Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01-07-08, 20:48   #1
jkal
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: warszawa
Postów: 6
Domyślnie [FFII] Stuki przy puszczaniu sprzęgła

Czy w waszych focusach nie ma stuków przy puszczaniu sprzęgła, przy normalnym puszczaniu bo jak się puszcza bardzo powoli tego nie ma.
Walczę z tym z ASO FORDA na razie bez skutku.(poduszki skrzyni i przeguby wyeliminowane)
Krótka historia ,FOCUS II 1.4 stuki zgłoszone na gwarancji, ASO BIELANY trzyma samochód
cały dzień. Diagnoza wszystko w porządku TEN TYP TAK MA ???
Biorę rzeczoznawcę z PZM , który potwierdza stuki : stuki w układzie napędowym nie są
zjawiskiem normalnym i wymagają naprawy. Samochód ponowie trafia do ASO BIELANY z pisemnym żądaniem naprawy i oceną rzeczoznawcy PZM.Samochód przebywa w ASO dwa
tygodnie ,usterki nie usunięto.Mija dwa miesiące brak odpowiedzi na pismo.Piszę pismo do
FORD POLSKA żądając naprawy samochodu, mija dwa tygodnie i żadnej reakcji.
Przeglądając forum FORDA zauważyłem ,że problem stuków występuje i MONDEO i FUSION
pojawia się i znika i nigdy nie zostaje doprowadzony do końca.FOCUS jest moim 9-tym
samochodem, w poprzednich zjawiska stuków nie było.
jkal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-08, 23:46   #2
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

W tej sprawie będziesz miał ciężko bo ja jeżdżąc Omegą i Focusem słyszę, czuję i widzę że w obydwu da się tak puścić sprzęgło że stuknie, ale to zależy od kierowcy. Moim zdaniem masz marne szanse żeby coś wskórać.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-08, 21:01   #3
VorteX
Turysta
 
Avatar VorteX
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Cambridge UK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2003
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek
W tej sprawie będziesz miał ciężko bo ja jeżdżąc Omegą i Focusem słyszę, czuję i widzę że w obydwu da się tak puścić sprzęgło że stuknie, ale to zależy od kierowcy. Moim zdaniem masz marne szanse żeby coś wskórać.
Witam

Mam dokładnie to samo jakby sprzęgło w końcowej fazie tak na maxa załapywało co powoduje jakby ro natychmiastowe wyłączenie i szarpniecie - stuknięcie, ale w foczce mam jeszcze jeden problem : pojedyncze stuknięcie kiedy jakby to powiedzieć układ napędowy przeskakuje "martwy punkt" tzn moment przekazywany z silnika zaczyna być większy od momentu toczącego się samochodu (czyli nie ma gdy ruszam) jest co całkowicie inne niż zjawisko z wyłączaniem sprzęgła opisane powyżej coś jak... luz na wale napędowym starego jelcza, albo duży luz na kierownicy starego maluszka...

OT ja także posiadam Omcie i Foczkę... (OMEGA 2.0 16v) i obydwa samochodziki kocham inaczej ale równie mocno, bo obydwa mają wady i zalety....

Pozdrawiam
VorteX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-08, 21:54   #4
sylwek135
Turysta
 
Avatar sylwek135
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: sochaczew
Ford Focus I
kombi
listopad
2001
Postów: 60
Domyślnie

witam
no cóż moja foczka tez nie odbiega od normy przy puszczaniu sprzęgła tez jest pukniecie (czasami) hmmm w innych samochodach osobowych tego nie zauważyłem może dlatego ze to były benzyniaki ,widocznie diesle tak maja,fakt ze jest to mój pierwszy osobowy samochód z takim silnikiem ale przyznam szczerze ze każde pukniecie czy skrzypniecie podczas jazdy powoduje u mnie ze widzę przed oczyma jak sie coś mi rozsypuje, mam nadzieje ze sie przyzwyczaję,lub pójdę za rada innych zacnych forumowiczow i radio na ful i gazu co ma wisieć nie utonie
pozdrawiam
sylwek135 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-07-08, 23:20   #5
grzybek
Kataryna
 
Avatar grzybek
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: B-gi
Inny
sedan
styczeń
2018
WBR powiat białobrzeski (Białobrzegi)
Postów: 3 047
Domyślnie

Widzę że do tej pory wypowiedzieli się sami dieslowcy. Moim zdaniem różnica jest taka, że diesel ma dużo wyższy moment obrotowy od benzyny i to powoduje te stuki. I Foka i Omega to diesle, a jeżdżąc parę razy benzyną też tego nie zauważyłem, chyba że stan auta był nie najlepszy delikatnie mówiąc.
Wiem, że w benzyniaku bardzo podobne stuki daje zużyta poducha skrzyni biegów, przeguby ale te akurat w tym przypadku zostały wyeliminowane. No, chyba że sprawdzał to jakiś partacz.
__________________
Squadra Forza Italia
"Make a car more powerful and it goes faster accelerating in a straight line. Make it lighter and it goes faster everywhere.", Colin Chapman.

Była Foczka - nie ma Foczki
15 lat i 241440km razem
grzybek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-08, 13:09   #6
mihal
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
luty
2008
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 117
Domyślnie

ja mam dwojke po liftingu od trzech miesiecy i tez jest lekkie pukniecie. porownywalem z kilkoma egzemplarzami w salonie i kazdy ma to samo.
mihal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-07-08, 18:45   #7
VorteX
Turysta
 
Avatar VorteX
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Cambridge UK
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
2003
Postów: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał grzybek
Widzę że do tej pory wypowiedzieli się sami dieslowcy. Moim zdaniem różnica jest taka, że diesel ma dużo wyższy moment obrotowy od benzyny i to powoduje te stuki. I Foka i Omega to diesle, ...........
Witam
Moja Omcia to Benzyna, ale tam ten efekt jest wyraźnie inny,samochód ma sporą masę i duże przełożenia stad szarpniecie pukniecie jak sprzęgło całkowicie się wyłączy,
W Foczce myślę że geneza puknięcia jest inna, łatwo to sprawdzić:
Rozpędzamy się na 3 biegu tak z przyspieszeniem 70% maxymalnego następnie puszczamy gaz aż odczujemy wyraźne przyspieszenie ujemne na wskutek wytracania energii, potem nie za szybko szybko gaz i wówczas włąśnie to się dzieje, coś właśnie jakby luz "na wale" .
Pozdrawiam
VorteX jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-07-08, 21:04   #8
jkal
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Witam ponownie,
Widzę ,że większość użytkowników nie ma problemów ze stukami lub nie zwraca na stuki uwagi( w samochodach forda ciągle coś stuka).Dziwi trochę sytuacja, że szczególnie użytkownicy nowych (na gwarancji) samochodów, którzy zapłacili ok. 60-tys. i więcej nie zwracają uwagi na stuki w układzie napędowym.Jakie skutki spowoduje to w dalszej eksploatacji.Spotkałem się z opinią , że pięciobiegowe skrzynie stosowane w samochodach Forda mają wadę fabryczną (dotyczy to FIUSONA,FOCUSA,MONDEO).ASO o tym wie i zbywa klientów. Podobno dopiero skrzynia sześciobiegowa tej wady nie ma.Pewnym potwierdzeniem tej opinii jest fakt,że w 4 stacjach ASO FORDA pytałem mechaników jaki jest powód stuków,nie bardzo wiedzieli co powiedzieć i odsyłali do tzw. doradców serwisowych,Którzy potwierdzali stuki i próbowali w mętny sposób wyjaśnić ,że wszystko jest w porządku i że samochody FORDA tak mają ( w MONDEO to dopiero stuka!!?).W poprzednich moich samochodach ( OPEL ASTRA,SKODA FAVORIT,FIAT125P,TRAPOLO,i nawet
ZAPOROŻEC i FIAT126P) żadnych stuków nie było.Tak więc czekam na oficjalną odpowiedź od FORD POLSKA.
jkal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-08, 12:26   #9
irekwielki
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Skąd: Gdańsk
Postów: 45
Domyślnie

Witam mam u mnie wbenzynie 1.6 jest podobnie często jeżdżę różnymi samochodami, ale w moim focusie bardzo się trzeba starać by ruszyć płynnie. W innych samochodach wychodzi to znacznie łatwiej. Mam też zastrzeżenia do dźwięku, który wydobywa sie po zmienia biegu. jest takie kliknięcie. Ford twierdzi oczywiście ze wszytko jest w porządku. We wrześniu kończy sie gwarancja na samochód może ktoś będzie wiedział jak to ugryźć. lub może spotka sie ze mną w Gdańsku i porównamy to w różnych focusach II
__________________
focus II 1,6 100 km kombi
irekwielki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-08, 14:29   #10
jkal
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: warszawa
Postów: 6
Domyślnie

Witam
Na pismo z dnia 28-04-2008 w sprawie stuków ASO AUTO PLAZA BIELANY do tej pory nie udzieliło odpowiedzi, jak również FORD POLSKA Sp. z o.o. na pismo z dnia 18-06-2008r też do tej pory nie udzieliło odpowiedzi.Panuje jakaś zmowa milczenia, która potwierdza sugestję,że
niektóre zespoły napędowe FORDA mają wadę.
jkal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[Ogólne] Piszczy przy puszczaniu sprzęgła xray666 Inne techniczne 10 04-03-16 19:38
Hurgot przy wcisnietym sprzegle i puszczaniu go Czarnuch Silnik i skrzynia 13 09-07-09 09:45
Dziwne stukania przy wciskaniu i puszczaniu sprzegła Tgorka Silnik i skrzynia 9 07-04-08 22:53
skrzypi przy lekkim puszczaniu hamulca... dsroka Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 28-09-07 12:12
Dziwne tarcie przy puszczaniu sprzęgła podczas ruszania polewiak Silnik i skrzynia 7 02-06-06 18:14

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u