Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-02-09, 12:30   #1
montie
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kraków
Postów: 60
Domyślnie wentylacja - zapach - dziwny problm

Witajcie. Mam pytanie. Mam foczke z 99 roku(extra autko). Nie mam w niej klimy - no coz ale i tak jest super. Od moze miesiaca czyli okres zimowy zaczyna cos dziwnie pachniec z wentylacji. Jak mam wlaczony nawiew(bez obiegu wewnatrznego) dziwnego zapachu nie ma, dopiero jak dam obieg wewnetrzny a konkretnie opcja szyba-nogi przez chwile smierdzi dziwnie a potem przestaje. W czym moze byc problem?? Moze filtr przeciwpylkowy? Jak foczke mam od 1 roku i 7 miesiecy nie wymienialem go - moze w tym problem?? Jakas sugestia? Czy mozna przeczyscic caly uklad nawiewow tak jak sie to robi przy czyszczeniu klimy? Ile to moze kosztowac? A drugie pytanie - wentylator od nawiawu - jak dam na 2 to troszke piszczy przez chwile a potem przestaje - jak to naprawic?? wymiana wentylatora czy jakis smarowanie??
montie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 16:29   #2
ppgor
Turysta
 
Avatar ppgor
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gorlice i Beskid Niski
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2010
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 934
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał montie
od 1 roku i 7 miesiecy nie wymienialem go
no błąd
__________________
POLSKA

ppgor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 17:37   #3
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

W obiegu wentylacji zbiera się, zwłaszcza zimą wilgoć...
I to ona po włączeniu powoduje "dziwny" zapach ...

Nigdy nie trzymałeś gdzieś rzuconej mokrej szmaty Wrażenie zapachowe IMHO podobne...

A ten filtr to nie majątek i warto byłoby wymienić, może jest już tak zaprany, że powietrze z trudem przez niego się przedostaje ...
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 18:31   #4
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Cytat:
Napisał paolos
W obiegu wentylacji zbiera się, zwłaszcza zimą wilgoć...
I to ona po włączeniu powoduje "dziwny" zapach ...
co racja to racja, sam pisałeś że po włączeniu obiegu wewnętrznego zaczyna Ci zapaszek się rozchodzić po aucie. Zimą raz zimne powietrze raz gorące także w przewodach nawiewu zbiera się wilgoć i to ona tak capi. W sumie przeczyszczenie pewnie by pomogło, tyle tylko że to raczej jak trochę cieplej będzie zresztą kup jakiś środek do czyszczenia klimy i zobacz jak i kiedy go używać. Nie masz klimy ale czyścić możesz tym samym. Filtr do wymiany na 100%. Zobacz jak wygląda podszybie, może tamtędy też dostaje Ci się wilgoć do układu wentylacji. Skoro tyle nie wymieniany był filtr to może odstawać, albo ta uszczelka (guma) pod nim już do niczego się nie nadaje. Natomiast co do wiatraka to pewnie lekkie przesmarowanie ale nie wiem czy Ci się to opłaca żeby dostać się do wentylatora trzeba chyba całą deskę zdemontować, chyba że da się jakoś to zrobić po wyjęciu schowka.
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 20:16   #5
ernestdoc
Turysta
 
Avatar ernestdoc
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: łódź
Ford Focus II
HB 5D
2005
Postów: 178
Domyślnie

podejrzewam że w filtrze powstało " nowe życie" i wymiana już jest wskazana, a tak przy okazji to czy używacie klimy zimą, bo wyczytałem gdzieś że trzeba ją od czasu do czasu przegonić zimą żeby wszystkie podzespoły dobrze chodziły, co wy na to
ernestdoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 20:19   #6
majster2
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Bielsko
Ford Focus III FL
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM manual
luty
2018
Postów: 58
Domyślnie

racja, używamy
majster2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-09, 20:19   #7
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał ernestdoc
wyczytałem gdzieś że trzeba ją od czasu do czasu przegonić zimą żeby wszystkie podzespoły dobrze chodziły, co wy na to
Już jest temat o tym , kiedy , jak , od ilu stopni działa.

pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-09, 00:02   #8
MONSTERA
Turysta
 
Avatar MONSTERA
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Kraków/Białystok/Sokółka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 75KM manual
2000
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 507
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons
Natomiast co do wiatraka to pewnie lekkie przesmarowanie ale nie wiem czy Ci się to opłaca żeby dostać się do wentylatora trzeba chyba całą deskę zdemontować, chyba że da się jakoś to zrobić po wyjęciu schowka.
Co do demontażu to wystarczy odkręcić pod nogami pasażera tę "filcową" twardą zaślepkę (od góry) i mamy dostęp do wentylatora. Silnik jest przykręcony trzema śrubkami. A co do tego pisku to możesz psiknąć WD-40 na łożyska na których osadzony jest silnik. U Mnie niestety silnik nie był długo włączany i zardzewiało łożysko. Gdy jednak udało się go uruchomić, łożysko niestety zaczęło obracać się w gnieździe i stąd miałem też przerażliwy pisk, którego już nie można było zlikwidować (łożysko wyrobiło się w mocowaniu). Silnik do wymiany lub słuchanie pisku (w moim przypadku).
MONSTERA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-09, 13:59   #9
montie
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kraków
Postów: 60
Domyślnie

Dzięki za sugestie i odpowiedzi. Dziś tą sprawę załatwiłem - ABC FOCUS za filtr 45zł(z węglem - ten lepsiejszy), kołeczki do tej osłonki potrzebne były, za całość 119zł zapłaciłem, różnica diametralna - nie śmierdzi i grzeje się jeszcze szybciej niż przedtem(oczywiście w środku autka - czyli wniosek - wydajność grzewcza większa). BTW ta osłona pod szybą kosztuje 120zł(za taki kawałek plastiku tyle ;P) Jak mi robił koleś z tym mówił co i jak, opowiadał jak to ludzie podklejają tam silikonem i jakie mają potem problemy aby to pozbierać(syf niezły)
Dzięki jeszcze raz.
montie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Odgrzybianie klimy i... nadal dziwny zapach bogdans1 Serwis i gwarancja 3 04-08-09 22:37
dziwny zapach? StaN Inne techniczne 19 30-11-08 03:31
Zapach spalonego plastiku Jancol Silnik i skrzynia 4 15-01-08 12:49
klima - niemiły zapach :) Alister Inne techniczne 17 17-05-07 00:28
Zapach płynu do spryskiwaczy... krzys Inne techniczne 6 05-01-06 22:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u