Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-05-05, 10:32   #1
baslow
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Kraków
Postów: 53
Domyślnie Dziwne wskazania komputera pokladowego...

Witajcie
Mam taki problemik... foczka jak wiecie ma prawie miesiac przezyla trzy tankowania, jak wiecie to mam dieselka 1.8TDCi 115KM...
Pierwsze co mnie zdziwilo to po odbiorze powiedziano mi ze jest ok 2-3l paliwa w zbiorniku, komputer pokazywal dystans 12km, paliwa na stacji weszlo _NIE_ 50l tylko mniej (do drugiego odbicia) weszlo okolo 46l albo i mniej (teraz nie pamietam)
Pozniej drugie tankowanie i korekta przeplywomierza paliwa na +12 dzis mialem kolejne (trzecie) tankowanie i co?? Do drugiego odbicia wseszlo 43.3l a komp w trybie serwisowym pokazywal ze zostalo 4l, a dystans do przejechania 45km, srednie spalanie pokazywal na poziomie 8.9l/100km a z tankowania wyszlo 8.76l/100km.
Czyli wynika ze korekte przeplywomierza powinieniem zrobic o -1 czyli na +11??
Wychodzi ze przy 4l w baku wejsc mi powinno ok 49l a nie 43l, co z tego wynika? Mam zbiornik 43l + 4l = 47l a co z pozostalymi 53l - 47l = 6l??
Czy ilosc paliwa w zbiorniku pokazywana w trybie serwisowym komputera jest brana z przeplywomierza paliwa czy z jakiegos wskaznika poziomu paliwa w zbiorniku??
Dzieki za pomoc i wyjasnienie...
__________________
Pozdrawiam
Bartłomiej `baslow` Słowik
SzaraFoka (Magnum Gray) HTB 5D FX GOLD 1.8 TDCi (115KM)
baslow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-05, 11:17   #2
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Za duzo 'cyferek'

Ilosc paliwa w baku mierzy plywak w tymze (tak jak w kazdym samochodzie!) a srednie spalanie, ilosc km do przejechania, etc. jest obliczane na podstawie sterowania wtryskiwaczami (co daje ilosc paliwa trafiajacego do silnika) no i informacji ze zbiornika!

Koryguje sie jedynie srednie spalanie a nie wskazania ilosci paliwa, czy dystans do przejechania!

A co do ilosci paliwa przy tankowaniu, to jak najbardziej w porzadku, powinno wejsc kolo 42 litrow! - Po pierwsze ON ma wieksza gestosc niz benzyna (czyli wchodzi go mniej), poza tym ON sie bardzo pieni przy tankowaniu, ograniczajac jeszcze troche ilosc paliwa do zatankowania.
Po drugie, w dieslu, jest 'zelazna rezerwa' paliwa w ON (nie pamietam ile litrow) ktorej komp nie pozwoli uzyc i zatrzyma silnik pokazujac ze nie ma paliwa! (chroni to przed zapowietrzeniem pompy i ukladu CR - co moglo by przyniesc oplakane skutki )
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-05, 11:46   #3
baslow
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Kraków
Postów: 53
Domyślnie

Dzieki za pomoc

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Za duzo 'cyferek'
;p nie wiem czy za duzo, dla mnie wporzo

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Ilosc paliwa w baku mierzy plywak w tymze (tak jak w kazdym samochodzie!) a srednie spalanie, ilosc km do przejechania, etc. jest obliczane na podstawie sterowania wtryskiwaczami (co daje ilosc paliwa trafiajacego do silnika) no i informacji ze zbiornika!
Ok wlasnie to sie chcialem dowiedziec i w sumie tak myslalem ze osobna sprawa to ilosc paliwa a osobna srednie spalanie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Koryguje sie jedynie srednie spalanie a nie wskazania ilosci paliwa, czy dystans do przejechania!
To tez sie domyslalem ale czy do moich matematycznych obliczen wynika faktycznie ze dobrze mysle i trzeba przesunac z +12 na +11 czyli o -1??

Cytat:
Napisał pinio_tdci
A co do ilosci paliwa przy tankowaniu, to jak najbardziej w porzadku, powinno wejsc kolo 42 litrow!
No tak to weszlo 43.3 wskaznik ilosci paliwa w truybie serwisowym pokazywal 4l czyli w sumie okolo 47l wejdzie do zbiornika??

Ktos kiedys z fordem tez TDCi mowil mi ze wlal kiedys 52.20l do zbiornika, to jak to bylo mozliwe w swietle tego co mowisz o rezerwie itd??

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Po pierwsze ON ma wieksza gestosc niz benzyna (czyli wchodzi go mniej),
Hmm w sumie ja chemik ale nie podchodzilem do tego tak... musze sie nad tym jeszcze zastanowic...

Cytat:
Napisał pinio_tdci
poza tym ON sie bardzo pieni przy tankowaniu, ograniczajac jeszcze troche ilosc paliwa do zatankowania.
W sumie to nadal jestem chemikiem wiec musze sie nad tym zastanowic ale jak najbardziej ufam

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Po drugie, w dieslu, jest 'zelazna rezerwa' paliwa w ON (nie pamietam ile litrow) ktorej komp nie pozwoli uzyc i zatrzyma silnik pokazujac ze nie ma paliwa! (chroni to przed zapowietrzeniem pompy i ukladu CR - co moglo by przyniesc oplakane skutki )
No tak w sumie pompa paliwa w dieslu jest chlodzona i smarowana olejem napedowym przynajmniej w klasycznych tak bylo w CR pewnie tak samo bedzie albo przynajmniej podobnie...

Jest jeszcze jeden dziw... przejechalem okolo 20km od zatankowania... i wskaznik ilosci paliwa pokazuje mi 46l a podobno max pokazuje 48l, jak to jest??

Chyba jednak sie gubie nie wiem czy to z powodu cyferkow z duzej ilosci czy z jakoego innego powodu...


Dzieki za pomoc.
__________________
Pozdrawiam
Bartłomiej `baslow` Słowik
SzaraFoka (Magnum Gray) HTB 5D FX GOLD 1.8 TDCi (115KM)
baslow jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-05, 16:01   #4
pinio_tdci
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Poznan
Postów: 545
Domyślnie

Cytat:
Napisał baslow
Dzieki za pomoc

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Za duzo 'cyferek'
(1);p nie wiem czy za duzo, dla mnie wporzo

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Ilosc paliwa w baku mierzy plywak w tymze (tak jak w kazdym samochodzie!) a srednie spalanie, ilosc km do przejechania, etc. jest obliczane na podstawie sterowania wtryskiwaczami (co daje ilosc paliwa trafiajacego do silnika) no i informacji ze zbiornika!
(2)Ok wlasnie to sie chcialem dowiedziec i w sumie tak myslalem ze osobna sprawa to ilosc paliwa a osobna srednie spalanie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Koryguje sie jedynie srednie spalanie a nie wskazania ilosci paliwa, czy dystans do przejechania!
(3)To tez sie domyslalem ale czy do moich matematycznych obliczen wynika faktycznie ze dobrze mysle i trzeba przesunac z +12 na +11 czyli o -1??

Cytat:
Napisał pinio_tdci
A co do ilosci paliwa przy tankowaniu, to jak najbardziej w porzadku, powinno wejsc kolo 42 litrow!
(4)No tak to weszlo 43.3 wskaznik ilosci paliwa w truybie serwisowym pokazywal 4l czyli w sumie okolo 47l wejdzie do zbiornika??

(5)Ktos kiedys z fordem tez TDCi mowil mi ze wlal kiedys 52.20l do zbiornika, to jak to bylo mozliwe w swietle tego co mowisz o rezerwie itd??

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Po pierwsze ON ma wieksza gestosc niz benzyna (czyli wchodzi go mniej),
(6)Hmm w sumie ja chemik ale nie podchodzilem do tego tak... musze sie nad tym jeszcze zastanowic...

Cytat:
Napisał pinio_tdci
poza tym ON sie bardzo pieni przy tankowaniu, ograniczajac jeszcze troche ilosc paliwa do zatankowania.
(7)W sumie to nadal jestem chemikiem wiec musze sie nad tym zastanowic ale jak najbardziej ufam

Cytat:
Napisał pinio_tdci
Po drugie, w dieslu, jest 'zelazna rezerwa' paliwa w ON (nie pamietam ile litrow) ktorej komp nie pozwoli uzyc i zatrzyma silnik pokazujac ze nie ma paliwa! (chroni to przed zapowietrzeniem pompy i ukladu CR - co moglo by przyniesc oplakane skutki )
(No tak w sumie pompa paliwa w dieslu jest chlodzona i smarowana olejem napedowym przynajmniej w klasycznych tak bylo w CR pewnie tak samo bedzie albo przynajmniej podobnie...

(9)Jest jeszcze jeden dziw... przejechalem okolo 20km od zatankowania... i wskaznik ilosci paliwa pokazuje mi 46l a podobno max pokazuje 48l, jak to jest??

Chyba jednak sie gubie nie wiem czy to z powodu cyferkow z duzej ilosci czy z jakoego innego powodu...

Dzieki za pomoc.
ad 1 - spoko, jedynie sie mnie nie chce dzisiaj 'liczyc'

ad 3 - no tak wychodzi, ale jak nie bedzie jeszcze dobrze ..., to ja swoj skorygowalem za trzecim podejsciem

ad 4 - w sumie to nie mam instrukcji przy sobie, ale zdaje sie, ze da 'ubic' 50 litrow benzyny, czyli cos kolo 47 litrow ON (albo 52 litry Pb i 49 litrow ON )

ad 5 - ten Twoj znajomy, powinien, definitywnie!, wiecej na tej stacji nie tankowac - ale i tak jest 'cienki', slyszalem o stacji na ktorej do paska wchodzilo 120 litrow ON

ad 6,7 - ja w sumie fizyk, a ta wiedza jest zarowno 'akademicka' jak i 'praktyczna'

ad 8 - w CR nie tylko pompa moze sie zatrzec ale i szna CR zapowietrzyc!

ad 9 - pomiar 'plywakowy' w baku, ma, z definicji , mala 'rozdzielczosc', wiec 2 litry w te czy w tamta, to normalka nie wspominajac juz o tym, ze 'piana' zdazyla zejsc

Ogolnie rzecz ujmujac - ja bym sie bardziej zajmowal przyjemnoscia z jazdy niz dokladnoscia wskazan ilosci ON w foce - szczegolnie, ze w klekotach nie powinno sie (lub nawet nie wolno ) jezdzic 'na rezerwie', wiec nie ma sie co stresowac/przygladac wskaznikom paliwa czy komputerowi, tylko zajezdzac na stacje jak wskazowka pokaze cos kolo 1/4 baku
__________________
FF sedanik, dieselek w kolorze zwanym 'pepper red' (oramkowany )
pinio_tdci jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-05, 16:46   #5
ragozd
Turysta
 
Avatar ragozd
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Warszawa - Tarchomin
Postów: 79
Domyślnie

Ja zatankowalem 50,5 l ON - na Neste. Spalanie tez wyszlo normalne, wiec nie sadze by byl tam przekret z iloscia paliwa. Komp pokazywal mi wtedy jeszcze 20 km zasiegu - choc jak wieczorem parkowalem - to bylo jeszcze 60
ragozd jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-05, 17:40   #6
Picia78
Klepacz
 
Avatar Picia78
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Dąbrowa Tarnowska
Inny
HB 5D
2.5 DuratecRS 305KM manual
październik
2008
KTA powiat tarnowski (Tarnów)
Postów: 2 598
Domyślnie Re: Dziwne wskazania komputera pokladowego...

Cytat:
Napisał baslow
Witajcie
Mam taki problemik... foczka jak wiecie ma prawie miesiac przezyla trzy tankowania, jak wiecie to mam dieselka 1.8TDCi 115KM...
Pierwsze co mnie zdziwilo to po odbiorze powiedziano mi ze jest ok 2-3l paliwa w zbiorniku, komputer pokazywal dystans 12km, paliwa na stacji weszlo _NIE_ 50l tylko mniej (do drugiego odbicia) weszlo okolo 46l albo i mniej (teraz nie pamietam)
Pozniej drugie tankowanie i korekta przeplywomierza paliwa na +12 dzis mialem kolejne (trzecie) tankowanie i co?? Do drugiego odbicia wseszlo 43.3l a komp w trybie serwisowym pokazywal ze zostalo 4l, a dystans do przejechania 45km, srednie spalanie pokazywal na poziomie 8.9l/100km a z tankowania wyszlo 8.76l/100km.
Czyli wynika ze korekte przeplywomierza powinieniem zrobic o -1 czyli na +11??
Wychodzi ze przy 4l w baku wejsc mi powinno ok 49l a nie 43l, co z tego wynika? Mam zbiornik 43l + 4l = 47l a co z pozostalymi 53l - 47l = 6l??
Czy ilosc paliwa w zbiorniku pokazywana w trybie serwisowym komputera jest brana z przeplywomierza paliwa czy z jakiegos wskaznika poziomu paliwa w zbiorniku??
Dzieki za pomoc i wyjasnienie...
Ja też mam TDci i pokazuje mi różnie np spalanie wstępne 18,9Litra a rzeczywiste 5,8 trza kompa
__________________

Picia78 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-05, 20:20   #7
tecman
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Krakow
Postów: 291
Domyślnie

Cytat:
Napisał pinio_tdci
ad 5 - ten Twoj znajomy, powinien, definitywnie!, wiecej na tej stacji nie tankowac - ale i tak jest 'cienki', slyszalem o stacji na ktorej do paska wchodzilo 120 litrow ON

Pinio - tym znajomym bylem ja. Pierwsze tankowanie jakie mialem tuz po kupnie auta bylo to na stacji Shella - weszlo 52.20L - komp pokazywal 0 dystansu. Nie znalem wtedy jeszcze trybu serwisowego komputera pokladowego wiec nie wiedzialem ile jeszcze litrow zostalo w baku.

Zgodnie z tym co jest napisane w instrukcji = do diesla wchodzi 52.78L ON. Zbiornik jest taki sam jak w benzynie gdzie wchodzi cos kolo 55L. Ta roznica to jest wlasnie ta "zelazna" rezerwa. Nie wiem skad Ci sie wzielo ze max to 46L?!!??!? i juz koniec paliwa??


Tankowalem w zeszlym tygodniu na Neste - komputer pokazywal 28km zasiegu, a w zbiorniku w trybie serwisowym bylo 2L. Wskazowka juz lezala praktycznie.
Weszlo 51.94L, wiec nie wiem dlaczego sie dziwisz ze tyle nie moze wejsc do focusa?
Srednie spalanie z kompa bylo 6.9L/100km - z dystrybutora wyszlo 6.84L/100km.
Dystans jaki przejechalem to 753km. Gdybym ilosc dostepnego paliwa mial przy 46 litrach to nie przejechalbym 753km na baku...tylko o wiele wczesniej stalbym w polu i czekal na asistance:P

Stacje markowe - zawsze tankuje na stacji Neste. Shella i BP sporadycznie uzywam. Nie mam watpliwosci do ich dystrybutorow.

[ Dodano: Pon 16 Maj, 2005 ]
Cytat:
Napisał ragozd
Ja zatankowalem 50,5 l ON - na Neste. Spalanie tez wyszlo normalne, wiec nie sadze by byl tam przekret z iloscia paliwa. Komp pokazywal mi wtedy jeszcze 20 km zasiegu - choc jak wieczorem parkowalem - to bylo jeszcze 60
Dokladnie - zgadzam sie z Toba. Mialem podobnie - 51.94L weszlo do mojego - przy srednim spalaniu 6.9 z kompa i 753km na liczniku dziennym. Ufam dystrybutorom na Neste.

[ Dodano: Wto 17 Maj, 2005 ]
Cytat:
Napisał pinio_tdci

A co do ilosci paliwa przy tankowaniu, to jak najbardziej w porzadku, powinno wejsc kolo 42 litrow! - Po pierwsze ON ma wieksza gestosc niz benzyna (czyli wchodzi go mniej
Nie zebym sie czepial...ale fizyka mowi, ze 1L to jest 1dm3. W zwiazku z tym niewazne jaką gestosc posiada dany material, zajmuje on dokladnie taka sama objetosc w baku.
Wiec gestosc ON i benzyny nie ma tu nic do gadania
__________________
Tecman
tecman jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Wskazania komputera pokładowego na gazie ?? akdf Gaz i zagazowane Foczki 14 28-10-09 20:39
Wskazania komputera. Arek-ST Silnik i skrzynia 1 14-06-09 19:37
Wskazania komputera pokładowego grandex Inne techniczne 4 07-12-08 19:56
wskazania komputera - spalanie tomitomi Silnik i skrzynia 2 17-03-08 14:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u