Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 27-12-07, 15:46   #1
rafailo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 44
Domyślnie NAWIEW I CLIMATRONIC - jak to z nim jest/jaks sobie radzić?

Witam.
Naczytałem się o nawiewach i problemach z automatyczną klimą.
I widzę ,że to mormalne :
- temp. raz niska raz wysoka
- temp. w trybie manualnym jest albo wysoka albo niska
itp.
To raczej się zgadza , tez tak niestety mam ale mój problem jest troszkę inny.
A mianowicie:
Kiedy ustawiam na np.23st.C (automat) wieje ciepłe powietrze na nogi i w tym samym czsie na szyby boczne(te małe trójkąciki) z nich wieje raczej chłodne powietrze.
Jeśli ustawię przyciskiem na nogi też tak jest.
Jeśli ustawię na przednią szybe nadmuch powietrze z bocznych (trójkącików) jest znacznie cieplejsze ale i mocniej wieje.(a w nogi zimno)
Jeśli wciśne wszystkie klawisze kierunku powietrza (szyba , nogi , głowa) to na nogi wieje ciepłe na przednią szybę +małe trójkąciki ciepło/chłodne natomiast nawiewy środkowe te boczne przy kierowcy i koło pasażera wieje ciepłe natomiast z tych 2 na środku wieje zimne.
Jeśli ustawie tylko nawiew na głowe to z wszystkich 4 wieje ciepłe ale też wieje trochę chłodne na szybę przednia i z tych małych trójkacików.
Czy u innych tez tak jest , czy coś jest nie tak? Czy można sobie z tym jakoś poradzić?
Strasznie mnie irytuje taka sytuacja w nogi ciepło a tu z góry (te trójkaciki) dmucha zimne , szału można dostać.
Może ktoś ma jakiś sposób (jeszcze nie opisany) jak to wszystko poustawiac żeby było w miare ciepło i przyjemnie a nie poł zimno pół ciepło
rafailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 18:32   #2
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Hmmmm wiesz co nie robiłem nigdy takich testów, ale zazwyczaj jeżdżę z automatem ustawionym czasami na "szyby i nogi" (jak zaparują szyby) i tyle...

Zauważ, że automat musi mieć trochę czasu na ustalenie zadanej temperatury we wnętrzu. Moim zdaniem ta temperatura wiania z odpowiednich nawiewów też zależy od tego ile czasu się jedzie i oczywiście od temperatury zewnętrznej.
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 18:54   #3
TomFoc
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Skąd: Ciechocinek
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2004
CAL powiat aleksandrowski (Aleksandrów Kujawski)
Postów: 140
Domyślnie

Na szczęście nie mam takich problemów z klimą automatyczną. Generalnie wygląda to następująco:
1/W ustawieniu "auto" powietrze ciepłe jest zawsze dmuchane na nogi, lecz latem będzie to powietrze chłodne dmuchane na twarz
2/Tymi małymi trójkątnymi otworami leci powietrze tylko wtedy, gdy ustawię nawiew na szybę, natomiast podczas jazdy może się wydawać, że leci przez nie chłodne powietrze przy ustawieniu na nogi - wydaje się, bo to dostaje się niewielka ilość powietrza nieszczelnością przy drzwiach
3/Jak ustawię jednocześnie nawiew na nogi, twarz i szybę to wszędzie leci ciepłe powietrze (zimą) albo zimne (latem)
4/Jak silnik jest zimny to klima czeka aż się on rozgrzeje i dopiero wtedy zaczyna dmuchać ciepłe powietrze - jest to o tyle niekorzystne, że zanim klima zacznie grzać, to szyby zdążą zaparować. Ja radzę sobie z tym w ten sposób, że zaraz po uruchomienia silnika wymuszam pracę wentylatora - wtedy powietrze leci na szybę, a gdy silnik się podgrzeje, to mechanizm sam zmieni kierunek nawiewu na nogi.
5/Jeżeli u Ciebie z dwóch otworów na twarz leci ciepłe a z dwóch zimne, to ktoś musiał coś spieprzyć, bo tak być nie powinno.
__________________
Foka I FX GOLD
2004r
TomFoc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 21:08   #4
rafailo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 44
Domyślnie

U mnie jak jest zimny silnik to zawsze leci troche na przednią szybę powietrze i tymi małymi wylotami też.
Z tych małych leci na 100% troche zimnego powietrze w w/w sytuacjach, i to raczej nie jest związane z drzwiami.
A co do tego,że coś ktoś pokręcił to nie jestem pewien miałem kiedyś Astrę i miała tak samo zimne leciało środkowymi kratkami a była nowa więc...
Tak jak włączę wszystkie nawiey to leci ciepłe wszędzie ale , to z tych trójkącików jest relatywnie chłodniejsze od tego z innych miejsc.
Może jednak jest ktoś kto wie jakimi prawami kieruje sie ten klimatronik i cały system?
Pozdr
rafailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-12-07, 22:05   #5
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafailo
Może jednak jest ktoś kto wie jakimi prawami kieruje sie ten klimatronik i cały system?
Tak to by było interesujące...
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-08, 17:23   #6
Pastoo
Turysta
 
Mateusz
Zarejestrowany: Jul 2006
Skąd: Gliwice
Inny
HB 5D
grudzień
2016
SG Gliwice
Postów: 395
Domyślnie

Czy ktoś może miał okazję spotkać się z problemem nieregularnego grzania?
Ustawiam temp. na 22 st. i raz jest ok (grzeje normalnie), a raz nie chce za nic. Nie wynika to z przejechanego odcinka trasy, bo to zachowanie potrafi utrzymywać się przez kilkaset km bez zmiany. Jechaliśmy do Włoch i przez 1000km mieliśmy ustawione HI żeby nie zamarznąć

P.S. Dodatkowo przy braniu ostrzejszych zakrętów dmucha zimnym powietrzem.
__________________
O3 RS 2.0TSI - biały kurak
Pastoo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-08, 21:31   #7
rafailo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 44
Domyślnie

Pastoo - u mnie tak nie ma.
Dziś w "teście 300" na TVN Turbo , pokazywali C-maxa, wersja z automatyczną klimą.
Jako jeden z 3 minusów było słabo działające nagrzewanie.
Widać coś ford nie za bardzo dopracował do tej pory ten system
rafailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-08, 00:24   #8
Sado
Turysta
 
Avatar Sado
 
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kielce
Postów: 376
Domyślnie

Oglądałem to i nie podali żadnych konkretów...
Gdyby powiedzieli, że na nastawie 22 stopnie było zimniej niż w Seacie - to wiadomo do czego porównują - a tak to jest subiektywne oduczcie Pana Kornackiego, za którym nie przepadam.

Gdyby powiedzmy nastawili na te 22 stopnie i umieścili w okolicy czujnika temperatury termometr i przejechali kilkanaście kilometrów to można mówić o "słabym grzaniu" a tak to zwykła demagogia nie mająca nic wspólnego z rzetelną oceną...
Sado jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-01-08, 09:47   #9
rafailo
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Olsztyn
Postów: 44
Domyślnie

Mam w domu taki miernik elektroniczny z końcówką termometrową , chyba pokuszą się o sprawdzenie temp po nastawieniu np. na 23st. i w trasie ok 40-50 km jak to sie będzie zmieniało.Nastawię na sam automat i sprawdzę ten nawiew na szybę tzn. te małe trójkąciki.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakiś pomysł na testy temperatury grzania z autoklimą to proszę o sugestie , jeszcze trochę zimy jest to pobawię się z tym w tym tygodniu podczas dojazdów do pracy

[ Dodano: Wto 15 Sty, 2008 09:46 ]
Witam ponownie.
Dziś rano jadąc do pracy pokusiłem się o teścik , temp.nawiewu.
***1.Test temp.powietrza z kratki trójkątnej po stronie kierowcy.***
Temp na zewnątrz -1C , w aucie ok 4C ,
Pomiar po około 3 minutach od uruchomienia auta , nastawione na szyba-max.(to pomarańczowe) automat - 10 C
po 10 minutach - 18C
po 15 minutach - 29 C - przełączenie na AUTO 23 C
po 20 minutach - 38 C - w kabinie było już ciepławo , automat kierował powietrze na szybe i na nogi kierowcy
po 24 minutach - 17 C - na nogi nadal leciało dobrze ciepłe powietrze , z trójkącika wyraźnie odczuwalne zimno.

Po przełączeniu nawiewu na nogi i na szybę , tryb AUTO
temp 22 C - nadal lekko chłodne powietrze , na nogi nadal ciepłe.

Po zmianie nawiewu na sama szybę , tryb AUTO temp. 36 C

Po wciśnięciu AUTO i zmianie temperatury z 23 C na 22C , przestało dmuchać powietrze na nogi , zostało tylko na szybę i temp pozostawała przy nawiewie 23 C

Po zmianie z temp 23 na 24 , ponownie uruchomił się nawiew na nogi i na szybę temp. 32 C.
Końcówka termomertu umieszczona ok 1,5 cm od wylotu nawiewu.
rafailo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
nawiew Adam Rychcik Inne techniczne 5 30-07-10 13:02
nawiew-ale to juz tak na serio road killer Inne techniczne 4 12-07-08 19:57
nawiew - pytanie arteq Inne techniczne 12 04-07-08 20:08
nawiew na szybę megamind Inne techniczne 8 26-11-07 21:47
Climatronic w FFII marcus NT Inne techniczne 9 27-02-06 19:38

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u