Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 08-04-10, 11:45   #1
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie Lakierowanie całego samochodu

Czy ktoś kiedyś malował / lakierował cały samochód. Powiedzmy ze są na samochodzie liczne ślady korozji / wychodzi rdza. Więc zamiast robić na raty od razu polakierować cały samochód a przy okazji zmienić jego kolor na "ładniejszy".
Jak to kształtuje się na terenie W-wy ale nie u "Pana Rysia który ma puszkę z lakierem i wałek do ściany" tylko w miarę profesjonalnie z gwarancją.
Pytam bo może ktoś juz się w to bawił i widzę wady lakieru na samochodzie i spodobał mi się kolor https://ssl.allegro.pl/item979486194..._cuuudooo.html )
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 11:59   #2
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

a chcesz polakierowac calosc czy tylko to co widac z zewnatrz? bo jak porzadnie calosc to trzeba wszystko rozbierac i robie sie juz mega robota...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 14:33   #3
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Lakierownie auta na inny kolor niż miało to pomylenie z poplątaniem, bo koszty takiej operacji jak napisał Misiek, są delikatnie pisząc, ogromne........ Jedyne co wchodzi w grę to maźnięcie na ten sam kolor co jest, ale żeby to miało ręce i nogi to kiedyś słyszałem, że bez 2500 - 3000 ani rusz. Można taniej, zawsze wszystko można taniej, ale to będą półśrodki.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 14:41   #4
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie

tak więc nie ma tematu ... poczekam do czerwca i zobaczymy co mi w Fordzie na przeglądzie gwarancyjnym powłoki lakierniczej powiedzą. Wczoraj zobaczyłem ze przez środek cały jest w małe rdzawe plamki. 2 razy przetarłem pastą Tempo ale dalej jest to widoczne. Na początku przed Tempo można byłoby zamiast pumeksu używać maski samochodu po przetarciu jest lepiej ale nie idealnie gładko. Na dach juz nie miałem siły w rękach o 2 w nocy Wydaje mi się ze to jest tylko tymczasowe rozwiązanie bo to będzie wychodzić coraz bardziej po każdej zimie ...
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-10, 16:54   #5
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

Oklej sobie folią black matt i dach al'a carbon
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-10, 18:05   #6
Piesekfiesta
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Gdańsk
Postów: 16
Domyślnie

z wierzchu 3-4tys zł, całościowo tj. inny kolor, czy całkowite rozbieranie auta 4-7tys zł (łącznie z wypieprzaniem silnika, całego wnętrza, wiązki itd, to ciężko określić bo zależy jak sobie kto zażyczy... można i z wyrzucaniem całego zawiasu itd, więc dlatego taka rozbierzność kwotowa)
Piesekfiesta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-10, 18:45   #7
dziabi3
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
Postów: 138
Domyślnie

jak ci mocno wychodzi rdza a lakiernik da ciała i zrobi najtańszymi środkami to ruda wyjdzie za 2 lata

ale jak da podkłady epoksydowe kilka warstw i konkretne odrdzewiacze to potrzyma ze 4 lata


jeśli to metalik to polecam jechać elementami

ale jeśli akryl zwykły to do lakiernika dać na punktowe lakierownie


jeśli dobry lakiernik to wyjdzie cudnie i do tego polerka całego auta
dziabi3 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-10, 20:10   #8
radeksim
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar radeksim
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: Piastów
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136 KM manual
grudzień
2006
WPR powiat pruszkowski (Pruszków)
Postów: 324
Domyślnie

Rdzy się na da pozbyć do końca zawsze gdzieś wyjdzie. Co do malowania całego auta to ciekawy pomysł, ale dość kosztowny. ja bym pozostał przy starym i "połatał" narazie
radeksim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-05-10, 12:51   #9
arek_r1
Turysta
 
Avatar arek_r1
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: śląsk Tychy
Ford Focus I
kombi
1.8 TDDi 90KM manual
marzec
1999
Postów: 164
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał lmichal Zobacz post
poczekam do czerwca i zobaczymy co mi w Fordzie na przeglądzie gwarancyjnym powłoki lakierniczej powiedzą. Wczoraj zobaczyłem ze przez środek cały jest w małe rdzawe plamki. 2 razy przetarłem pastą Tempo ale dalej jest to widoczne. Na początku przed Tempo można byłoby zamiast pumeksu używać maski samochodu po przetarciu jest lepiej ale nie idealnie gładko.
Masz gwarancję na lakier i chcesz iść do lakiernika? Chyba nie rozumiem tej gw, wydawało mi się że własna ingerencja w lakier jest zabroniona, a środki takie jak tempo ścierają i osłabiają powłokę lakierniczą, sam na miejscu gwaranta uznałbym gw za niważną w takim wypadku.
Może mi to ktoś wytłumaczyć, bo chyba nie wiem jak to działa?
__________________

Nie pij gdy prowadzisz - Za dużo się rozlewa...
arek_r1 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-10, 11:52   #10
lmichal
Turysta
 
Avatar lmichal
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Skąd: Warsaw
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM automat
2003
Postów: 44
Domyślnie

Już zapomniałem o tym temacie W ASO powiedzieli mi ze to normalne hahaha po zimie. Zaproponowali mi sami zeby umyć i przejechac pastą lekkościerną ew. zebym do nich podjechał jak sobie nie poradzę i oni przetrą.
Swoją drogą i tak za 2 tyg muszę do nich jechać bo widzę rdzę pojawiającą się w niektórych miejscach.
Ja rok temu pierwszy i ostatni raz byłem w ASO. Powiedzieli mi ze pomimo iż rozrząd ma 7 lat to nie trzeba wymieniać bo ma tylko 60 tys przejechane sam sobie dla świętego spokoju wymieniłem bez łaski. Samochód miał przejechane 50 tys a już 2 razy tarcze zmieniane a jeździł nim staruszek itd itp
__________________
lmichal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u