Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28-06-09, 15:47   #1
Plissken
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Kielce
Postów: 21
Domyślnie Jaki pasek klinowy do FFI i wymiana?

Witam,

potrzebuje wymienic pasek klinowy w mojej Foczce FFI `02 TDI. Przejrzalem oferte IC i maja kilku producentow: Bosch, Contitech, Dayco, Goodyear, Hutchinson, REV. Ceny srednio 60-70 zl. Ktory polecacie? Jest jakas roznica w trwalosci/wykonaniu? Znalazlem tu na forum niepochlebne opinie o tym, ze boschowskie paski piszcza od nowosci.

Czy taka wymiana paska to cos skomplikowanego czy moze dam rade sam to zrobic po paru radach szanownych kolegow?

pozdrawiam,

Plissken
Plissken jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-09, 15:54   #2
ppgor
Turysta
 
Avatar ppgor
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gorlice i Beskid Niski
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.6 DuraTorq 90KM manual
2010
KGR powiat gorlicki (Gorlice)
Postów: 934
Garaż
Domyślnie

kup sobie oryg. Motorcrafta i po sprawie.


Cytat:
Napisał Plissken
ze boschowskie paski piszcza od nowosci.
piszczy to rolka napinacza

pozdr.
__________________
POLSKA

ppgor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-09, 16:06   #3
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Na pewno godne uwagi są Contitechy, ale ja też bym brał Motorcrafta
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-09, 17:49   #4
Bourne
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar Bourne
 
Paweł
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: ∫t∫εt∫in - Szczecin
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
luty
1999
ZS Szczecin
Postów: 638
Garaż
Domyślnie

ja polecam CONTITECH-a
__________________

Fioletowa Foczka kombi ze Szczecina by Vtech 108,8 KM 244 NM
Ratownik 056 "...BO ŻYCIE MA NAJWYŻSZĄ WARTOŚĆ"
Bourne jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-07-09, 20:21   #5
Atol_2008
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: Gdańsk
Postów: 298
Domyślnie

Ja zamontowałem contitecha i po miesiącu się rozpadł--pękł
Kupiłem oryginalny forda i zapłaciłem o10 zł więcej. Wszystko jest w porządku lecz pasek lubi piszczeć a zwłaszcza z rana zaraz po odpaleniu silnika.Trochę jest to wkurzające ale to na pewno pasek bo łożyska i rolki mam wszystkie powymieniane więc nic innego nie pozostaje jak pasek.
Atol_2008 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-10, 20:42   #6
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał Atol_2008 Zobacz post
Ja zamontowałem contitecha i po miesiącu się rozpadł--pękł
Kupiłem oryginalny forda i zapłaciłem o10 zł więcej. Wszystko jest w porządku lecz pasek lubi piszczeć a zwłaszcza z rana zaraz po odpaleniu silnika.Trochę jest to wkurzające ale to na pewno pasek bo łożyska i rolki mam wszystkie powymieniane więc nic innego nie pozostaje jak pasek.
podłączę się pod kolegę.
ja również wymieniłem pasek klinowy na oryginalny motorcrafta. i muszę potwierdzić, pasek lubi rano popiszczeć. po 3 minutach przestaje. w końcu mnie to wkurzyło i wymieniłem na dayco. zobaczymy. odezwe się i dam znać. jak będzie ok, to opinia będzi epotwierdzona, że lepiej nie kupować oryginału.
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-08-10, 18:01   #7
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Potwierdzam. Na Dayco nic nie piszczy. Oryginał się nie umywa do tego paska. A mam 6PK1890
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-08-10, 21:32   #8
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Witam
Ja w lutym wymieniałem Kagera z Foty (nigdy nie piszczał) na Motorcrafta, który też od początku nie piszczy.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 19:37   #9
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

Odświeze nieco temat.

Jakies pol roku temu rolka napinająca (metalowa z gwintem) zaczela mi wariowac, strasznie piszczala po odpaleniu. Pech chcial ze dzien wczesniej wpadlem w dosc gleboką wodę i chyba dlatego zaczela a pokrywy pod silikiem nie mam. Kupiłem oryginałną nową rolke z allegro i od razu pomyslalem, ze wymienie pasek klinowy. Wszystko cacy ale kilka dni temu podczas jazdy pasek pekl (oderwala sie jego czesc ok 1cm na calej dlugosci). Mechanik powiedzial, ze ten poprzedni spierd*** sprawe bo nowej rolki nie dociagnal i jak ja wyjal to juz gwint byl skrzywiony. Kupiłem pasek DAYCO (gdyz nie mialem mozliwosci dostepu do oryginalnego) i co? Od dzis rana pasek piszczy jak foka jest zimna, na wolnych obrotach, pozniej jak sie rozgrzeje to mniej i tylko kiedy dodaję lekko gazu. po przejechaniu kilku km cisza.. czemu tak jest? Nigdy nie mialem problemów z tym, wszystko mam wymienione i nowe.. shit!!
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 11:06   #10
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Cytat:
Napisał michu86 Zobacz post
Odświeze nieco temat.

Jakies pol roku temu rolka napinająca (metalowa z gwintem) zaczela mi wariowac, strasznie piszczala po odpaleniu. Pech chcial ze dzien wczesniej wpadlem w dosc gleboką wodę i chyba dlatego zaczela a pokrywy pod silikiem nie mam. Kupiłem oryginałną nową rolke z allegro i od razu pomyslalem, ze wymienie pasek klinowy. Wszystko cacy ale kilka dni temu podczas jazdy pasek pekl (oderwala sie jego czesc ok 1cm na calej dlugosci). Mechanik powiedzial, ze ten poprzedni spierd*** sprawe bo nowej rolki nie dociagnal i jak ja wyjal to juz gwint byl skrzywiony. Kupiłem pasek DAYCO (gdyz nie mialem mozliwosci dostepu do oryginalnego) i co? Od dzis rana pasek piszczy jak foka jest zimna, na wolnych obrotach, pozniej jak sie rozgrzeje to mniej i tylko kiedy dodaję lekko gazu. po przejechaniu kilku km cisza.. czemu tak jest? Nigdy nie mialem problemów z tym, wszystko mam wymienione i nowe.. shit!!
To jest normalne zjawisko. Wilgotność w ciągu dnia i nocy ostatnio jest bardzo duża. Jak auto postoi tak pod chmurką to pasek też złapie tej wilgoci i na początku popiszczy. Ostatnio pojawiły się specjalne preparaty w sprayu dopasków klinowych (np. w realu widziałem taki sonaxu bodajże albo nigrinu). Możesz z tym spróbować - ma on chyba trochę talku. Na sam koniec dodam, że mam Dayco od jakichś 3 miechów chyba i ani razu nie zapiszczał.

---------- Post dodany o 11:03 ---------- Poprzedni post był z 11:00 ----------

Cytat:
Napisał michu86 Zobacz post
tez mialem ale sie zerwal :/ wiec jak teraz znow kupie oryginalny to musze wymienic rolke
http://ford.sklep.pl/pl,product,3198...o,ford,td.html ta ktora wlasnie wymienialem kilka miesiecy temu? :/
nie musisz pakować od razu oryginału. Z doświadczenia Ci powiem, że producentem tej rolki jest albo gates albo ina. Osobiście kupiłbym jakiś dobry zamiennik - ruville, skf, gates, ina. W takiej kolejności jakiej napisałem. Cena znacznie niższa, a jakośc ta sama (na pewno nie gorsza)

---------- Post dodany o 11:06 ---------- Poprzedni post był z 11:03 ----------

Jeśli piszczy, to albo pasek ma luzy i wtedy napinacz do wymiany (wymiana jest wkurzająca, ale prosta) albo pasek jest marnej jakości. U mnie pasek oryginalny był do dupy i piszczał.
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 20:17   #11
guutek
Turysta
 
Avatar guutek
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 28
Domyślnie

Ja mam oryginalny motorcrafta nie piszczy i śmiga aż miło.
guutek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 20:26   #12
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

tez mialem ale sie zerwal :/ wiec jak teraz znow kupie oryginalny to musze wymienic rolke
http://ford.sklep.pl/pl,product,3198...o,ford,td.html ta ktora wlasnie wymienialem kilka miesiecy temu? :/
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 20:34   #13
misiom1
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Inny
cabrio
1.6 Zetec 100KM automat
1998
Postów: 719
Domyślnie

czemu kupować tą rolkę? Jeżeli mechanik nie powie, że ma luzy czy coś to nie ma sensu.
U mnie przy wymianie rozrządu i paska klinowego mechanik stwierdził, że napinacz ma luzy, no i wtedy trzeba było kupić nowy.
misiom1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 20:37   #14
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

gdy kupiłem nową śrubę do ów rolki to przyciągnał ja na maxa i założyl nowy pasek i mówi ze powinno byc ok, ale nie wspomnial ze moze piszczec. Jeden dzien pojeździłem bez hałasu a dziś rano niemiłe rozczarowanie. Dzwoniłem do niego i powiedział, że nic narazie nie jest w stanie zrobić. Wkur*** mnie to troche jak piszczy, więc co mam robić?
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-10, 21:08   #15
guutek
Turysta
 
Avatar guutek
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 28
Domyślnie

A może byś spróbował wymienić samo łożysko będzie taniej niż całą rolkę. Chyba że masz uszkodzoną rolkę.
guutek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-10, 23:47   #16
szejk78
Dukacz
 
Avatar szejk78
 
Mariusz
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Karlsruhe - Bielsko-Biała
Inny
HB 3D
sierpień
2009
SB Bielsko-Biała
Postów: 1 368
Garaż
Domyślnie

CONTITECH-a
__________________
Jest - Scania R500 2023r. ADR-Cysterna, Focus II 2.0TDCI HB/5D ,162km i Coupe z pochwą na masce †П(◣_◢)†П
szejk78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 10:43   #17
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał szejk78 Zobacz post
CONTITECH-a
Taki dobry? Nie bedzie piszczeć?
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 12:42   #18
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

Dzieki za rady.. a co do wulgotnosci to masz racje, moja foczka niestety przed blokiem i dzien i noc, zima i lato.. (czasami wykurzę ojca auto) by się troche zagrzała ale do rzeczy. Sprawdzałem napiecie paska i nie jestem w sumie w stanie stwierdzic czy ma luzy czy nie bo nigdy nie mialem do czynienia jak "jest" kiedy jest luzny, wg. mnie jest dosc napiety mocno i powinno byc ok. Co do napinacza, dziwe zeby nagle sie odezwal kiedy w zasadzie wiekszosc wymieniłem i dalem nowy pasek.
Co do preparatów to poszukam gdzies i przetestuje. A powiedz, myslisz ze założenie oslony pod silnik cos da? W sensie skoro jest teraz zimno i ciagle deszcz pada to ta wilgoc jakos nie bedzie bezposrednio na pasek, rolki i inne bebechy wpadac? Niestety nie mam oslony i rozwazam opcje jej kupna..
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 13:01   #19
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

Osłona generalnie jest na pasek wieloklinowy w każdym focusie. I moim zdaniem wystarczy ona w zupełności. Ja wymieniając pasek wyczyściłem ją dokładnie, bo było sporo przyklejonego piasku i smarów. Co do osłon pod silnik to spotkałem się z opinią, że w focusach odpadają (kiepsko się trzymają) i nie są polecane, gdyż gorzej jest odprowadzane ciepło z silnika. Ale to tylko zasłyszane opinie. Może ktoś się podzieli jak ma doświadczenie.

---------- Post dodany o 13:01 ---------- Poprzedni post był z 13:00 ----------

a nie wylało Ci się coś przypadkiem na ten pasek wieloklinowy? (płyn chłodzący, olej do układu wspomagania kierownicy, etc.?)
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 15:04   #20
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

zielnego pojecia nie mam, bo ja go sam nie wymienialem, widzialem tylko ze jak mechanik zmienial pasek za samym koncu wkladal pojemnik od wspomagania (chyba go wyjmowal by miec dostep od gory, nie wiem).. z ciekawosci sprawdzalem, czy go czasem nie ubylo badz nie jest go stosunkowo za malo, ale nie widzialem roznicy. Gdyby jednak wylalo sie troche rozumiem ze pasek jest do wymiany?
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 15:07   #21
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

podobno w teorii ten olej jest żrący czy jakoś tak i niszczy gumowe elementy. podobnie jak płyn chłodzący
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 15:13   #22
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

hmmm moze cos sie stalo, tego nie wiem.. dzis kupilem wlasnie jakis srodek do paskow klinowych w sprayu, co niby mialo pomoc, ale wrecz przeciwnie zaczelo cos strasznie syczec jakby gotowala sie woda i musialem rozjezdzic to by przestalo i tradycyjnie auto sie nagrzalo przestalo piszczec.. Dzis zreszta jest u mnie cieplo od rana i o dziwo rano auto po odpaleniu tez piszczalo a nie bylo wilgotno.. musze sie przejechac do jakiegos mechanika by mi to sprawdzil bo mnie trafia powoli :/
__________________
Pzdr
Michał
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-10, 19:31   #23
damianTDCI
Dukacz
 
Avatar damianTDCI
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
listopad
2002
Postów: 1 127
Domyślnie

Czyli rolka albo pasek, a moze to i to, samo się nie naprawi :P
damianTDCI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-10, 21:31   #24
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

po czesciowej weryfikacji, brata o ojca stwierdzilismy ze to nie pasek. Byc moze rolka albo cos z alternatorem. To niestety nie odglos slizgajacego sie paska. Bo co najdziwniejsze ze kiedy auto nabierze temp. to wszystko ucichnie a wtedy przeciez jest wieksze tarcie i wszystko powinno byc glosniejsze.. W tygodniu jakis spec musi tam zajrzec i mam nadzieje, ze wszystko wroci do normy..
__________________
Pzdr
Michał
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-10, 22:11   #25
lester84
Turysta
 
Avatar lester84
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Łódzkie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2000
Postów: 143
Domyślnie

jakby to było coś z alterntorem to by cały czas piszczało, tak jak zacierające się łożysko w którymkolwiek z kół. Hałas coraz bardziej by się nasilał, myślę, że by nie ustawał.
__________________
Pozdrawiam

Łukasz
lester84 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-10, 12:23   #26
omodos
Turysta
 
Avatar omodos
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Ząbki
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
październik
2010
WD Warszawa Bielany
Postów: 53
Domyślnie

Wymieniając sam pasek musimy pamiętać że elementy są "ułożone" do pracy ze starym paskiem.

Generalnie radzę zdjąć pasek umyć koła, rolki z tłuszczu brudu głęboko wbitego do czystości a także obejrzeć wnikliwie pasek.
Obejrzeć wszystkie elementy styku paska ze wszelakimi kołami i rolkami.
U mnie było widać że stary pasek biegał lekko pod kątem po gładzi jednego z kółek i kółko było wyślizgane lekko krzywo.
Pokręcić elementami zobaczyć czy nie mają luzów wszelakich i czy kręcą się lekko.
Złożyć do kupy i napiąć pasek.
Potraktować pasek środkiem konserwującym do pasków (jak ktoś musi).
Pojeździć 1 dzień napiąć pasek.

Jeśli będzie dalej piszczał poradzono mi bym lekko pasek przesmarował kremem do rąk typu Nivea - ale lekko bez szaleństwa na tyle ile pozwala na to dostęp ręką od góry.
(nie smarować silikonem, olejem, smarem itd.. żadnymi środkami rozpuszczającymi gumę)
U mnie pomogło - tzn Krem nivea czyni cuda widać w każdej dziedzinie...
__________________
- pozdrawiam

Omodos.
omodos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-10, 12:50   #27
Kubuch
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar Kubuch
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: z Matplanety
Inny
HB 5D
1.0 EcoBoost 125 KM manual
2017
CB Bydgoszcz
Postów: 1 061
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał omodos Zobacz post
Złożyć do kupy i napiąć pasek.
Cytat:
Napisał omodos Zobacz post
Pojeździć 1 dzień napiąć pasek.
Niby jak? Przecież tam jest napinacz sprężynowy...
Kubuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-10, 10:46   #28
omodos
Turysta
 
Avatar omodos
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Ząbki
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
październik
2010
WD Warszawa Bielany
Postów: 53
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kubuch Zobacz post
Niby jak? Przecież tam jest napinacz sprężynowy...
w kontekście poluzowania na napinaczu na chwilę tak by układ się zdążył "rozluźnić".
__________________
- pozdrawiam

Omodos.
omodos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-10, 18:14   #29
michu86
Turysta
 
Avatar michu86
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Dolnośląskie
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDCi 100KM manual
grudzień
2002
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 35
Domyślnie

Cytat:
Napisał omodos Zobacz post
Wymieniając sam pasek musimy pamiętać że elementy są "ułożone" do pracy ze starym paskiem.

Generalnie radzę zdjąć pasek umyć koła, rolki z tłuszczu brudu głęboko wbitego do czystości a także obejrzeć wnikliwie pasek.
Obejrzeć wszystkie elementy styku paska ze wszelakimi kołami i rolkami.
U mnie było widać że stary pasek biegał lekko pod kątem po gładzi jednego z kółek i kółko było wyślizgane lekko krzywo.
Pokręcić elementami zobaczyć czy nie mają luzów wszelakich i czy kręcą się lekko.
Złożyć do kupy i napiąć pasek.
Potraktować pasek środkiem konserwującym do pasków (jak ktoś musi).
Pojeździć 1 dzień napiąć pasek.

Jeśli będzie dalej piszczał poradzono mi bym lekko pasek przesmarował kremem do rąk typu Nivea - ale lekko bez szaleństwa na tyle ile pozwala na to dostęp ręką od góry.
(nie smarować silikonem, olejem, smarem itd.. żadnymi środkami rozpuszczającymi gumę)
U mnie pomogło - tzn Krem nivea czyni cuda widać w każdej dziedzinie...
chyba masz racje we wszystkim... niestety dopiero w weekend bede mogl udac sie do warsztatu i moze czegos sie dowiem. Rano dzis przed wyjazdem do pracy zrobilem maly test. Posmarowalem pasek tam gdzie dosiegnalem kremem nivea (lol) i wyobraz sobie ze podzialalo ale niestety przez krotki okres czasu, pozniej zaczelo piszczec znow. Ale od razu po smarowaniu piszczeni ustalo a w zasadzie w ogole go nie bylo. Jak bede u mechanika co zakladal mi pasek, wszystko rozpierzemy i zastosuje sie do Twojej rady - zobaczymy
__________________
Pzdr
Michał
michu86 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-10, 21:33   #30
omodos
Turysta
 
Avatar omodos
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Ząbki
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq TDCi 90KM manual
październik
2010
WD Warszawa Bielany
Postów: 53
Domyślnie

Michu

- gwarancji nie daje,ale oby pomogło.

Koledzy na zagranicznych forach stosują też talk.


ps.

nie używaj wd40 do smarowania pasków napędowych.
__________________
- pozdrawiam

Omodos.

Ostatnio edytowane przez omodos ; 05-10-10 o 21:44 Powód: RST On ROW SEL 2
omodos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Pasek klinowy Paczek1606 Silnik i skrzynia 15 24-06-09 15:35
Pęknięty pasek klinowy Marcin P Inne techniczne 0 15-03-09 23:59
pasek klinowy w tddi Darelk Silnik i skrzynia 4 23-09-07 18:40
pasek klinowy Adi Grabczyk Silnik i skrzynia 0 24-08-07 09:09
PASEK KLINOWY Wojciech Micha Inne techniczne 3 11-08-06 19:19

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u