Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-04-09, 17:53   #1
kusy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: LCH
Postów: 17
Domyślnie podciśnienie w filtrze paliwa tdci

witam zakładam nowy temat żeby moje wątpliwości ujrzało więcej osób, mianowicie chciałem odkręcić odstojnik (korek spustowy) w filtrze paliwa w focusie 1,8 tdci 100KM i po delikatnym przekręceniu na zgaszonym silniku pojawiło się podciśnienie wsysające powietrze do filtra paliwa i tu moje pytanie czy to normalny objaw i z czego wynika. dzięki za wszelkie odp. i pozdr.
kusy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-09, 20:27   #2
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

Normalna sprawa,bańki powietrza ida do góry
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-09, 21:01   #3
kusy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: LCH
Postów: 17
Domyślnie

dzięki. a jeszcze jedno pytanie w temacie zasilania do czego jest taki mały zaworek na przewodzie paliwowym chyba powrotnym i jakie on ma zadanie, i co może się dziać przy jego uszkodzeniu?
kusy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-09, 22:12   #4
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

jak się by zablokował ( o czy jeszcze nie słyszałem ) jest możliwość że paliwo z powrotu znajdzie sobie inna drogę np. na asfalt poprzez złączkę na pompie , a przez to moze dokładnie "umyć " alternator
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 07:17   #5
kusy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: LCH
Postów: 17
Domyślnie

ok. no to jest jeden sposób uszkodzenia a gdyby się uszkodził i nie działał poprawnie tzn. nie zatrzymywał paliwa w jedną stronę tylko działał tak jakby go w ogóle nie było na przewodzie to jakie mogły by być skutki, czy cofające się paliwo mogło by zapowietrzać układ paliwowy samoczynnie czy może powodowało dy ściekanie paliwa z innych elementów układu zasilania tworząc jakby ,, dziury''?
kusy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 13:52   #6
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

sprawdzać tego nie sprawdzałem ale , jet to na zdrowy rozum możliwe , jeśli ropa z powrotu by się mocno cofnęła to tak mogło by być tylko , że potrzebna by była jeszcze do tego gdzieś w układzie jakas dodatkowa nieszczelność która doprowadziła by do układu powietrze . Powrót idzie do filtra paliwa i słup ropy w tym przewodzie ma małe szanse ( przy szczelnym przewodzie ) pociągnąć ciężar słupa ropy w przewodzie do baku

[ Dodano: Sob 04 Kwi, 2009 13:55 ]
z tego co piszesz raczej obstawiał bym że podciśnienie zasysające powietrze do filtra spowodowane był cofaniem sie paliwa do baku , raczej bardziej realny jest ten kierunek a nie kierunek w stronę pompy
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 21:38   #7
kusy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: LCH
Postów: 17
Domyślnie

no możliwe, więc jak w stronę zbiornika paliwa idziemy a nie ma pojawiającego się podciśnienia przy odkręcaniu korka wlewu, więc może jest w zbiorniku jakiś filterek ktury mógł się przepchać, bo jest tam pewnie jakieś ustrojstwo?

[ Dodano: Sob 04 Kwi, 2009 21:44 ]
do czego zmierzam mianowicie szukam prawdopodobnej przyczyny cofania się paliwa po dłuższym postoju a co za tym idzie trudności przy rozruchu inne możliwości na rożne sposoby zostały wykluczone, więc eliminując pompę i korek wlewu jako przyczyny powstawania podciśnienia pozostaje coś co znajduje się w zbiorniku
kusy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-04-09, 22:40   #8
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

przy takich objawach obstawiał bym na pierwszy strzał zawór wysokiego ciśnienia , jak na mój gust to wygląda jak by się podwieszał , zaczął bym od niego : spróbować przeczyścić
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-09, 09:52   #9
kusy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: LCH
Postów: 17
Domyślnie

czyli to zawór dozujący paliwo ten na pompie? taki czarny wałek z wtyczką
a orientujesz się czy samemu można go wykręcić czy nie trzeba później na kompa jechać i czy układu paliwowego się nie zapowietrzy? a co do podwieszania to bardzo możliwe że zasyfiony bo kilka razy trafiłem gówniane paliwo, a jak któregoś razu dolałem preparatu do czyszczenia układu paliwowego to pracował normalnie tylko jak wyjeździłem to paliwo z dodatkiem to objawy wróciły najpierw słabsze ale po tygodniu było to samo. dzięki za zainteresowanie
kusy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-09, 15:53   #10
gregK
Turysta
Grupa: Pomorskie
 
Avatar gregK
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Słupsk
Inny
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2003
Postów: 543
Domyślnie

tu jest wszystko
gregK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-04-09, 16:56   #11
kusy
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: LCH
Postów: 17
Domyślnie

dzięki jak znajdę chwilę to drania wykręcę i się zobaczy w jakim jest stanie i czy czyszczenie pomorze, o efektach napiszę pozdr.

[ Dodano: Pon 06 Kwi, 2009 19:11 ]
witam dziś wykręciłem zawór nie widać było żadnych osadów ale do wymyłem i wkręciłem z powrotem po ok 5-7 km jazdy samochód się przydusił ale trwało to krótko i jest wszystko ok. jedyne co zauważyłem na razie to troszkę większe obroty ale minimalnie na biegu jałowym zobaczymy jak odpali po dłuższym postoju. aha i jak go wyciągnąłem z pompy to było krótkie syczenie słychać to pewnie załapał powietrza i dlatego się przydusił. pozdr.
kusy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
1.8 TDCI Bzyczenie, podciśnienie... Jackiller Silnik i skrzynia 2 13-01-12 11:06
koniec paliwa tdci _domino Silnik i skrzynia 9 04-03-11 00:43
jaki filtr paliwa tdci ? _domino Silnik i skrzynia 35 04-08-09 21:03
pytanie o przewody przy filtrze paliwa 1,8TDCI GrzegorzF20 Silnik i skrzynia 43 06-02-09 14:31
1.8 TDCi pompa podciśnienia komuś padła? fazis Silnik i skrzynia 0 02-12-07 20:42

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u