Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-01-09, 16:19   #1
youdzin
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Olecko
Postów: 2
Domyślnie [FFI]Paląca się lampka ciśnienia oleju/problemy z ciśnieniem

Witam.
Posiadam Forda Focusa pierwszej generacji rocznik '99 1.8tddi 90ps wersja raczej nie ma tu znaczenia ale jest to ghia. Mam mały, teraz to już raczej duży problem.
Wiem, że były już podobne wątki ale żadne z rozwiązań podanych na forum nie poskutkowały. Dodatkowo też większość problemów opisanych na forum związane były z migającą kontrolką na zimnym silniku u mnie jest odwrotnie ale może opisze problem dokładnie.

Wszystkie problemy zaczęły się od tego, że posypała się pompa wody(znaczny wyciek płynu chłodzącego) a do domu miałem jakieś 100km więc po kontakcie z mechanikiem i zaopatrzeniu się w znaczną ilość wody ruszyłem powoli w trasę. Nie używając zbytnio turbo i zatrzymując się co 30km po to by wystudzić silnik i uzupełnić braki ( wiedziałem o tym że nie wolno dolewać wody do rozgrzanego silnika po to aby nie uszkodzić głowicy) Wszystkie wskaźniki były w porządku temperatura nigdy nie skoczyła ponad optymalny poziom, chłodnica działała. Tak szczęśliwie dojechałem do celu. Oczywiście od razu samochód powędrował do mechanika i została wymieniona pompa wody i przy okazji wymieniony rozrząd bo był już na to czas. Po odebraniu samochodu od mechanika zaczęła migać kontrolka ciśnienia oleju ale tylko wtedy gdy samochód osiągał optymalna temperaturę. Wiec od razu do wymiany poszedł czujnik oleju, olej i wszystkie filtry (przy okazji pasek wieloklinowy ponieważ został zalany borygiem i zaczął piszczeć). Niestety to nic nie pomogło. Następna diagnoza była taka że albo to panewki albo pompa oleju. Wcześniej jednak pojechałem zmierzyć ciśnienie oleju i okazało się że na zimnym silniku i wolnych obrotach ciśnienie jest około 0,5bara(przy wolnych obrotach) a na wysokich obrotach dochodziło do ponad 4barów. Gdy silnik się rozgrzał ciśnienie spadało prawie do zera. Żeby sprawdzić czy to nie panewki polecono mi zalać uszczelniacz do oleju. Nic to nie pomogło wiec została wymieniona pompa oleju(stara rzeczywiście była jak się nie mylę to przytarta) oraz przewód w misce olejowej. Niestety i to nic nie dało chociaż lampka zapala się zdecydowanie później. Ponowne mierzenie ciśnienia oleju i teraz na wolnych obrotach ma 2 bary a na wysokich prawie 0. Mechanik stwierdził że do wymiany panewki zarazem główne jak i korbowodowe, wiec wiąże się to z wyjęciem silnika. Dodam tylko, że nigdy nie pojawiły się wycieki oleju. Pozostałe płyny i wskaźniki są w porządku.
Wiem, że najlepiej było przejechać się do ASO ale do najbliższego mam 40km więc najpierw chciałbym zasięgnąć wiedzy tutaj. Być może ktoś miał podobne problemy i może wcale nie trzeba pchać rąk w silnik. Za wszelkie sugestie dziękuje.
youdzin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-09, 17:22   #2
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

jaki olej masz zalany??
jaka jest jego temperatura??
jaki filtr oleju??
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-09, 17:33   #3
scorpio
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Zabrze
Postów: 48
Domyślnie

Powiem tak,znam to zachowanie się kontrolki ciśnienia z 2.8 V6 i na 100% była to wina panewek głównych.
__________________
Ford Focus 1.6 GHIA-bordowy sedan
scorpio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-09, 18:40   #4
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał scorpio
Powiem tak,znam to zachowanie się kontrolki ciśnienia z 2.8 V6 i na 100% była to wina panewek głównych.
tyle że 2,8 V6 miało znacznie słabsze panewki, poza tym nie dzieje się to nagle po wizycie u mechanika...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-09, 18:57   #5
youdzin
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Olecko
Postów: 2
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
jaki olej masz zalany??
jaka jest jego temperatura??
jaki filtr oleju??
olej został zalany katalogowy 5w-30
co do temperatury to nie wiem
filtr mam zapisany na fakturze ale jest w samochodzie wiec jutro dopisze.

Te czynniki mają znaczenie? Bo przed wymianą oleju, czujnika i filtrów też migała kontrolka. Jeden z wielu mechaników stwierdził że to przegrzanie silnika i to wszystko przez to: czyli pdała pompa wody samochód się przegrzał i poleciała pompa oleju i panewki. Tylko dlaczego wszystkie czujniki były ok i temperatura nigdy nie przekroczyła dopuszczalnego poziomu. Na tyle co i ja się znam to sądzę że jeżeli bym go przegrzał to poszła by uszczelka na głowicy. Też mam pytanie bo dwóch mechaników miało odrębne zdanie na temat panewek głównych.. jeden twierdził że konieczne jest wyjęcie silnika drugi zaś twierdził, że da się to zrobić bez wyjmowania silnika z samochodu.
youdzin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-09, 22:11   #6
scorpio
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Zabrze
Postów: 48
Domyślnie

Cytat:
Napisał youdzin
Bo przed wymianą oleju, czujnika i filtrów też migała kontrolka.
Czyli nie po wizycie u mechanika.
Cytat:
Napisał gRuHa
tyle że 2,8 V6 miało znacznie słabsze panewki, poza tym nie dzieje się to nagle po wizycie u mechanika...
tyle,że 2.8 miało przeszło 500kkm przebiegu i jak na tę pojemność stosunkowo małą moc,silnik był nieźle odprężony.

youdzin, Masz ten samochód od nowości??

Nie jest zasadą,że uszczelka pod głowicą przy przegrzaniu mówi papa.

pozdrawiam
__________________
Ford Focus 1.6 GHIA-bordowy sedan
scorpio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-09, 00:18   #7
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał youdzin
Te czynniki mają znaczenie? Bo przed wymianą oleju, czujnika i filtrów też migała kontrolka.
teraz i moim typem są panewki...
Cytat:
Napisał youdzin
jeden twierdził że konieczne jest wyjęcie silnika drugi zaś twierdził, że da się to zrobić bez wyjmowania silnika z samochodu.
da się to zrobić i tak i tak, amjąc wyjęty silnik jest znacznie prościej...
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-09, 01:04   #8
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

jak na razie wydaje mi sie ze snujecie straszne wizje...

pierwsze pytanka ode mnie - jaki dokladnie filtr oleju i sam olej i Z JAKIEGO ZRODLA? i czy widziales jak byl nalewany?
czy wszystkie te naprawy robiles w tym samym warsztacie?

ja bym zaczal u innego mechaniora od ponownej, na 100% poprawnej wymiany oleju i filtra (oryginaly ze sprawdzonego sklepu) i zajrzeniu do pompy wody i oleju, czy oby wszystko ok zalozone...

i podstawa, czyli jak z moca i spalaniem?

PS. czy byles sprawdzic bledy na komputerze? foka jest na tyle niewiekowym autem ze sporo bledow mozna zczytac z kompa zamiast wrozyc z fusow?
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-09, 23:52   #9
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Cytat:
olej został zalany katalogowy 5w-30
co do temperatury to nie wiem
filtr mam zapisany na fakturze ale jest w samochodzie wiec jutro dopisze.

Te czynniki mają znaczenie? Bo przed wymianą oleju, czujnika i filtrów też migała kontrolka.

Troche woda ten twój olej nie lepiej 10w40 ? Skąd ? z beczki ? Filtr zgaduje - filtron ?
Na byle jakich filtrach też mogą sie dziać cuda.
Jechałeś zapewne na wentylatorze a nie na cieczy (jak pisałeś że ciekło) moim zdaniem czujnik temp mugł Cię z deka oszukać . Stojąc borygo robiło coś w stylu Kap Kap a jak jechałeś jednak te obroty silnika były i mogło polać się mocniej jak mowisz ze az pasek zaczal piszczec to musialo go całego dobrze zlać.

Sprawdzałeś olej PRZED awarią pompy ? ( jego stan min-max )
Bierze Olej ?
Kopci?
Stracił na mocy ?
Zaóważyłeś zmiany w pracy silnik ? Falują obroty czy coś ?
Sprawdził bym też termostat ...
Wogóle jeździsz bez ciśnienia ....?
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-09, 00:27   #10
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

Cytat:
Napisał zielip
moim zdaniem czujnik temp mugł Cię z deka oszukać
tak sobie przypomnialem, że jak czujnik temp. nie jest zalany płynem to nie pokaże, że się gotuje...

(tak słyszałem)
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-09, 17:50   #11
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

i ja tak słyszałem także ale i tak mysle ... Pokazywał Ci 80-90*C a w rzeczywistości mogłeś mieć 110-120*C a to katorga i to przez 100 km ? Możliwe jest ze przytarł się na panewkach i temu ciśnienia nie ma ... Ale jak na panewkach to i (oby nie ) ale powinien i na tłokach.
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-09, 23:06   #12
Nuzyn
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Płońsk
Postów: 5
Domyślnie

Mam podobny problem. Przy zimnym silniku wszystko jest ok, jak sie rozgrzeje to silnik głośniej pracuje (klekot jakby metal metal o metal uderzał) i zapala się kontrolka oleju poniżej 900-950 obrotów. Nie mam pojecia co zrobić wiec proszę was o rade, od czego zacząć, co zrobić? Czy w ogóle opłaca się to robić czy silnik kupić jakiś inny. Jeśli wiecie co to może być to ile taka naprawa może kosztować tak mniej wiecej?

Filtry, oleje itp zawsze w tym samym miejscu robiłem, u mojego wuja, nigdy nie było problemu. Problem zaczął się stopniowo, najpierw tylko migała czasami pozniej coraz cześciej migała aż wreszcie cały czas sie zaczeła świecić. Tak wiec nie sądzę że to wina filtrów itp.
Nuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-09, 23:23   #13
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Napisz coś więcej . Przebieg i zerknij wyżej i powiedz nam czy kopci,stracił moc itd
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-09, 00:39   #14
Nuzyn
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Skąd: Płońsk
Postów: 5
Domyślnie

przebieg 178tyś, nie stracił mocy, a jeśli tak to minimalnie, ja przynajmniej nie widzę dużej różnicy, nie kopci, nie bierze oleju, niczego nie ubywa, nigdzie nie ma wycieków wszystko na zewnątrz jest ok, tylko te objawy które napisałem
Nuzyn jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-09, 12:47   #15
zielip
Turysta
 
Avatar zielip
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Brańsk
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
BBI powiat bielski (Bielsk Podlaski)
Postów: 136
Garaż
Domyślnie

Troche to zagadka jak dla mnie ... Zrób pomiar ciśnienia na wolnych wysokich ciepłym i zimnym silniku.
__________________
" ... Strzez Mnie Boże Przed Diabłami w Mundurach o Niebieskim Kolorze ... "
zielip jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] Brak ciśnienia oleju hell Silnik i skrzynia 2 28-06-09 13:00
Wyłączanie się klimatyzacji z opóźnieniem 30 sek. krzychg7 Inne techniczne 3 11-05-09 21:07
[FFI] Problemy z ciśnieniem silnika tabi Silnik i skrzynia 7 02-12-08 21:56
[FFI] Centralny działa z opóźnieniem Buba6 Elektryka, audio i alarmy 1 06-11-07 20:59
kontrolka ciśnienia oleju - problem &yZ Elektryka, audio i alarmy 1 18-09-05 02:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u