Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29-05-12, 21:01   #31
zalesio
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Avatar zalesio
 
Michał
Zarejestrowany: Jun 2011
Skąd: Aleksandrów Kujawski
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
grudzień
1999
CAL powiat aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski)
Postów: 108
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Ale chodzi o to co sam napisales-auto gaslo.

zanik sygnalu z czujnika polozenia walu korbowego z ktorym musi sie z synchronizowac czyjnik z walka w pompie wtryskowej-i jesli sie nie z synchronizuje to w tej konsekwencji moze wywalic blad.

Mysle ze faktycznie w skrajnych przypadkach moze sie zdarzać ze silnik bedzie przygasał i startowal ale i tak takie objawy beda polaczone z gasnieciem silnika.
Oczywiscie tutaj sprawa ze brudny czujnik to to samo co brak stabilnego połączenia na wtyczce i jedno i drugie moze podobne objawy robic.
auto raz się dławiło a raz gasło. a jeśli prooblem wewtyczce to powinien popodłączeniu do kompa pokazać. a jak brudny - nie pokaże.
__________________
Gra i trąbi FOCUS KOMBI
zalesio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-12, 22:11   #32
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

zalesio..ale nie podlaczales pod kompa jak ci silnik gasl?

jesli bys podlaczyl to bys zobaczyl ze czujnik walu korbowego akurat w tddi powoduje takie same bledy jak uszkodzona pompa wtryskowa-sterownik i ktos kto sie nie lapie moze pomyslec ze padla pomopa a czesto wlasnie zdarza sie ze to tylko czujnik szwankuje-brudny lub tylko brudna wtyczka.
ale bledy zawsze wowczas pokazuje-bynajmniej jesli problem we wtyczce lub obwodach czujnika...i bynajmniej jesli problem sie powtarza.

jednak niemam pewnosci co by bylo gdyby czujnik byl zle zamocowany i znajdowal sie za daleko od wyciec na wale lub byl brudny i mial za slabe sygnaly.

Ale w tym temacie ciekawy jest przypadek kolegi

TTT
i miejmy nadzieje ze odpisze co bedzie po odpieciu pedału gazu.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 29-05-12 o 22:13
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-12, 17:37   #33
TTT
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 8
Domyślnie

A więc, nie mam możliwości wojowania z foką (na parkingu przed blokiem to raczej lipa), ale dzisiaj wpadłem na moment do mojego (zawsze ten sam) mechanika i nieodkręcając pedału gazu wywyjaliśmy nim na wszystkie możliwe strony i efekt pracy silnika był taki, że od 600 obr. do 1500 obr. były skoki.
Już się nie zastanawiam nad pompami, filtrami i innymi cudami, tylko wymieniam pedał - na używkę niestety (cena nowego 470 zł) za ok 150 zł. Jeśli mogę poradzić tym, co mają możliwości pogrzebać w garażu, to gdzieś na forum jest link (którego na złość nie mogę znaleźć) do you tube, gdzie jakiś hiszpan rozkręca pedał gazu i potencjometr. Widać na filmie zużycie ścieżek z grafitu i banalnie proste rozebranie tego elementu. Szkoda kasy na całe urządzenie, najpierw trzeba spróbować przeczyścić, wymiana to ostateczność.
Odezwę się jak wymienię część, mam nadzieję w przyszłym tygodniu.
A swoją drogą, to nie mogę znaleźć informacji czy potencjometr od tddi 75 ps jest zamienny z 90 ps, czy może mają różne skale, jakby ktoś udzielił takiego info - będę wdzięczny.
TTT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-12, 07:26   #34
cocolino
Turysta
 
Avatar cocolino
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2008
LC Chełm
Postów: 846
Garaż
Domyślnie

pedala acceleratie ford focus 1.8 tddi 2000 - YouTube
Gadaliśmy swojego czasu na forum, że wystarczyłoby nawet dogadać się z jakimś elektronikiem aby wytrawił nową płytkę. Póki co nikt się tego nie podjął, ze względu na koszty ale taka możliwość jest. Jak nie masz kasy to wal używkę. Nowy wiadomo-wystarczy na dłużej.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=ddVVBdloofc


BYŁ 1.8 TDCi MK I FL . ............................... JEST 1.6B MK II FL
cocolino jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-12, 08:36   #35
TTT
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 8
Domyślnie

No i zmieniłem pedał na nowy. Silnik pracuje równiej, ale usterka nie została wyeliminowana całkowicie.
Podsumowując - wszystkie filtry, olej itd wymienione. Paliwo się nie cofa. Samochód jeździ zupełnie normalnie, nie ma przepałów, pali od 5,1 w trasie do 7,2 z klimą w mieście (średnio 6,2), nie kopci, nie dławi się, nie gaśnie.
Właściwie wtryski bym sobie odpuścił, a skupil się na ciśnieniu w pompie, ale jeszcze przedtem podniósłbym wolne obroty, ponieważ obrotomierz nie stoi idealnie na 3 kresce tylko jakby w dolnej jej części, a po lekkim dodaniu gazu i wyrównaniu z 3 kreską silnik pracuje równo.
Szukam teraz info jak podnieść obroty w 1.8 TDDI, może ktoś wie, to proszę o info - będzie szybciej i mam nadzieję precyzyjniej.
Jak rozbiorę stary pedał gazu, to zapodam fotkę jak wygląda taśma i czy to mogło być częściową przyczyną dławienia.
Dzięki za linka do hiszpana przyda się w rozbieraniu gazownika.
TTT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-12, 09:04   #36
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

obrotow za bardzo bym nie podnosil za pomoca pedalu..niewiem jak pozniej zmieni sie hamowanie silnikiem-to musialbys sprawdzic.
Mam taki pomysl..o ile wina lezy po stronie wyrobionej pompy wtryusklowej-pompy zasilajacej w pompie to mozesz sprawdzic cisnienie na wyjsciu z pompy na wolnych obrotach lub na probe zainstalowac pompe elektryczna od paliwa wspomagajaca pompe wtryskowa. jezeli to wina uszkodzonej pompy wtryskowej i tego ze slabo ciagnie paliwo-a tak moze byc-to taka dodatkowa elektryczna pompa paliwa powinna pomóc.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-12, 09:32   #37
TTT
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 8
Domyślnie

Hm, nie mialem zamiaru gmerać przy pedale gazu, tym bardziej, że jest nowy.
Miałem na myśli, że kiedy przyciskam go minimalnie, to obroty lekko się podnoszą i wyrównują się na wskaźniku dokładnie z 3 kreską i tym samym są takie jak być powinny. Jeśli przyczyną nie jest sam pedał, to obroty trzeba podnieść w inny sposób i tutaj mam jedyne chyba rozwiązanie - podnieść ciśnienie na pompie wtryskowej (chyba jest możliwość regulacji), ale już sam tego robić nie będę niestety. Zastanawiałem się nad tym, czy rzeczywiście jest taka możliwość, czy jest to jedyne rozwiązanie (za pomocą pompy), czy jest to regulacja mechaniczna (np. poprzez śrubkę ) czy tylko z komputera ? Czy ciut za niskie obroty, to przyczyna leżąca wyłącznie po stronie pompy, jakie są możliwości samorozregulowania pompy, bo jeśli jest taka opcja to pół biedy, gorzej jeśli jej nie ma, a tzn. że dopadła ją demencja starcza i wyeksploatowanie, a to wiąże się z regeneracją.
TTT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-12, 14:35   #38
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

jezeli chodzi o obroty to wszystko jest elektronicznie sterowane i mechanicznie nic nie zrobisz.

jezeli chodzi o mechanike i pada pompka zasilajaca w pompie bo np. zuzyla sie z powodu jazdy na zatkanych filtrach to dodatkowa pompka wspomagajaca moze pomoc i rozwiazac calkowicie problem. ale to juz zalezy od ciebie-ja wolalbym zainstalowac dodatkowa pompke i sprawdzic jak wydawac ase na regeneracje pompy -bo i tak niebedzie wiadomo ile ta pompa pozniej podziala.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-12, 20:54   #39
TTT
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 8
Domyślnie

Co racja, to racja i też chciałbym uniknąć regeneracji. Masz może jakieś linki, albo informacje jak zainstalować taką dodatkową pompkę ? Co to ma być za sprzęt (parametry techniczne). Gdzie ją ulokować i czy ktoś już to praktykuje ?
A swoją drogą, to rozebrałem stary pedał gazu i taśma grafitowa jest w b.dobrym stanie, zdjęcia niedługo zamieszczę i jak będzie ktoś chętny to za 200 zł oddam w dobre ręce, są na allegro tańsze, ale nie wiadomo co się kupuje, a tu pewniak
TTT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-12, 08:56   #40
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

zwykla pompka zasilajaca od paliwa-moze nawet podejsc od benzyny-zewnetrzna.

jeden tylko problem ktory widze to filtry w naszych dieslach(mozesz miec filterek bez zaworka i pompka w tym przypadku pompowala by w kolko paliwo-wiec pasowaloby aby pompka byla tuz przed pompa wtryskowa ale aby za pompka koniecznie byl filtr paliwa.

moglbys nawet zainstalowac taki dodatkowy filterek od malucha czy tico-cos takiego w zupelnosci wystarczy.

cisnienie jakie podają te pompki to cisnienie okolo do 1 bara.

takie pompki wystepuja np. w mondeo w zbiorniku paliwa i zasilaja te same pompy wtryskowe ale w focusach dosli do wniosku ze ciut mniejsza moc silnika i tej pompki nie potrzeba.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-12, 11:51   #41
TTT
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Bydgoszcz
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 8
Domyślnie

Jeszcze jedna ciekawostka.
Wszedłem w tryb serwisowy - żadnych błędów, a co mnie zaintrygowało, to obroty silnika. Wskazówka na wolnych "stoi" na 3 kresce czyli ok. 750 obr., tryb serwisowy podaje obroty w granicach 790-810 (cyfry przeskakują dość szybko), natomiast przy jeździe, obrotomierz analog podaje wartości z tarczy całkiem jak przy przerzucaniu biegów i pracy silnika (na słuch kierowcy) logiczne, natomiast odczyt serwisowy (elektronika) podaje zupełnie inne dane tzn. przy ok 1200 obr. analog podaje 1450 obr. cyfr, potem przy 2000 analog to już jest 2400 obr. cyfrowo ! Może problem nie tkwi w ciśnieniu pompy, a elektronice i sterowaniu.
Czy macie podobne odczyty, czy są adekwatne serwisowe do tych na tarczy w danym momencie ?
TTT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-06-12, 13:43   #42
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

jezeli zaraz zmienisz temat na to ze wskazowka podaje ci co innego jak cyfrowy w liczniku to se odpuscimy temat bo:
-analogowa wskazowka -da sie regulowac
-jak ktos obracal licznik dogory nogami i go uszkodzil to sie niedziw ze analog zle pokazuje.

-sugeruj sie tym co jest cyfrowo...jak masz okolo 800rpm/min to jest dobrze.
jezeli to jest jedyny problem ze masz za niskie obroty to obroty te niesa za niskie i to niejest problem.

jezeli ci faluje na wolnych to zacznij od pompki paliwa -to co bylo gadane wczesniej a zostaw wskazowki w spokoju.

ps. cyfrowy odczyt w liczniku niemoze przeklamywac.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-12, 21:58   #43
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

Hej w tym poście poruszałem temat nierównych obrotów w mojej foczce.

Tutaj jest wyjaśnienie co to było:

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=55669


Teraz u mnie silnika cyka jak w zegareczku.

W bardzo cenionym (troche drogim) serwisie pomp stosowanych w tddi powiedzieli mi, że sama wymiana końcówek wtrysków nic nie daje - przerabiali to wiele razy, pada korpus wtrysku, dlatego należy wymienić cały.
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-10-12, 22:12   #44
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

czyli powodem nie rownej pracy u kolegi byly wtryski...a jaki przebieg z ciekawosci? i na jakim paliwie jezdzimy?
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-12, 09:41   #45
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

Foka ma przebieg 180k, ale nie wiem ile ma faktycznie. Ja nią jeżdżę lekko ponad rok, a auto praktycznie od zakupu tak chodziło, dlatego moje tankowanie nie uszkodziło wtrysków. Niestety przy zakupie serwis forda nie wykrył tej usterki, bo oczywiście chciałem sprawdzić fokę przed zakupem.

Ja tankuje na Orlen i czasem na Neste jak mam po drodze. Tankuje zwykłe paliwo, może dwa razy w tym roku tankowałem vervę.

Jestem ciekaw czy jest jakiś sprawdzony sposób na to, żeby uniknąć uszkodzenia pompy paliwa? :/

Mechanik mówi, że moja pompa nie była jeszcze robiona (póki co jest z nią ok).
Twierdzi, że ten przebieg jest bardzo prawdopodobny.

A tak odnośnie wtrysków. Bo jak szukałem auta znaczna większość "znawców" twierdziła że ten silnik Tddi to nie do zdarcia i wtryski wytrzymują wszystko, gorzej jest z CM. Czyżby okazało się, że jednak te wtryski to kolejny słaby punkt Tddi?

Kupując auto, czytając przedtem wcześniej, wiedziałem, że ewentualnie z poważnych napraw może okazać się naprawa pompy paliwa. A tutaj wtryski jeszcze... No ale jak napisałem w innym poście, poznałem kogoś komu silnik pracuje tak jak mi przed naprawą i nie przeszkadza mu to. Ciekawe ile jest takich użytkowników?
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-12, 10:17   #46
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał elhermano Zobacz post
Jestem ciekaw czy jest jakiś sprawdzony sposób na to, żeby uniknąć uszkodzenia pompy paliwa? :/

Mechanik mówi, że moja pompa nie była jeszcze robiona (póki co jest z nią ok).
Twierdzi, że ten przebieg jest bardzo prawdopodobny.

A tak odnośnie wtrysków. Bo jak szukałem auta znaczna większość "znawców" twierdziła że ten silnik Tddi to nie do zdarcia i wtryski wytrzymują wszystko, gorzej jest z CM. Czyżby okazało się, że jednak te wtryski to kolejny słaby punkt Tddi?

Kupując auto, czytając przedtem wcześniej, wiedziałem, że ewentualnie z poważnych napraw może okazać się naprawa pompy paliwa. A tutaj wtryski jeszcze... No ale jak napisałem w innym poście, poznałem kogoś komu silnik pracuje tak jak mi przed naprawą i nie przeszkadza mu to. Ciekawe ile jest takich użytkowników?
Bardzo watpie aby pompa z tym przebiegiem 180kkm nie byla robiona...a przewaznie chodzi o elektronike bo mechanicznie pompy oryuginalne wytrzymuja znacznie wiecej.

co do paliwa -to nie chodzi o jakie paliwo lejesz ale o to czy lejesz czyste paliwo. Mozesz na opale jezdzic jezeli bedzie czysty ale jak nalejesz brudnego paliwa to filterki szybko sie zapychaja i pompa wstepna w pompie ma ciezej pracowac-a to powazne zagozenie.

co do elektroniki to zacinajacy sie elektrozawor czy czy jakosc paliwa niema tutaj najmniejszego znaczenia.
Elektronika w tych pompach jest poprostu zle zaprojektowana.
Tranzystorek dziala tak ze przez niego przechodzi prad z bardzo szybkimi zmianami i z czasem poprostu pada.

Przypadek z wtryskami -raczej dosc rzadki...mysle ze to moze miec zwiazek z brudnym paliwem lub tym ze cos bylo robione-grzebane kolo pompy i wtryskow chociarz zdarzaja sie sporadyczne przypadki niedomagania wtryskow. Ale wtryski w tddi to nie jest to jakis bardzo slaby punkt. Raczej wyjatek -zdarza sie moze (po wypowiedziach na faorum) 1/10~1/20 przypadkow-to tak samo jak przebicie opony.


"""""No ale jak napisałem w innym poście, poznałem kogoś komu silnik pracuje tak jak mi przed naprawą i nie przeszkadza mu to. Ciekawe ile jest takich użytkowników?"""""

Niebedzie mu przeszkadzalo dopoki ten problem niedomagania wtryskiwacza lub pompy lub niewiadomo czego nie przerodzi sie w problem mechaniczny silnika.

Zle dzialajacy wtrysk w dieslu rozwala silnik...-wypala tlok-rozwala panewki, korbowod.
diesel to nie benzyna i wtryskiwacze musza dzialac rowno-najgorsze jest to ze czasami mozna niewiedziec ze cos z wtryskiem jest nietak.
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-10-12, 13:24   #47
elhermano
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 14
Domyślnie

Mjprzem no to dobrze, że mówisz - powiem temu koledze, żeby to sobie jednak zrobił. Bo widziałem tą jego foke - fajna bardzo, jeszcze w wersji Ghia, szkoda by było żeby potem sie męczył z kapitalnym remontem.

Dobrze, że ja już wymieniłem

Dzięki za Twoją pomoc. Z resztą wszyscy widzą na tym forum, " co z Ciebie za typ" i jaką masz wiedzę hyle czoło. Chcemy więcej takich kolegów tutaj.

pozdro
elhermano jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-12-15, 14:20   #48
krzychu85PL
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Stargard
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 5
Domyślnie

Witam,buszuję na forum od paru dni i w sumie mam objawy takie jak inni czyli:
-auto rozgrzane klekocze jak zawsze ,ale tak jak by przygasało i tak nie równo chodzi.
-fakt zaczeło się to od niedawna więc długo z tym nie jeżdżę może z 2 tygodnie.

Na alle są wtryski używane po ok 40 zł z 14 dniową gwarancją rozruchową czy warto to kupić przełożyć i zobczyć czy będzie dobrze? czy zrobię to sam?jest jakiś manual może na to?
To mój pierwszy diesel i nie bardzo wiem co i jak w silniku,tak że będę wdzięczny za każdą wskazówkę.
krzychu85PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-15, 20:30   #49
krzychu85PL
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Stargard
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 5
Domyślnie

dodam ,że nie zawsze się tak dzieje ,a i dziś jak zaskoczył i świrował to zgasiłem go odpaliłem i już wszystko normalnie było.Byłem u mechanika i mówił ,że to wina źle ustawionego zapłonu czy jakoś tak.Wiem ,że to może być nie wyregulowane po wymianie rozrządu a fakt wymieniałem z 2-3 tygodnie wcześniej.
krzychu85PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-15, 02:48   #50
jaszczurtd
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Avatar jaszczurtd
 
Marcin
Zarejestrowany: Sep 2015
Skąd: Sosnowiec
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
SD Dąbrowa Górnicza
Postów: 343
Garaż
Domyślnie

Źle ustawionego kąta wtrysku jak już.
Jeśli nie zmieniałeś łańcucha, to raczej mało prawdopodobne że kąt wtrysku się zmienił.
Jeśli był zmieniany rozrząd górny, to możliwe że został przestawiony o ząbek w jedną, bądź w drugą stronę - to się często zdarza przy wymianie rozrządu "na znaki" robione markerem czy innym lakierem, bez użycia blokad. Ząbek to jeszcze za mało by pogiąć zawory, ale na kompresję i ogólne parametry silnika ma to już jakiś tam wpływ, a to się bezpośrednio przekłada na pracę silnika, zwłaszcza zimnego.
__________________
Wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko chcieć
jaszczurtd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-12-15, 17:47   #51
krzychu85PL
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Stargard
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 5
Domyślnie

Łańcuch nie był ruszany tylko pasek ,napinacz i pompa wody nowa,tyle ,że na zimnym silniku wszystko jest ok jak coś się dzieje to auto zawsze jest już na max. temp.Mechanik dosyc ogarnięty jesli chodzi o wiedzę na temat silników ,a te 100 zł co za to zaśpiewał to odżałuję i zobaczymy może będzie poprawa.Jak podjechałem to od razu powiedział ,że auto nie chodzi prawidłowo mimo ,że wtedy te obroty moim zdaniem były ok.
krzychu85PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-12-15, 17:27   #52
krzychu85PL
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Dec 2015
Skąd: Stargard
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 5
Domyślnie

Witam, mechanik to d...l i nie zostawiłem mu samochodu , zaczął coś bredzić ,że on musi rozrząd zdjąć łańcuch wszystko rozebrać jakiś uszczelniacz za 150zł wymienić i będzie dobrze ,albo nie...mimo ,że nawet maski nie podnosił Rozkminiałem temat dalej i przypadkiem doszedłem do tego ,że obroty falują zawsze na rozgrzanym silniku na biegu jałowym i od razu po wyłączeniu nawiewu,po włączeniu jak pyknie wentylator wszystko wraca do normy.Dodam ,że nie załączam klimy tylko sam nawiew na 1 bieg czy to zimny czy ciepły.Może ktoś teraz coś doradzi Panowie??
krzychu85PL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-07-19, 21:48   #53
Kami
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie Problemy z pompą wtryskową

Cześć chciałem opowiedzieć coś na temat falujących obrotach biegu jałowego a że jestem elektromechanikiem z zamiłowania i z wykształcenia to chciałbym się podzielić z wami wszystkimi ponieważ sam miałem problem z falującymi obrotami na biegu jałowym, a więc napiszę co było problemem, po wymianie pompy wtryskowej na używaną oczywiście, postanowiłem zajrzeć do niej ponieważ kupiłem ją za 500 zł nie była to rewelacja i chciałem aby wszystko było ok, nie świadomie odkręciłem sterownik i czujnik położenia wałka co jest pod sterownikiem, wymieniłem wszystkie uszczelki w pompie oringi, simmering i tą najważniejszą pod sterownikiem rozkręciłem ją w drobny mak i poskręcałem pompę założyłem do samochodu samochód odpowietrzyłem gruszką do spuszczania paliwa, (NIGDY NIE PALĘ NA PLAKU TO JEST ZABÓJSTWO SILNIKA), samochód chodził nie równo na obrotach biegu jałowego, pomyślałem że coś w pompie źle skręciłem ale wszystko poznaczyłem wcześniej i natknąłem się na trop przeczytałem na forum o fasolkach na czujniku położenia wałka i trafiłem w dziesiątkę może ktoś przesadził nie ma tam fasolek są większe otworki, ustawiłem czujnik bliżej chłodnic skręciłem do kupy wszystko odpowietrzyłem i palę, chodził gorzej miał bardziej niestabilną pracę na jałowym i znowu odkręciłem sterownik i czujnik w drugą stronę, popuściłem śrubki na czujniku i delikatnie popchnąłem czujnik w stronę silnika odpowietrzyłem gruszką i odpalam, ku mojemu zdziwieniu samochód mruczy aż miło zrobiłem już ponad 2000 km i jest git na razie. jeśli ktoś ma takie problemy z focusem 1.8 tddi czyli po zapaleniu ok 1 min do 3 min chodzi równo puki się nie nagrzeje. później przerywa i faluje na wolnych obstawiam czujnik trzeba przestawić Pozdrawiam.

---------- Post dodany o 21:48 ---------- Poprzedni post był z 21:40 ----------

Cytat:
Napisał krzychu85PL Zobacz post
Witam, mechanik to d...l i nie zostawiłem mu samochodu , zaczął coś bredzić ,że on musi rozrząd zdjąć łańcuch wszystko rozebrać jakiś uszczelniacz za 150zł wymienić i będzie dobrze ,albo nie...mimo ,że nawet maski nie podnosił Rozkminiałem temat dalej i przypadkiem doszedłem do tego ,że obroty falują zawsze na rozgrzanym silniku na biegu jałowym i od razu po wyłączeniu nawiewu,po włączeniu jak pyknie wentylator wszystko wraca do normy.Dodam ,że nie załączam klimy tylko sam nawiew na 1 bieg czy to zimny czy ciepły.Może ktoś teraz coś doradzi Panowie??
Cześć dopnę się do Twojej odpowiedzi. Dlatego tak się dzieje ponieważ samochód jest pod obciążeniem i w tedy zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu dlatego równo pracuje jak włączysz klimę światła mijania i wentylator nawiewu u mnie było to samo winny czujnik położenia wałka w pompie wtryskowej należy go przestawić w stronę silnika. Pozdrawiam
Kami jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Nierowna praca silnika MaKa Silnik i skrzynia 10 05-07-17 12:12
[MK2] 1.6 TDCI - nierówna praca silnika Kamil26 Silnik i skrzynia 5 14-07-12 22:55
[Ogólne] nierowna praca silnika dommel Silnik i skrzynia 2 25-06-10 15:37
NIerówna praca silnika zmax Silnik i skrzynia 14 11-06-05 23:47
Nierowna praca silnika boonbell Silnik i skrzynia 4 16-05-05 16:13

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u