Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02-02-06, 22:54   #1
Pendrzec
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 145
Domyślnie Coroczny przeglad blachy - ASO Mieszek, Łódź ul. Obywatelska

No wiec przypadl mi w zeszlym tygodniu roczny przeglad blachy. Foczka przeszla bez zadnych zarzutow. Po przegladzie (ktory odbyl sie w zeszlym tyg. we czwartek) foke postawilem na parkingu - prosto z przegladu. Dopiero dzisiaj ruszylem foczka w trase za Ozorkow. w drodze powrotnej zatrzymala mnie policja za nie mania oswietlenia tylnej tablicy rejestracyjnej i braku prawego swiatla tylniego i hamulcowego. Co sie okazalo:
- ze podczas przegladu pdkrecali swiatla tylnie i przy okazji uszkodzlili tylna lampe swiatla i hamulca (nie pomogla wymiana zarowki)
- rozwalili zatrzask "klosza" podswietlenia rejestraci (ulamali zatrask)

Rece opadaja!!!!!!!! Jutro jade, najpierw z grzeczna prosba usuniecia usterek spowodowanych podczas przegladow. Oczywiscie w razie odmowy prosze o pisemko, ze nie chca naprawic braku swoich kompetencji.

Co jeszcze, samochod, bez mojej zgody wyjechal z ASO Mieszek do Auto Coloru (tam mieszek dokonuje napraw blachy i lakieru) i najprawdopodobniej wlasnie tam, odkrecali klosze tylnie do przegladu blachy i tam uszkodzili wyzej wymienione elementy. Dlaczego tak sadze?
Poniewaz podczas czekania (ponad 1h 15 min) do recepcji ASO zadzwonil ktos z informacja o przepaleniu zarowki podswietlenia rejestracji (1 zarowki). Pan zapytal sie czy ma yc wymiana zarowki odplatna. Poniewaz znajac juz ASO Mieszek od wlasciwej strony (czyli zlej, partactwo itd) odmowilem zgody, najprawdopodobniej ze zlosci(?) uszkodzili zatrzask i swiatlo hamulca zarowka bodajze - 5/20 W. Jest to kolejny dowod, ze ASO Mieszek nalezy omijac szerokimn lukiem. Problem tkwi w tym, ze jako jedynie w Lodzi (jest jeszcze tylko Gonera) maja autoryzacje napraw blacharskich i lakierniczych, wiec nie ma gdzue jezdzic na przeglady .

Sprawy, w razie odmowy, nie zamierzam im puszczac plazem - klania sie ubezpieczenie samochodu w Genarali od szkod prawnych (to samo co w DAS). Zamierzam powalczyc z ASO Mieszek i ewentrualnie Fordem Polska o do0konanie naprawy. Do tego dojdzie jeszcze jedna rzecz, ale o tym pozniej...




Drodzy klubowicze! Omijajcie ASO Mieszek jezeli chcecie miec sprawne foczki !!!!
__________________
Ghia is the BEST
Pendrzec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-02-06, 22:56   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

ręce opadają. współczuję.

trzymaj się i powodzenia!
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-06, 01:07   #3
Pendrzec
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 145
Domyślnie

qrde, ale sie bojowo nastawilem. Wydrukowalem wszystkie posty z forum na ich temat oraz z Autocentrum (oceny ASO) - notabene najgorsza w Lodzi z uwzglednieniem wysokiej kultury kierownika serwisu
__________________
Ghia is the BEST
Pendrzec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-06, 08:06   #4
driver
Turysta
 
Avatar driver
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Foczkowo:)
Postów: 974
Domyślnie

Karwa było już o tym mieszku-leszku dużo.
Tam mwidocznie same partole robią i fuszerkę odpieprzają.
Pendrzec kuchnia a co by Cię zbawiło jakbyś pojechał gdzie indziej na przegląd niż w Łodzi.
Nie wiem gdzie najbliższym dobry jest ale post był na ten temat i może lepiej wlać benzyny za 100-140zl a jechać do dobrego Aso i wyjechać zadowolonym,że wszystko sprawne nie pourywane niż poźniej się denerwować jechać spowrotem do partaczy i być bez samochodu kilka-kilkanaście godzin.
__________________


Troszkę Alpine, 2 kilo Rainbow'a doprawione U-dimnesion + skrzynia z kolejnym U-dimnesion i cała foczka w Dynamicie
driver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-06, 15:25   #5
dr_wycior
Turysta
 
Avatar dr_wycior
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Wrocław
Postów: 41
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pendrzec
qrde, ale sie bojowo nastawilem. Wydrukowalem wszystkie posty z forum na ich temat oraz z Autocentrum (oceny ASO) - notabene najgorsza w Lodzi z uwzglednieniem wysokiej kultury kierownika serwisu
No to fajny serwis, nie ma co...

Jakby chcieli Cie spuścić, to wyslij tę historię do "Auto Świata" czy innego "Motoru".
Dziennikarze cieszą się, że tematy same do nich spływają, a z kolei importerowi zależy na dobrym PR i takie opisane reklamacje na ogół załatwiają pozytywnie.
Poza tym w Fordzie maja jakiś system oceny zadowolenia klienta, wiec jak ich odpowiednio obsmarujesz, to panowie mechanicy (z ich bossem na czele) szybko nie zobaczą premii.
__________________
"Mam jednego Focusa w garażu. Najbardziej niezawodny samochód jaki posiadałem"
J. Clarkson "Top Gear"
dr_wycior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-02-06, 16:55   #6
Pendrzec
Turysta
Grupa: Łódź
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
EL Łódź
Postów: 145
Domyślnie

Cud, normalnie prawie cud.

Moze ktos z Mieszka przejrzal forum FKP przed moim przyjadem

Ale do rzeczy.
Pojechalem, i ku mojemu zaskoczeniu blysneli bardzo mila obsluga, co do tej pory nie przytrafilo mi sie w tym ASO. Foczka od reki wjechala na hale. Co prawda zrobili tylko tylnia lampe (trak sie bawili, ze zrobili zwarcie i poszedl bezpiecznik). Dolozyli do tego zarowke postojowa gratis, zreszta zupelnie niepotrzebnie jak sie pozniej okazalo, ale dolozyli:P. Natomiast do obramowania oswietlenia sie nie przyznali. Wywineli sie tym, ze wpisali w fakturze "uszkodzenie oswietlenia tablicy rejestracyjnej". Na nic sie nie zdalo, ze jestem pewny iz do momentu wjechania na przeglad ta obudowa nie byla polamana. IMO poprostu jak jakis mechanior wyciagal obudowie, to pekl zatrzask. Mniejsza z tym. 50 zl mnie nie zbawi i szczerze mowiac nie chce mi sie o tak mala kwote uprzykrzac.
No coz, w pelni zadowolony nie wyjechalem, ale jakies dobre wrazenie zrobili. A to w ich przypadku juz cos. Co jednak nie zmienia mojego postanowienia, ze Obywatelska i ASO Mieszek bede omijal jak tylko bede mogl.
__________________
Ghia is the BEST
Pendrzec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-06, 08:56   #7
peteros
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Sosnowiec
Postów: 9
Domyślnie

ASO poprostu
peteros jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
ASO Mieszek - jak obiecali tak się stało mike_cz Serwis i gwarancja 3 16-01-06 09:22
Skórzany mieszek i gałka zmiany biegów robinson Tuning mechaniczny 1 29-05-05 21:57
Mieszek hamulca recznego. moon Serwis i gwarancja 5 09-05-05 11:58

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u