Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09-09-12, 22:20   #1
tomekxo
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Pabianice
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
EPA powiat pabianicki (Pabianice)
Postów: 130
Domyślnie Stukanie przy skręcaniu w prawo

Mam problem ze stukaniem. Stuka mi jak skrecam w prawo i wjade w dziury. W lewo nie. Do tego jak stoje i poruszam kierownica prawo lewo to tez stuka. Jak skrecam w prawo i dodam ostro gazu to tez czasem cos stuknie. Bylem na stacji diagnostycznej i podobno koncowki drazkow kierowniczych mam ok. Koles powiedzial ze to stuka w jednym z tych "balwankow" w maglownicy. I jezeli to tam faktycznie to da sie cos z tym zrobic? Czy trzeba cala maglownice zregenerowac? Na czym polega ta regeneracja, co tam robia z nia. Czy oplaca sie ja regenerowac czy lepiej nowa kupic. I jak to z kosztami do focusa mk1.

EDIT:
Bylem na stacji diagnostycznej i powiedzial mi koles ze puka cos w przekladni kierowniczej. I teraz czy moge wymienic same drazki kierownicze czy cala maglownica jest do regeneracji?

Ostatnio edytowane przez marfm76 ; 28-09-12 o 19:15 Powód: Używaj opcji EDYTUJ!!!
tomekxo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-12, 15:51   #2
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

M M M M M M M M aaaagiel : D

Miałem to samo. Wyrabiają się takie tulejki wewnątrz których porusza się drążek kierowniczy, robi się luz i stuka przy skręconych kołach jak drążek robi pionowe ruchy. Moja była w pełni regenerowana. Ponoć można wymienić same te tulejki czy je jakoś tam zregenerować (dokładnie nie wiem na czym to polega), aczkolwiek jak już się całość zdejmuje to co stoi na przeszkodzie, żeby zrobić pełną regeneracje? Prędzej czy później i tak się porzyga więc warto ją zrobić
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-09-12, 19:15   #3
marfm76
Moderator
Grupa: Opolskie
 
Avatar marfm76
 
Marcin
Zarejestrowany: Nov 2010
Skąd: Opole
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
wrzesień
2001
OP Opole
Postów: 1 548
Garaż
Domyślnie

Po pierwsze: zmień temat na zrozumiały -inaczej poleci do kosza.
Po drugie: nie umieszczaj wpisów jeden po drugim -od tego jest opcja EDYTUJ!!!
__________________
>>Moja FOCZKA<<

I Love This Game
marfm76 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-12, 08:04   #4
pimpus
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Ford Focus I
HB 3D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 45
Domyślnie

Tak mi się skojarzyło...

Regeneracja Maglownicy w BMW film instruktaĹźowy : ) - YouTube
Sama regeneracja z grubsza polega na otwarciu maglownicy, sprawdzeniu stanu tuleji, przesmarowaniu, ewentualnej wymianie i ponownym szczelnym zamknięciu. Nie jest to jakaś skomplikowana operacja, ale najlepiej poszukać sobie warsztatu, który zajmuje się tylko regenerację układów kierowniczych. Bo inaczej może się skończyć jak na tym filmiku...

______________________
Mapka - inwestycje drogowe
pimpus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-12, 17:51   #5
maxbj
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Ford Focus III
sedan
1.6 Duratec 125KM manual
2011
Postów: 16
Domyślnie

Widzę, że kolega jest z Pabianic więc w miarę blisko do Łodzi. Jak jest problem z przekładnią kierowniczą to na Łubinowej (Teofilów) jest zakład który się zajmuje takimi sprawami już chyba milion lat
maxbj jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-12, 23:13   #6
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

No moja tam była robiona
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-12, 23:23   #7
Mario.
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar Mario.
 
Mariusz
Zarejestrowany: Oct 2011
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1998
Postów: 1 338
Domyślnie

Cytat:
Napisał pimpus Zobacz post
Sama regeneracja z grubsza polega na otwarciu maglownicy, sprawdzeniu stanu tuleji, przesmarowaniu, ewentualnej wymianie i ponownym szczelnym zamknięciu. Nie jest to jakaś skomplikowana operacja, ale najlepiej poszukać sobie warsztatu, który zajmuje się tylko regenerację układów kierowniczych.
Nie z każdą przekładnia jest tak, są magle, że nie nadają się regeneracji np (Civic V gen) nie wiem jak z Focusem.
Cytat:
Napisał maxbj Zobacz post
Jak jest problem z przekładnią kierowniczą to na Łubinowej (Teofilów) jest zakład który się zajmuje takimi sprawami już chyba milion lat
Jedyny słuszny adres w Łodzi ogarniaja temat profi bez żadnej ściemy zrobiłem u nich kilka przekładni i zero problemów.

Nie polecam speców z ul. Dunikowskiego dawniej Przędzalniania bo to oszuści.
Mario. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Stukanie przy skręcaniu w prawo na nierównej powierzchni grzegorzdz72 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 24 05-04-13 22:20
[MK2] Stuki przy skręcaniu w prawo jaca1985 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 10 16-09-11 11:14
[FFII] Dziwny dźwięk przy skręcaniu kół w prawo MatD123 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 17-06-09 15:20
Szum w Focusie kombi przy skrecaniu w prawo. Kawka Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 6 06-03-08 22:07
[FFI] stukanie przy skrecaniu lelek_3 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 10 04-02-06 17:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:19.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u