Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-06-10, 08:44   #1
wojking
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
1999
Postów: 2
Domyślnie Gaśnięcie silnika, blokowanie się kierownicy

Mam foczkę od dwóch miesięcy, to mój pierwszy samochód.
Kilkakrotnie przydarzyła mi się dziwna historia: przy redukcji na niskie obroty i zmianie na II bieg(dojazd do skrzyżowania i skręt, parkowanie prostopadłe - zawsze towarzyszy temu skręcanie) - gaśnie mi silnik i blokuje się kierownica. Kluczyk oczywiście w stacyjce - wyłączam zapłon i odpalam na nowo i jest ok. Prędkość jest niewielka, hamulce sprawne - obyło się bez nieszczęścia. Początkowo myślałem że może za mało wyciskam sprzęgło i z tego powodu gaśnie silnik - ale dlaczego mam blokowaną kierownicę...? Dużo jeżdżę, przy wyższych prędkościach nigdy to się nie zdarza... przynajmniej do tej pory.
Przeszukałem googla i forum, lecz nie znalazłem podobnej sytuacji. Wyobrażnia zaczyna psuć mi przyjemność z jazdy. Podejrzewam immobiliser, będę zobowiązany za wszelkie sugestie prowadzące do rozwiązania problemu.
wojking jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-10, 10:11   #2
Pabloos
Sympatyk
 
Avatar Pabloos
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus II FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2009
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 1 938
Domyślnie

nie wiem dlaczego ci gaśnie ale kierownica się blokuje z prostej przyczyny jak gaśnie silnik to przestaje działać wspomaganie
__________________

http://www.walkofftheearth.com/
Pabloos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-10, 10:49   #3
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

krokowiec albo czujnik polozenia przepustnicy - foka pod obciazeniem nie zdąza utrzymac obrotow i stad gasniecie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-04-11, 10:45   #4
jerry1001
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus I FL
sedan
2.0 SPI 110KM manual
2001
Postów: 2
Domyślnie

Kolego, mozesz powiedziec prosze czy rozszyfrowales co sie stalo u Ciebie?

w moim aucie mam podobne objawy.
Dzieki z gory.
jerry1001 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 08:30   #5
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

w benzynie jest czujnik obciążenia pompy który mowi silnikowi aby obroty zwiększył podczas skręcania kierownicą. jesli wszystko inne jest OK to nalezy go sprawdzic.
Jesli bedzie potrzeba..podam info jak to zrobic..bo teraz nie pamietam, jakie kolory kabelkow, wiec nie bede wprowadzal w bład

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 09-04-11 o 08:35
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 09:40   #6
holo
Jelonek Rogacz
Zlotowicz
 
Avatar holo
 
Bartek
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Chrząszczyżewoszyce
Ford Focus II
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 5 404
Domyślnie

Ale kierownica nie blokuje się kiedy nie ma wspomagania. Ona po prostu CIĘŻKO CHODZI. No chyba, że koledze z pierwszego postu dzieje się to co po wyjęciu kluczyka.
__________________
To pisałem ja, Holo.

MK2 - P043K
holo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 11:25   #7
Piotruś-Pan
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar Piotruś-Pan
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Nowy Sącz
Inny
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
styczeń
2011
KN Nowy Sącz
Postów: 475
Domyślnie

jeśli chodzi o to gaśniecie to ja miałem to samo ale wymieniłem czujnik VSS i problem ustał, natomiast o blokowaniu się kierownicy nie słyszałem mi porostu strasznie ciężko chodziła. Polecam również sprawdzić silnik krokowy lub czujnik położenia przepustnicy jak napisał MisiekT (jeśli oczywiście gaśniecie jest powodowane spadkiem obrotów, ale po tym co opisałeś nie wydaje mi się ze przyczyna tkwi w obrotah)

Ostatnio edytowane przez Piotruś-Pan ; 09-04-11 o 11:30
Piotruś-Pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 11:39   #8
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

A ja bym próbował ze stacyjką, dlaczego? Kierownica nie blokuje się jeśli w stacyjce jest kluczyk.
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 15:10   #9
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Armani Zobacz post
jeśli chodzi o to gaśniecie to ja miałem to samo ale wymieniłem czujnik VSS i problem ustał...
Witam
Czy oprócz problemów z obrotami miałeś jeszcze inne objawy (np. opadająca wskazówka prędkościomierza) wskazujące na walnięty VSS ?
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 16:31   #10
Piotruś-Pan
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar Piotruś-Pan
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Nowy Sącz
Inny
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
styczeń
2011
KN Nowy Sącz
Postów: 475
Domyślnie

Cytat:
Napisał korek007 Zobacz post
Witam
Czy oprócz problemów z obrotami miałeś jeszcze inne objawy (np. opadająca wskazówka prędkościomierza) wskazujące na walnięty VSS ?
ja problem z obrotami rozwiązałem czyszczeniem krokowca http://www.focusklubpolska.pl/showth...silnik+krokowy

a jeśli opadają Ci wskazówki, a na wyświetlaczu pojawiają się kreski to jedynie czujnik VSS mi wymiana pomogła nie gaśnie i wskazówki nie opadają
Lekturka dla Ciebie: http://www.focusklubpolska.pl/showth...ht=czujnik+VSS

Ostatnio edytowane przez Piotruś-Pan ; 09-04-11 o 16:34
Piotruś-Pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 18:26   #11
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał Armani Zobacz post
ja problem z obrotami rozwiązałem czyszczeniem krokowca...[/url]
Dzieki. Ja krokowca wymieniłem rok temu, na oryginał. Od 2-3 tygodni pojawił się znowu problem - po wysprzęgleniu obroty spadają na sekundę (i nie zawsze, a w zasadzie w mniejszości przypadków) poniżej normalnego poziomu. Do tego przy wolnym toczeniu się samochodu na luzie (przed zatrzymaniem się) obroty pływają od 800 do 1000. Po zatrzymaniu się obroty stabilizują się na ok. 800. Stąd też pomyślałem o VSS (problemów z prędkościomierzem nie mam).
Pozdrawiam.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 19:36   #12
Piotruś-Pan
Sympatyk
Grupa: Małopolska
 
Avatar Piotruś-Pan
 
Piotrek
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Nowy Sącz
Inny
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
styczeń
2011
KN Nowy Sącz
Postów: 475
Domyślnie

w takim razie VSS odpada... Wpisz w szukajce falowanie obrotów tam będzie sporo na ten temat

Ostatnio edytowane przez Piotruś-Pan ; 09-04-11 o 19:39
Piotruś-Pan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-04-11, 23:17   #13
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Panowie...a wiecie ze nie ma czegos takiego w tych silnikach jak silnik krokowy...
to sie zupelnie inaczej nazywa a nazwanie cewki(elektrozaworu)- silnikiem krokowym- jest chyba troche błedem
Kto wogole wymyslil taką nazwe...? moze w innych samochodach jest silnik krokowy... ale nie w tej wersji silnika

IAC, Idle Air Control Valve
Idle speed control valve

Lubie nazywac rzeczy po imieniu

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 09-04-11 o 23:30
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-11, 07:47   #14
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał mjprzem Zobacz post
Panowie...a wiecie ze nie ma czegos takiego w tych silnikach jak silnik krokowy... IAC, Idle Air Control Valve Idle speed control valve ......
Po pierwsze - mimo że moje wykształcenie nie ma nic wspólnego z samochodami, wiem że to nie jest silnik krokowy i wiem, jak to się nazywa. Ameryki nie odkryłeś. Jednakże potocznie mówi się o tym zaworze "silnik krokowy". Takie określenie używane jest również w sklepach:
http://ewcar.pl/pl,product,364583,si...t,1149611.html

Po drugie - przestań wreszcie wszystkich pouczać i okazywać swoją wyższość. Jest to forum dla normalnych, w zdecydowanej większości, użytkowników Focusów. Gdyby każdy był wszystkowiedzący, forum nioe byłoby chyba potrzebne (przynajmniej w zakresie usuwania różnych usterek pojazdu).

Po trzecie - po grzyba przywołujesz angielskie nazwy tego czujnika? Nie bądź taki "bigheaded".
Pozdrawiam.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-04-11, 11:00   #15
mjprzem
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: podkarpackie,mielec
Ford Focus I
sedan
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 3 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał korek007 Zobacz post
Po pierwsze - mimo że moje wykształcenie nie ma nic wspólnego z samochodami, wiem że to nie jest silnik krokowy i wiem, jak to się nazywa. Ameryki nie odkryłeś. Jednakże potocznie mówi się o tym zaworze "silnik krokowy". Takie określenie używane jest również w sklepach:
http://ewcar.pl/pl,product,364583,si...t,1149611.html

Po drugie - przestań wreszcie wszystkich pouczać i okazywać swoją wyższość. Jest to forum dla normalnych, w zdecydowanej większości, użytkowników Focusów. Gdyby każdy był wszystkowiedzący, forum nioe byłoby chyba potrzebne (przynajmniej w zakresie usuwania różnych usterek pojazdu).

Po trzecie - po grzyba przywołujesz angielskie nazwy tego czujnika? Nie bądź taki "bigheaded".
Pozdrawiam.
Po 1 -tylko w polskich sklepach... ktos u nas go tak nazwal i tak zostalo
Po 2-nie chodzi o wyzszosc!!!... tylko o to ze nazywając go silnikiem krokowym to dla kogos kto nie wie ze to tylko cewka to bedzie mial duzy problem ze zdiagnozowaniem tego.
Sam do niedawna myslalem ze to silnik krokowy bo nie mam benzyny i na oczy go niewidzialem. ( a zapomnialem o fiescie 1,3B) ale tam tez go jeszcze nie odkrecalem. Dopiero chematy elektryczne mi powiedziały ze to nie silnik krokowy a zwykla cewka.
Za to mozna go latwo zdiagnozowac miernikiem a pisanie ze to silnik krokowy przysparza dla kogos kto niewie ze to cewka wiecej problemow.
Po 3- bo pomyslalem ze jesli nie przywolam z angielskiego to ktos tylko po polsku bedzie szukal a tam wszedzie pisze w nawiasie (silnik krokowy)

PS. a wiecie co to jest klucz ampułowy-tez jeden mądry dawno temu tak w wielkiej fabryce nazwał klucz imbusowy i później takie głupoty ludziom zostają w głowie i poszło na pół polski. W dodatku to stara fabryka-WSKw moim miescu zamieszkania.

Panowie ( korek007 )..mam prosbę niech ktoś potwierdzi opór tej cewki...chyba [powinien miec od 6 ... 13ohm.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 10-04-11 o 11:02
mjprzem jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-04-11, 20:18   #16
klapek
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: O-ca
Ford Focus III
HB 5D
1.0 EcoBoost 100 KM manual
lipiec
2013
DOL powiat oleśnicki (Oleśnica)
Postów: 359
Domyślnie

Najprościej w świecie zawór wolnych obrotów/biegu jałowego...
Jest tam normalny grzybek który otwiera lub zamyka dziurki w tym silniczku ( zwiększając dawkę powietrza).
Cewka to może napędza dany grzybek
Jeżeli auto lubi gasnąć na dochamowaniu, są problemy z odpalaniem ( pali za drugim razem ) , falują obroty - Należy wymienić krokowca. Należy jednak pamiętać że objawy nie muszą występować razem, a czyszczenie nie zawsze pomaga. U mnie auto czasem gasło na dochamowaniu i nie odpalało na jeden strzał - wymiana pomogła z miejsca.
__________________
- Fajna Żaba...
- FOKA !
klapek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Blokowanie drzwi po ruszeniu MikeR Elektryka, audio i alarmy 27 05-02-15 12:53
[FFI] blokowanie sie skrzyni biegów Adas1Z Silnik i skrzynia 2 15-07-09 17:36
Gaśnięcie silnika na jedynce przy wciśniętym sprzęgle... prycek Silnik i skrzynia 2 28-05-09 20:59
Gaśnięcie silnika przy dodawaniu gazy na 5 biegu Alister Inne techniczne 3 03-04-09 10:50
Nierówna praca silnika, gaśnięcie na jałowym AdaCCo Gaz i zagazowane Foczki 24 20-05-08 19:27

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u