Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22-07-07, 14:39   #1
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie [FFI] Wyważanie kół działa tylko pare dni

Witam!

Miał ktoś kiedyś problem z definitywnym wyważeniem kół? Kurcze, wyważałem już chyba trzy razy. Pierwszy raz był jakoś odwarsztatowo spieprzony, ale poprawce i trzeciemu wyważaniu przyglądałem się pilnie i wszystko było git. Maszyna wszędzie pokazywała "0".
A jednak... po wyjeździe z warsztatu jest tip-top. Pare dni później znowu zaczyna się typowe bice przy ok. 120km/h. Nie bardzo mi się to podoba. Czy wyważanie zawsze eliminuje ewentualne niewielkie pokrzywienia felg?

Za dwa dni lece do norwegii i bardzo mi się nie uśmiecha jazda 100km/h przy trzepiącej kierownicy. (jakies 1500km przy krótszym wariancie).

Pomóżcie. Co może być przyczyną, że mimo dobrego wyważenia po paru dniach znowu trzeba robić poprawke... i tak w kółko.

Z góry dzieki i pozdrawiam.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-07, 17:01   #2
marekj
Dukacz
 
Avatar marekj
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Zabrze
Postów: 1 493
Domyślnie

Ja miałem dość spore problemy.
Ważne jest czy zaraz po wyważeniu faktycznie było dobrze czy tylko tyle że widziałeś "0" na wyważarce.... .
U mnie było 0 a jednak rzucało kierownicą. Jak pojechałem z reklamacją na jednym kole było 5g - ponoć jest to niewyczuwalne ale poprawili, na drugim miałem nalepione 70g+40g, facet nawet nie wyważał tylko obrócił oponę na feldze o pół obrotu, wyszło wtedy 20g+15g, nakleił ciężarki i jest OK. Jeśli masz dużo ciężarków to każ gumiarzom pokręcić oponą na feldze. Nie chce im się tego robić ale w ten sposób można skompensować niewyważenie opony i samej felgi.
Ewentualnie jeszcze doważanie na osi auta.
__________________
Pozdrawiam
MarekJ
marekj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-07, 22:57   #3
DejaVu
Sympatyk
 
Avatar DejaVu
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Grupa Radom
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
2010
Postów: 3 978
Garaż
Domyślnie

Przy wyważaniu są 2 stopnie dokładności. zwykły i dokładny. przekręcanie opony względem felgi też ważna sprawa przy dużych niedoważenich. I jeszcze jedno. dobrej jakości oponki to podstawa.
__________________
RS MK2 - (370KM 557Nm - by Heko),
suzuki GSR600 outlander TSS VIS RADOM
CNC 2000x1500x350 + 4 oś obrotowa fi 200x2000
CNC 2850x1500x400 + 4 oś obrotowa fi 300x3000
DejaVu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-07, 23:51   #4
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Cytat:
Napisał marekj
na drugim miałem nalepione 70g+40g, facet nawet nie wyważał tylko obrócił oponę na feldze o pół obrotu, wyszło wtedy 20g+15g, nakleił ciężarki i jest OK.
no u mnie wlasnie na jednym kole jest zawsze jakies spore niedowazenie, rzedu 40-50g. i to kilka dni, czy tydzien po ostatnim wywazaniu. zawsze myslalem, ze caly ten proces to banal i rutyna. teraz zaczynam myslec, ze to jednak ma cos wspolnego z magia albo sila kosmiczna.

Cytat:
Napisał przemekdeja
Przy wyważaniu są 2 stopnie dokładności. zwykły i dokładny.
..a tego nie wiedzialem.

Cytat:
Napisał przemekdeja
I jeszcze jedno. dobrej jakości oponki to podstawa.
ja mam akurat nowe micheliny, ktore uchodza za calkiem dobre (u wulkanizatorow) i raczej bezproblemowe jesli chodzi o wywazanie.

no nic. dzieki wielkie za odpowiedzi. troche wiedzy lyknalem, jak zwykle. jutro podjade do wulkanizatora i pobiadole troche.

pozdrawiam!
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-07, 00:39   #5
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

1. liczy sie wspomniany stopien dokladnosci, a jest ich wiecej niz 2... w skrocie pytanie brzmi jak bardzo gumiarzowi sie chce... w praktyce im nizszy profil i wieksza felga tym powinno byc dokladnejsze... chociaz oczywiscie najlepiej zawsze idealnie
2. opony maja duuuuze znaczenie, bo niektorych po prostu nie da sie wywazyc
3. zawsze przed wywazeniem zdejmuje sie WSZYSTKIE stare ciezarki... i jezeli felga wymaga dowazenia 50g, to na 99% jest juz po prostu krzywa...
i moge tak jeszcze dlugo...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-07, 23:51   #6
leniuch
Turysta
 
Avatar leniuch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Warszawa
Postów: 170
Domyślnie

Udało się.

Pojechałem na doważanie (czyli wyważanie dynamiczne) i jest spokój. 160km/h i nic nie telepie. W ogóle, przed doważaniem, trzeba najpierw sprawdzić samo wyważenie kół. No i okazało się, że jedno było niewyważone na 20g. Pozostałe 3, na taką samą wartość - 10g każde. Gość powiedział, ze prawdopodobnie maszyna, na której wyważałem koła ostanio była skalibrowana z dokładnością np. do 10g (stąd te jednakowe wartości na 3 kołach). On miał swoją skalibrowaną do 5g, bardzo dokładnie.
Potem jeszcze doważenie na samochodzie i jest miodzio.

Generalnie, bardzo mi to poprawiło humor przed podróżą. Bałem się już troche, że mnie czeka jeszcze wizyta u Zbycha i szukanie przyczyny tego telepania (anuż jakieś przeguby, etc.). Ale mam nadzieje, że teraz będzie już spokój.

Pozdrawiam.
leniuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[ogólne] Wyważanie kół - kiedy? konfuzja Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 10-04-09 19:23
WYWAŻANIE KÓŁ Z TESTEM DROGOWYM lub wyważanie kół na samocho Wojciech Micha Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 13-03-09 10:20
Poznań - wyważanie kół, test drogowy kasprzak Serwis i gwarancja 2 05-11-08 18:30
wyważanie kół Poznań MicBud Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 9 26-08-08 22:16
wyważanie dynamiczne kół cisza Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 15-07-07 12:57

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u