Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-06-12, 17:16   #1
Klima1987
Turysta
 
Avatar Klima1987
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2001
Postów: 61
Domyślnie Sterowanie położeniem nawiewu

Witam może komuś się to przyda albo ktoś ma taki sam problem jak ja z którym nie dawałem sobie sprawy przez dłuższy czas . Więc zacznijmy od tego że pewnego czasu przestało mi działać sterowanie nawiewem ( nogi , szyba , usta itd... ) . Poczytałem troszkę na forum i było napisane że to mogą być te linki (cięgna bowdena) okazało się że faktycznie to jest problemem wymieniłem ale na długo to nie podziałało , i tak wymieniłem 3 razy . Do wczoraj kiedy postanowiłem się tym zająć znów czytając na forum każdy mówił że to problem może być głębiej i do tego trzeba zdejmować deskę . Podjąłem decyzję że to zrobię ale podczas rozkręcania auta postanowiłem troszkę poszperać innego dostępu . Więc zaczynamy od :

1. wyciągamy wszystkie kratki nawiewu
2. odkręcamy cały schowek wraz z taką matą pod schowkiem i nawiewem na nogi
3. wyciągamy radio i odkręcamy cała konsole środkową
4 wypinamy z niej wszystkie wtyczki oraz pokrętła
5 odkręcamy półkę nad nogami kierowcy 6 lub 7 śrubek (mamy dostęp wtedy do całego mechanizmu który steruje nawiewami )
8 odkręcamy cały mechanizm (5 śrubek)
9 odpinamy wszystkie doprowadzenia powietrza do kratek Lewa , prawa i środek takie czarne plastiki będzie lepsze dojście do kratek które sterują nawiewami
10 odpinamy mały czarny uchwyt który jest od strony kierowcy tam gdzie znajdował się ten mechanizm .
11 wkładamy rękę przez środkowe wloty i mamy luźno tą kratkę wystarczy teraz troszkę pokombinować delikatnie by jej nie połamać i wyciągnąć .
12 jak mamy na zew. ją czyścimy ją albo obcinamy troszkę taką gumę którą jest otoczona i wkładamy z powrotem
13 później skręcamy jak nam wygodnie .

Troszkę zeszło mi się przy tym ale tak zawsze jest jak się pierwszy raz robi dziś robimy u znajomego i zobaczymy jak to będzie . Może troszkę pomogło nie wiem czy zrozumiale napisałem ale gdyby co pisać na pw pomogę jak będę mógł . Myślę że to lepszy pomysł niż zdejmowanie deski której już nigdy nie złoży się jak fabryka i z czasem będzie nam trzeszczeć jest to nie do ominięcia . Pozdrawiam i życzę powodzenia .
__________________
...::::Klimatos::::...
Klima1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-12, 17:28   #2
bptaszynski
Turysta
 
Avatar bptaszynski
 
Zarejestrowany: May 2009
Skąd: Braniewo
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
2000
Postów: 107
Domyślnie

Jak pomogło to ok. Tez czasami przycina mi się ten przełącznik. Na szczęście rzadko, więc na razie nawet nie myślałem żeby tam grzebać.
Jeśli robisz to w drugim samochodzie to mógłbyś strzelić jakieś foty, najlepiej tak od 8 punktu żeby jaśniej było.
bptaszynski jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-06-12, 20:39   #3
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Też walczę z tym problemem. Przyznam się szczerzę, że zaciekawił mnie Twój sposób rozwiązania tego, ale opis dla mnie jest taki troszkę niejasny. Dobrze by było jakbyś wrzucił jakieś zdjęcia.

Jeżeli mogę dodać coś od siebie.
Ad. 5 półka jest przykręcona na 4 śruby i jeden wcisk
Ad. 8 mechanizm jest przykręcony 4 śrubami, aby wyciągnąć mechanizm, najpierw trzeba wypiąć oba końce cięgien Bowdena (regulacja temperatury i kierunku nawiewu)
Ad. 9 czemu odpinasz doprowadzenia do bocznych kratek, skoro korzystasz z otworu tylko po środkowych?
Ad. 11 A co z drugą klapką podczas wyjmowania pierwszej? Czy przez ten otwór wyciągasz są kratkę? http://img838.imageshack.us/img838/8793/02062012104.jpg

W tym temacie http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=56997 opisałem moje podejście do tego problemu.

Ostatnio edytowane przez kunte ; 05-06-12 o 20:43
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-12, 10:55   #4
Klima1987
Turysta
 
Avatar Klima1987
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
2.0 Zetec 130KM manual
2001
Postów: 61
Domyślnie

Ad. 5 możliwe ze tylko na tyle
Ad. 8 zgadza się tak jak napisałeś
Ad. 9 Między innymi dla tego że dostajemy mały luz w poruszeniu całego plastiku który umożliwi wyciągnięci tej kratki .
Ad. 11 dokładnie przez ten otwór wyciągasz kratkę u mnie to była ta dolna (zacinało się jak ustawiałem na twarz )
__________________
...::::Klimatos::::...
Klima1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-12, 12:49   #5
kunte
Turysta
 
Avatar kunte
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2011
Skąd: Katowice
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
marzec
2010
SK Katowice
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Ad. 10 Jak wyciągniesz ten uchwyt to zostaje jeszcze takie kólko z cyplem, które porusza się wewnątrz tego uchwytu, a co za tym idzie klapka zmienia swoje położenie. Domyślam się, że to trzeba wyciągnąć. Jak to jest mocowane? Na wcisk? Bo nie chce niczego urwać.
kunte jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Problem z wyważeniem kół. kulka82 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 19 14-04-12 15:36
[MK1] 205/55 R16 w FFI z obiniżeniem Eibach snoozer Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 4 03-07-11 10:55
Sterowanie nawiewu duszek Elektryka, audio i alarmy 5 02-04-11 22:52
[MK2] Potrzebny schemat regulacji nawiewu - brak nawiewu na szybe mkaminski100 Inne techniczne 0 31-10-10 21:52
[MK1] Kierunkowe sterowanie nawiewu powietrza Bombel1977 Inne techniczne 3 23-01-10 16:33

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u