Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 18-03-11, 15:10   #1
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie 1.8 TDCI różnica temperatury między komputerem a wskaźnikiem

Witam koledzy,
mam problem z Foką.

Skoczyła mi mocno temperatura do 120 stopni przy przeciągnięciu Foki na 3 i 4 biegu. Niestety ubyło też około litra płynu przez otwór w zbiorniczku - poleciało wszystko przez otwór upustowy zbiorniczka.

Obecnie jestem umówiony z mechanikiem na wtorek aby przejrzał auto bo podejrzewa uszczelkę pod głowicą albo nagrzewnicę (brak ogrzewania w aucie). Jeden przewód z nagrzewnicy jest gorący a drugi całkowicie zimny.

Do sedna :
chciałem spytać o różnicę temperatur między wskazaniami w trybie serwisowym a wskaźnikiem na zegarach.
Tryb serwisowy w opcji "engine temp." pokazuje nawet 138 stopni podczas gdy wskazówka stoi prawie w pionie.
Jak się do tego odnieść ??? Dodam, że nawet po krótkiej jeździe i rozgrzaniu do tych 90 stopni włacza się także wentylator.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-03-11, 15:39   #2
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

no to wyglada na uszczelke glowicy jesli uklad chlodzenia sprawny.

138st to temp cylindra a nie plynu tym sie niemartw-wystarczy ze wskazowka jest w pionie to jest ok..a jesli przechodzi poza pion w strone czerwonego to sie martw.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-11, 13:09   #3
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Zablokowana nagrzewnica nie bedzie miala nic wspolnego z przegrzaniem...zablokowana chlodnica oleju juz tak.
Przy uszkodzonej uszczelce pod glowica (czego raczej nie podejrzewam) bedzie bablowalo w zbiorniczku wyrownawczym i po przegazowaniu strzeli w koncu zbiornik.
Zaczalbym od sprawdzenia czy plyn idzie na chlodnice i czy wentylatory sie wlaczaja, ale tak szybie zagrzanie silnika bedzie najprawdopodobniej od turbo, wiec sprawdz czy olej sie poprawnie chlodzi.

Wskaznik bierze wartosci z komputera, wiec powinien wyswietlac to samo. Tu nie ma bezposrednieg polaczenia. Wszystko idzie przez komputer.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-11, 13:44   #4
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Przy uszkodzonej uszczelce pod glowica (czego raczej nie podejrzewam) bedzie bablowalo w zbiorniczku wyrownawczym i po przegazowaniu strzeli w koncu zbiornik.
Sprawdzałem dwa razy po zwykłej, krótkiej jeździe płyn w zbiorniczku (tylko do podniesienia wskazówki do pionu) :
- po odkręceniu korka, mocno uderza powietrze w zbiorniczku i płyn aż bulgocze (cofa się najgrubszym przewodem do zbiorniczka)

Cytat:
Napisał mkaminski100 Zobacz post
Zaczalbym od sprawdzenia czy plyn idzie na chlodnice i czy wentylatory sie wlaczaja, ale tak szybie zagrzanie silnika bedzie najprawdopodobniej od turbo, wiec sprawdz czy olej sie poprawnie chlodzi.
Wentylatory właczają się po zdarzyło się 2-3 razy , że przy 90 stopniach wentylatory chodziły w czasie jazdy. Przy mojej normalnej miejskiej jeździe nigdy w żadnym aucie nie zdarzało się coś takiego.

Jutro odstawiam auto do mechanika, który zawsze naprawiał mi FFI.
Zobaczmy co oceni.


Pierwsze ostre zagrzanie się auta miało miejsce po przeciągnięciu na 3 i 4 biegu. Wtedy wywaliło zbiorniczkiem litr płynu. Zgasiłem momentalnie auto i po 2-3 minutach zajrzałem pod maskę. Poprostu ubyło płynu a na wskaźniku odrazu było 90 stopni. Nie możliwe zeby 2-3 minuty temperatura spadła o 40 stopni.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-11, 21:56   #5
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

No i znowu auto zagrzało się...

dzisiaj przy lekko żwawszej jeździe temperatura skoczyła na 100, pozniej 110 aż do maksimum. Zatrzymałem się szybko, zajrzalem pod maskę (płyn wcale nie wrzał) wentylator pochodził ze 3-4 minuty i temperatura spadła w tym czasie do 90.

Dojechalem do domu, odkręciłem korek i ku mojemu zdziwieniu, płyn wracał przewodami do zbiorniczka aż pod sam jego sufit !!! Na końcu w maksymalnie pełnym zbiorniczku zaczeło lecieć powietrze.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-03-11, 12:34   #6
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panther Zobacz post
No i znowu auto zagrzało się...

dzisiaj przy lekko żwawszej jeździe temperatura skoczyła na 100, pozniej 110 aż do maksimum. Zatrzymałem się szybko, zajrzalem pod maskę (płyn wcale nie wrzał) wentylator pochodził ze 3-4 minuty i temperatura spadła w tym czasie do 90.

Dojechalem do domu, odkręciłem korek i ku mojemu zdziwieniu, płyn wracał przewodami do zbiorniczka aż pod sam jego sufit !!! Na końcu w maksymalnie pełnym zbiorniczku zaczeło lecieć powietrze.
Otworz korek i poczekaj chwile, najlepiej zanim sie przegrzeje. Uklad jest cisnieniowy wiec przy przegrzaniu normalne jest, ze plyn sie prawie zagotuje, ale jak poczekasz az sie ustabilizuje to przegazuj i zobacz czy bedzie szlo powietrze.

Sprawdz jak gorace sa rury na chlodnicy - idaca od termostatu i od bloku. Moze masz zapchany uklad i nie moze sie wychlodzic.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-03-11, 22:52   #7
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

No to chyba masz zapowietrzony/zapchany układ.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 20:32   #8
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

Dzisiaj wysra*o ze zbiorniczka calutki płyn.

Delikatnie przeciągnełem auto na odcinku 500 metrów żeby sprawdzić co się stanie z płynem.
Niestety wskaźnik po chwili pokazał 120 stopni a w zbiorniczku zrobiła się susza. Wszystko wywaliło na nadkole zaworem upustowym w zbiorniczku.

Mechanik dał ciała bo umówił się na wtorek a jak przyszło co do czego to powiedział, że może zająć się autem dopiero w połowie kwietnia.
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 21:40   #9
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cytat:
Napisał Panther Zobacz post
Dzisiaj wysra*o ze zbiorniczka calutki płyn.

Delikatnie przeciągnełem auto na odcinku 500 metrów żeby sprawdzić co się stanie z płynem.
Niestety wskaźnik po chwili pokazał 120 stopni a w zbiorniczku zrobiła się susza. Wszystko wywaliło na nadkole zaworem upustowym w zbiorniczku.

Mechanik dał ciała bo umówił się na wtorek a jak przyszło co do czego to powiedział, że może zająć się autem dopiero w połowie kwietnia.
Wychodzi na glowice. POszukaj moze innego mechanika, bo nawet jak poczekasz to we wrzesniu odbierzesz auto.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 21:44   #10
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

mkaminski100, jeśli możesz mi wytłumaczyć - skąd bierze się taki ciśnienie, że wywala płyn przez zbiorniczek albo cofa płyn przewodami do zbiorniczka ?
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-11, 22:35   #11
mkaminski100
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Basingrad
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
styczeń
2005
Postów: 948
Domyślnie

Cisnienie w cylindrow przechodzi przez uszczelke do ukladu chlodzenia i powietrze wypycha plyn.
Nie zawsze jest to uszczelka, czasami awaria chlodzenia, bo plyn jest pod cisnieniem i nawet przy 100 stopniach nie bedzie wrzal. Jezeli jednak wtedy otworzysz korek to sie rozszczelni i zacznie sie "gotowac".
Najlepiej jest pojechac do mechanika ktory ma tester do CO2 - wlewa plyn do fiolki i przyklada do zbiorniczka. Jak zmieni kolor to gazy z cylindrow ida do plynu. Jezeli nie to mozna szukac dalej i nie trzeba bezsensownie zdejmowac glowicy.
__________________
Ford to brzmi durnie.
mkaminski100 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-03-11, 16:43   #12
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Panther jak chcesz to powtorz ten sam test na zimnym silniku.
Za 500m niepowinien zagotowac plynu a jak cisnienie wywali plyn to bedziesz wiedzial napewno ze to to.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[C-MAX] Problem ze wskaźnikami, komputerem... LordSpooky Inne techniczne 3 19-09-10 17:21
Problem ze wskaźnikiem prędkości Kamiloo85 Inne techniczne 1 21-08-09 21:48
FF2 duża różnica między wskazaniem kompa i obliczeniem Carmen Silnik i skrzynia 5 27-02-09 16:59

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u