Forum Focus Klub Polska  
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 24-04-10, 23:11   #1
hans151
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 3
Domyślnie kłopoty z prędkościomierzem

Witam!!!
mam nadzieję ze ktoś mi pomoże. Mam taki problem, obrotościomierz działa a prędkościomierz raz działa raz nie i jak wskazówka w trakcie jazdy opadnie na zero to i moc trochę słabnie - o co chodzi , gdzie szukać przyczyny???
hans151 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-10, 23:51   #2
bosiak
Turysta
 
Avatar bosiak
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 9
Question

Mam niestety ten sam problem( raz na jakiś czas podczas jazdy prędkościomierz spada do zera i sie zacina w tej pozycji...raz jest to na pare sekund a raz potrafi nawet na pare minut! Obroty wtedy spadają i gasnie przy każdym hamowaniu np. przed światłami itp. Nie znam przyczyny...
Może ktoś z forum zna rozwiązanie??
Pozdrawiam
bosiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 08:58   #3
BlueMan
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar BlueMan
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
1999
Postów: 1 073
Garaż
Domyślnie

Widze że to norma we foczkach. Ja miałem to samo- czasami predkościomierz spada do zera a jak dłużej nie działa to na liczniku kilometrów sa kreseczki - - - ----, ale obrotomierz działa normalnie. Wczoraj rozbierałem licznik i troche podważylem tą wskazowke tak, jak ktoś gdzieś pisal na tym forum. No i zobacze czy coś to pomoże.
BlueMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 10:21   #4
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Czujnik prędkości VSS do wymiany polecam użyć SZUKAJ problem dość znany na forum
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 11:11   #5
fikus 28
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 20
Domyślnie

Drodzy koledzy to typowe uszkodzenie czujnika predkosci tzw vss poczatkowo objawy sa takie jak przez was opisane tzn pr. pokazuje 0 czasem skoczy sobie na 150 a wcale tyle niema, po czym wraca do normy i przez jakis czas jest ok.Niestety jest to proces postepujacy i bedzie tak coraz czesciej i gorzej az całkiem padnie i wtedy silnik przechodzi w tryb awaryjny dlatego ze komputer bedzie dostawał sygnał ze auto ma predkosc 0 czyli stoi, a co za tym idzie ten mu przygotuje paliwo i jego skład dla predkosci 0 wiec wtedy jazda autem to maks 40km( to temat bardzo głeboki)Wykluczam oczywiscie uszkodzenia waszych liczników a wiec proponuje zrobic test waszych licznikow(niepodam jak wejsc w tryb serwisowy licznika bo niewszyscy moga tak z opisu to zrozumiec)dlatego proponuje aby odpiac akum na 10 min i podłaczyc go nazat ,przekrecamy zapłon i patrzymy na blaty-wszystkie wskazowki powinny sie pieknie i płynnie wychylic do samego konca i wrocic -jesli tak jest to macie liczniki ok!!!!!!!!!!!(jesli ktos bedzie chciał cały tryb testowy-podam osobno)W tej operacji pamietajcie aby miec kod do radia! Powodzenia
fikus 28 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-10, 13:39   #6
bosiak
Turysta
 
Avatar bosiak
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Warszawa
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 9
Smile

Chłopaki dzięki wielkie za wytłumaczenie że te objawy sa spowodowane uszkodzeniem wspomnianego czujnika...bo zegary napewno chodzą dobrze) Także na dniach zamawiam czujnik i ruszam do mechanika na wymiane!
Dobrze że nie są to jakieś duże koszta!
Pozdrawiam
bosiak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-04-10, 23:18   #7
BlueMan
Dukacz
Grupa: Śląsk
 
Avatar BlueMan
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: Śląskie
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
lipiec
1999
Postów: 1 073
Garaż
Domyślnie

Dzisiaj mija 5-ty dzień od podważenia tej wskazówki w liczniku, zrobiłem ponad 200 kilometrów od soboty i jak narazie nie spadła do zera ani razu. Udało sie Chwała temu, który to napisał gdzieś tam na forum Pozdro!
BlueMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 16:16   #8
tompaw
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 7
Garaż
Unhappy

Cytat:
Napisał hans151 Zobacz post
Witam!!!
mam nadzieję ze ktoś mi pomoże. Mam taki problem, obrotościomierz działa a prędkościomierz raz działa raz nie i jak wskazówka w trakcie jazdy opadnie na zero to i moc trochę słabnie - o co chodzi , gdzie szukać przyczyny???
Czy naprawdę nie istnieją tańsze zamienniki czujnika vss /wg. mnie 150 pln za takie coś to dużo/.A może jestę po wymianie tego czujnika ? Podpowiedz gdzie on się znajduje /może jakieś zdjęcia silnik 1.8 115KM benzyna/Dzięki za odpowiedź z góry
tompaw jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-09-10, 19:29   #9
Andreas1971
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Leszno
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 52
Domyślnie

Jest w skrzyni biegów patrząc od góry za silnikem. Wymiana bardzo upierdliwa- z reguły łamie się przy wyciąganiu, zamienników brak!
__________________
Andreas1971
Andreas1971 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
zegary

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u