drzwi bagażnika nim. Drzwi już nie dał rady otworzyć. Drzwi również nie chciał otworzyć z kluczyka (jest lekko przetarty już). Na całe szczęście miałem zapasowy kluczyk (z pilotem ostatnio było słabo, więc zacząłem go nosić i zapomniałem na całe szczęście wyjąć, ale dwa tygodnie temu wymieniłem baterię i pilot śmigał poprawnie). Samochód odpaliłem za pomocą klucza z pilotem - taki z 3 przyciskami.

Samochód na parkingu po powrocie do domu zamknąłem również pilotem z kluczyka, pilot 0 reakcji.

Czy jeżeli samochód odpala z kluczyka z pilotem znaczy to że pilot się nie rozkodował, bo nie działa tylko sygnał radiowy?

Zaznaczam, że bateria była wymieniana 2 tyg. temu. Otworzyć, wyjąć i włożyć baterię - może to coś pomoże - czy też lepiej nie? Jestem zielony w tym temacie...
K26 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-10, 13:49   #2
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

W kluczyku masz dwie rzeczy, pilot i immo. Immo działa więc auto odpalasz bez problemu, natomiast w pilocie obstawiałbym baterię. Skoro po wymianie baterii działał a raptem przestał, najszybciej jakaś badziewna bateria Ci się trafiła.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-10, 12:43   #3
K26
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kielce
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
TK Kielce
Postów: 89
Domyślnie

I wracam do tematu. Baterię ponownie wymieniłem - podobno na lepszą - panasonica. Sytuacja jednak nie uległa zmianie. Auto odpala z tego kluczyka, ale pilot jak nie działał tak nie działa. Przeprowadzić operację kodowania?
K26 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-10, 14:38   #4
pawel_k
Turysta
 
Avatar pawel_k
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Katowice
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
2000
SK Katowice
Postów: 59
Domyślnie

Ja by spróbował ponownie zakodować kluczyk (tylko pilota - tutorial znajdziesz na forum), a jeśli to nie pomogło to chyba jest większy problem z elektroniką klucza, no chyba że baterię źle włożyłeś lub bateria jakaś stara.
__________________
pawel_k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-10, 16:05   #5
K26
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kielce
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
TK Kielce
Postów: 89
Domyślnie

Zaprogramowałem przed chwilą pilota - śmiga jak nowy

"Jeżeli chcesz zaprogramować pilota to wkładasz kluczyk i przekręcasz 4x z poz. 0 do II w ciągu 6 sekund, wyłączasz zapłon i po 10 sekundach słyszysz sygnał akustyczny który powiadamia o gotowości do programowania nowego pilota. Wtedy klikasz dowolny przycisk na nowym pilocie i słyszysz sygnał akustyczny (pilot zaprogramowany). Teraz albo włączasz zapłon albo czekasz 10 sekund aby wyjść z trybu programowania i voila."
K26 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-03-10, 17:08   #6
Matis2
Turysta
 
Avatar Matis2
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Skąd: Kłodzko
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
maj
2008
DKL powiat kłodzki (Kłodzko)
Postów: 222
Domyślnie

wyciągnij bezpiecznik który jest z tyłu skrzynki w kabinie nr 63 20A ŻÓŁTY i zobacz czy się nie spalił a przy okazji wyczyść styki w pilocie u mnie pomogło.
__________________
Ford Focus mk2 lift 1.6 duratec Ford Focus mk1 1.6 16v zetec wcześniej Ford Fiesta
Matis2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u