Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 31-08-05, 13:18   #1
Nessus
Turysta
 
Avatar Nessus
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Postów: 123
Domyślnie Regulacja podświetlenia w FF MK I

Nie odpowiedzi znalazlem w archiwum, wiec pytam:
Czy ktoś posiada regulacje podświetlenia deski w pierwszym Focusie?
Jakie wersje posiadają takie udogodnienie i ew. ile może kosztowac instalacja (w ASO pewnie 5x za drogo)?
W instrukcji stoi, że ma być (choć nie jest napisane czy std czy jako opcja), a w mojej Foce nie ma
W sumie prosta, ale przydatna rzecz - w Taurusie, którym kiedyś jeździłem, coś takiego występowało i się przydawało.

Dobra, żeby nie tworzyć postów ponad miarę inne drobne pytania:
1. Czy też tak macie zaraz po przekręceniu kluczyka włącza sie nawiew na jakieś 30s? Troche to denerwujące...
2. Czy to normalne, że z włączonymi halogenami wentylacja chodzi zauważalnie głośniej?

Prosze o wyrozumiałośc dla laika samochodowego
Nessus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 13:36   #2
moon
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar moon
 
Michał
Zarejestrowany: Jan 2005
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
wrzesień
2011
Postów: 2 055
Garaż
Domyślnie

Cos chyba nie zle nagrzebal Ci w instalacji.

Efekt wlanczania sie nawiewu na 30s jest conajmniej dziwny. Wiatrak jak juz powinien dzialac ciszej przy wlanczaniu halogenow z powodu wiekszego obciazenia. U mnie dziala glosniej po przelaczeniu na obieg wewnetrzny.

O ile sie nie myle to by dzialala regulacja podswietalnie trzeba wymienic te pokretlo od wlanczania swiatel. Widzialem takie na allegro. Poszukaj!
moon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 13:37   #3
falki
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Gdynia
Postów: 41
Domyślnie

Ja nie mam regulacji podświetlenia, więc nie jesteś sam Ale czy to jest naprawdę potrzebne?

Pozostałe pytania są trochę... hmmm... niespotykane? Nie jest normalne, żeby nawiew się włączał sam z siebie, np. po uruchomieniu silnika i nie jest normalne, żeby działał głośniej w zależności od zupełnie niezwiązanych z nim czynników, takich jak halogeny...
__________________
[url=http://www.TickerFactory.com/]

[/url
falki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 14:24   #4
4tun
Turysta
 
Avatar 4tun
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka Górna
Postów: 473
Domyślnie

regulację podświetlenia mają tylko te przełączniki, które mają opcję wł/wył przednich świateł przeciwmgłowych.
__________________
Nr czi Members Club SS


„Nigdy nie wstąpię do klubu, który chciałby mnie na członka" Gaucho Marx
4tun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 14:25   #5
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nessus
Czy też tak macie zaraz po przekręceniu kluczyka włącza sie nawiew na jakieś 30s? Troche to denerwujące...
Czy masz automatyczną klimatyzacje?
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 14:27   #6
Nessus
Turysta
 
Avatar Nessus
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Postów: 123
Domyślnie

Dla mnie 'defaultowe' podświetlenie wskazników jest za slabe na jazde dzienną z włączonymi światłami, a także nocną,
kiedy włączona jest lampka (bo żona sprawdza drogę na mapie ) To w sumie to taki bajer, ale ja z tego korzystałem.
Co do nawiewu - to moj pierwszy samochód w klimą automatyczna - nie wiem jeszcze, co jest normą a co nie.
Chyba będzie mnie czekała pierwsza poważniejsza przeprawa w ASO.

Aaaa - moja klima ma jeszcze jedną bardzo denerwującą cechę: jak w trybię auto wyłączę klimatyzację, to włącza sie nawiew na maxa.
Mam nadzieje, że to też była jakaś skucha w mojej instalacji - bo to dość idiotyczne.
Wolalbym, żeby takie wyjście z trybu auto ustawiało nawiew na jakiś średnio - niski poziom, a nie powodowało za każdym razem huk w aucie i panikę, żeby to sciszyć.

Edit:
Zapomniałem napisać, ze mam klimatyzację automatyczną.

[ Dodano: Sro 31 Sie, 2005 ]
Cytat:
Napisał 4tun
regulację podświetlenia mają tylko te przełączniki, które mają opcję wł/wył przednich świateł przeciwmgłowych.
Hmm, ja mam przednie światla przeciwmgielne, ale włącznik działa na zasadzie pociągnięcia do siebie przełącznika do świateł:
raz do siebie, to przednie, drugi raz to i przednie i tylnie.
Nie wiem, czy o taki przełącznik chodzi, ale u mnie regulacji podświetlenia nie ma
Nessus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 14:36   #7
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Eee, coś nie tak z tym nawiewem. Mio chodzi głosniej jak włącze obieg wenętrzny tak jak pisał moon. A czemu ci chodzi nawiew przez 30s po uruchomieniiu silnika? Może coś ci się przesłyszało. Bo u mnie raz kiedyś zaszumiało ale to była wina pompki paliwa. (zablokowała się) Co do podświetlenia zegarów bo u mnie bo by było zbędne bo nie mam halogenów. Jesli kupię sobie halogeny wymienie włącznik i kłopot z głowy. Ale z tym nawiewem to coś mi śmierdzi.
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 14:46   #8
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nessus
Aaaa - moja klima ma jeszcze jedną bardzo denerwującą cechę: jak w trybię auto wyłączę klimatyzację, to włącza sie nawiew na maxa.
Jezeli masz jeszcze gwarancje, ASO powinno zrobić z tym porządek. Działanie automatycznej klimatyzacji w Focusie niestety pozostawa sporo do życzenia.
Ale to co opisałeś nie jest normą.
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 14:49   #9
4tun
Turysta
 
Avatar 4tun
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka Górna
Postów: 473
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nessus

Hmm, ja mam przednie światla przeciwmgielne, ale włącznik działa na zasadzie pociągnięcia do siebie przełącznika do świateł:
raz do siebie, to przednie, drugi raz to i przednie i tylnie.
Nie wiem, czy o taki przełącznik chodzi, ale u mnie regulacji podświetlenia nie ma
taki mały "kręciołek" po prawej stronie od wł. świateł.
__________________
Nr czi Members Club SS


„Nigdy nie wstąpię do klubu, który chciałby mnie na członka" Gaucho Marx
4tun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 15:41   #10
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie

Cytat:
Napisał 4tun
regulację podświetlenia mają tylko te przełączniki, które mają opcję wł/wył przednich świateł przeciwmgłowych.
Tak bylo przez dluzszy okres, w ktorym produkowano foke I. Niestety pod koniec produkcji (2004r., ale nie wiem dokladnie od kiedy) zrezygnowano z tego udogodnienia, tj. nawet auta wyposazone przez fabryke w przednie halogeny nie posiadaly regulacji natezenia oswietlenia. Prawdopodobnie kolega Nessus ma wlasnie takie auto.
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 15:59   #11
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nessus
Dla mnie 'defaultowe' podświetlenie wskazników jest za slabe na jazde dzienną z włączonymi światłami, a także nocną,
fakt dla mnie tyz troszke ciemnawe.

Cytat:
Aaaa - moja klima ma jeszcze jedną bardzo denerwującą cechę: jak w trybię auto wyłączę klimatyzację, to włącza sie nawiew na maxa.
Jezęli ustawiasz klime na AUTO i wsiadasz to po odpaleniu włancza sie klima na mxa gdyz pozycja auto ustawiona jest tak aby dostosować wybraną przez ciebie temeperature w jaknajszybszym czasie. Kiedy wnetrze osiaga wybrana przez ciebie temperature wiatraki zmniejszaja moc do wymaganej aby ta temperature utrzymac.


Cytat:
Edit:
Zapomniałem napisać, ze mam klimatyzację automatyczną.

mam również klime auto i jest to standard.

Jeżeli chodzi o włączanie się klimy na 30 s na maxa to mam to również. Zauważyłem tylko taka zależność, że włącza się ona zawsze jak przy wyłaczazniu z kluczyka klima nie jest wczesniej wylączona z przycisku, jednak nie wiem czy to normalne i tak powinno być. Faktem jest ze yu mnie nie trwa to 30s a jakies 5-10.

pozdrawiam
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 16:47   #12
Nessus
Turysta
 
Avatar Nessus
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Postów: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieciak
Jezęli ustawiasz klime na AUTO i wsiadasz to po odpaleniu włancza sie klima na mxa gdyz pozycja auto ustawiona jest tak aby dostosować wybraną przez ciebie temeperature w jaknajszybszym czasie. Kiedy wnetrze osiaga wybrana przez ciebie temperature wiatraki zmniejszaja moc do wymaganej aby ta temperature utrzymac.
Może nie do końca jasno opisalem sytuacje. A wiec:
* mam włączony silnik, klima włączona na auto, powiedzmy 22 stopnie, nawiew cichutko sobie chodzi
* naciskam przycisk A/C - wyłącza sie klimatyzacja, wyłącza sie tryb auto, zostaje nawiew ustawiony na 22 stopnie
I w tym momencie dmuchawa ustawia sie na maksymalną moc czyli ogolny chaos , wycie, trąba powietrzna itp.
Byloby super, żeby moc nawiewu w takim momencie ustawiła się na jakąś bardziej neutralną wartość - powiedzmy 1/4 mocy.

Cytat:
Napisał Dzieciak
mam również klime auto i jest to standard.

Jeżeli chodzi o włączanie się klimy na 30 s na maxa to mam to również. Zauważyłem tylko taka zależność, że włącza się ona zawsze jak przy wyłaczazniu z kluczyka klima nie jest wczesniej wylączona z przycisku, jednak nie wiem czy to normalne i tak powinno być. Faktem jest ze yu mnie nie trwa to 30s a jakies 5-10.
Może masz racje - chyba to troche mniej niż 30s.
Dzisiaj postaram się wykryć zależność, kiedy w moim przypadku dmuchawa się włącza.
W kazdym razie u mnie wygląda to tak, że w momemcie, kiedy ona chodzi, na wyświetlacz jest wyłączony.

Pozdrawiam również
Nessus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 19:43   #13
Paweł
Dukacz
 
Avatar Paweł
 
Witold
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Lublin
Ford Focus I
sedan
1.8 Zetec 115KM manual
luty
1999
LU Lublin
Postów: 1 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał 4tun

taki mały "kręciołek" po prawej stronie od wł. świateł.
z prawej strony jest regulacja położenia reflektorów a potencjometr oswietlenia tablicy jest pod nim i kręci się nim w poziomie
__________________
FF 1.8 sedan Ghia
Paweł jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-05, 19:45   #14
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

chyba w kazdym aucie jak wlaczysz klime jest chaos , automat na sile chce dojsc do ustawionej temperatury . Ja w Foce nie mam klimy , ale w innych autach tak zawsze bylo . Czasami poruszam sie nowym mesiem i jest taki sam objaw jak opisujesz .

Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-05, 10:45   #15
Nessus
Turysta
 
Avatar Nessus
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Pruszcz Gdański
Postów: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał Greg
chyba w kazdym aucie jak wlaczysz klime jest chaos , automat na sile chce dojsc do ustawionej temperatury . Ja w Foce nie mam klimy , ale w innych autach tak zawsze bylo . Czasami poruszam sie nowym mesiem i jest taki sam objaw jak opisujesz .
Pzdr.
Zgoda, ale ja opisuje sytuacje, kiedy klimę oraz tryb auto WYŁĄCZAM.
Ale i tak nie bylem zbyt dokladny, wczoraj potestowalem przełączniki w mojej Foce i
oto uaktualniony algorytm doporowadzający do chaosu:
* mam włączony silnik, klima włączona na auto, powiedzmy 22 stopnie, nawiew cichutko sobie chodzi
* naciskam przycisk A/C - wyłącza sie klimatyzacja, wyłącza sie tryb auto, zostaje nawiew ustawiony na 22 stopnie
* zjezdzam z temperaturą na LO
W tym momencie dmuchawa ustawia sie na maksymalną moc. Podejrzewam, że to jakas niedoskonałośc systemu sterującego klimatyzacją automatyczną.
Zauważcie, że po naciśnieciu przycisku A/C znika napis 'AUTO' natomiast nie wyświetlony zostaje wskaźnik poziomu nawiewu.

Problem z glosniejsza pracą nawiewu po włączeniu halogenów mam powtarzalny w 100%,
natomiast nie udalo mi się powtórzyć samoczynnego włączania sie dmuchawy po przekręceniu kluczyka.
Chyba nie ma co tego dalej ciągnąc na forum - jak wróce z urlopu, udam się do ASO i niech się tym zajmą.

Co do regulacji podświetlenia - chyba jestem tym "szczęśliwcem", co ma FF MKI z końcówki produkcji bez regulacji podświetlenia.
Tam gdzie instrukcja opisuje regulacje - u mnie jej nie ma. Niedowiarkom moge przedstawić fotke
Nessus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-05, 22:58   #16
Dzieciak
Turysta
 
Avatar Dzieciak
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 84
Domyślnie

No to mnie z tym Wyłączaniem zaskoczyłeś. Chyba jednak powinienes zawitac do ASO
Dzieciak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-09-06, 14:19   #17
daher
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Rzeszów
Postów: 16
Domyślnie Dmuchawa i klima

Witam.
Myślę, że to dmuchanie przy odpaleniu samochodu to normalne. Ja też tak mam tylko trwa to krócej niż 30 sek. Jest to tak, jakby układ klimatyzacji wywiewał "stare powietrze".
A przy wyłączeniu klimy i zwiększeniu siły dmuchania - to wydaje mi się, że poprostu jak wyłączysz "auto" to system i tak dąży do uzyskania temperatury która zostaje na wskaźniku np. 22 st. C i poprostu zaczyna dmuchać powietrzem z zewnątrz aby ją uzyskać. A że jest cieplej to musi szybciej dmuchac - to logiczne. System automatycznej klimatyzacji i wentylacji w Focusie - zawsze dąży do uzyskania jak najszybciej zadanej wartości i potem ją spokojnie utrzymuje - o ile jest to mozliwe (raczej niemożliwe gdy ustawisz na 20 st.C a na zewnątrz jest 30 - bez włączonej klimy naturalnie).
Pozdrawiam.
daher jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-12-06, 10:52   #18
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

"Odgrzewam" temat ponieważ znalazłem na allegro wyłącznik z regulacją jasności podświetlenia:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=147209614

i jakby ktoś chciał lampka wewnętrzna ghia:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=148863005

pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Lampki podświetlenia tablicy Oskar Inne 19 09-04-11 16:10
Regulacja podświetlenia ? Fircyk81 Elektryka, audio i alarmy 13 05-06-09 00:07
[FFI] elektryczna regulacja poziomu oświetlenia piomic Elektryka, audio i alarmy 5 03-07-07 14:28
żarówka podświetlenia tablicy? gumic Elektryka, audio i alarmy 4 06-10-06 07:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u