Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-05-09, 20:41   #1
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie Klapa bagażnika

Witam szukałem dużo ale nie znalazłem nic konkretnego. Mam pytanko odnośnie otwierania klapy bagażnika - nie działa ani z przycisku ani z pilota. Po wciśnięciu przycisku słychac tylko załaczenie sie na chwile przekaźnika za schowkiem ale zamek sie nie otwiera. Co może być powodem i ewentualnie jak to usprawnić?

[ Dodano: Sro 06 Maj, 2009 06:06 ]
Widzę, że nikt nie ma problemów z klapą bagażnika.
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 16:47   #2
huberthc
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: lbn
Postów: 4
Domyślnie

U mnie np, aby otworzyć z pilota należy nacisnąć dwa razy w ciągu 3 sekund, jednokrotne naciśnięcie nic nie daje.. Co nie zmienia faktu, że z przycisk na desce starczy wcisnąć tylko raz :P
huberthc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 18:29   #3
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Cytat:
Napisał huberthc
U mnie np, aby otworzyć z pilota należy nacisnąć dwa razy w ciągu 3 sekund, jednokrotne naciśnięcie nic nie daje.. Co nie zmienia faktu, że z przycisk na desce starczy wcisnąć tylko raz :P
Potwierdzam mam tak samo ale kolega jest tajemniczy i nie podaje o jakie model chodzi i czeka na odpowiedż,może przytrzasnąłeś coś klapą i ją naprężyło i teraz mechanizm nie chce puścić lub druga osoba niech naciśnie klapę a ty próbuj otwierać,a z kluczyka też nie działa?
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 19:35   #4
gildor
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ranid
Cytat:
Napisał huberthc
U mnie np, aby otworzyć z pilota należy nacisnąć dwa razy w ciągu 3 sekund, jednokrotne naciśnięcie nic nie daje.. Co nie zmienia faktu, że z przycisk na desce starczy wcisnąć tylko raz :P
Potwierdzam mam tak samo ale kolega jest tajemniczy i nie podaje o jakie model chodzi i czeka na odpowiedż,może przytrzasnąłeś coś klapą i ją naprężyło i teraz mechanizm nie chce puścić lub druga osoba niech naciśnie klapę a ty próbuj otwierać,a z kluczyka też nie działa?
ja tez mam problem. ale wiem co jest przyczyną. mianowicie nie chce sie otworzyc ani z przycisku konsoli ani z kluczyka. przy czym kluczyk czuc ze jest zablokowany. mozna zlamac a nie ruszy. po dosicnieciu klapy przy zamku z kluczyka ciagle jest zablokowane, ale z przycisku konsoli da sie otworzyc. problemem jest sam zamek klapy a wlasciwie jego element plastikowy do ktorego dociska sie zatrzask zamka. po prostu zatrzaska wlazi za daleko. ten plastik jest popękany. zużył sie. nie widze zeby dalo sie rozebrac samego zamka, wiec nabylem go na szrocie.
gildor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 20:12   #5
Ranid
Turysta
 
Avatar Ranid
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Kudowa Zdr.
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
1999
Postów: 534
Domyślnie

Cytat:
Napisał gildor
przy czym kluczyk czuc ze jest zablokowany.
Czyszczenie wkładki jest proste ale trzeba ją wyciągnąć,można spróbować po zdięciu tapicerki z klapy nasmarować,moim zdaniem jak nie chodzi na kluczyk to złodziej ma utrudnienie,dawniej kolega zapychał specjalnie zamki żeby złodziej nie wlazł.
__________________
robert-z-kielc
Ranid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-09, 20:20   #6
gildor
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Warszawa
Postów: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ranid
Cytat:
Napisał gildor
przy czym kluczyk czuc ze jest zablokowany.
Czyszczenie wkładki jest proste ale trzeba ją wyciągnąć,można spróbować po zdięciu tapicerki z klapy nasmarować,moim zdaniem jak nie chodzi na kluczyk to złodziej ma utrudnienie,dawniej kolega zapychał specjalnie zamki żeby złodziej nie wlazł.
przecież pisalem, ze winny jest zamek. opisałem tez z grubsza gdzie. nie mam problemu z wkladką. zwyczajnie linką się nie daje ruszyć, a automat otwiera.
gildor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-09, 19:36   #7
jacekn74
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: mazowsze
Postów: 102
Domyślnie

Problem klapy dotyczy kombi, kluczykiem otwiera sie bez problemu. czy ma ktos jakis patent na otwieranie z przycisku???

[ Dodano: Sob 16 Maj, 2009 17:14 ]
Czy ktoś wie jakie powinno być napięcie na kostce przy zamku klapy bagażnika. Dzisiaj zmierzyłem i po nacisnieciu przycisku pojawia sie na chwile napiecie ok 8V i słychac jak załacza sie przekaznik w schowku ale to trwa tylko chwilke no i klapa sie nie otwiera. Czy to napięcie nie jest za małe i co moze byc tego powodem?
jacekn74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Klapa bagażnika jacekn74 Elektryka, audio i alarmy 2 05-06-09 20:42
Klapa bagażnika jak w żuku ! donking Inne techniczne 4 15-05-09 13:51
Siatka bagażnika, krata bagażnika Focus I !! robert_072 Inne techniczne 2 25-05-08 20:37
Stukająca klapa bagażnika jacekn74 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 13 15-04-08 10:47
Klapa bagażnika - problem z otwarciem zbigmazu Elektryka, audio i alarmy 20 25-03-07 00:05

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u