Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20-01-09, 16:49   #1
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie Komputer pokładowy pokazuje spalanie średnie 40 L /100!!!!

Kupiłem Kombifoke 2003 TDDI przebieg miała 115 tyś. Cos jest nie tak z komputerem pokładowym, mianowicie pokazuje błędne spalanie, ok 38-40 L przez cały czas!!! Oczywiście świruje też odległość do tankowania Jak naleje paliwa pokazuje 120 km do tankowania... Oczywiście zaraz pika 80 60 itd.... .
Wyjąłem oczywiście bezpiecznik od kompa ale problem nie ustał - przez chwile pokazał 506 do tankowania a potem znowu to sam o Komp pokazuje jednak dobrze temperature, działa kontrolka informująca o ślizgiej drodze i poziomie płynu do spryskiwacza. Poza tym zauważyłem że nie raz wyłącza mi sie licznik jak jade!!!! Wszystkie skazówki opadaja po to by za chwilke działać normalnie
Pomóżcie prosze bo nie wiem co zrobić
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 18:09   #2
paolos
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar paolos
 
Paweł
Zarejestrowany: May 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2003
KR Kraków
Postów: 1 937
Domyślnie

Do wymiany komputer

A z opadającymi wskazówkami - do wymiany zegary ...

Przypadłości w foce znane
__________________
Pozdrawiam, paolos
paolos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 18:38   #3
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Za jakie grzechy Nie da sie tego jakoś skalibrować?? Może to czujnik w zbiorniku paliwa U Forda gadali ze z 2000 pln za te bajery ... ale kto takie zeczy robi u forda
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 19:11   #4
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
1. Ja aby zresetować komputer pokładowy odpinałem akumulator i pomagało.
2. Poczytaj ew. o objawach "umierającego" akumulatora.
pozdrawiam
Arturek
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-09, 19:12   #5
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Skoro próbowałeś już zrobić reset, spróbuj jeszcze zatankować pod sam korek paliwka jeśli to nie pomoże to tylko wymiana komputera. Natomiast na licznik pomóc może przeczyszczenie ścieżek i ich konserwacja. 2000 zł to bez przesady. Na Allegro ostatecznie 200zł komputer choć można trafić taniej i pewnie gdzieś podobnie tyle za licznik plus ewentualnie jeśli byś chciał korekta przebiegu.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-09, 18:59   #6
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

WRRRRR!!!! Komp pokazywał mi bzdury- zmieniłem go nadal pokazuje!!!!

I wszystko pięknbie opisane chce kompa skonfigurować tylko czym zmieniac te procenty?? Jak to wpisac. Wszystko ładnie włączam tylko jakim przyciskiem ustawić np +25??

Nie wiem co mam zrobić żeby wpisać te procenty... A jak podziele tak jak pisza w innych postach srednie zużycie wg kompa - 45 L przez realne 6,2 wyjdzie 7.2... I jak ja mam to wpisać w tych %?? I jak to zrobić
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-09, 20:35   #7
Arturek
Dukacz
 
Avatar Arturek
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Kraków
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Duratec 100KM manual
2003
KR Kraków
Postów: 1 228
Domyślnie

Witam
1 w FAQ masz taki opis:

http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0

2. Z innego źródła

"Tryb testu własnego

1. Aby wejść w tryb testu własnego panelu informacji i komunikatów umieść kluczyk zapłonu w położeniu II oraz wciśnij i przytrzymaj przez pięć sekund przycisk SELECT.

2. Zwolnij przycisk SELECT; panel informacji i komunikatów wejdzie w tryb testu własnego.

3. Aby wybrać poniższe testy w trybie testu własnego naciskaj przycisk SELECT.

4. Aby zakończyć tryb testu własnego w dowolnej chwili naciśnij przycisk RESET na panelu informacji i komunikatów lub INFO na przełączniku kierunkowskazów.

5. Jeśli nie można wejść w tryb testu własnego, wykonaj diagnostykę panelu informacji i komunikatów przy pomocy FDS 2000."



8. Współczynnik korekcji wskazań zużycia paliwa MPG Chwilowe zużycie paliwa Wyświetla współczynnik korekcji impulsu przepływu paliwa w procentach. (może mieć zawory ą25 ).




"Funkcja przeciętnego zużycia paliwa nie działa *Obwód (Obwody).

*Moduł pompy paliwa.

*PCM.
*PRZEJDŹ do testu styków F."
Arturek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-09, 20:40   #8
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Pogrzebane we wtyczkach przy PCM coś jest stąd ten problem z komputerem. Inne funkcje komputera i auta działają dobrze
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-09, 23:12   #9
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Wszystko jest ok, inne funkcje auta. Na komputerze działą tylko temperatura i moze srednia. Co związane ze spalaniem.. kicha Średnie głupoty Chwilowe ciągle 55L no i ile do tankowania przy pełnym baku jakies hmm 200 czuy cos takiego
Dzis kombinowałem z tym kompem i nie wiem jak zmienic konkretna zecz mianowicie te cyferki przy mpg -25 +25 z jednbego opisu wchodzimy w on i zmieniamy funkcje R a jak chce ustawic +-25 używam klawisza S??
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-09, 09:08   #10
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Spróbuj zrobić coś takiego:
Tryb testu własnego

1. Aby wejść w tryb testu własnego panelu informacji i komunikatów umieść kluczyk zapłonu w położeniu II oraz wciśnij i przytrzymaj przez pięć sekund przycisk SELECT.

2. Zwolnij przycisk SELECT; panel informacji i komunikatów wejdzie w tryb testu własnego.

3. Aby wybrać poniższe testy w trybie testu własnego naciskaj przycisk SELECT.

4. Aby zakończyć tryb testu własnego w dowolnej chwili naciśnij przycisk RESET na panelu informacji i komunikatów lub INFO na przełączniku kierunkowskazów

Test Wyświetlana informacja Testowany czujnik/wskaźnik/wyświetlacz Opis
1. Test segmentów i sygnałów dźwiękowych Wszystkie segmenty się świecą - Świecą się wszystkie segmenty w celu sprawdzenia działania żarówek. Co dwie sekundy emitowany jest sygnał dźwiękowy. Lampka ostrzegawcza niskiego poziomu płynu spryskiwacza i lampka ostrzegawcza oblodzenia nie podlegają testowi
2. Test świecenia się segmentów Wszystkie segmenty się świecą Test żarówek Świecą się wszystkie segmenty w celu sprawdzenia działania żarówek.
3. Stan sygnału wejściowego czujnika prędkości km/h lub mph. Przeciętna prędkość. Wyświetla informacje impulsu wejściowego odbierane od czujnika prędkości.
4. Stan sygnału wejściowego szybkości przepływu paliwa L/h. Chwilowe zużycie paliwa. Wyświetla informacje impulsu wejściowego odbierane od modułu pompy paliwa.
5. Stan sygnału przeciętnego zużycie paliwa L/100km Przeciętne zużycie paliwa. Wyświetla przeciętne zużycie paliwa wyliczone przez moduł sterowania zespołem napędowym (PCM).
6. Stan sygnału rezystancji wejścia zbiornika paliwa Symbol pompy paliwa i L lub °G Zasięg. Wyświetla, ile paliwa pozostało w zbiorniku paliwa w litrach lub galonach. Wyświetla "O-C" - obwód otwarty, lub "S-C" - obwód zwarty.
7. Stan sygnału rezystancji wejścia zbiornika paliwa Pompa paliwa - Wyświetla poziom napięcia na rezystancji wejścia zbiornika paliwa w V. (powinno być o 0.5 V mniej niż napięcie akumulatora).
8. Współczynnik korekcji wskazań zużycia paliwa MPG Chwilowe zużycie paliwa Wyświetla współczynnik korekcji impulsu przepływu paliwa w procentach. (może mieć zawory ą25 ).
9. Stan sygnału wejściowego czujnika temperatury powietrza °C Temperatura powietrza na zewnątrz. Wyświetla temperaturę powietrza na zewnątrz. W przypadku wartości mniejszych niż - 40°C lub większych niż + 65°C, zostanie wyświetlona informacja "O-C" i "S-C".
10. Stan sygnału wejściowego światła pozycyjnego LO lub HI Stan sygnału wejściowego światła pozycyjnego Wyświetla stan sygnału wejściowego światła pozycyjnego. Jeśli światła pozycyjne są włączone, wyświetlane jest "HI".
11. Stan sygnału wejściowego napięcia akumulatora Lbt lub Hbt Zasilanie. Wyświetla aktualne napięcie akumulatora. Jeśli napięcie akumulatora jest niskie, wyświetlane jest "Lbt". Jeśli napięcie akumulatora jest wysokie, wyświetlane jest "Hbt".
12. Sprawdzenie kodu ROM ROM Poziom oprogramowania zainstalowanego panelu informacji i komunikatów. Wyświetla poziom zainstalowanego oprogramowania.

Zobacz czy tutaj będą się wyświetlały normalne dane. Zobacz w teście też jaki masz ustawiony ten współczynnik. Jak zrobisz ten test napisz co odczytałeś z każdego testu
Pozdrawiam
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-09, 16:15   #11
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie Bardzo dziękuję za rady i przepraszam że tak późno

1. Aby wejść w tryb testu własnego panelu informacji i komunikatów umieść kluczyk zapłonu w położeniu II oraz wciśnij i przytrzymaj przez pięć sekund przycisk SELECT.

2. Zwolnij przycisk SELECT; panel informacji i komunikatów wejdzie w tryb testu własnego.

3. Aby wybrać poniższe testy w trybie testu własnego naciskaj przycisk SELECT.

Wszystko ładnie zrobiłem - nie odpaliłem silnika.

Zebrałem następujące dane:

Podpunktami:

3. Stan sygnału wejściowego czujnika prędkości km/h lub mph. Przeciętna prędkość. Wyświetla informacje impulsu wejściowego odbierane od czujnika prędkości.
?0 km/h

4. Stan sygnału wejściowego szybkości przepływu paliwa L/h. Chwilowe zużycie paliwa. Wyświetla informacje impulsu wejściowego odbierane od modułu pompy paliwa.
?0l/h

5. Stan sygnału przeciętnego zużycie paliwa L/100km Przeciętne zużycie paliwa. Wyświetla przeciętne zużycie paliwa wyliczone przez moduł sterowania zespołem napędowym (PCM).
?33,9L/100 km Skasowałem to tego samego dnia wcześniej było 22L/100km

6. Stan sygnału rezystancji wejścia zbiornika paliwa Symbol pompy paliwa i L lub °G Zasięg. Wyświetla, ile paliwa pozostało w zbiorniku paliwa w litrach lub galonach. Wyświetla "O-C" - obwód otwarty, lub "S-C" - obwód zwarty.
?28L i jak znowu nacisnąłem "s" pokazało się 10,9>i dystrybutor

7. Stan sygnału rezystancji wejścia zbiornika paliwa Pompa paliwa - Wyświetla poziom napięcia na rezystancji wejścia zbiornika paliwa w V. (powinno być o 0.5 V mniej niż napięcie akumulatora)
?nic sie nie pokazało po punkcie 6 i naduszeniu select pokazało się pokazało się 10,9>i dystrybutor

8. Współczynnik korekcji wskazań zużycia paliwa MPG Chwilowe zużycie paliwa Wyświetla współczynnik korekcji impulsu przepływu paliwa w procentach. (może mieć zawory ą25 ).
?0MPG

9. Stan sygnału wejściowego czujnika temperatury powietrza °C Temperatura powietrza na zewnątrz. Wyświetla temperaturę powietrza na zewnątrz. W przypadku wartości mniejszych niż - 40°C lub większych niż + 65°C, zostanie wyświetlona informacja "O-C" i "S-C".
?9 C

10. Stan sygnału wejściowego światła pozycyjnego LO lub HI Stan sygnału wejściowego światła pozycyjnego Wyświetla stan sygnału wejściowego światła pozycyjnego. Jeśli światła pozycyjne są włączone, wyświetlane jest "HI".
?LO

11. Stan sygnału wejściowego napięcia akumulatora Lbt lub Hbt Zasilanie. Wyświetla aktualne napięcie akumulatora. Jeśli napięcie akumulatora jest niskie, wyświetlane jest "Lbt". Jeśli napięcie akumulatora jest wysokie, wyświetlane jest "Hbt".
?Hbt

12. Sprawdzenie kodu ROM ROM Poziom oprogramowania zainstalowanego panelu informacji i komunikatów. Wyświetla poziom zainstalowanego oprogramowania.
?r 3.0

Fajnie co? Tylko BŁAGAM pomóżcie, bo mnie trafia jka przełączam info

[ Dodano: Pią 30 Sty, 2009 16:17 ]
Cytat:
Napisał CAr
Pogrzebane we wtyczkach przy PCM coś jest stąd ten problem z komputerem. Inne funkcje komputera i auta działają dobrze
Reszta działa ok, tylko to spalanie doprowadza mnie do płaczu
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-09, 17:43   #12
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Cytat:
3. Stan sygnału wejściowego czujnika prędkości km/h lub mph. Przeciętna prędkość. Wyświetla informacje impulsu wejściowego odbierane od czujnika prędkości.
?0 km/h

4. Stan sygnału wejściowego szybkości przepływu paliwa L/h. Chwilowe zużycie paliwa. Wyświetla informacje impulsu wejściowego odbierane od modułu pompy paliwa.
?0l/h
Pokazuje zero bo nie odpaliłeś silnika więc nie ma przepływu paliwa
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-09, 17:56   #13
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie Re: Bardzo dziękuję za rady i przepraszam że tak późno

Cytat:
Napisał rainmaker85
Fajnie co? Tylko BŁAGAM pomóżcie, bo mnie trafia jka przełączam info
Masz taki sam motorek jak ja więc możesz porównać:
przy wyłączonym silniku:
3. 0 km/h
4. 0 L/h
5. 10,7 řL/100km
6. 29 L dystrybutor (mam trochę więcej niż połowę zbiornika)
7. 11,1 >dystrybutor
8. 0 MPG
9. 5°C
10. LO
11. Hbt
12. r3.1

przy włączonym silniku, na wolnych obrotach:
3. 0 km/h
4. 0 L/h (wyświetla się i po chwili zaczyna odliczać tak coś co sekundę dodaje 1)
5. 10,7 řL/100km
6. 29 L dystrybutor (mam trochę więcej niż połowę zbiornika)
7. 13,1 >dystrybutor (czasem zmienia się na 13,2)
8. 0 MPG
9. 5°C
10. LO
11. Hbt
12. r3.1

Masz coś skopane w punkcie 7. Nie wiem czy moje wskazanie jest dobre bo powinno być coś koło 11,5 ale powiedzmy że moje jest w miarę. Natomiast Twoje jest trochę za małe. Zobacz jeszcze na odpalonym.
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-09, 18:01   #14
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Moons u mnie pokazuje czasami 10,2 a nawet zdażyło się, że miałem poniżej 10 zależy od stanu aku oraz od włączonych odbiorników przy zapłonie
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-01-09, 18:09   #15
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Czyli wychodzi że to nie ma znaczenia. rainmaker85, masz więc do sprawdzenia obwód: między pinem 14 wtyczki komputera a pinem 95 wtyczki PCM (za schowkiem) bo to on odpowiada za chwilowe spalanie.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-09, 10:04   #16
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Może jeszcze spróbuje pokombinować w pkt 8?
8. Współczynnik korekcji wskazań zużycia paliwa MPG Chwilowe zużycie paliwa Wyświetla współczynnik korekcji impulsu przepływu paliwa w procentach. (może mieć zawory ą25 ).

Spróbował bym ustawić sobie np 25 MPG teraz mam 0 , tylko jak to edytowac?
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-09, 10:09   #17
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Kluczyk mając na zero przymasz przycisk INFO i przekręcasz na zapłon. Zmieniasz klawiszami R i S (mniej, więcej) i potem klikasz przycisk INFO żeby wyjść
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-09, 13:29   #18
rainmaker85
Turysta
 
Avatar rainmaker85
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Poznań
Postów: 17
Garaż
Domyślnie

Pozmieniałem ustawienia w MPG +/-25 i inne liczby wyliczyłem sobie również co tam powinno byc wpisane. Niestety nic nie pomaga. Jak przyspieszam komp pokazuje spalanie np, 25 zaraz 35, 45 rosnie tak o 10 L. Srednie to jakies 25 L pokazuje. I teraz mam małe pytanko.
Cytat:
Napisał moons
Czyli wychodzi że to nie ma znaczenia. rainmaker85, masz więc do sprawdzenia obwód: między pinem 14 wtyczki komputera a pinem 95 wtyczki PCM (za schowkiem) bo to on odpowiada za chwilowe spalanie.
Pozdrawiam
?? Jak to sprawdzić skąd mam wiedziec czy jest dobry czy zły? Albo poprostu podjade z tym do elektryka. Co o tym sadzicie? Auto było w serwisie Bosha na Dąbrowskiego w Poznaniu ale sobie z tym osły nie poradziły
__________________
Foka TDDI 2003 117 tys AC, ABS, 4xPP, 2xES, EL

"NADSTEROWNOŚĆ JEST LEPSZA NIE WIDZISZ DRZEWA KTÓRE CIE ZABIJE"

KILLS: Honda Civic 4D najnowszy model silnik?? Hybryda??
rainmaker85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-09, 14:01   #19
CAr
Dukacz
Grupa: WLKP
 
Mariusz
Zarejestrowany: Mar 2005
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Inny
sedan
2009
POS powiat ostrowski (Ostrów Wielkopolski)
Postów: 1 304
Domyślnie

Po pierwsze.

Chwilowe spalanie zawsze rośnie przy przyśpieszaniu maksymalnie co 10 l / 100 km. Wydaje mi sie, że kolega myli ustawienia komputera chwilowego spalania ze średnim.

Po drugie

Gdyby to był błąd pinów nie pokazywałoby nic, gdzyż każde z ustawień działa na innych impulsach (częstotliwość).

Po trzecie

Czytał kolega ten temat? http://forum.focusklubpolska.pl/view...t=8528&start=0
__________________
Pozdrawiam
CAr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[ogólne] Średnie spalanie - BENZYNA M.A.G. Inne techniczne 1845 18-07-16 12:58
[FFII] FL 2009 Komputer pokładowy zawyża znaczaco spalanie Komor Inne techniczne 8 22-06-09 15:21
[FFI] komputer ktory pokazuje ile spalasz paliwa qriss8 Elektryka, audio i alarmy 2 16-06-09 22:39
[FFII] Komputer - Średnie zużycie baxxterhp Elektryka, audio i alarmy 15 20-11-08 17:42
Komputer nie pokazuje odleglosci do tankowania eMTe Elektryka, audio i alarmy 3 22-05-07 12:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u