Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-05-10, 17:26   #1
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie Plastikowe osłony....

Nie znalazłem nigdzie,żeby ktoś o tym pisał...może za słabo szukałem.
Widziałem dziś na parkingu Focusa,troszkę starszy,jakieś 2002,2003 i zauważyłem takie fajne plastikowe listwy na progach.Od samego nadkola przedniego,aż do tylniego szła piękna,wcale nie szpecąca listwa na całym progu,zawinięta głęboko pod spód.Czy ktoś wie,czy takie listwy montowali seryjnie,czy może można takie coś kupić?????Jak tak ,to gdzie,bo myślę ,że to super rzecz jest,chroni jak złoto,zwłaszcza jak się jeździ po kamienistych dróżkach tak jak ja.
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-10, 20:37   #2
Cytrus
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar Cytrus
 
Sebastian
Zarejestrowany: Jul 2009
Ford Focus I
kombi
2.0 Zetec 130KM manual
1999
EL Łódź
Postów: 855
Garaż
Domyślnie

Temacik już był . Szukajka nie gryzie. Ta listwa była montowana w hatchbacku 5 i 3 drzwiowym. Do kombi pasuje ale po przeróbkach. :P

---------- Post dodany o 20:37 ---------- Poprzedni post był z 20:30 ----------

P.S. Pamiętam, że Bzyczek o coś takiego pytał, ale nie moge znaleźć tematu
__________________
MK1 2.0 / MK1 1.6 / MK3 1.6 TDCi
Cytrus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-10, 22:17   #3
fokus2005
Turysta
 
Avatar fokus2005
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Czestochowa
Inny
HB 5D
2005
SC Częstochowa
Postów: 206
Domyślnie

Pozatym temat pasuje do dzialu szkody naprawy jak świni siodło
__________________
fokus2005
fokus2005 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 18:13   #4
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał fokus2005 Zobacz post
Pozatym temat pasuje do dzialu szkody naprawy jak świni siodło
a JA SOBIE CHCIAŁEM TU I CO MI ZROBISZ????
Jeszcze coś nie tak??Pomyślałeś może ,że ja chcę naprawić progi może,bo poszły???Nie pomyślałeś.Zacznij,to nie boli.
Prowokują mnie znowu,chciałem zgłosić

---------- Post dodany o 18:13 ---------- Poprzedni post był z 18:12 ----------

Wcale mi nie poszły......
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 18:31   #5
zapor87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar zapor87
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: torzym (lubuskie)
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 71
Garaż
Domyślnie

uwielbiam czytać Twoje tematy
__________________
Foka i muzyka to najwierniejsze kochanki! d|o.o|b
zapor87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 18:53   #6
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie

Nie wszyscy reagują łagodnie na moją głupotę.Dziękuję,z całego serca Ci dziękuję...tego mi trzeba-wsparcia duchowego.Jesteś moim prawdziwym przyjacielem,jestem Ci dozgonnie wdzięczny.
Może wiesz w dodatku gdzie mam kupić takie plazdigi do mojego kombi??

---------- Post dodany o 18:53 ---------- Poprzedni post był z 18:46 ----------

na allegro mają ,ale wszyscy lewe albo prawe i używane do tego i do kombi nie bardzo.
Domagam się listew!!!!Kiedyś ktoś tu załatwiał,ale to było w 2006.Nikomu niepotrzebne to,czy jak??
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 19:09   #7
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
do kombi NIE ISTNIEJĄ ! jak sobie sam nie zrobisz, to nie będzie.

Do tego czytam narzekanie, że na allegro mają "używanego do tego" - no to pędź do ASO FORD, kupisz sobie nową, nieużywaną.

A może chcesz, żeby specjalnie dla Ciebie ktoś zaczął je produkować? w końcu napewno będzie to dochodowy interes, produkcja plastikowych listw na progi do 12 letnich focusów...
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 20:07   #8
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
Ty umiesz czytać ze zrozumieniem?
do kombi NIE ISTNIEJĄ ! jak sobie sam nie zrobisz, to nie będzie.

Do tego czytam narzekanie, że na allegro mają "używanego do tego" - no to pędź do ASO FORD, kupisz sobie nową, nieużywaną.

A może chcesz, żeby specjalnie dla Ciebie ktoś zaczął je produkować? w końcu napewno będzie to dochodowy interes, produkcja plastikowych listw na progi do 12 letnich focusów...
Czytam z pewnością bieglej od ciebie i napiszę ci ,że ISTNIEJĄ.Ty masz za to kłopocik z literkowaniem.Napisałem"używane do tego",co znaczy,że w dodatku używane.Nie każdy ma dostęp do ASO-uwierz mi na słowo,chodź wiem,że to przerasta twoją wyobraźnię.Mój focus ma 6 i pół roku,więc się trochę jebnąłeś także w tym.Po co krzyczeć było??Znajdzie się ktoś ,kto mi pomoże,zobaczysz.Będzie milej,nie agresywnie,tak jak mnie tu nauczyli koledzy madrzejsi.PEACE(to nie do ciebie).
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 21:33   #9
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał dyster Zobacz post
Czytam z pewnością bieglej od ciebie i napiszę ci ,że ISTNIEJĄ.Ty masz za to kłopocik z literkowaniem.Napisałem"używane do tego",co znaczy,że w dodatku używane.Nie każdy ma dostęp do ASO-uwierz mi na słowo,chodź wiem,że to przerasta twoją wyobraźnię.Mój focus ma 6 i pół roku,więc się trochę jebnąłeś także w tym.Po co krzyczeć było??Znajdzie się ktoś ,kto mi pomoże,zobaczysz.Będzie milej,nie agresywnie,tak jak mnie tu nauczyli koledzy madrzejsi.PEACE(to nie do ciebie).

To używane do czego - niby jak to zrozumieć.

Czytasz bieglej ode mnie? wątpię, bo ja starałem się przeczytać forum zanim zadałem pytanie, a już wcześniej dostałeś odpowiedź, że ta kwestia była poruszana.

Nie każdy ma dostęp do ASO - a co, ciężko wybrać numer w telefonie i zadzwonić? dowiesz się jaka cena i czy jest w ogóle dostępny taki artykuł do kombi. Nawet nie musisz wychodzić z domu...

To że Twój focus jest z 2003 roku nic nie zmienia, bo produkcja ich zaczęła się w 1998 roku, aktualnie wątpię żeby jakikolwiek producent inwestował w nowości do tego samochodu, gdyż aktualni użytkownicy liczą się z jego wiekiem i mają inne wydatki.

Jeżeli chodzi o agresywność, to kolego naucz się, że to Twoje zachowanie jest odbierane jako agresywne: przekleństwa oraz dużo znaków wykrzyknika oraz pytajnika świadczą o wzburzeniu i agresywności z Twojej strony.
Do tego cytat "a JA SOBIE CHCIAŁEM TU I CO MI ZROBISZ????", gdy kolega zwraca Ci uwagę, iż umieściłeś swój temat w nieprawidłowym dziale, nie nastawia nikogo przychylnie do Twojej osoby.

Jeszcze trochę takiego zachowania i na Twoje pytania nikt nie będzie odpowiadał...
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-10, 21:36   #10
piotr-ek
Sympatyk
Grupa: Wrocław
 
Avatar piotr-ek
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Kamienna Góra
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
listopad
2000
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 569
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał dyster Zobacz post
na allegro mają ,ale wszyscy lewe albo prawe i używane
a co środkowych szukasz?? jak znajdziesz to się pochwal!!
piotr-ek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-10, 17:31   #11
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kacper85 Zobacz post
To używane do czego - niby jak to zrozumieć.

Czytasz bieglej ode mnie? wątpię, bo ja starałem się przeczytać forum zanim zadałem pytanie, a już wcześniej dostałeś odpowiedź, że ta kwestia była poruszana.

Nie każdy ma dostęp do ASO - a co, ciężko wybrać numer w telefonie i zadzwonić? dowiesz się jaka cena i czy jest w ogóle dostępny taki artykuł do kombi. Nawet nie musisz wychodzić z domu...

To że Twój focus jest z 2003 roku nic nie zmienia, bo produkcja ich zaczęła się w 1998 roku, aktualnie wątpię żeby jakikolwiek producent inwestował w nowości do tego samochodu, gdyż aktualni użytkownicy liczą się z jego wiekiem i mają inne wydatki.

Jeżeli chodzi o agresywność, to kolego naucz się, że to Twoje zachowanie jest odbierane jako agresywne: przekleństwa oraz dużo znaków wykrzyknika oraz pytajnika świadczą o wzburzeniu i agresywności z Twojej strony.
Do tego cytat "a JA SOBIE CHCIAŁEM TU I CO MI ZROBISZ????", gdy kolega zwraca Ci uwagę, iż umieściłeś swój temat w nieprawidłowym dziale, nie nastawia nikogo przychylnie do Twojej osoby.

Jeszcze trochę takiego zachowania i na Twoje pytania nikt nie będzie odpowiadał...
Miło,że się starasz czytać,kiedyś będziesz to robił biegle w takim razie.
Z tym ASO to jest tak,staraj się pojąć,że ASO nie działa wszędzie na świecie.Wiem,wiem trudno w to uwierzyć.
Popatrz ,popatrz a do innych aut starych,dużo starszych od focusa się produkuje.Co za psikus,nie???Sam kupowałem.Masz rację w takim razie???
Wykrzyknik nie musi świadczyć o agresji,znak zapytania z pewnością świadczy.Agresji się wyzbyłem tutaj-pouczono mnie.
O twoje przychylne nastawienie do mojej osoby jakoś niespecjalnie zabiegam.
Jak przestaną ludzie odpowiadać na moje pytania,będzie mi przykro....ale i tak będę pytał dalej.
Aha....byłbym zapomniał-z tym kolegą to przesadziłeś.
Tak przy okazji,wiesz coś może o listwach progowych do mojego Focusa???

---------- Post dodany o 17:31 ---------- Poprzedni post był z 17:29 ----------

Cytat:
Napisał piotr-ek Zobacz post
a co środkowych szukasz?? jak znajdziesz to się pochwal!!
ZNAJDĘ
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-10, 17:35   #12
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał dyster Zobacz post
Popatrz ,popatrz a do innych aut starych,dużo starszych od focusa się produkuje.Co za psikus,nie???Sam kupowałem.Masz rację w takim razie???
Jaki to ma związek ? Skoro listwy do STAREGO auta istniały, to ktoś je nadal produkuje, jako ZAMIENNIK lub oryginał dostepny w ASO.
Jednak gdy listwy nigdy nie istniały (jak w przypadku focusa kombi), to nikt nie zacznie produkcji, bo auto jest z 1998 i jak sam zapewne wiesz, rynek zbytu nie jest duży żeby choć zwróciły się nakłady. Bo nawet z samego forum ile osób by kupiło ? 10 ? na pewno nie więcej...

Co do Twojego prywatnego zdania o tym co świadczy o agresji a co nie - niestety nikt nie siedzi w Twojej głowie, za to każdy stara się przestrzegać czegoś takiego jak NETYKIETA.
Każdy kiedyś zaczynał w internecie, jeden przyjmował rady pokornie, a drugi nie...jak w życiu.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-10, 17:42   #13
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie

Ja nie chcę już tego drążyć,ale istnieją do kombi,bo używane ludzie sprzedają.Jest napisane jak wół,że do kombi.Gdybym nie widział,to tak bym nie drążył i nie irytował ciebie-uwierz.
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-10, 17:26   #14
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Jakiś link do tych używanych progów do kombi uciąłby wszelkie spekulacje, więc skoro są może rzuć taki jeden, dla przykładu i będzie spokój.
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-10, 17:30   #15
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

link nic nie da, bo handlarze rozne bzdury wypisuja
rzuc chociaz jedno kombi z nawierconymi fabrycznie progami pod te dokladki, to bedziesz kozak
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-10, 18:01   #16
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Po pierwsze gdybym ja był adminem dawno byś wyleciał z forum bo zachowujesz się jak nie przymierzając przysłowiowy dres.

Po drugie masz tu link do strony na której bardzo łatwo zauważysz że kombi z plastikowymi nakładkami nie ma i nigdy nie było.
link

A dlaczego nie ma? Tak widocznie sobie wymyślił Ford. Te nakładki które widziałeś były w innych budach niż kombi do liftu, potem już we wszystkich modelach były bez nakładek. Ja w swoim HB mam te nakładki i z chęcią bym się ich pozbył bo to tylko siedlisko rdzy. Niestety tak to jest zrobione że jeśli masz te nakładki i je zdejmiesz to tak jakby brakuje Ci kawałka auta a jak założysz do auta które fabrycznie było bez nakładek progi będą Ci wystawać szeroko poza obrys auta co będzie raczej śmiesznie wyglądać nie mówiąc o rdzy o której już pisałem.
Po trzecie jeśli jednak uparłeś się nadal na te nakładki kup od focusa przed liftem i dalej do rzeźbienia.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-10, 19:53   #17
dyster
Turysta
 
Avatar dyster
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.8 Duratec 125KM manual
2008
Postów: 68
Domyślnie

Kupuję więc dresiki.Adidas,nike,czy jakieś inne propozycje???
Przepraszam za temat,handlarze mnie w błąd wprowadzili...to na pewno dresy jakieś zafajdane.
Koniec głupiego tematu
AMEN.

---------- Post dodany o 19:53 ---------- Poprzedni post był z 19:49 ----------

NIE WYRZUCAJCIE GO-ON CHORY JEST NA GŁOWĘ-please.
dyster jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-10, 21:52   #18
zapor87
Turysta
Grupa: WLKP
 
Avatar zapor87
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: torzym (lubuskie)
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2000
Postów: 71
Garaż
Domyślnie

haleluja...
__________________
Foka i muzyka to najwierniejsze kochanki! d|o.o|b
zapor87 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-10, 16:42   #19
waski310
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Skąd: Dobczyce
Postów: 28
Domyślnie

Czy sprawa się rozchodzi o takie coś?
http://moto.allegro.pl/item103740077...dka_progu.html
waski310 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u