Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Szkody, Naprawy, Porównania

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07-03-10, 09:49   #61
gatuso_18
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Avatar gatuso_18
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Skąd: z miasta
Ford Focus III
HB 5D
1.6 EcoBoost 182KM manual
czerwiec
1998
TK Kielce
Postów: 850
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
lusterka na allegro mozna i za 100zl trafic, wiec tragedii nie ma... dekielek sie przeklada ze starego lusterka, wiec nawet nie musisz lakierowac
za 79 widzialem na allegro elektryczne lusterka, jak ma kolega lusterko manualne to chyba nie przezuci dekielka bo w tych juz nie ma takiej mozliwosci
__________________

gatuso_18 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-10, 11:16   #62
KyLuU
Turysta
 
Avatar KyLuU
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Jelcz-Laskowice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

nom wiem widziałem lusterka za dobra cenę , no i jak misiek mówił ,żeby przenieść dekielek ze starego lusterka aby nie lakierować to da rady tylko chodzi o to dlaczego to takie chamstwo jest na tych myjniach od tej pory nie jadę na myjnie sam sobie jeszcze ładniej umyję i wypoleruję przed domem :P
KyLuU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-10, 11:34   #63
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KyLuU Zobacz post
dlaczego to takie chamstwo jest na tych myjniach
LOL - nie czytasz regulaminu, nie skladasz lusterek i teraz narzekasz ze nie dostales odszkodowania? prosze cie, na wiekszosci myjni regulamin jest wielkimi literami w zasiegu wzroku...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-10, 19:27   #64
KyLuU
Turysta
 
Avatar KyLuU
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Jelcz-Laskowice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

nie zrozumiałeś mnie , uważnie przeczytałem regulamin i nie było wzmianki o tym że trzeba składać lusterka , pisze tylko o tym że należy złożyć / zdemontować antenę i tyle no i należy wysiąść z samochodu a o lusterku nic nie było napisane
KyLuU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-03-10, 23:44   #65
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KyLuU
nigdzie niedoczytalem tego w regulaminie ze nalezy to zrobic
czyli przez powyzsze miales na mysli ze w regulaminie NIE MA slowa o skladaniu samych lusterek albo innych odstajacych elementow?
jezeli tak to sprawa jest prosta - pojedz na ta myjnie z aparatem, zrob zdjecie regulaminu i wyslij do Ubezpieczyciela odwolanie zalaczajac zdjecia potwierdzajace brak stosownego zapisu w regulaminie
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-10, 01:36   #66
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał MisiekT Zobacz post
czyli przez powyzsze miales na mysli ze w regulaminie NIE MA slowa o skladaniu samych lusterek albo innych odstajacych elementow?
jezeli tak to sprawa jest prosta - pojedz na ta myjnie z aparatem, zrob zdjecie regulaminu i wyslij do Ubezpieczyciela odwolanie zalaczajac zdjecia potwierdzajace brak stosownego zapisu w regulaminie
Nic dodać nic ująć, ale szczerze napiszę, że nie spotkałem się jeszcze z regulaminem bez wzmianki o potrzebie złożenia lusterek więc może przeczytaj jeszcze raz dokładnie ten regulamin.
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-10, 07:23   #67
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

ja tez nie, ale jakas szansa zawsze jest

PS. najlepsza nauczka zeby myc na bezdotykowej
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-03-10, 17:06   #68
KyLuU
Turysta
 
Avatar KyLuU
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Jelcz-Laskowice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
DOA powiat oławski (Oława)
Postów: 18
Garaż
Domyślnie

dokladnie ale ja myje sobie juz tyklko przed domem mam full zestaw do mycia karcher i te sprawy nic dodac nic ujac
KyLuU jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-10, 12:07   #69
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

Dostałem dzisiaj pismo od ubezpieczyciela o takiej treści:

W nawiązaniu do zgłoszonych roszczeń za wynajem pojazdu zastępczego oraz w związku z dostarczoną
fakturą nr ...... prosimy o przedstawienie dokumentów, z których wynika, że
niemożność korzystania z uszkodzonego pojazdu byłaby przyczyną strat, którym poszkodowany
zapobiegł wynajmując samochód zastępczy. Do wykazania strat i ich wysokości zobowiązuje
poszkodowanego art. 6 kodeksu cywilnego. Zgodnie z art. 361 § 1 kodeksu cywilnego osoba zobowiązana
do odszkodowania ponosi odpowiedzialność tylko za normalne następstwa działania lub zaniechania, z
którego szkoda wynikła.
Roszczenie o wypłatę odszkodowania za wynajem samochodu zastępczego ma swoje uzasadnienie w
przypadku gdy poszkodowany w związku z niemożnością korzystania z uszkodzonego pojazdu poniósł
szkodę majątkową (art. 361 § 2 k.c. - naprawienie szkody obejmuje straty, które poszkodowany poniósł,
oraz korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono).
W związku z powyższym prosimy o przedłożenie zaświadczenia z Zakładu Pracy poszkodowanego o
zatrudnieniu w okresie wynajmu pojazdu.

Jako, że otrzymałem samochód zastępczy na ponad tydzień a w międzyczasie studiowałem na dwóch kierunkach, odbywałem bezpłatne praktyki to samochód był mi niezbędny do normalnego funkcjonowania. Czy wystarczy podesłać zaświadczenie o praktykach i o tym, że jestem studentem czy lepiej gadać z pracodawcą, że niby te praktyki były płatne albo też szukać innego rozwiązania?
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-06-10, 18:23   #70
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał keicam Zobacz post
normalnego funkcjonowania
Cytat:
Napisał K.C.
korzyści, które mógłby osiągnąć, gdyby mu szkody nie wyrządzono
ja nie widze zwiazku... to ze musialbys jezdzic autobusem to nie bylaby strata albo utrata korzysci... ten przepis odnosi sie do kogos kto uzytkuje samochod w celach zarobkowych

na upartego pewnie moglbys dokladnie opisac swoja sytuacje z adresami miejsc do ktorych musiales jezdzic i postarac sie dowiesc ze inaczej niz wlasnym samochodem albo taksowka nie wyrobilbys sie czasowo i np. moglbys nie zaliczyc zajec i musiec powtarzac semestr czy cokolwiek w tym stylu... ale czy ci to uznaja to pojecia nie mam
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-10, 00:33   #71
Kacper85
Turysta
 
Avatar Kacper85
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
2000
Postów: 781
Garaż
Domyślnie

Misiek - nie mieszaj, przeczytaj całość, zacytuj całą definicje szkody, jaką przyjął nasz ustawodawca, a nie tylko fragment dotyczący lucrum cessans. Lucrum cessans w ogóle nie będzie mieć tutaj zastosowania, bo keicam poza zniszczonym autem nie ma spodziewanych korzyści o charakterze majątkowym. Może jedynie próbować wskazać, że pewna strata by zaistniała gdyby nie wynajął samochodu - strata ta musi mieć charakter majątkowy! Dla mnie ciągle jesteśmy w obrębie damnum emergens, czyli zwykłej szkody, a nie żadnego hipotetycznego przewidywania…

Jak dla mnie ja bym nie kombinował, walnął pismo, że wiązało by się to dla ciebie z niemożnością odbywania praktyk i jednoczesnego studiowania, co mieści się jak najbardziej w normalnym użytkowaniu samochodu (bo samochód najczęściej służy do codziennego dojeżdżania do pracy, czyli jakiegoś punktu docelowego). Stratą dla ciebie była by utrata możliwości studiowania (płatne? jeżeli tak to wspomnij o tym, jeżeli otrzymujesz stypendium również wspomnij o grożącej utracie stypendium, jeżeli miałeś egzamin w tym czasie również wspomnij), a także nie wypełnienie zobowiązania wobec Twojego pracodawcy, co znów spowodowało by szkodę u Ciebie w postaci zwolnienia a nawet jego roszczenia przeciwko Tobie. Dodaj, jeżeli tak było, że nie mogłeś korzystać z innego środka transportu, bowiem żaden inny nie pozwalał Ci na terminowy dojazd do celu (kwestia nie zgrania autobusów, tramwajów, pociągu et cetera).
Dołącz zaświadczenia, możesz dodać oświadczenie pracodawcy że Twoja obecność była niezbędna w tych dniach.

Jeżeli gdzieś się pomyliłem i przez to wprowadziłem w błąd, to nie chciałem .
Muggsy, jeżeli będziesz miał ochotę przebrnąć przez ten zawiły tekst, to z chęcią wysłucham krytyki.
Kacper85 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-10, 00:42   #72
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

napisales dokladnie to samo o czym ja tylko bardziej rozwiniete
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u