Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-06-11, 10:19   #31
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

na wolnych obrotach jesli temp. jest powyzej 20'C to powinna ciagle

przy obrotach 1500rpm powinna chodzic z przerwami powiedzmy 10sek pracy, 8 sek przerwy.
przy temp. okolo 20-25stc

Informacje te duzo mowia o poprawnej pracy- sprzegla- dzyszy rozpreznej- ilosci czynnika.
niepotrzeba serwisu aby stwierdzic co jest nietak z klimatyzacja.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-11, 23:26   #32
Browar00
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 156
Domyślnie

ktos napisal ze gadacie tu o beznyniakach, ja mam diesla klime nabita miesiac temu, jest spadek mocy na wlaczonej przy ruszaniu, ale nie jest on jakis olbrzymi zebym nie wiem ile gazu musial dodawac. Ktos pisal tez o ksenonach, mam i chcialem sprawdzic jak bedzie po wlaczeniu swiatel ... Wlaczylem i nawiew lekko zwolnil jak dla mnie wszystko dziala ok
__________________
Browar00 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-11, 23:43   #33
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

pomylilem posta... sorki dla moderatora.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 09-06-11 o 23:46
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-12, 13:06   #34
skolud
Turysta
 
Avatar skolud
 
Robert
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Przezchlebie
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
luty
2015
STA powiat tarnogórski (Tarnowskie Góry)
Postów: 153
Garaż
Domyślnie

Panowie w tym roku problem pojawił się też u mnie. Cały tamten rok jeździłem na klimie i było ok a miałęm wtedy jeszcze 90 km. w tym roku z już 114 km po włączeniu klimy autem nie da się ruszyć. Chcąc normalnie, szybko ruszyć, auto bardzo powoli się toczy, puści sobie po czasie dosyć dużego czarnego bączka po czym chce jechać już troche szybciej, ale jeszcze bardzo się męczy. Nie dość że trzeba dużo więcej gazu dodać to jeszcze nie jedzie...
spalanie na kompie po przejechaniu ok 10 km potrafi podskoczyć o prawie 1l. To chyba coś nie tak. w ubiegłym roku było wszystko w porządku...
bez klimy jazda jest na prawdę dobra, lekki bączek przy ruszaniu ale to chyba normalne.
Klima nabijana w maju zeszłego roku. Co radzicie?

dodam ze na włączonej klimie słychać wyraźny świst gdzieś na przeciwko pasażera (tak mi się przynajmniej wydaje że z tamtąd). Jest on adekwatny do dodawania gazu. Dodaje-piszczy głośniej, odejmuje-powoli przestaje równo z obrotami. Bez klimy słychać turbine ale to bardzo delikatnie

Ostatnio edytowane przez skolud ; 06-07-12 o 13:17
skolud jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-12, 15:17   #35
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

klima niepracuje ciagle jesli jest chlodno..a jesli jest goraco to powinna non stop !!!!

jezeli wam zawsze pracuje z cyklami nawet jak temp. jest wysoka a pewnie przez to slabo pomuje to pewnie tez dlatego szybko zuzywa sie sprzeglo sprezarki!!!!

Sprzeglo niejest po to aby non stop sie zalaczalo i rozlaczalo bo w koncu szybko sie zuzyje.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-12, 16:53   #36
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Z ciekawości napiszę - u mnie przy dzisiejszych chyba 33c, a na słońcu nie wiadomo ile było - tak czy inaczej można było ducha wyzionąć, autko zdecydowanie gorzej zbiera się na klimie szczególnie poniżej 1500 obrotów - przy ruszaniu czuć że nie ma tego 'czegoś'. Natomiast od 1500 w górę już zaczyna jako tako iść ale i tak znacznie gorzej na klimie niż bez niej. Zaznaczam że przy niższych temperaturach auto na klimie jeździ praktycznie normalnie - nie czuć spadku, albo czuć minimalny.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-13, 00:28   #37
grubasjo
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2003
Postów: 2
Domyślnie

W moim autku miałem podobny problem, autko nie miało mocy do 2 tyś obrotów na włączonej klimie, to był dramat. Ledwie się zbierał, do tego dziwne wibracje pod pedałem gazu. Mechanik zaczął od wymiany sprzęgła niewiele to pomogło chociaż sprzęgło faktycznie się kończyło, w drugiej kolejności poszła cewka, sprawdzono wszystkie czujniki map, położenia wału, temperatury itp. mechanik złożył broń, auto z nowym sprzęgłem ruszało jak żółw. 2 tygodnie po tej akcji coś zawyło pod maska okazało się ze napinacz paska wielokolorowego zatarł się. Inny polecony magik od aut zajrzał w te okolice i stwierdził zatarcie napinacza i prawdopodobnie łożyska sprężarki klimy, do wymiany poszedł napinacz i łożysko sprężarki klimy. I auto odżyło jak ręką odjął, zbiera się żwawo na klimie jak za dawnych dni, chociaż czuć niewielki spadek mocy, ale to jest do przełknięcia.

Przy okazji dodam że ten pierwszy mechanik naprawiał mi klimę(sprężarkę) 2 lata temu bo coś tam lekko rzęziło. Stwierdzono, że łożysko idzie do wymiany. Po wymianie auto straciło wigor było coraz gorzej, kolejne wizyty nic nie wnosiły podobno tak miało być(chociaż zwracałem uwagę, że zaczęło się od naprawy klimy u nich). Otóż nowy magik stwierdził że założono złe łożysko i przez to stawiało diabelny opór. Szczęście w nieszczęściu napinacz szlak trafił i przy okazji wyszło to łożysko.
Dodam jeszcze że jednym z objawów było ciągłe załączanie się wentylatora na drugi bieg (wycie), wymieniłem rezystor wentyla chłodnicy i nie wiele pomogło wskakiwał pierwszy bieg na włączonej klimie i już po paru sekundach znowu wycie. Po wymianie łożyska wentyl chodzi cicho na pierwszym biegu.

Ostatnio edytowane przez grubasjo ; 09-08-13 o 00:37 Powód: uzupełnienie
grubasjo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-08-13, 09:11   #38
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

jezeli zmienil sie poziom czynnika i klima slabiej chlodzi bo moze rozstrzelnili uklad przy wymianie lozyska to nie dziw sie ze wentylator wczesniej pracowal bardziej jak teraz. co do lozyska-sie zgadza..ale co do wentylatora to moze byc tak ze klima slabiej chlodzi i niema takiego cisnienia w ukladzie wiec wentylator slabiej pracuje- to wszystko jest ze sobą powiazane, i nieda sie powiedziec czy jest lepiej bo:

im klima slabiej pracuje tym gorzej chlodzi-tym samochod lepiej sie zbiera-to jest normalna zaleznosc.

jezeli sprezarka sie normalnie obraca-a mozna to sprawdzic palcem to niema sensu szukac problemu ze spadkiem mocy bo to jest w KAZDYM SAMOCHODZIE Z KLIMATYZACJA.

im mniejszy silnik tym wiekszy spadek mocy-wbijcie to sobie do glowy
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-06-16, 23:02   #39
czarny_kot
Turysta
Grupa: Podlasie
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
grudzień
2009
Postów: 112
Domyślnie

Mam ten sam problem.
Mk2 16.tdci 90km
Przy dzisiejszych upałach 30stopni i włączonej klimie na maksa (a aucie temp. ze 40 stopni mimo "przewietrzenia") auto ledwo się zbiera przy ruszaniu, nawet raz mi zgasło. Powyżej 1500 obrotów wszystko jest ok. Akumulator jeszcze fabryczny (prawie 6-letni)
Klima napełniana 3 lata temu - wiem dawno.
Od czego zacząć? Od sprawdzenia klimatyzacji i uzupełnienia czynnika?
czarny_kot jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-16, 07:51   #40
thomas77
emerytowany chuligan
Zlotowicz
Grupa: Małopolska
 
Avatar thomas77
 
Prezes
Zarejestrowany: Jan 2011
Skąd: krakowskie przedmieście
Ford Focus II FL
kombi
2.0 Duratec 145KM manual
czerwiec
2009
KRA powiat krakowski (Kraków)
Postów: 4 176
Garaż
Domyślnie

Kup samochód z min2,0 pod maską i nie będziesz czuł utraty mocy tak jak w 1,6 ,ja jak mam ruszyć szybko lub wyjechać pod górkę wyłączam na chwile klimę
__________________
http://www.wislaportal.pl/

latam Junkersem i się tego nie wstydzę
thomas77 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDDI spadek mocy donNeo Szkody, Naprawy, Porównania 22 24-07-13 22:34
[MK2] 1.6B dziwne zachowanie spadek mocy na rozgrzanym silniku frank61 Silnik i skrzynia 3 29-04-11 15:55
[C-MAX] Spadek mocy Mikael Silnik i skrzynia 2 21-09-10 09:11
dziwne zachowanie foczki 1,8 TDDI - brak mocy momentami mabi1 Silnik i skrzynia 7 22-11-09 12:44
chwilowy spadek mocy Krzyziu Silnik i skrzynia 4 16-01-07 05:51

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u