Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-10-08, 10:20   #1
wally1976
Turysta
 
Avatar wally1976
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Świecie
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2008
CB Bydgoszcz
Postów: 23
Garaż
Domyślnie Czujniki cofania - focus II FL

Witam

Chcę zamontować do mojej nowej foki II FL czujniki cofania tylne. Przy zakupie to było bez sensu - cena 2100zł. Teraz mam możliwość założenia ich przez człowieka pracującego w serwisie forda, ale "na lewo" tzn. nie w serwisie - wszytsko będzie legalne za ok. 800zł. W tym lakierowanie czujników w kolorze auta, sam czujnik dźwiękowy i podający odległość od przeszkody.

Pytanie za 100pkt. - opyla się?

Czy jeśli zakładam takie ustrojstwo prywatnie nie tracę gwarancji?
Aha - nie interesuja mnie odpowiedzi - załóż to sam. Nie żebym miał dwie lewe ręce (no może trochę ) - ale troszkę boję się "skrzywdzić" moją nową foczkę.
wally1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 10:52   #2
mark54
Turysta
 
Avatar mark54
 
Zarejestrowany: Feb 2006
Skąd: Kraków
Postów: 282
Domyślnie

U kuzyna w firmie montuja takie czujniki za ok 300zl.
Wiec da sie taniej niz proponowana "lewizna".....
mark54 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 20:27   #3
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

Pytanie, jakie te czujniki Ci założy, bo 'spec' od Forda, może mieć te z allegro za 80zł i ok 50zł lakierowanie za materiał, to go ładny biznes wyniesie.

Naprawde poszukaj może jakiejś firmy co zakłada CB-Radia, albo ogólnie u mechaników, może Ci ktoś założy.

Osobiście na Twoim miejscu zrobiłbym tak, że kupiłbym na własną rękę zestaw, a potem pojechałbym do lakiernika, żeby wyciął dziury w zderzaku równo i w dobrych miejscach oraz żeby polakierował mi czujniki. Potem sam w weekend pociągnąłbym kabel do lampy wstecznego i po zawodach. Zamykasz się w 200zł max.

Sam montowałem w Astrze II kombi i naprawde, nie jest to trudne, trochę cierpliwości i tak jak pisałeś...odwagi. Na nowym aucie to naprawde musiałbym po jednym czujniku koszulke zmienić, bo byłaby cała mokra, także tutaj się Tobie nie dziwię, ale coś za coś. Niektórzy powiedzą, wydał ponad 50.000 na auto, to dlaczego nie wział czujników. Na szczęście jestem z gatunku tych drugich co nie lubią płacić extra za coś co można zrobić taniej a tak samo dobrze.

Nie wiem jak jest z gwarancją. Napewno gdybyś chciał reklamować lakier (że niby jakiś ogromny baranek, czy rysy (chociaż to się robi przy odbiorze) )na tym elemencie mogłoby nie być tak wesoło. Reszta gwrancji będzie jak najbardziej OK.
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 20:33   #4
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

800zl to duzo za duzo, ale pytanie o gwarancje... nie chcialbys potem uslyszec ze nie masz gwarancji bo ktos grzebal ci w instalacji... dla ASO kazdy pretekst jest dobry, a na sadzenie sie szkoda czasu...

w kwestii gwarancji na blachy problem nie istnieje bo czujniki montuje sie w zderzaku a nie w blachach...

a na zakonczenie dodam ze czujniki to zbedny gadzet i osoby je posiadajace uderzaja tylem chyba nawet czesciej niz te bez...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 23:11   #5
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

MisiekT, Czy zbędny...IMHO nie.

Przy kombi/van`ach naprawdę przydatny, jeżeli jest dobrze zainstalowany i mamy to wyczute - to nie ma najmniejszych problemów z używaniem - mniej użyteczną uważam kamerę cofania - bo nie ma na niej kompletnie żadnych oznak odległości, a po samym widoku nie jesteśmy w stanie ocenić.

Leży u mnie jeszcze nieotwarty jeden zestawik do zamonotwania, ale do HB nie jest tak na gwałt potrzebny - może go założę przy jesiennym weekendzie.

Głównym problemem, jest tutaj CENA, bo napewno za 800zł NIE WARTO.
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 19:24   #6
arur
Turysta
 
Avatar arur
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Andrychów
Ford Focus I FL
kombi
2.0 Zetec 170KM manual
marzec
2003
KWA powiat wadowicki (Wadowice)
Postów: 559
Domyślnie

Od prawie dwoch miesiecy jestem posiadaczem focusa I kombi i bede sie przmiezal do przyciemnienia szybek z tylu i tez bym chcial miec czujniki cofania z reszta tak czy tak az tak latwo sie nie cofie kombiakiem.
Polecanie jakies czujniki? I z jaka minimalna sa strefa 30cm? cos to duza granica czy sa z dokladniejsza miara?



Pozdrawiam arur
arur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 21:06   #7
wally1976
Turysta
 
Avatar wally1976
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Świecie
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2008
CB Bydgoszcz
Postów: 23
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasprzak
Pytanie, jakie te czujniki Ci założy...
Dzwonił gościu do mnie i mówił, że to nie sa jakies gównaine czujniki tylko te, które zakładają oficjalnie do focusa przy zakupie (chyba mu nie wierzę). Są one z dźwiękiem i pomiarem odległości zamontowanym na lusterku wstecznym. Powiedziałem mu przez tel., że te 800zł to za dużo i musi zejść trochę z ceny to powiedział, że góra zejdzie na 700zł bo to nie są jakieś chińskie podróby z allegro tylko to co napisałem powyżej. Aha pytałem się, czy stracę gwarancję na blachy to mówił, że nie...(przypominam - gościu pracuje w serwisie forda).

pozdro
wally1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 21:09   #8
Greg
Kataryna
 
Avatar Greg
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Saska Kępa
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
styczeń
1999
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 7 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał wally1976
Aha pytałem się, czy stracę gwarancję na blachy to mówił, że nie...(
Zderzak nie jest z blachy a tam montowane są czujniki,
więc jak masz stracić gwarancje na blache
Ingerencja w elektryke też jest znikoma.

Pzdr.
__________________
BLUE - niebieskiej szerokości
Greg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-08, 21:17   #9
m_mati
Turysta
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Wawa-Grodz.Maz.
Postów: 93
Domyślnie

2100 złoty, to cena czjników i montażu przy zakupie nowego focusa. O ile dobrze pamiętam, tak na 95%, to jak chcesz domontować w ASO to koszt ok. 900zł. Więc wolałbym dołożyć te 50zł i mieć z gwarancja i firmy Crawford - tej którą ford polska poleca. Bo oryginalnych forda nie ma na rynku. ASO mają tez inne, ale Crawford jest sprawdzony. Ewentualnie kup od samego producenta firmy właśnie Crawford, dedykowane do foki i niech Ci założa w ASO, koszt ok. 350zł
__________________
jak mnie najdzie wena to wklikam siakieś coś
m_mati jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-08, 14:46   #10
wally1976
Turysta
 
Avatar wally1976
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Skąd: Świecie
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2008
CB Bydgoszcz
Postów: 23
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał m_mati
2100 złoty, to cena czjników i montażu przy zakupie nowego focusa. O ile dobrze pamiętam, tak na 95%, to jak chcesz domontować w ASO to koszt ok. 900zł. Więc wolałbym dołożyć te 50zł i mieć z gwarancja i firmy Crawford - tej którą ford polska poleca. Bo oryginalnych forda nie ma na rynku. ASO mają tez inne, ale Crawford jest sprawdzony. Ewentualnie kup od samego producenta firmy właśnie Crawford, dedykowane do foki i niech Ci założa w ASO, koszt ok. 350zł
)

Liczyłem na taką podpowiedź (do tego masz prawie identyko fokę z wyglądu jak ja - np. kolorek i chyba wersja - ja mam Trend z pakietem Gold X), a do tego liczyłem na właśnie Twoją odpowiedź i pomoc. I nie zawiodłem się - dzięki!

Pytania dodatkowe: 350zł to cena czujników? czy 350 zł założenie ich w ASO?
Czyli jak proponują mi na "lewo" za 700-800zł to jest niby te 100-200zł tylko taniej niż legalnie w ASO? Gdyby tak to jestem w szoku jak mnie chcieli w chu... tzn. w konia zrobić.
wally1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-08, 15:19   #11
m_mati
Turysta
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Wawa-Grodz.Maz.
Postów: 93
Domyślnie

podaję info z ASO - AutoPlaza... montaż czujników - 450zł, zakup czujników - 400zł, przed chcwilą ustaliłem z kolegami.
Tak więc, zdecydowanie polecam przyjazd do ASO, będziesz miał gwarancję, bo inaczej straciłbyś gwarancję Forda.
Ja tak zrobiłem i jest luksusik. Te czujniki Crawforda mają sygnalizację dźwiękową i lampeczki montowane z tyłu na podsufitce. Parkujesz bez odwracania główki, a wszystko widzisz w lusterku wstecznym.
__________________
jak mnie najdzie wena to wklikam siakieś coś
m_mati jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-08, 15:21   #12
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

nie wydaje mi się dobrym pomysłem przy parkowaniu patrzeć w lusterko wewnętrzne
od tego są te na zewnątrz
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-08, 15:34   #13
m_mati
Turysta
 
Avatar m_mati
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Wawa-Grodz.Maz.
Postów: 93
Domyślnie

no wiesz, jak jedziesz tylko do tyłu i bez jakiegokolwiek ruchu wkoło to można, oczywiście, zewnętrzne - podstawa!!!! Stwierdzenie "wszystko widzisz w lusterku wstecznym" tyczy się lampek sygnalizacyjnych czujników cofania.
__________________
jak mnie najdzie wena to wklikam siakieś coś
m_mati jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-08, 16:41   #14
kleofas
Administrator
Grupa: Warszawa
 
Avatar kleofas
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: wawa
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
październik
2004
WPL powiat płocki (Płock)
Postów: 2 425
Domyślnie

wiem, wiem. pozwoliłem sobie na taki mały OT, bo to co napisałeś zabrzmiało z deka komicznie
__________________



schemat przyjmowania petentów przez admina:

1. ,
2. admin ma zawsze rację, jeśli uważasz inaczej, to patrz punkt 1
kleofas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-11-08, 23:37   #15
widmo82
Turysta
 
Avatar widmo82
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Radom
Postów: 36
Domyślnie

nie wiem jak innym wlascicielom kombi, ale mi takim autem lub tez BUSem lepiej sie parkuje czy tez wogole manewruje na wstecznym niz HB. powod jest prosty, wiem jak daleko od szyby jest juz przeszkoda. Mamy w domu tez dlugiego opla VIVARO z czujnikami cofania, o ile dokladnosc pomiaru odleglosci jest calkiem dobra 5-10cm to jesli wciskam sie do zagraconego garazu to czujnik potrafi wskazac ze nagle mam 10cm do "czegos" tylko ze jest to jakis przedmiot postawiony wzdluz garazu. np rower a do tylniej sciany mam jeszcze duuuuzo miejsca a czujnik piszczy jak szalony. W/g mnie czujnik to dobra sprawa ale bez przesady. W garazu lepiej postawic lustro albo polozyc rurke tak zeby stawiala delikatny opor kiedy bedziemy na nia najezdzac informujac nas jednoznacznie ze to juz koniec podjezdzania. Na parkingu nigdy nie wciskam sie na sile, ja wierze w swoje umiejetnosci, ale boje sie ze wyjezdzajacy obok kierowca juz takich nie posiada, szkoda lakieru, wole sie przejsc 100metrow dalej po zaparkowaniu w innym miejscu.

PS: co do gwarancji to jak nie dostaniesz tego na papierze to nie wierz jakiemus mechanikowi, za 2lata on odejdzie z pracy a ty bedziesz chcial skorzystac z gwarancji a tu... odmowa.
__________________
Sprzedalem poprzednie auto i jezdzilem Trojka, nie BMW ani Golfem... Neoplanem ... az kupilem www.skocz.pl/ZoomZoom
widmo82 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-11-08, 18:02   #16
Stasiu47
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: Żary
Postów: 15
Domyślnie

Założyłem czujniki cofania firmy Valeo - żeby nie kupować zupełnego badziewia za 60 zł. Czujnik są małe, na ciemnym zderzaku nie trzeba ich malować, W FFII miejsca pod czujniki są na gumowej listwie zderzaka ale ja dałem niżej. Montaż banalnie prosty, choć raczej z kanału, instrukcja obrazkowa dla analfabetów. Wiertłem koronkowym (w zestawie) praktycznie nie można nic uszkodzić. Mój zestaw ma tylko buzer, uważam, że to wystarczy, przecież i tak trzeba patrzeć gdzie się jedzie (w lusterka), a nie gapić się w wyświetlacz.
Nie wiem jak inne ale moje czujniki działają z pewnym opóźnieniem i trzeba dosyć wolno cofać. Podczas pierwszych prób kilka razy przydu...łem w auto brata, bo gdy pojawił się sygnał ja już byłem na zderzaku.
W sumie pożyteczny bajer ale nie za 2100 zł.
__________________
Stasiu47
Stasiu47 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Czujniki parkowania (cofania) tjmdm Inne techniczne 57 01-11-16 14:32
Czujniki cofania w FFI kombiak adjak007 Inne techniczne 3 12-08-09 19:09
Czujniki uderzeniowe, czujniki poduszek powietrznych airbag kj_dikembe Szkody, Naprawy, Porównania 2 15-04-09 12:06
Czujniki cofania szarocin Elektryka, audio i alarmy 1 29-03-09 14:23
Czujniki cofania - naprawa, wymiana, koszty? zikan Elektryka, audio i alarmy 5 14-04-07 18:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u