Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-11-06, 10:28   #1
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie KOMP - zapamiętywanie stylu jazdy

Witam

Temat powstał przy okazji watku o EGR ale dotyczy chyba wszystkich uzytkowaników auta.
Otórz Ford - zaopatrzył, o ile wiem, nasze foczki w cóś na zasadzie pamięcy\i stylu jazdy... modułu dopasowania.
Jak to g... wyłączyć.
Oczywiście nie przyciskiem tylko czy w sofcie w serwisie mogą mi to zrobić wtedy, jak np: uznam, że takie ustawienia silnika są najlepsze, i chce by takie były.

Wiecie cóś na ten temat ???
Pozdrawiam
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-06, 10:44   #2
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

ekhm... to mi wygląda już właściwie na chiptuning, czyli modyfikację oprogramowania...

ale może jak zresetujesz komp (odłączenie akumulatora na 15 minut) to coś pomoże?
Po czymś takim komp wchodzi w tryb awaryjny i jedzie jak przez kilka kilometrów (nie pamiętam ile), może wtedy da się go od nowa nauczyć? ale tak tylko gdybam...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-06, 11:02   #3
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
ekhm... to mi wygląda już właściwie na chiptuning, czyli modyfikację oprogramowania...

ale może jak zresetujesz komp (odłączenie akumulatora na 15 minut) to coś pomoże?
Po czymś takim komp wchodzi w tryb awaryjny i jedzie jak przez kilka kilometrów (nie pamiętam ile), może wtedy da się go od nowa nauczyć? ale tak tylko gdybam...
Wiem grzechooo... własnie niedawno tak zrobiłem i nauczył mi się karewa jazdy z domu do teściów 1,7 km na zimnym silniku. I jak gdzies musze mu depnac - to ten baran nie wie teraz co ma zrobić.

Z drugiej strony nawet jak zapłace te 2 stówy w serwisie, zdejmą mi tę blokadę, będzie oki - póki nie będzie trzeba aku odłączyć....
A jak si zresetuje to się nas nowo przecie nie nauczy i będzie jeszcze jak w awaryjnym gumofilec jeździł...
Eeeeh
... żal mi kasy ale jak się wpienię to wkońcu Mastersa odwiedze.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-06, 14:49   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Wydaje mi się,że nie ma czegoś jak nauka stylu jazdy. A dostossowanie zapłonu/ilości mieszanki itp. do panujących warunków.

Natomiast jeśli by się uczył to po takim zamuleniu przez teściów powinien palić 3 litry a przy ciezkiej nodze 10. Wtedy można by powiedzieć o tym,że się przystosował do stylu jazdy.
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-06, 15:26   #5
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Eeee Neronka jest takie cos jak banki (przedzialy) maksimum , ktore sluzy pozniej jako punkt odniesienia i wlasnie ten dobor Twojej mieszanki uwzgledniany jest na tym przedziale.
Na wstepie masz podane wartosi orientacyjne - wysrodkowane .. pozniej zaczyna to sie zmieiac w procentach... niby to tylko komp foki, ale jaki algorytm pracy kompa jest to hoho troche zajmuje czasu na przeanalizowanie chodz malego fragmentu dotyczacego pobierania z sondy info + regulacji obrotow, a co do wtryskow to .
Moze prosciej - kupujesz buty na miare ... ale dopiero po przechodzeniu jakis czas but Ci sie uklada do stopy - jak zaczniesz biegac to zeby nie uwieralo zaczyna sie on rozciagac, ale juz nie powraca do swojej pierwotnej postaci - z tym ze foka ma mozliwosc powrotu

Ja bym nie zmienial tego, ale mozna zawsze zmienic wartos ta min i max na mniejsza wtedy zmienia sie przedzial do "nauki" na mniejszy - ciasniejszy
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-11-06, 19:02   #6
Piotr_78
Turysta
 
Avatar Piotr_78
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: Poznań/Podolany
Postów: 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
i nauczył mi się karewa jazdy z domu do teściów 1,7 km

Nie spieszyło się co?!
Trzeba do swoich było jechać :P
Piotr_78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-06, 17:56   #7
mstomek
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Kraków
Postów: 33
Domyślnie

Nie wydaje mi się żeby w kompie focusa był "Moduł uczenia się stylu jazdy kierowcy", który w dodatku zapamietuje ustawienia raz na zawsze i żeby je zmienić konieczna jest wizyta w serwisie. Chodzi chyba o programowanie się komputra po "resecie", ale tak jest w każdym nowym samochodzie że po odłączeniu akumulatora konieczne jest "samozaprogramowanie się " komputera np silnik musi pracować na wolnych obrotach do czasu włączenia sie wentylatora (skoda, vw). Możliwe że w Fordzie odbywa sie to po przejechaniu kilku kilometrów, ale na pewno nie ma no to wpływu styl jazdy. Gdyby było inaczej to ten co wdepnie w korek to zaprogramuje sobie "muła", a gość co śmignie po autostradzie będzie miał "rakietę"
mstomek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-06, 18:04   #8
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał mstomek
Gdyby było inaczej to ten co wdepnie w korek to zaprogramuje sobie "muła", a gość co śmignie po autostradzie będzie miał "rakietę"
po czesci tak jest .... mozna nawet sprobowac wyzerowac kompa foki i pojezdzic jeden bak jako mul i jeden bak jako narwany nastolatek... i wtedy widac rozniece
Jakis czas musialem jezdzic fokom I takiego dziadka bo mial awarie zdrowotna, no i po czasie odmulila sie ... po powrocie do zdrowia kolo jezdzil 4 miechy fokom i jak wsiadlem myslalem, ze umre na siedzeniu Dodam ,ze wszystko bylo ok z silnikiem filtrami etc...
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-06, 19:26   #9
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

Bak bakowi nierowny.. wiadomo jak to u nas jest. Ja tankuje od 4 do 7 bakow miesiecznie na TEJ SAMEJ STACJI i roznice w przejechanym dystansie na jednym baku siegaja 100km.
Z drugiej strony na w tdci jest cos takiego jak pamiec adaptacyjna. Moze ktos ma dostep do TIS'a, zeby cos madrego na ten temat zacytowac. Ona odpowiada za dostosowanie pracy silnika do warunkow. Ja u siebie zauwazylem wlasnie takie objawy, ze dlugotrwale pokonywanie trasy w warunkach mocno zakorkowanych powoduje, ze samochod mi mniej pali ale jest bardziej mulowaty. Reset komputera przez odaczenie akumulatora na 15 minut i potem uczenie silnika na nowo mozna zrobic bardzo latwo - gdzies na forum byl dokladny opis z TIS'u ale ogolnie:
1. resetujemy kompa
2. na jalowym biegu stoimy ok. 3 minuty
3. na obrotach ok. 1200 rpm stoimy 4-6 minut.

po takiej operacji moj samochod dostaje 'nowe zycie' tzn. pali mi ok. 6.5l po warszawie w typowym cyklu i ma zdecydowanie lepsza dynamike. Niestety po przejechaniu ok. 1,5 - 2 zbiornikow dynamika powoli maleje az do momentu gdy mnie zaczyna wkurzac
Wykombinowalem sobie ze te 1.5-2 zbiorniki to akurat troche ponad 1200-1300km po miescie. Moze pamiec adaptacyjna pamieta ostatnie np. 1000km tak jak z ostatniego 1000km oblicza sie srednie spalanie w tych samochodach ?
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-06, 19:58   #10
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

danielr to co piszesz to streszenie niektorych postow na forum
wszsytko co piszesz to prawda, ale odlaczenie aku nie w zupelnosci resetuje kompa ...
we flashu kompa dodatkowe komorki sa zarezerwowane na wlasnie dane sluzace jako punkt odniesienia... nowe niby zycie foki to porownanie danych od wartosci juz zapisanej do wartosci aktualnej .. ale trzeba skasc zaczac wiec od wartosci wiekszych pozniej spada do optymalnych fabrycznych itd... zachodzi zjawisko fali - blad spowodowany odlaczeniem aku i upewnieniem sie czy dane sa ok . Kilka tylko kB w foce decyduje jak foka ma jezdzic


P.S. wlasnie od jakiegos czasu (4miechy) pracuje nad softem do foki I - analiza algorytmu i takimi tam ... hobbystycznie by zajac jakos czas w robocie
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-06, 20:14   #11
danielr
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2005
Skąd: Lublin/Warszawa
Postów: 18
Domyślnie

ok. wreszcie jakis konkret Czy udalo Ci sie ustalic jak czesto wykonywany jest update flash'a ? Tak z ciekawosci - jak to sie ma do jego trwalosci. W koncu pare tysiecy operacji r/w i po flashu. Z drugiej strony troche to mnie dziwi. Dotychczas wierzylem, ze we flash,u mozna zapisywac kody bledow, zeby nie dalo sie ich wyzerowac po odlaczeniu akumulatora. Ale zapisywanie parametrow pracy silnika na biezaco ? Podziel sie troche jak to dziala.
danielr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-11-06, 20:51   #12
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Wlasnie nie na biezaco czesta jest wykonywana operacja odczytu i zapamietuje to w ramie i co kilkadziesiat sekund jest sprawdzawnie zbierznosci tego i tego jakie kolwiek zmiany sa zaraz wyprostowywane ... znaczy komp zaczyna sprawdzac co powoduje zmiane i dostosowywuje to ewentualnie jak to jest tylko chwilowa zmiana to nic nie robi...
Mozesz byc spokojny wszystko odbywa sie w 90% na ramie

danielr na PW lub GG dawaj... bo jest kilka napalencow typu NeroNka co posuje sobie foki grzebiac w niej
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-06, 23:10   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piotr_78
Trzeba do swoich było jechać :P
dystans 2,8km... (nieźle to sobie wymyślilismy)
Cytat:
Napisał AsMfc
hobbystycznie by zajac jakos czas w robocie
karewa - niech sie dowiem gdzie robisz - to ci szefuńcio szybko znajdzi
Cytat:
Napisał AsMfc
danielr na PW lub GG dawaj.
e zajęcie (BTW-pewnie dla tego interesujesz się Bluefin-em )
Cytat:
Napisał AsMfc
danielr na PW lub GG dawaj
Spoko - o to mi chodziło karewa... byscie sobie na PW pogadali a ja dalej mułem jeździł.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-06, 23:25   #14
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jackiller
Spoko - o to mi chodziło karewa... byscie sobie na PW pogadali a ja dalej mułem jeździł.
Misiek nic nie stoi na przeszkodzie na danie kilka stowek kolesiom od kompa by Ci pozmieniali cos ale info,ktore ja czy danielr by Ci dalo to i tak nie pomoze .. musial bys miec konkretnie rozpisana mape pamieci foki + programator + kalkulator sum kontrolnych ... wiec w tym temacie chyba koniec ... albo dajesz kilka stowek fachmanom, albo nie jedzij do tesciowej (albo wybierz dluga droge do niej )
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-11-06, 08:56   #15
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
albo dajesz kilka stowek fachmanom, albo nie jedzij do tesciowej (albo wybierz dluga droge do niej )
wybrałem... żona idzie z wózkiem - spacerkiem
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFI] komputerek cos w stylu tripa fox12 Elektryka, audio i alarmy 1 20-04-09 16:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u