Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-04-05, 10:15   #1
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie Dziwne brzęczenie gdzieś spod deski - pomocy!!!

Ludzie pomóżcie, bo oczywiście w ASO nic nie stwierdzają i nic nie słyszą, mimo że byłem już z tym dwa razy u nich!

Podczas przyspieszania, gdzieś w okolicy 1700 - 2500 obrotów spod deski rozdzielczej (gdzieś ze środka chyba blisko szyby przedniej) słychać nieznośne brzęczenie (jakby metaliczne).

Po dociśnięciu lub puszczeniu gazu dźwięk staje się lżejszy i znika. Pojawia się jednak na każdym biegu i tylko w czasie gdy bieg jest włączony.

Przy próbie gazowania na luzie brzęczenie nie pojawia się. Co to może do cholery być? Strasznie mnie to wnerwia, bo auto prawie nowe a zachowuje się jak stary grat.

Czy jest to jakaś linka od zegarów? Czy też może jakaś śrubka nie wiadomo skąd? Czy mozna się tam w ogóle jakoś dostać żeby to stwierdzić? Dodam że miałem w ASO na gwarancji wymieniane:
- komputer pokładowy
- przekaźnik wycieraczek przednich
Może przy wymianie tych części coś tam zostało luźne?

Będę wdzięczny za sugestie
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 11:13   #2
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

na początek podociskaj (ew. zamocuj) porządnie czujniki od autoalarmu.....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 11:14   #3
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Dzięki @ndy, ale o które czujniki chodzi? Te dzyngle od otwarcia maski? Czy też jakieś inne czujniki. Sorry, ale lajkonik jestem...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 11:21   #4
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

za przednim lewym i prawym słupkiem, pomiędzy deską górną obudową deski rozdzielczej a obudową słupków powinieneś mieć czujniki od autoalarmu (skierowane do wewnątrz auta, wzdłuż wnętrza - równolegle do płaszczyzny drzwi) - wygląda to jak mały mikrofon... - czasem kiedy są kiepsko zamocowane potrafią drżeć, albo wręcz wysunąć się i nie chronić auta - zmieniają "kąt patrzenia".....

[ Dodano: Sob Kwi 16, 2005 11:24 am ]
zawsze możesz przyłoić otwartą dłonią w miejsce brzęczenai - jeśli zmnieni ton, albo się wyciszy (albo wręcz przeciwnie) - drżeć i rezonować mogą nawet obudowy licznika, ocierające wiązki przewodów, etc. - wtedy trzeba raczej rozebrać obudowę i wyrłumić źródło wkurzającego dźwięku....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 11:25   #5
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Ach te mikrofoniki... Taaa... Ja je mam wyżej niż ty mówisz, spoglądają na mnie znad przednich słupków drzwi. No i z nimi wszystko OK. To musi być coś innego.
Sprawdzałem już nawet instalację od radia (pełno tam kabli luźnych), ale to chyba też nie to. Brzęczenie dobiega jakby ze środka deski blisko szyby.
Może jednak kolejna wizyta w ASO przed upływem gwarancji? i tak nic nie znajdą...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 13:38   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Może jak Ci coś tam od tych wycieraczek zmieniali, to ci źle przykręclili i brzęczy,albo coś Ci wpadło do kratki od nawiewu na podszybiu,albo kurde nie wiem co...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 13:40   #7
@ndy
Dukacz
 
Avatar @ndy
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Ropienka
Postów: 1 230
Domyślnie

Cytat:
Napisał NeroN
Może jak Ci coś tam od tych wycieraczek zmieniali, to ci źle przykręclili i brzęczy,albo coś Ci wpadło do kratki od nawiewu na podszybiu,albo kurde nie wiem co...
- o to to....
__________________
Dowcipny człowiek zawdzięcza najczęściej więcej niż połowę swego pomysłu durniowi, na którego trafił Georg Lichtenberg
@ndy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 13:46   #8
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

ehhh... dzięki, sprawdzam wszystko. chyba się skończy jednak na ASO jeszcze raz, bo jak coś źle przykręcili, to niech poprawiają, a jak coś wpadło do kratki, to i tak sam chyba tego nie wyjmę...
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 13:52   #9
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

A to co z wycieraczkami, to był przekaźnik, to to raczej nie bedzie brzęcząło, bo jest to pod maską taki duuupny jakby bezpiecznik...
Wrzuć nadmucha na szybę tylko 4 bieg, obieg zamknięty i będziesz miał wichurę w aucie i zobaczysz może cos tam wyleci...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 15:03   #10
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie

Chyba wiem co to jest

Jak wyciagalem ta plastikowa oslone zegarow do lakierowania, to spadla mi jedna spinka od zatrzasku (wlasnie ta przy kompie pokladowym) "w otchlan" Akurat wtedy wyciagalem tez radio, dysze nawiewow i srodkowa konsole, wiec szukalem jej przez te dziury, ale nie znalazlem. Oslona zegarow dobrze sie trzyma takze na pozostalych 3 ze wszystkich 4 zatrzaskow, wiec tak zostawilem
Po zlozeniu wszystkiego i wyjechaniu na ulice, na kazdym praktycznie biegu przy obrotach ok. 1800-2000, cos mi cichutko brzeczalo w okolicach srodkowej konsoli, pod deska (tak jakby taki leciutki rezonans). Nie bylo to strasznie natarczywe, niektorzy pasazerowie nawet tego nie slyszeli badz nie zwracali na to uwagi, lecz mnie nieprzecietnie wkur..alo Najgorzej bylo np. jechac w trasie na 5.biegu ok. 100km/h, bo wtedy brzeczalo non stop No ale coz, jak to mowia no tuning no fun i z bolem, lecz sie przyzwyczailem do tego (po prostu dodawalem gazu i musialem jechac szybciej ).
Niedawno troche grzebalem przy autku, kilka razy je podnosilem dosyc wysoko, raz z jednej raz z drugiej strony, no i po tych zabiegach brzeczenie ustalo Przypuszczam, ze po prostu na skutek mocnego przechylu spinka sie gdzies przesunela i lezy sobie nie halasujac na jakims materiale

Moj typ: mechanicy z ASO podczas wymiany kompa wlasnie zgubili ta spinke, ktora sobie teraz lezy na czyms blaszanym i brzeczy. Naprawde wspolczuje, bo wiem jak to potrafi irytowac
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 15:22   #11
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Yes Czarnuch!! To jest dokładnie to samo!!! No nareszcie mam odpowiedź, w której wszystko odpowiada moim objawom!!!
A jak przechylałeś samochód? Na zwykłym podnośniku ręcznym? Może też spróbuję.
A jeśli nie, to czeka mnie przejażdżka do ASO i zmuszenie facetów do zrobienia czegoś z tym problemem. Niech to jakoś wytrzęsą.

Dzięki jeszcze raz za pomoc.

pozdro
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-05, 15:41   #12
Czarnuch
Turysta
 
Avatar Czarnuch
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Radom
Postów: 319
Domyślnie

No na recznym, ale z roznych stron (raz z lewej, raz z prawej, raz z przodu, raz z tylu ). Dodatkowo jeszcze jak zmienialem kola na letnie, to gumiarz podnosil dosyc wysoko osobna cala lewa, a potem cala prawa strone na dwoch podnosnikach. Ale nie wiem, w ktorym dokladnie momencie sie spinka mogla przesunac, bo dopiero po jakims czasie sie skapowalem, ze juz nie brzeczy
Czarnuch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-04-05, 21:36   #13
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

kurde, Czarnuch, pomerdałem dzisiaj moją foką na ręcznym podnośniku, ale niewiele to dało. dalej brzęczy, choć może i trochę słabiej...
chyba zacznę jeździć po różnych warsztatch i pytać, czy mi jej nie pomerdają na mechanicznym podnośniku...
albo cholera rozbiorę w diabły tablicę z zegarami i zajrzę tam do środka, bo to gdzieś stamtąd brzęczy (może to jakaś linka od tych zegarów jednak)?

pozdro
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-04-05, 09:28   #14
Quenti69
Turysta
 
Avatar Quenti69
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Jędrzejów
Postów: 54
Domyślnie

mam to samo ale na wolnych obrotach. dzwiek dochodzi gdzies z okolicy jak konczy sie deska a zaczyna szyba. jestem umowiony ASO na usuniecie tej usterki. komputer tez mni szwankuje i tez go wymieniaja. Maja tez wymienic mi tapicerke podlogaowa bo zrobili mni dziure zarowka podczas wymiany sprezyny od powrotu pedalu sprzegla :smt013 . jak mi usuna to brzeczenie to powiem co bylo jego przyczyna. a tak nawiasem mowiac to ktos kiedys na forum mowil ze wytluczone gumki pod filtrem powietrza lubia robic duzo halasu pod maseczka. moze to jest to ???
__________________
[you:f25941d042]--pozdrawiam Cię serdecznie

Ford Focus 1.6 Zetec 100KM Htb 5d 2003
Quenti69 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-04-05, 21:56   #15
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

No i porażka na całej linii...
Pogrzebaliśmy z ojcem trochę pod maską, podokręcaliśmy co się dało, powciskaliśmy co się dało (na przykład poluźnione zatrzaski od wyciszenia maski - od spodu maski, takie czarne kółeczka plastikowe).
Zadnych poważniejszych luzów, coby mogły brzęczeć nie stwierdziliśmy.
Potem wzięliśmy się za filtr powietrza. No ale z nim wszystko wyglądało w porządku. Nawet żeśmy go trochę wytłumili jeszcze wkładając kawałek gąbki międzu niego a obudowę akumulatora.
Potem rozmontowaliśmy tablicę z zegarami w poszukiwaniu pogubionych blaszek i luźnych kabelków. Blaszki wszystkie na miejscu, nic nie było luźne, nic nie obciera...
Jedyny wynik naszych działań - przepalona prawa diodka podświetlenia zegarów. Ale może to akurat przypadek i zbieg okoliczności.
Zdjęliśmy też tą plastikową osłonę pod kierownicą (tę która ukrywa dostęp do bezpieczników od kabiny)... Posprawdzaliśmy czy tam może jakiś rezonans się nie niesie. Wszystko w porządku wyglądało.
No i próbowaliśmy dobrać się do kratki podszybia pod wycieraczkami, ale nie daliśmy rady. A oto dlaczego... http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=3118
Swoją drogą zastanawiam się czy kiedykolwiek ASO zaglądało do tego filtra p/pyłkowego tak naprawdę.
No i wynik jest kurna taki, że jak brzęczało tak brzęczy, chociaż może troszkę subtelniej
Po weekendzie pojadę do ASO, coby mi jeszcze w ramach gwarancji wymienili to podświetlenie zegarów i kurde każę im znaleźć to brzęczenie.
Powoli doprowadza mnie to do szału
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-05, 10:53   #16
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzehoo
Po weekendzie pojadę do ASO, coby mi jeszcze w ramach gwarancji wymienili to podświetlenie zegarów i kurde każę im znaleźć to brzęczenie.
Powoli doprowadza mnie to do szału
U mnie tez czasami tak rezonuje jak to opisujesz. Ale jakos nie jest to dla mnie zbyt uciazliwe. A co do podswietlenia zegarow - u mnie przy wymianie kompa na gwarancji - przestaly sie palic 3 zaroweczki podswietlenia obrotomierza. Wymienili mi na gwarancji. Tak wiec spoko - wal do ASO jesli masz gware.

Pozdrawiam,
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-05, 12:32   #17
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał tecman

U mnie tez czasami tak rezonuje jak to opisujesz. Ale jakos nie jest to dla mnie zbyt uciazliwe. A co do podswietlenia zegarow - u mnie przy wymianie kompa na gwarancji - przestaly sie palic 3 zaroweczki podswietlenia obrotomierza. Wymienili mi na gwarancji. Tak wiec spoko - wal do ASO jesli masz gware.

Pozdrawiam,
Ile wy macie żarówek do podświetlenia licznika ?? Ja mam 3 na całe zegary....

A jak byś tak foczkę brutalnie potraktował i np. po kosteczce kinkierowej szybko pojeździł, albo po muldach jakichś nie dużych przewieźć, co by ją wytrząść i może się to przesunie.
Albo na rękawie po piasku pojeździć, co by duże przeciążenia boczne były i może to się uspoki.
A nie masz przypadkiem centralki alarmu tam gdzieś przyklejonej(taka czarna puszka), może się odlkleiła i się tłucze... Albo wjeź na kanał i zlookaj giętkie połąćzenie wydechu, może się jakaś śrubka poluzował...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-06-05, 09:13   #18
grzehoo
Kataryna
 
Avatar grzehoo
 
Zarejestrowany: Apr 2005
Skąd: Trójmiasto
Postów: 3 050
Domyślnie

Słuchajcie, sorry że dodaje post do tego tematu po tak długiej przerwie, ale...

ZWYCIĘSTWO!!! pokonałem to cholerne brzęczenie...

Wczoraj się wkarwiłem na to na maksa i postanowiłem to załatwić raz a dobrze.
Okazało się , że to było jednak pod maską.
Zrobiłem tak:
Otworzyłem pokrywę filtra powietrza, ułożyłem go tam we środku jeszcze raz, zamknąłem i dokręciłem na maksa pokrywę . Powsadzałem gąbeczki między obudowę filtra powietrza a wszystko, z czym ona ma szansę się stykać (m.in. obudowa akumulatora i skrzynka bezpieczników).
Potem poznajdywałem luźne przewody, które mogą się o coś ocierać i je też wytłumiłem kawałkami gąbeczki.
No a na koniec dorwałem się do syrenki alarmu, przekręciłem ją trochę na bok i też wytłumiłem gąbeczką w jednym miejscu...
No i to chyba było to, bo po tym definitywnie przestało dochodzić do kabiny to brzęczenie!!!
No i na razie błoga cisza, mogę przyspieszać bezstresowo... Mam nadzieję, że już tak zostanie
Dzięki wszystkim za pomoc.
__________________
grzehoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
pomocy !!! spod maski straszny hałas ptoq Silnik i skrzynia 5 05-11-08 12:57
Dziwne Brzęczenie cezarro Inne techniczne 0 22-02-08 16:27
Dziwne odgłosy spod pedała hamulca hasin Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 10-12-07 23:14
Stuki spod deski rozdzielczej . jupik Inne techniczne 6 07-12-05 18:17

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u