Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 14-08-05, 21:38   #1
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie focus gold fx - mam problem !!

Witam. Na liście informacyjnej wyposażenia gold fx widniała funkcja czujnika deszczu. Problem jest taki, że wycieraczki same sie nie włączają jak pada, tylko musze używać dżwigni wycieraczek. W instrukcji obsługi nic nie znalazłem na ten temat. Pamiętam jak diler przy odbiorze pojazdu zapoznawał mnie z funkcjami samochodu i wspomniał o czujniku deszczu, że on jest. Nie jestem pewien, ale znajduje sie on przy lewym słupku obok deski rozdzielczej. Jest to fioletowe kółeczko ok 1-2 cm średnicy, długie na ok 4-5 cm i podłączone dwa kabelki. Bardzo prosze o pomoc właścicieli którzy mają czujnik dzeszczu i o porade co dalej robić i czy to jest ten czujnik o którym pisze. Fokusa kupiłem w lutym 2005, wyprodukowany 2004r. Za odpowiedzi z góry dziękuje.
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-05, 22:04   #2
setco
Turysta
 
Avatar setco
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Warszawa
HB 5D
2004
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 35
Domyślnie

Ja tez mam taka sama wersje (Gold 2004), nawet mam ten punkt fioletowy na desce z lewej strony i przyznam ze nic mi nie wiadomo o tym zeby to byl czujnik od deszczu...z reszta nie wiem czy taki czujnik od deszczu nie powininen byc na zewnatrz samochodu??!

Moze inni beda bardziej pomocni...

Pozdr
__________________
Its 2 low 4 u! Focus Baunsuje Jak Może http://smg.photobucket.com/albums/v2...Moving_net.mp4
ST170 Turbo or BUST!
setco jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-05, 22:48   #3
Mieciu
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2005
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2004
Postów: 69
Garaż
Domyślnie

Czujnik musi być w środku pojazdu, bo przecież musi włączyć te wycieraczki. U siostry też jest na desce rozdzielczej (Nisan Mikra) i same sie włączają jak pada, czy pokropi. Montowany też jest w środku uchwytu lusterka na szybie np Reno itp. Czy wycieraczki same ci sie włączają, czy musisz używać dzwigni?Jestem teraz przekonany na 100% że to jest czujnik deszczu. Szwagier ma służbowego focusa silver fx i nie ma tam czujnika w tym miejscu, a wycieraczki włącza dżwignią.
Mieciu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-05, 23:19   #4
pisklak
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: nowhere
Postów: 98
Domyślnie Re: focus gold fx - mam problem !!

Cytat:
Napisał Mieciu
Nie jestem pewien, ale znajduje sie on przy lewym słupku obok deski rozdzielczej. Jest to fioletowe kółeczko ok 1-2 cm średnicy, długie na ok 4-5 cm i podłączone dwa kabelki.
Nie jest to czujnik deszczu tylko czujnik nasłonecznienia w wersji z automatyczna klimatyzacja

Pozdr.
Pisklak
pisklak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-08-05, 08:43   #5
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

mój ojciec w C-Maxie ma czujnik deszczu i automatyczne wycieraczki. Czujnik umieszczony jest nad mocowaniem lusterka zdaje się (a może to ta kulka na środku deski rozdz.? - ale nie, to chyba czujnik nasłonecznienia).
W każdym razie u niego funkcja autom. wycieraczek działa również w pozycji dźwigni wycieraczek w pierwszym położeniu. Jak dźwignia jest kompletnie wyłączona - wycieraczki nie działają w automacie.
Ale ten automat to taki sobie jest. Raz wyciera szybę do sucha, z kolei innym razem pada jak z cebra, a wycieraczki nic
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-05, 10:46   #6
Pasiu
Dukacz
 
Avatar Pasiu
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Koszalin
Inny
kombi
2010
Postów: 1 040
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
mój ojciec w C-Maxie ma czujnik deszczu i automatyczne wycieraczki. Czujnik umieszczony jest nad mocowaniem lusterka zdaje się (a może to ta kulka na środku deski rozdz.? - ale nie, to chyba czujnik nasłonecznienia).
W każdym razie u niego funkcja autom. wycieraczek działa również w pozycji dźwigni wycieraczek w pierwszym położeniu. Jak dźwignia jest kompletnie wyłączona - wycieraczki nie działają w automacie.
Ale ten automat to taki sobie jest. Raz wyciera szybę do sucha, z kolei innym razem pada jak z cebra, a wycieraczki nic
Moj ojciec tez ma tak samo w C-MAXie

A ja mam FX GOLD 2004 i jak nie wlacze prelocznika to wycieravczki mi nie chodza automatycznie
__________________
SEAT TOLEDO 1,9D (73PS)
FOD KA 1,3 (73PS)
FORD FOCUS I 1,6 fx gold (100PS) - NAJLEPSZY
FORD FOCUS II 2,5T (225PS) - POMARAŃCZA
VW CADDY 1,9 SDI (90PS)
MITSUBISHI LANCER EVO X GT350 (350PS)
FORD KUGA 2,0 TDCi (140PS)
FORD MONDEO 2,2 TDCi (200PS)
FORD S-MAX 2,0 ECOBOOST (203PS)
Pasiu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-05, 11:05   #7
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mieciu
Na liście informacyjnej wyposażenia gold fx widniała funkcja czujnika deszczu
AFIK w wyposazeniu (nawet dodatkowym) dla Focusa Mk I nigdy nie bylo czujnika deszczu. Oczywiscie jezeli mowimy o opcjach oferowanych przez Forda.
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-05, 00:55   #8
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

to co to jest to fioletowe gowienko????
moj starszy w mondku tez takie ma...
jezeli to jest czujnik naslonecznienia to ja jestem sw. Teresa (z calym szacunkiem) bo auto. klima to jakies nieporozumienie jest.....
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-05, 08:18   #9
4tun
Turysta
 
Avatar 4tun
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka Górna
Postów: 473
Domyślnie

to chyba jednak jesteś św. Teresą - ktoś kiedyś pokazywał projekt z TIS'a i tj. czujnik nasłonecznienia.
__________________
Nr czi Members Club SS


„Nigdy nie wstąpię do klubu, który chciałby mnie na członka" Gaucho Marx
4tun jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-05, 12:04   #10
Rabarbar
Turysta
 
Avatar Rabarbar
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: W-wa
Postów: 192
Domyślnie

Cytat:
Napisał gRuHa
jezeli to jest czujnik naslonecznienia to ja jestem sw. Teresa (z calym szacunkiem) bo auto. klima to jakies
Dokładnie to jest czujnik na słonecznienia, a skoro stary ma to w Mondku to znaczy że ma również automatyczną klimatyzacje
Rabarbar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-08-05, 13:37   #11
gRuHa
Kataryna
 
Avatar gRuHa
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Postów: 5 916
Domyślnie

no ma automatyczna klime ale uwazam ze jet to syf totalny......
__________________


gRuHa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Focus 1 - problem z zawieszeniem Streetlegal Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 13 14-09-10 19:44
spalanie nowy ford focus kombi gold 1,8 tdci 115 km wapienm Silnik i skrzynia 9 01-06-08 22:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u