Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-05-11, 18:25   #31
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

Musimy się ustawić na spota jakiegoś to porównamy jak oba jeżdżą w końcu w tym samym miejscu gaz montowany. Mi też gazu wchodzi ok 32l. Odpukać dzisiaj miałem okazję sprawdzić czy z moim problemem sobie poradzili i póki co wszystko jest ok, więc mam nadzieję, że kolejne odwiedziny u nich to będzie wymiana filtrów.
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-11, 22:24   #32
pppawelek
Turysta
 
Avatar pppawelek
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus II FL
kombi
1.6 DuraTorq 90KM manual
2008
Postów: 238
Garaż
Domyślnie

kurcze jak Wam takie butle wchodzą to nie mam do dzis pojęcia bo ja mam 32l i już wystaje ponad podłogę, a max to 27l sie miesci... Co do spalania, to miedzy oponami 215 a 185 nie zauważyłem jakies specjalnej róznicy. Miasto - 13,5l trasa to 10-11l... (pozatym to ciezko spr dokładnie bo ciagle na jedym orlenie tankuje i raz wchodzi 26,5 a nie raz ledwo 24 - na stacji mowili ze to głównie zalezy od tego ile oni w butli gazu mają, a przy moich srednich przebiegach 210 na pełnym zbiorniku to duza różnica)
pppawelek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-05-11, 22:46   #33
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Dla pocieszenia powiem, ze u mnie wchodzi 32 litry i też przejeżdżam 210 km
No, ale noga ciężka takim autem nie da się wolno jeździć...
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-11, 12:09   #34
KamilWR
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2003
Postów: 40
Domyślnie

Cytat:
Napisał slider Zobacz post
Musimy się ustawić na spota jakiegoś to porównamy jak oba jeżdżą w końcu w tym samym miejscu gaz montowany. Mi też gazu wchodzi ok 32l. Odpukać dzisiaj miałem okazję sprawdzić czy z moim problemem sobie poradzili i póki co wszystko jest ok, więc mam nadzieję, że kolejne odwiedziny u nich to będzie wymiana filtrów.
Pewnie, trzeba by się ustawić bo to najprostszy sposób na sprawdzenie sprawności Foki - porównać z taką samą.Chociaż moja chyba nie przywykła i ma zakwasy sądząc po dzisiejszej sytuacji.Na światłach przykleił się do mnie jakiś Sprinter...rozmawiam sobię z mamą i wciąż słyszę natarczywą przegazówkę gościa obok (chyba, ze falowały mu obroty).Ruszamy - ja powoli, on pełna pesta więc z automatu jak pies Pawłowa przeciągnąłem sobie po obrotach przy okazji sprawdzając czy Foka faktycznie zbiera się lepiej niż przed regulcją (wtedy pewnie nawet Sprinter w dieslu miałby ze mną szanse).Efekt?No cóż...mega ekscytujący kill zaliczony ale jednocześnie zaczął pierdzieć mi wydech
A powiedz jaki Ty problem miałeś z którym walczyli?

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
To normalne, tak musi być. Butla może być wypełniona do max 80% gdyż gaz pod wpływem wysokiej temperatury łatwo się rozpręża, wysadziłoby w przeciwnym wypadku zbiornik. U mnie 32l.
E tam..80% z 44 to 35 Zresztą sami mi przyznali, że własnie tyle powinno włazić ale żeby to zrobić musze przyjechać na pustej butli i w ogóle roboty dużo.Dałem sobie z tym spokój póki co bo fakt, że te 5l=50km zasięgu więcej ale nie jest to dla mnie aż tak istotne a jak pomyśle, że znowu mam się turlać z nimi to wole jeździć z taką butlą jaką mam.


Cytat:
Napisał pppawelek Zobacz post
kurcze jak Wam takie butle wchodzą to nie mam do dzis pojęcia bo ja mam 32l i już wystaje ponad podłogę, a max to 27l sie miesci... Co do spalania, to miedzy oponami 215 a 185 nie zauważyłem jakies specjalnej róznicy. Miasto - 13,5l trasa to 10-11l... (pozatym to ciezko spr dokładnie bo ciagle na jedym orlenie tankuje i raz wchodzi 26,5 a nie raz ledwo 24 - na stacji mowili ze to głównie zalezy od tego ile oni w butli gazu mają, a przy moich srednich przebiegach 210 na pełnym zbiorniku to duza różnica)
Butla piknie włazi i nawet nie wybrzusza za bardzo wykładziny...zresztą wożę cały czas zapasówkę więc elegancko prasuje wszelkie nierównościNo a Twoje spalanie wydaje mi się zbliżone na chwilę obecną do mojego.Wg. danych fabrycznych taki Focus powinien palić 11.5l w mieście więc spalanie dodając 20% więcej z racji gazu taki wynik wydaje się być prawidłowy aczkolwiek po ostatniej regulacji miałem okazję sprawdzić tylko trasę, natomiast w mieście nabiłem dopiero kilka km. Niemiej ta rozbieżność 7.2l na kompie a 10l/100km pod dystrybutorem są zastanawiające i skłaniam się ku sugesti drake'a o zbyt bogatej mieszance.Pamiętam, że kiedy pojechałem w trase 600kilometrów na ubogiej mieszance spalanie wyszło niemal identyczne ze średnią na komputerze pokładowym.
Wczoraj bawiłem się lapkiem podpiętym pod Foke i wyskoczyły mi dwa błędy 1131/1132 przy czym Check na zegarach się nie świecił.Poczytałem na necie, tutaj na forum także czego może być to problem i wiem, że m.in powoli padająca sonda...a czy zbyt bogatą mieszankę też by wykazało w taki sposób?

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Dla pocieszenia powiem, ze u mnie wchodzi 32 litry i też przejeżdżam 210 km
No, ale noga ciężka takim autem nie da się wolno jeździć...
15l z hakiem a jak liczysz spalanie?Jak dobijesz gazu odejmujesz zawsze kilka km ze zrobionego przebiegu na ten, który nabiłeś na zimno na PB nim przełączył się na gaz?Jeśli dajesz w palnik to spalanie i tak miłe dla oka.Moje poprzednie S4 przy delikatnej jeździe wpierdzielało mi tyle samo wachy a kiedy troszke docisnałem 100zł/100km to była norma.Ile bym dał, żeby wtedy mieć taki przelicznik ale w gazie

Ostatnio edytowane przez KamilWR ; 10-05-11 o 12:14
KamilWR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-11, 12:45   #35
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Zawsze 20% liczę jako bene, chociaż czasami bywa więcej jak latam na krótkich dystansach.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-05-11, 12:55   #36
slider
Turysta
 
Avatar slider
 
Marcin
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Radom
Inny
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
styczeń
1998
WR Radom
Postów: 278
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał KamilWR Zobacz post
A powiedz jaki Ty problem miałeś z którym walczyli?
U mnie jak za długo postał na światłach albo w korkach to zamulał się kompletnie po czym przy ruszaniu wyłączał gaz i potrafił się nie przełączyć do czasu aż silnik ostygnie. Raz poprawiali i nie pomogło, ostatnio byłem to Sirak się tym zajął i odpukać póki co jeżdżąc po Łodzi nie zauważyłem problemów. Głownie robię trasy więc nie zwracałem na to aż takiej uwagi, ale jak przychodziło pojeździć po mieście to praktycznie po paru postojach jazda na gazie była niemożliwa.
__________________
podpisu ni ma bo nie można
slider jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-05-11, 13:29   #37
KamilWR
Turysta
Grupa: Brak
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Ford Focus I FL
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
2003
Postów: 40
Domyślnie

To znowu ja.Od ostatniej "regulacji" nic się nie zmieniło tj. mieszanka uboga pewnie nie jest ale bogata wydaje mi się, że a i owszem.Kupiłem sobie interfejs do Zenita, żeby jeśli nie samemu podregulować to chociaż podpatrzeć co oni tam nagrzebali i takie cuś ukazało się moim oczom.Może ktoś obeznany mógłby mi pomóc odczytać to i owo




KamilWR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-11, 13:03   #38
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Tak jak myślałem, ciśnienie beznadziejnie wysokie dla valteków. To za cholere nie jest prawidłowe ciśnienie, debile chcą przepchnąć słonia przez słomke?

Jaką roboczą temperature ma reduktor?

Ta mapa nie jest zrobiona, to jest początek jej roboty. Filtr 1 sekunda o dupę rozbić, rozbieżności w mapie benzynowej. Nieskończona mapa gazowa, model wykreślony czarodziejsko i UBOGO na górze żeby nie zapętlać wtrysków ^^

Masz instalacje ustawioną do lajtowej jazdy, wskocz na 5000 rpm i połechtaj troche dziada, przez 2-3 kilometry, potem zczytaj przez scantool błędy i będzie P0171 (PENDING czyli. narastanie). Chociaż w sumie jak na to patrzeć, to mapa na górze się schodzi jako tako, brakuje punktów benzyny na których by się można było oprzeć, trzebaby zrobić nową mape z zakresem 3500-6000 rpm.

Nie za niskie obroty biegu jałowego? Jakie masz na benie ?

Depnij w gaz do odcinki i sprawdź jak spada ciśnienie na reduktorze.

Ostatnio edytowane przez drake ; 19-05-11 o 15:33
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 11:59   #39
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Troszeczkę offtopująć:

Czy uszkodzony przepływomierz może mieć wpływ na wyskakiwanie -
błąd p0171 - zbyt uboga mieszanka cylinder numer 1,
oraz
przy okazji na wypadanie zapłonów ?

W sensie że szarpie silnikiem, gaśnie jak zimny a po odłączeniu przepływomierza nic z w/w objawów nie ma miejsca. Nie chcę kupować nowego przepływomierza i wyrzucać pieniądze w błoto ...
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 12:23   #40
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

primo to p0171 nie błąd ubogiej na cylinderze 1 tylko na banku 1 - czyli w pierwszej sondzie. Nie mamy niestety 4 sond, każda dla osobnego cylindra żeby stwierdzić o różnicach AFR w cylindrach.

Co do objawów, mówisz teraz o gazie czy benzynie?
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 12:39   #41
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Co do objawów, mówisz teraz o gazie czy benzynie?
Kolego drogi, zarówno na gazie jak i na benie. Jak izmny silnik to po włączeniu szarpie nim i obroty ledwo 500 ... Żeby nie zgasł muszę przytrzymać gaz na 1500 jakoś przez około pół minuty, po tym czasie nie zgaśnie, obroty około 1000, szarpie nim jak starym ursusem.
Po odłączeniu przepływomierza po włączeniu zimnego silnika obroty 1000+, nie szarpie nim jak wcześniej, nie gaśnie.

Nie wiem tylko czy to styki, czy po prostu przepływomierz do wymiany. Czy coś jeszcze innego. Po wypięciu przepływomierza wydaje mi się że silnik zrobił się żwawszy.
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 12:57   #42
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Miałem identyczną sytuacje w mondeo - jeździłem bez przepływomierza, 2 litry na setkę więcej ale samochodem dało się jeździć - niestety do sprzedaży nie rozwiązałem tego problemu, bo 2 litry gazu po 1,80 na litrze w samochodzie za kilka tysięcy złotych to nie było dla mnie wiele. Kolego spróbuj przelożyć przepływkę od kogoś innego - wydaje się, że to to. Ja próbowałem czyścić i to nic nie dawało. W zasadzie w mondeo z przepływką mogłem jeździć tylko jak wcisnąłem gaz tak do 1/10 - jak wciskałem mocniej to auto zwalniało zamiast przyspieszać. Jeśli chcesz wiedzieć na 100% czy to ona bez podmiany, to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić dane z pola czujnika MAF (przepływomierz).

Mimo wszystko gaz jest bardziej tolerancyjny na skopaną mieszankę i ten objaw na gazie powinien być troszkę mniejszy. Gdy bena się nie spali z powodu skopanego AFR, gaz się spali. Wypadanie zapłonów jak najbardziej - niespalona mieszanka, brak zapłonu w cylindrze - niespalona mieszanka ucieka kolektorem.

Włącz silnik, poczekaj aż się rozgrzeje, niech chodzi sam, wtedy wypnij podczas pracy przepływomierz - silnik powinien zgasnąć.

Ostatnio edytowane przez drake ; 26-01-12 o 12:59
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 13:02   #43
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Cytat:
Napisał drake Zobacz post
Włącz silnik, poczekaj aż się rozgrzeje, niech chodzi sam, wtedy wypnij podczas pracy przepływomierz - silnik powinien zgasnąć.
wypinam i silnik nie gaśnie, ba wydaje się że chodzi lepiej niż "Z podpiętym przepływomierzem".
Dodam jeszcze że jak jadę i powoli się rozpędzam i mam tak +/- 90km/h na 5tym biegu i powolutku się rozpędzam to tak jakby dławi go i po chwili jedzie i po chwili znowu przydławia go. Sprawdzę zaraz na wypiętym przepływomierzu.


Cytat:
Napisał drake Zobacz post
to nie pozostaje nic innego jak sprawdzić dane z pola czujnika MAF (przepływomierz).
tylko jak to zrobić, posiadam elm'a i pcmscanntoola.
__________________
KombiFokaPałer

Ostatnio edytowane przez saperos ; 26-01-12 o 13:09
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 13:04   #44
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

W takim razie obstawiam jak i pewnie każdy, że na 90% to przepływomierz - kiedyś robiliśmy testy i silnik zawsze gasł po wypięciu przepływki, inni forumowicze też tak mieli
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-12, 16:35   #45
saperos
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Inny
kombi
2.0 DuraTorq 136KM manual
grudzień
2004
FGW powiat gorzowski (Gorzów Wielkopolski)
Postów: 222
Domyślnie

Kupiłem preparat do "poprawiania styków" zaraz jeszcze odkręcę i przeczyszczę przepływomierz i z rana na mrozie sprawdzę czy lepiej z podłączonym, jak nie to znowu odepnę i spróbuję.

Czy to prawidłowe jak po odłączeniu przepływomierza na sekundkę silnik się dławi/przygasa a po chwili wraca do normalnej pracy ( na wypiętym) ?
__________________
KombiFokaPałer
saperos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Hak i instalacja LEO Elektryka, audio i alarmy 2 18-05-14 13:40
[MK1] Zbyt bogata mieszanka lpg NooN01 Gaz i zagazowane Foczki 6 31-01-10 23:06
[FFI] Instalacja LPG kregowski Gaz i zagazowane Foczki 4 08-06-08 18:33
Instalacja NOS w 1.6 ? rimmski Tuning mechaniczny 44 26-06-07 16:21
instalacja ABS-u kerownik Inne techniczne 0 04-03-05 20:15

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u