Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-10-06, 18:09   #1
piotr31
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: lubelskie
Postów: 5
Domyślnie zapowietrzony focus tddi

mam problem , wymieniałem filtr paliwa i po odstrzeleniu po kilku sekundach zgasł i zero odzewu spodkał się ktoś z czymś takim.
Wlałem olej w filtr , po wyładowaniu dwóch akumulatorów podczas kręcenia wymyśliłem żeby:
jeszcze odpowietrzyć wtryski i tak zrobiłem podczas kręcenia odkręcałem kolejno wtryski
- dalej nic
kopci na siwo ale nie chce odpalić
a moze jest gdzieś ukryta pompka do podpompowania paliwa - tak miałem w volvie
a może wina jest po stronie immobilajsera bo po wyładowaniu akumulatora zdjołem klemy i ładowałem go bez podłączenia ?
fokus 1,8 tddi diesel 90 koni
pozdrawiam
piotr31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-06, 18:29   #2
cieply
Turysta
 
Avatar cieply
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 203
Domyślnie

A zalales filtr paliwa ropa przed odpalaniem?
cieply jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-06, 18:53   #3
piotr31
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: lubelskie
Postów: 5
Domyślnie

niestety zalałem dopiero jak zgasł
piotr31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-06, 19:06   #4
cieply
Turysta
 
Avatar cieply
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2005
Postów: 203
Domyślnie

No to na drugi raz, bedziesz juz wiedzial zeby przy wymianie filtra paliwa ! zawsze zalac go ON ! nie wiem jak w tym silniku, ale u znajomego w Fiescie (1.8 Endura DE), bylo podobnie i po mozolnym cheltaniu (jakies 10 min) wkoncu odpalila, nie wiem jak bedzie u Ciebie, najlepiej bedzie jak wypowie sie ktos kto ma taki silnik jak Twoj,

PS Tata od malego powtarzal mi zebym nie probowal zapowietrzac diesla (zarowno pustka w baku jak i pustym filtrem paliwa)

Pozdro
cieply jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-06, 19:20   #5
Lukaszeczek
Turysta
 
Avatar Lukaszeczek
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: L'pool
Postów: 288
Domyślnie

Astra I, 1.7 TD GM'a - czy pusty bak, czy pusty filtr po wymianie, chwile chechłania i chodziła bez problemu. Ale wg książki w tym sliniku tak można, i własnie odpowietrza się bezproblemowo. Natomiast w razie jakiegoś wyjątkowo zapowietrzenia, odkręcamy kapturki wtrysków i czekamy aż paliwo zacznie się lać .

Poczekaj, aż ktoś ci z użytkowników podpowie co jest i jak z tego najszybciej wyjść. Póki co zalej filtr, ładuj akumulatory i się nie stresuj za bardzo
Lukaszeczek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-10-06, 19:50   #6
piotr31
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: lubelskie
Postów: 5
Domyślnie

wczoraj wymieniałem też w t4 i bez problemu zgasł pochełtałem troche i odstrzelił natomiast z foką jest problem.
I odkręciłem wtryski ale nie wszystkie tylko oddzielnie aż zaczeły lać i nic .
ktoś napisał ze należy sprężarką dopchać paliwo od zbiornika ale nie wiem ile w tym prawdy
pozdrawiam

[ Dodano: Pon 23 Paź, 2006 08:57 ]
nikt się z czymś takim nie spotkał
chełtanie nic nie daje juz 2 dzień i nic
pozdrawiam

[ Dodano: Pon 23 Paź, 2006 20:39 ]
rozwiązałem problem
jesli spotkacie się z czymś takim to nie pomoże żadne chełtanie szkoda akumulatora i rozrusznika całe 2 dni spędziłem na chełtaniu i ładowaniu akumulatora a rozwiązanie jest proste SAMOSTART troszke psikamy za interkulerem nie przed i od razu samochód sam się odpowietrza .
pozdrawiam
piotr31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-10-06, 12:07   #7
mark_TDDI
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2006
Skąd: far far away
Inny
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
2012
Postów: 400
Domyślnie

Zapowietrzenie układu wtryskowego i chełtanie jest dla tddi niebezpieczne (zawsze należy dokładnie nowy filtr zalać ropą), ponieważ paliwo smaruje pompę i jednocześnie ją chłodzi (w tym nieszczęsny sterownik który się na owej pompie znajduje). Jak pompa pracuje na sucho, to jesteś o krok od uszkodzenia (przegrzania) sterownika, a stąd już niedaleko do wydatku rzędu 3 kpln .

Pzdr
mark_TDDI jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-06, 13:32   #8
ManianaBoy
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2005
Skąd: Kraków
Postów: 24
Domyślnie

Cytat:
nikt się z czymś takim nie spotkał
chełtanie nic nie daje juz 2 dzień i nic
pozdrawiam
No witam, dopiero dziś.
Moi mechanicy też zdupczyli sprawę i nie zalali na początku. Pomogło podpięcie do prostownika na czas kręcenia rozrusznikiem. I tak ze 20-30minut i pomogło.
__________________
Pozdrawiam
ManianaBoy
ManianaBoy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-06, 21:02   #9
thomus
Turysta
 
Avatar thomus
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Ostróda
Postów: 49
Domyślnie

Hello!!
No ja dziś też taki numer odwaliłem z kumplem, który miał GTD VW i tam nie zalewał nigdy filtra i po zgaśnięciu wystarczyło trzy razy zakręcić i silnik znowu chodził... ale muszę wam powiedzieć, że udało nam się uruchomić TDDI i to w jakieś 15 min)
Zalaliśmy filtr podłączyliśmy dwa przewody bez tego co do niego dochodzą dwa (mam nadzieję, że mnie rozumiecie) ) i ja kręciłem z odstępami czasu tak po 3 sekundy a kumpel w tym czasie dolewał paliwo lejkiem do filtra, które ubywało. Aaaa w tym czasie zatkał palcem ten niepodłączony przwód. Tak po mniej więcej 6 dolewkach i 12 zakręceniach rozrusznikiem poczuł że jego palec jest odpychany a po chwili poszło z tego przewodu paliwo z powietrzem (jednym słowem zaczęło tryskać na wszystkie strony) w tym momencie silnik załapał. Kumpel kilka sekund odczekał z tak tryskającym przewodem i podłączył go do filtra.
Po chwili silnik zgasiliśmy i odpalił za 3 razem. Teraz pali jak przed wymianą filtra)
Pozdrawiam i mam nadzieję, że opis jest w miarę zrozumiały.
__________________
Focus zmienił właściciela, niech się sprawuje doppsze w nowych rękach i nie przyniesie wstydu.
thomus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-11-06, 20:27   #10
maly440
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Kraków
Postów: 34
Domyślnie

ja miałem ostatnio podobie, nic się nie powinno stać ale radze kręciś tak maź po 10sek bo inaczej może się pompa przegżać albo rozrusznik poleci. ja kręciłem z 20 razy po 7s i jest ok. a problem grzania świec co chwile miałem z głowy bo i tak je po chwili na nowe wymieniłem :P
maly440 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-11-06, 18:47   #11
sylwek1980
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 65
Domyślnie

Ja własnie wczoraj wymieniłem filtr paliwa. Założyłem tą końcówkę z dwoma wężykami, przez otwór IN wlałem strzykawką tyle paliwka, że aż się przelało otworem OUT. Zapiąłem wężyki. Silniczek odpalił od strzała, troche pogazowałem i wogóle nie zgasł.
Pozdrawiam!!!!
sylwek1980 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-06, 13:51   #12
fx25
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Wrocław
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
DW Wrocław
Postów: 43
Domyślnie

no to ja wam powiem jak to można odpowietrzyć ...
kiedyś jechalem mondeo TD na rezerwie i okazało się że przedwcześnie zabrakło mi paliwa (zanim to się stało auto gasło mi kilka razy, a ja żeby dojechać jak najbliżej cywilizacji odpalalem i podjeżdzałem kawałek dalej i tak do sucha w baku ). Po zatankowaniu taż nie mogłem odpalić, wtryski były odpowietrzane ale za cholerę nie chciał zapalić (wykończyliśmy nowy akumlator). Mechanior po naradzie ze swoim szefem poszukal w jakiejś książce "jak to sie robi" z dieslami forda a tam pisali że:
aby odpowietrzyć układ paliwowy/pompę wtryskową należy kilka (pięć?) razy wcisnąć pedał hamulca i następnie przy wciśniętym włączyć zapłon (albo próbować odpalić, nie pamiętam dokladnie). U mnie pomoglo to od razu
fx25 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-11-06, 14:21   #13
Jackiller
Gaduła
 
Avatar Jackiller
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Pruszków
Inny
Postów: 1 531
Domyślnie

Cytat:
Napisał fx25
aby odpowietrzyć układ paliwowy/pompę wtryskową należy kilka (pięć?) razy wcisnąć pedał hamulca i następnie przy wciśniętym włączyć zapłon (albo próbować odpalić, nie pamiętam dokladnie). U mnie pomoglo to od razu
kaźwa - ford to ma pomysły.
__________________
Szukasz palet drewnianych - zapraszamy
Kiedyś TDCI teraz US - VTEC
SZYBCIEJ mocą, FAJNIEJ momentem
Jackiller jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-11-06, 20:27   #14
Budzik_p
Turysta
 
Avatar Budzik_p
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa Praga Pd.
Postów: 32
Domyślnie

Albo ctrl+alt+delete i potem odpalać trzymając lewą ręką lusterko a prawą hamulec ręczny
__________________
Nie cierpię niewyjaśnionych przyczyn
Nie cierpię niepowetowanych strat
Nie cierpię liczyć niespełnionych życzeń
Nim mi ostatnie uprzejmy spełni kat...
Budzik_p jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Zapowietrzony zbiornik paliwa Mejfok Inne techniczne 14 08-07-14 20:56
[MK1] 1.8 TDDI Pękł wałek rozrządzu marsellus Silnik i skrzynia 40 31-05-12 11:33
rozrząd focus I 1.8 TDDI?? brzozowskimati Silnik i skrzynia 6 24-01-08 17:46
1.8tddi rano nie zapala - może zapowietrzony AndrzejJ Silnik i skrzynia 6 08-05-07 23:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u