Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23-12-10, 17:07   #1
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie Schemat (wykaz złącz) skrzynki bezpieczników

Witam. Na wstępie zaznaczę iż wiem, że schematy elektryczne są dostępne do fok i w wielu wątkach rozsiane są niekiedy informacje gdzie i jaki pin za co odpowiada Niemniej chodziłoby mi o to, by... skoro jest to już dział elektryki, to w JEDNYM MIEJSCU zebrać wszelkie dane dotyczące złącz i pinów w naszych foczkach Sam co tylko nie robię, to za każdym razem muszę szukać w stercie informacji i w milionie źródeł Dokładniej chodzi o zrobienie takiego wykazu, jaki każdy posiada do bezpieczników, z tym że dla ZŁĄCZ i pinów w skrzynce

Zatem... Proponowałbym stworzyć taką listę jak poniżej (narazie tylko szablonowy przykład), i aktualizować ją w pierwszym poście dzięki podawanym przez każdego informacjach (kto wie że taki a taki pin odpowiada za to i za to, to pisze )


/*podane oznaczenia dotyczą Focus'a z 1999 roku, przed liftem, HB - jeśli u was są inne - PISZCIE, dopiszemy */

WEWNĘTRZNA SKRZYNKA BEZPIECZNIKÓW

>> ZŁĄCZE C-A <<
Pin 1 -
Pin 2 -
Pin 3 -
...
Pin 10 -

>> ZŁĄCZE C-B <<
Pin 1 -
Pin 2 -
Pin 3 -
...
Pin 15 -

>> ZŁĄCZE C-D <<
Pin 1 -
Pin 2 -
Pin 3 -
...
Pin 10 -

>> ZŁĄCZE C-G <<
Pin 1 -
Pin 2 -
Pin 3 -
Pin 4 - Zasilanilanie (+) gniazda zapalniczki (wyjście z bezp. 47)
...
Pin 10 -

...itp.
CO WY NA TO? Pomożecie...?
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-10, 21:06   #2
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

ale jest przecież schemat instalacji w PDFie, waży 1,7 MB, 63 strony, na prawdę wyczerpujący, lokalizacje złącz, kolory przewodów, numery zabezpieczeń itd., jedyny problem to to że w języku angielskim i niektóre terminy trochę trudne do przetłumaczenia, można by skusić się na przetłumaczenie schematu tak aby był zrozumiały dla wszystkich
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-10, 21:14   #3
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Hmm... to ja chyba jeszcze na tą wersje nie trafiłem, choć przekopałem sporo stron w necie w poszukiwaniu schematów Mam jakieś czarno-białe wersje, gdzie są podane kolory kabli i bodajże numery pinów w niektórych złączach również (nie jestem pewien), ale na pewno nie ma opisu do której wtyczki co idzie Podane są wyłącznie bezpieczniki przez które przechodzi dany obwód, ale w tym rzecz właśnie, że jak się chce coś pomodzić to mało kogo obchodzi bezpiecznik - bardziej lokalizacja przewodu wchodzącego i wychodzącego z owego bezpiecznika
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-10, 22:48   #4
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

trochę nie rozumiem o co dokładnie ci chodzi, rozpiskę bezpieczników masz na obudowie, kolory przewodów poszczególnych obwodów też są opisane, nie wiem jaki masz schemat ale na tym co ja mam wszystko jest raczej dość zrozumiale opisane (jak ktoś potrafi czytać schematy), jedyna bariera to techniczny język angielski
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-10, 00:34   #5
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Ok... skoro nie potrafię się wysłowić, to może to zobrazuje Oto schemat pewnego obwodu:



Teraz zadanko Wskaż mi dokładne położenie wszystkich przewodów wchodzących/wychodzących z powyższego schematu na poniższym zdjęciu, tj. przy skrzynce bezpieczników:



Dysponujesz dodatkowo wiedzą (skąd inąd bardzo pomocną ) ze schematu:
6 - Central fuse box (wewnętrzna skrzynka bezpieczników)
83 - Battery saver realay (moduł oszczędności aku)
F35 7,5A - Interior lights, mirrors (bezpiecznik - światła wewnętrzne, lusterka)
F36 20A - Clock, eletronic modules (bezpiecznik -zegar, moduły elektryczne)

Życzę powodzenia

P.S. Śmiem przypuszczać, iż dysponując wiedzą która chciałbym właśnie zebrać i usystematyzować zrobiłbyś to w mgnieniu oka

Ostatnio edytowane przez mrkaczor ; 24-12-10 o 00:38
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-10, 09:12   #6
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

A skąd wytrzasnąłeś taki "Vagowski" schemat? Na normalnych schematach wszystko jest ładnie rozpisane.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-10, 10:16   #7
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Wytrzasnąłem z neta, bo i skąd inąd miałem wytrzasnąć? A jak już pisałem najwyraźniej nie udało mi się trafić jeszcze na 'normalny', pomimo wielu poszukiwań... Może więc zamiast tyle opowiadać zuploadujecie gdzieś swoje schematy i dacie link, tak aby wszystko stało się jasne?

BTW. Ten "Vagowski" schemat jest skąd inąd bardzo dobry - brakuje w nim jedynie tego, o czym cały czas piszę...
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-12-10, 13:25   #8
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Raczej nikt Ci Tu na forum nie poda linka. Podpowiem jedynie poszukaj sobie czegoś takiego jak TIS Fordowski. W tym programie jest wszystko ładnie rozpisane i rozrysowane. Zaczynając od schematów, przez rozmieszczenie pinów we wtyczce, wygląd wtyczki aż do położenia tej wtyczki w samochodzie.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-12-10, 01:13   #9
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

Proszę bardzo:
-przewód czarno-pomarańczowy z modułu GEM zasila cewkę przekaźnika oszczędzania akku, obwód zabezpieczony bezpiecznikiem F36 7,5A
-przewód pomarańczowo-niebieski przez styki przekaźnika zasila obwód elektrycznego sterowania lusterkami, obwód zabezpieczony bezpiecznikiem F35 7,5A
-przewód czerwony dostarcza zasilanie 12V

Przewód na twoim schemacie opisany Sw na moim Blk/Org, można znaleźć na fotce.
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-12-10, 16:25   #10
mrkaczor
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 111
Domyślnie

Cytat:
Napisał moons Zobacz post
Podpowiem jedynie poszukaj sobie czegoś takiego jak TIS Fordowski. W tym programie jest wszystko ładnie rozpisane i rozrysowane. Zaczynając od schematów, przez rozmieszczenie pinów we wtyczce, wygląd wtyczki aż do położenia tej wtyczki w samochodzie.
Chyba koledze nie chodzi o taki TIS, jaki jest dostępny w necie bo on jest nic nie wart pod tym względem (dokładniej nic takiego tam nie ma) Jeśli zaś chodzi o ten programik to z tego co pamiętam odpala TYLKO pod XP - więc też jest nic nie wart


Cytat:
Napisał MAcius Zobacz post
Proszę bardzo:
-przewód czarno-pomarańczowy z modułu GEM zasila cewkę przekaźnika oszczędzania akku, obwód zabezpieczony bezpiecznikiem F36 7,5A
-przewód pomarańczowo-niebieski przez styki przekaźnika zasila obwód elektrycznego sterowania lusterkami, obwód zabezpieczony bezpiecznikiem F35 7,5A
-przewód czerwony dostarcza zasilanie 12V
Kolega bardzo ładnie i ze zrozumieniem odczytał schemat, niemniej właśnie zupełnie nie o to chodzi
Cytat:
Napisał MAcius Zobacz post
Przewód na twoim schemacie opisany Sw na moim Blk/Org, można znaleźć na fotce.
O to już bardziej Ale to akurat jest 'oczywistą oczywistością' (poza tym odnosi sie do wszystkich przewodów ze schematu, a nie tylko czarnego) i niewiele w temat wnosi xP

W każdym razie sprawa się rozjaśniła - miałem lipne schematy a faktycznie istnieje materiał w 100% wyczerpujący temat (tutaj dzięki wielkie dla kolegi zeberko ) - niestety szwabski I aż niemożliwe wydaje mi się, aby nie istniała angielska wersja... możecie zatem potwierdzić że JEDNAK? //tak tak wujek te sprawy - poszukam go sam jak coś ale chcę wiedzieć, czy jest w ogóle sens //

Ostatnio edytowane przez mrkaczor ; 25-12-10 o 16:27
mrkaczor jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[FFII] Schemat "kablologii" skrzynki bezpiecznikow pkrystek Elektryka, audio i alarmy 4 31-10-09 13:01
wybierak skrzynki biegów mr435 Silnik i skrzynia 4 01-03-08 12:59

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u