Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-10-07, 11:55   #1
max70
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Piła
Postów: 3
Domyślnie Odzyskanie gwarancji

Witam szanownych kolegów. Moje pytanie dotyczy możliwości odzyskania że tak powiem utraconej gwarancji na perforacje blach. Z tego co wiem Focusy od 2002 roku mają 12 letnia gwarancję na perforacje. Przymierzam się do kupna Foczki i jeśli kupię model z 2002 roku a poprzedni właściciel nie dokonywał corocznych przeglądów autka w serwisie i utracił przez to gwarancję, to jesli podjadę do serwisu w celu przeglądu i napraw dotyczacych blacharki na mój koszt oczywiście ową gwarancję odzyskam? I jeszcze jedno czy słowo perforacja dotyczy jakis szczególnych usterek czy poprostu jesli zauważę że zaczyna wychodzić mi gdzieś rdza zostanie mi to w ramach tej właśnie gwarancji usunięte? Z tego co wiem serwisy różnie interpretują takie problemy, może ktoś z szanownych kolegów miał z tym styczność i udzieli mi odpowiedzi za co z góry bardzo dziękuje.
max70 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-07, 11:58   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

1. uzyj
2. nie da sie takiej gwarancji odzyskac
3. jedyne wyjscie to zakup foczki w przysalonowym komisie, gdzie jako warunek zakupu podasz ze ma miec gwarancje na perforacje nadwozia - tyle ze wtedy upewnij sie ze masz to na pismie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-07, 12:23   #3
max70
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Piła
Postów: 3
Domyślnie

Takie samo pytanie zadałem w naszym serwisie dość długo czekałem na odfpowiedz i była ona pozytywna, ale sugerowano mi że to odosobniony problem. Boję się że mogą zmieniać zdanie i dlatego szukam potwierdzenia wśród innych użytkowników. Opcji szukaj użyłem.
__________________
Pozdrawiam
Joana
max70 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 00:02   #4
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie

Jest na to sposób. Sam przez to przeszedłem. Najpierw musisz mieć opinię Ford Polska (najlepiej na piśmie), która stwierdza, że po zapoznaniu się z zaistniałą sytuacją FP wyraża zgodę na naprawę blacharsko-lakierniczą, która pozwoli na odzyskanie gwarancji. Warunkiem tego jest naprawa samochodu tylko i wyłącznie w ASO. Decyzja FP ma kluczowe znaczenie bo ASO lubią interpretować przepisy na własna korzyść.
Prawdopodobnie poprzedni właściciel zaniedbał coroczne przeglądy i stracił gwarancję. Perforacja to wszelkie ogniska rdzy, pęcherze na lakierze, w ogóle wszystko co dzieje się z lakierem lub blachą bez winy właściciela.
Powodzenia.
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 01:28   #5
karolbe
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
1. uzyj
2. nie da sie takiej gwarancji odzyskac
3. jedyne wyjscie to zakup foczki w przysalonowym komisie, gdzie jako warunek zakupu podasz ze ma miec gwarancje na perforacje nadwozia - tyle ze wtedy upewnij sie ze masz to na pismie
jak sie nie da jak sie da. ja odzyskalem, warunkiem bylo naprawienie wszystkich usterek perforacji w aso, no wiec naprawili i znow mam podbita gwarancje...

karol
karolbe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 01:43   #6
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

karolbe, ilu przegladow ci brakowalo? tak po prostu po kilku latach wpadles do ASO i powiedziales ze chcialbys z powrotem gwarancje i jestes gotow zaplacic za ewentualne poprawki, ktore juz trzeba zrobic? napisz cos wiecej...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 06:54   #7
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
2. nie da sie takiej gwarancji odzyskac
NIE PRAWDA - da się


Cytat:
Napisał MisiekT
[ tak po prostu po kilku latach wpadles do ASO i powiedziales ze chcialbys z powrotem gwarancje i jestes gotow zaplacic za ewentualne poprawki, ktore juz trzeba zrobic?
TAK

Koledzy - więcej samodzielności = słuchawka w dłoń i tel. do ASO.
Ja odzyskałem gwarancję na perforację. Poprzedni właściciel nie robił przeglądów blacharki.
Procedura:
- jedziesz do ASO i mówisz, że chcesz odzyskac gwarancje
- pan bada samochód - jeśli stwierdzi naprawy musisz wykazać, że były robione w ASO. Jeśli nie bylo napraw blacharsko - lakierniczych to lepiej. Drobne odpryski lakieru mozna samemu naprawić lakierem zaprawkowym. Poważniejsze uszkodzenia lakieru należy naprawic w ASO. Badają grubość lakieru.
- jeśli test przejdzie OK to dostajesz wpis do książki
- w kasie ASO wpłacamy za ten przegląd 100zł +VAT
- potem coroczny przegląd = 65zł
Procedurę przywrocenia gwarancji robiłem w wakacje 2007.
pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 07:04   #8
KleXon
Turysta
 
Avatar KleXon
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Częstochowa
Postów: 215
Domyślnie

Arturek, a czy na przywrocenie gwarancji moze miec wplyw takie cos jak maleowanie malego odprysku na samym przednim kancie maski spowodowany uderzeniem kamienia podczas jazdy?

i jeszcze jedno, mam malego psikusa pod lusterkiem (standard) i male zadrapanie po marketowym wozku. Nie wiesz jaki to bedzie mialo wplyw na odzyskanie gwarancji?
__________________
KleXon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 09:27   #9
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał karolbe
bylo naprawienie wszystkich usterek perforacji w aso
Cytat:
Napisał Arturek
Poważniejsze uszkodzenia lakieru należy naprawic w ASO
A co ja napisałem?
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 10:05   #10
karolbe
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT
karolbe, ilu przegladow ci brakowalo? tak po prostu po kilku latach wpadles do ASO i powiedziales ze chcialbys z powrotem gwarancje i jestes gotow zaplacic za ewentualne poprawki, ktore juz trzeba zrobic? napisz cos wiecej...
W ksiazce serwisowej nie bylo zadnej pieczatki odnosnie przegladu powloki lakierniczej, jednakze samochod (4 letni, kupiony przeze mnie w czerwcu tego roku) mial oczywiscie wszystkie przeglady robione w ASO co mogloby sugerowac, ze jak robili przeglad samochodu to musieli tez obejrzec blachy...ale tego pewien nie jestem.

Pozatym wygladalo to dokladnie jak napisales, poniewaz dopiero co kupilem ten samochod a na tylniej klapie juz byla rdza, pomyslalem, ze pojade do ASO i dowiem sie co i jak z gwarancja. No i powiedzieli, ze jak zaplace za wszystkie ewentualne poprawki, to gwarancja bedzie zwrocona, no i zostala. Dokladnie nie pamietam ile to kosztowalo, musialbym wydostac fakture z biura rachunkowego.

Pozdrawiam
karolbe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 12:04   #11
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał KleXon
Arturek, a czy na przywrocenie gwarancji moze miec wplyw takie cos jak maleowanie malego odprysku na samym przednim kancie maski spowodowany uderzeniem kamienia podczas jazdy?
Jak podjechałem pierwszy raz na odnowienie gwarancji to miałem odpryski po kamieniach na masce. Kazali mi kupić lakier zaprawkowy i stwierdzili, że sam mogę to naprawić. Gdy zalakierowłem pendzelkiem z zestawu ubytki to przy drugiej wizycie odnowili gwarancję


Cytat:
Napisał KleXon
Arturek,i jeszcze jedno, mam malego psikusa pod lusterkiem (standard) i male zadrapanie po marketowym wozku. Nie wiesz jaki to bedzie mialo wplyw na odzyskanie gwarancji?
Wszystko zależy na kogo trafisz. Poprostu podjedź, powiedz, że jesteś zainteresowany odnowienim gwarancji. Ja przy pierwszej wizycie nic nie płaciłem za oglądanie samocgodu przez pracownika ASO. Za drugim razem ten sam człowiek mnie pamiętał, popatrzył czy zrobiłem co zalecił i podpił pieczątkę.

Lakier nie musi być ideał, byle nie było rys do gołej blachy. Drobne otarcia dopuszczalne. Oglądją auto dokładnie, ale nie sprawdzali stanu blacharki podwozia.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-07, 14:16   #12
max70
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Piła
Postów: 3
Domyślnie

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi i poważne podejście do tematu ,naprawdę można na Was liczyć!!! Czyli decyzja podjęta kupie Foczke od 2002 roku i nie będę miał problemów że wrąbie mi ją rdza Skończą się docinki kumpli typu "... po co ci Focus będziesz co roku płacił za blacharke i lakiernika..." Teraz problem w wyborze odpowiedniego autka za rozsądne pieniądze, a to już jest niezła sztuka i chyba duże szczęście.Jeszcze raz dziękuje!
__________________
Pozdrawiam
Joana
max70 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-10-07, 21:05   #13
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Potwierdzam, gwarancję na blachę da się odzyskać. Byłem w piątek na przeglądzie po 60 000 i z ciekawości spytałem co i jak. Trzeba u nich naprawić ewentualne uszkodzenia, poddać się przeglądowi i wznawiają gwarancję. Jak kupowałem swoją, to rozważałem tą opcję, ale okazała się niepotrzebna, bo zrobili na gwarancji, mimo że przegląd był spóźniony o 1,5 miesiąca.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-07, 19:32   #14
wojtiix
Turysta
 
Avatar wojtiix
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Skąd: Podlaskie
Postów: 299
Domyślnie

A jeszcze takie pytanie, czy ktos sie orientuje gdzie w wawie jest duza szansa na dostanie tej gwarancji, czyt. do ktorego serwisu pojechac z prosba o jej odzyskanie??

[ Dodano: Wto 06 Lis, 2007 16:55 ]
http://forum.focusklubpolska.pl/view...t=22554#266302

bylem w ASO i tam bedzie w miare postepow dalsza relacja
__________________
Wojtiix pozdrawia [you:145a3f68f4]
wojtiix jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-08, 22:17   #15
mac77
Turysta
 
Avatar mac77
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 8
Domyślnie

Witam. u mnie sprawa wygląda tak, że nie mam książki serwisowej a auto kupiłem przez komis od firmy leasingowej. Leasingodawca nie dał książki z pojazdem. Auto jest z 04.2004 więc zależy mi również na tej gwarancji na blachę. Jak wiadomo auta w leasingu są serwisowane w ASO (wychodziłoby że ostatni przegląd musiał być w 04.2007). Czy w tym przypadku jest możliwe uzyskanie/odzyskanie gwarancji? Mam Fakturę którą firmie leasingowej wystawiła firma POL-MOTORS -dealer z Wrocławia. Pisałem do nich czy możliwe jest odtworzenie książki ale kompletnie mnie olali.
mac77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-08, 08:07   #16
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
Najlepiej zadzwoń ze swoim pytaniem do Ford Polska.
Nie wiem jak teraz ale kiedyś mieli bezpłatną infolinię 0800....
http://www.ford.pl
Mnie na infolini pomogli - szukałem u którego dealera było sprzedane moje auto.
pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-09, 09:24   #17
FocusSmok
Turysta
 
Avatar FocusSmok
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Tarnów/Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
KT Tarnów
Postów: 63
Domyślnie

witam,

takie pytanie. Piszecie, ze da sie odnowic gwarancje w ASO poprzez pojechanie do nich, zeby sprawdzili gdzie jest ruda i ja naprawili. Jaki moze byc koszt naprawy obydwu tylnich drzwi.. ruda pojawila sie tam na dole.. od strony progu.

Z gory dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam,
Daniel
__________________
FocusSmok - uliczny wojownik !!
FocusSmok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-09, 11:28   #18
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
W grudniu miałem minimalną walkę z rudą u dołu drzwi w mondeo.
Rachunek na koszt forda to ok 300zł (nie mam faktury pod reką aby sprawdzić dokładnie)
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-09, 16:00   #19
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek
Witam
W grudniu miałem minimalną walkę z rudą u dołu drzwi w mondeo.
Rachunek na koszt forda to ok 300zł (nie mam faktury pod reką aby sprawdzić dokładnie)
Arturek tylko, że Ty miałeś pewnie aktualną gwarancję na perforację blachy?
Ciekawi mnie tylko czy kwotę którą podałeś ja zapłaciłbym w ASO za taką samą naprawę jak Twoja ale bez ważnej gwarancji na perforację?!Czy raczej musiałbym zapłacić znacznie więcej?
pzdr
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-09, 17:28   #20
FocusSmok
Turysta
 
Avatar FocusSmok
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Tarnów/Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
KT Tarnów
Postów: 63
Domyślnie

dolanczam sie do pytania
__________________
FocusSmok - uliczny wojownik !!
FocusSmok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-09, 11:10   #21
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał FocusSmok
dolanczam sie do pytania
Chyba trzeba podjechać do ASO i zapytać.
Odpowiem dla porównania.
Ktos mi zrobił małą ryskę na tylnym zderzaku (chyba hakiem) - w ASO mi odpowiedzieli 750zł
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-09, 12:11   #22
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

badałem temat i jest tak:
małe ognisko rudej od strony wewnętrznej na drzwiach/klapie to 300-400PLN
naprawa błotnika (rysa przeszła przez podkład) 800PLN
nie wiem jak z klepaniem elementów, ale pewnie trzeba doliczyć ze 3h robocizny po 150PLN

suma sumarum - jak nie masz gwarancji na blachę, a auto jest porysowane/poobijane żre go ruda to koszta średnio z 800PLN za element do naprawy

jak samochód jest spoko to koszta około 100PLN (rozszerzony przegląd blacharski)

można zaryzykować samemu naprawić (usunąć rudą/podmalować), może się nie zorientują i podjechać odzyskać gwarancję
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-09, 09:19   #23
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Tylko czy takie ryzyko w razie zorientowania przy oglądaniu auta w serwisie będzie się opłacało? tego chyba nie wie nikt!...chyba , że się ma znajomości w ASO?
__________________
ed
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-09, 17:44   #24
FocusSmok
Turysta
 
Avatar FocusSmok
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Tarnów/Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
listopad
2003
KT Tarnów
Postów: 63
Domyślnie

probowal juz tak ktos zrobic ?
__________________
FocusSmok - uliczny wojownik !!
FocusSmok jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-09, 12:29   #25
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
Tylko czy takie ryzyko w razie zorientowania przy oglądaniu auta w serwisie będzie się opłacało? tego chyba nie wie nikt!...chyba , że się ma znajomości w ASO?
Ale nic nie tracisz.
Przecież już wczesniej sam naprawiłeś auto (rozważamy teoretycznie) więc blacharka OK +> tak specjalnie nie zależy Ci na gwarancji.
Mozna zaryzykować bo możesz zyskać gwarancję, a nic nie tracisz bo i tak auto już naprawiłeś.
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-09, 18:58   #26
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arturek
Cytat:
Napisał marcelo1
Tylko czy takie ryzyko w razie zorientowania przy oglądaniu auta w serwisie będzie się opłacało? tego chyba nie wie nikt!...chyba , że się ma znajomości w ASO?
Ale nic nie tracisz.
Przecież już wczesniej sam naprawiłeś auto (rozważamy teoretycznie) więc blacharka OK +> tak specjalnie nie zależy Ci na gwarancji.
Mozna zaryzykować bo możesz zyskać gwarancję, a nic nie tracisz bo i tak auto już naprawiłeś.
Nic nie tracisz? Arturek! przecież tu chodzi o oddzyskanie gwarancji na blachę- jeśli jej nie uzyskasz owszem masz naprawione auto ale pojawiająca się ruda to znów naprawa we własnym zakresie a to oznacza znów jakieś koszty naprawy...wiesz przecież, że w przypadku gwarancji ruda naprawiana jest na koszt Forda?!
pzdr
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-09, 10:23   #27
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

to przy wyjściu rudej kolejny raz naprawiasz w aso i gwarancja ci wróci
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-09, 12:29   #28
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
Cytat:
Napisał Arturek
Cytat:
Napisał marcelo1
Tylko czy takie ryzyko w razie zorientowania przy oglądaniu auta w serwisie będzie się opłacało? tego chyba nie wie nikt!...chyba , że się ma znajomości w ASO?
Ale nic nie tracisz.
Przecież już wczesniej sam naprawiłeś auto (rozważamy teoretycznie) więc blacharka OK +> tak specjalnie nie zależy Ci na gwarancji.
Mozna zaryzykować bo możesz zyskać gwarancję, a nic nie tracisz bo i tak auto już naprawiłeś.
Nic nie tracisz? Arturek! przecież tu chodzi o oddzyskanie gwarancji na blachę- jeśli jej nie uzyskasz owszem masz naprawione auto ale pojawiająca się ruda to znów naprawa we własnym zakresie a to oznacza znów jakieś koszty naprawy...wiesz przecież, że w przypadku gwarancji ruda naprawiana jest na koszt Forda?!
pzdr
W tym momencie wchodzimy w rozważania teoretyczne - przecież jeśli już usunąłeś POPRAWNIE korozję, to nie powinna wrócić
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-09, 15:51   #29
marcelo1
Turysta
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Kraków
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2003
Postów: 34
Domyślnie

Ale może się pojawić w innym miejscu i co wtedy?
Arturek sam wiesz, że Foczki są bardzo podatne na rudą a Ty piszesz, że są to rozwiązania teoretyczne...
pzdr
marcelo1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 19:17   #30
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Cytat:
Napisał marcelo1
...że Foczki są bardzo podatne na rudą a Ty piszesz, że są to rozwiązania teoretyczne...
pzdr
Wiecie dlaczego akurat focusy tak rdzewieją a inne marki jakoś nie borykaja się tak mocno z tym problemem?

I drugie pytanie - czy jak odzyskam gwarancję na blachę i bedę robił te przeglądy to oni usuną mi każdy slad rdzy , który zauważę za darmo? (do 12 lat okresu gwar.)

I trzecie pytanie czy chcąc samemu walczyć z rudą nie można poprosić lakiernika o pomalowanie "fragmentu" a nie całego elementu? Ostatnio jak miałem małą rysę na drzwiach facet zrobil mi tylko ich fragment i zapłaciłem z 5x mniej niż za cały element.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Odzyskanie gwarancji na blachy - które ASO w Poznaniu undefine Serwis i gwarancja 0 28-02-09 17:32
[FFI] Odzyskanie gwarancji na blache vs auto z Niemiec herrradek Serwis i gwarancja 22 07-01-08 20:36
Okres gwarancji części wymienionej na gwarancji :D Michał Serwis i gwarancja 2 31-10-07 18:40
Po gwarancji kumek Serwis i gwarancja 1 17-08-05 20:40

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u