Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-05-06, 17:07   #1
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie Mój ostatni post dzisiaj o CHŁODZENIU

Czy komukolwiek z Was właczył sie kiedys w FF I albo i II wentylator? Albo czy strzałka weszła na czerwone pole? I czy podnosi sie tak leniwie jak u mnie po 3-4 mm po łuku i staje na jakis czas, podobnie jak ta z paliwa. Wiem ze temat juz był ale moze ktos dołozy cos nowego?
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-05-06, 17:32   #2
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

W Focusie I wskazówka dźwiga się dopiero po przekroczeniu 80 kilku stopni... A dlatego się zatrzymuje, bo w pewnym momencie następuje otworzenie dużego obiegu...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-06, 09:10   #3
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie

dzieki za odpowiedz, a właczył wam sie kiedys wentyl w foczce bo ja sobie takiego czegos nie...przypominam. Chyba nawat łopaty sa w takim samym połozeniu jak 6 lat temu

[ Dodano: Wto 16 Maj, 2006 09:14 ]
aha mówiłaś gdziesz ze masz juz drzwi przez rdze zjedzone, im szybciej cos zrobisz tym lepiej! Ja jedynie gdzie miałem rzez ten cały czas rdze to pod tylna rejestracja HB jak ramka walneła o lakier i troche odleciało i tam sie pojawiła tak jest czysto, pewnie dzieki temu ze słyszałem o tych tylnych drzwiach i wurwałem tamta uszczekle co jest, dalem bezbarwny lakier, folie na ciepło i do tego uszczelke ale taka inna nie majaca szpary u góra a skosna kupilem w praktikerze i jest z głowyproblem.

pozdrawiam
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-06, 09:16   #4
fx25
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 43
Domyślnie

u mnie czasami się włącza jak powoli jadę ok 350m zajedziurawą drogą do garażu podziemnego a nast manewruję w nim wjeżdzając na swoje miejsce - wtedy czasami włącza sie - jak ci si włączy na pewno to usłyszysz

wskazówka temp tylko nieznacznie się przechyla na prawo a po włączeniu drugiego went szybko wraca do pionu/na środek
fx25 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-06, 15:28   #5
eKoNoVeMbEr
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Katowice
Postów: 190
Domyślnie

Eh zobaczymy ale głowe bym dał ze sie jeszcze przez ten czas nie właczył a trudno mi uwierzyc zeby chłodzenie było tak wydajne ze sie nie właczył, tymbadziej jak jest tak ciepło i duszno jak teraz.
__________________
Foczka '99, 1.4 l Zetec-SE 16V 109 000
eKoNoVeMbEr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-06, 15:21   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

U mnie też sie bardzoooo.... rzadko włącza... nawet jak było gorąco i w korku się stoi...
Ale jak sie włączysz, to usłyszysz wichura takka,że hej...

EW. włącz klime na postoju i lekko trzymaj na obrotach po kilku min, powinien się załączyć..
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-06, 07:48   #7
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

A mnie się włączył ostatnio po raz pierwszy w DIZLU

Aż się zdziwiłem, bo to po jeździe (ostrej), było ciepło... owszem... ale sam fakt...
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-06, 09:07   #8
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

A co dziel niby się nie grzeje ???
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-06, 13:20   #9
lelek_3
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: Piaseczno
Postów: 37
Domyślnie

ja jak troche szybciej pojade (co jest bez sensu) to nawala wentylator i od chlodnicy zwyklej i od klimatyzacji. poki co wymienilem termostat i teraz wymienie czujnik temperatury - bylem u mechanika i silnik absolutnie sie nie przegrzewa, a wentylatory mechanicznie i elektrycznie zachowuja sie w testach poprawnie. poki co nikt nie wie co go boli.
lelek_3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-06, 13:43   #10
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał paolos
A co dziel niby się grzeje ???
... wolniej (duuuużo)
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-06, 14:07   #11
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Ilość powietrza przelatującego przez chlodnicę w poruszającym się samochodzie
jest bardzo duża co wystarcza do utrzymania temperatury płynu chłodniczego w granicach normy.

Jak się auto zatrzyma, lub porusza wolniej to załącza się automatycznie wentylator aby wymusić przepływ odpowiedniej ilości powietrza przez chłodnicę...

Im mniejsza różnica temperatur /czyli wyższa temperatura na zewnątrz/ tym częściej może
włączać się wentylator.

Dlatego też zaleca się w upalne dni zostawienie na parę minut włączonego silnika po zatrzymaniu w celu spokojniejszego wychłodzenia silnika.

Fizyki nie przeskoczymy ...
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-06, 08:22   #12
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał paolos
Dlatego też zaleca się w upalne dni zostawienie na parę minut włączonego silnika po zatrzymaniu w celu spokojniejszego wychłodzenia silnika.
Spokojniejszego, czy szybszego ?? - bo nie kapuję
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-06, 08:29   #13
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Cytat:
Spokojniejszego, czy szybszego ?? - bo nie kapuję
Szybszego też bo pracujący wentylator przedmuchuje powietrze przez chłodnice.

Spokojniejszego , bo w wyłączonym silniku nie ma wymuszonego przepływu cieczy chłodzących stąd może wystąpć zjawisko miejscowego przegrzania z tzw "zagotowaniem włącznie". Sam silnik juz nie produkuje ciepłą wyłącznie oddaje i może to zrobić tylko ograniczonej ilości płynu chłodniczego... i niekoniecznie bez wymuszonego mechanicznie obiegu dotrze ona do chłodnicy gdzie mogłaby się (jeśli pracuje wentylator - a czasami jak zauważyliście pewnie pracuje na akumulatorze) schłodzić...
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-06, 00:15   #14
tigry
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał eKoNoVeMbEr
Czy komukolwiek z Was właczył sie kiedys w FF I albo i II wentylator?
Mi sie wlacza jedynie wtedy gdy zalacze klime. Wskazniki nie wykazuja nigdy przegrzania, az tu nagle pewnego dnia podczas manewrowania na parkingu (dlugo szukalem miejsca) wyparowala gwaltownie ciecz chlodzaca ze zbiornika wyrownawczego (kleby pary). Autko sie po prostu zagotowalo.
Dzis oddalem foczke do warsztatu, okazuje sie ze nie ma zadnych wyciekow, ale wentylatory nie pracuja prawidlowo i jest gigantyczne cisnienie w ukladzie chlodzenia. Zbiornik wyrownawczy specznial jak banka kiedy w warsztacie samochod popracowal przez ponad pol godziny stojac. Zeby bylo zabawniej kontrolka i wskaznik temp. silnika nie wykazywal zadnych odstepstw. Wg. ASO na Popularnej koszt naprawy 3500zl, UrsynCar nawet 6000 (chca wymieniac nawet glowice, bo ponoc sie "zagotowala"). Na szczescie mam zaprzyjazniony warsztat i szwagier to naprawi po kosztach materialowych, o ile sobie poradzi bo specjalizuje sie we francuskich wozkach.
tigry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-06, 00:26   #15
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Siem mnie wydaje,że uszczelka pod głowicą
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-06, 00:34   #16
tigry
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Postów: 4
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Siem mnie wydaje,że uszczelka pod głowicą
Popatrz jaki jestes madry czlek, szwagier w warsztacie powiedzial to samo... nie chcialem pisac bo jutro dopiero bede mial jakies wiesci. Jak juz sie dowiem konkretow to napisze wiecej. Prawdopodobnie padl tez czujnik temp., ale nie bede snul hipotez, chocby wiarygodnych, zeby nie mieszac

Ciag dalszy historii:

Samochod jest rozebrany na czesci pierwsze Uszczelka pod glowica oczywiscie peknieta. Glowica jest w drodze na Parowcowa, do analizy, czy nie peknieta - wiec czeka ja conajmniej delikatne szlifowanie/wygladzanie. Jest jeszcze problem z czujnikiem temp. bo wentylatory pracowaly wlasciwie tylko wtedy, gdy wlaczona zostala klima. To jednak bedzie mozna sprawdzic dopiero jak wroci glowica (mam nadzieje ze nie bedzie peknieta)
Samochod niedawno skonczyl 3 latka, ma przebieg nieco ponad 4o tys km. przed zakupem (niecale pol roku temu) byl sprawdzony we wskazanym przeze mnie ASO Forda - ktore stwierdzilo jego swietna kondycje (zalecali tylko wymiane elementow i plynow ktore normalnie podpadaja pod tzw. przeglad trzyletni).
Juto mam slub, we wtorek planujemy wyjazd w podroz poslubna... mam nadzieje ze sie wszystko powiedzie...
tigry jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
post nr 1 tomek_w Tuning mechaniczny 3 07-04-09 23:16

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u