Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-01-14, 12:41   #1
decybel
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 4
Garaż
Domyślnie Luz wzdłużny Wału korbowego zetec S 1.6 (FYDA)

Witam Wszystkich jestem tu nowy i potrzebuje pomocy, może ktoś z was miał podobny problem i coś wie więcej na ten temat w necie prawie nie ma info na ten temat a jedyne co znalazłem to żeby wymienić silnik na drugi. Moja foczka przy skręcie w prawo gaśnie ponieważ wał przesuwa się o 3 mm w prawo i czujnik położenia wału ma już za daleko by odczytywać impulsy po wciśnięciu sprzęgła wszystko wraca do normy. Wiem że to całkiem spory problem, ale pytanie czy na wale są jakieś pierścienie dystansowe, albo panewki oporowe które odpowiadają za ten luz, może od strony rozrządu coś jest proszę o pomoc ponieważ nawet w aso tego nie wiedzą. Dziękuje z góry za odpowiedzi chciałbym pojeździć jeszcze moją foczka i to naprawić tylko nie wiem za co się zabrać czy od strony rozrządu czy zdejmować miskę olejową.
decybel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-14, 17:57   #2
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

jak to stwierdziłeś, że przy skręcie w prawo się przesuwa? Czujnik masz na kole zamachowym... czyli koło pasowe Ci ociera o obudowę? Po tym co piszesz to wychodzi, że wał korbowy przesuwa się w którąś stronę..... ale jak? Hałasuje silnik czy coś skwierczy?
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-14, 11:48   #3
decybel
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 4
Garaż
Domyślnie

Witam a więc tak na kanale w garażu wyciągam czujnik położenia wału suwmiarką sprawdzam odległość do znaczników na kole zamachowym wynosi ona około 1 mm, wtedy łapię za koło paska wielorowkowego czyli tego samego co wału korbowego i ciągnę wał w stronę sprzęgła przesuwa się dosyć sporo aż słychać jakiś stuk ze doszło do końca. Mierzę jeszcze raz i odległość czujnika wynosi prawie 3 mm. Przy użytkowaniu samochodu nie ma żadnych stuków w silniku wszystko chodzi super olej nie znika w silniku nic nie hałasuje przy skręcie w prawo tylko samochód gaśnie, ale po wciśnięciu sprzęgła odpala i jadę dalej. Przy wolniejszym skręcie zdarza się ze nie gaśnie lecz jak wcisnę sprzęgło po tym manewrze od razu bierze mi od samego końca, więc wał musi się przesuwać w lewą stronę siła grawitacji nie tak jak napisałem wcześniej w prawo. Zresztą siła rąk można go przesuwać raz w jedną raz w drugą stronę

---------- Post dodany o 11:48 ---------- Poprzedni post był z 11:47 ----------

Zapomniałem dodać że koło pasowe nie trze o obudowę ale nie wiele już brakuje by tarło. Pozdrawiam
decybel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-14, 22:12   #4
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Nie no.. tak pytam... bo szczerze nie spotkałem się z takim czymś... bardzo ciekawy temat. Sam mam takiego focusa i nigdy nie zwróciłem uwagi w swojej foce
Wydaje mi się, że i tak musisz ściągać michę jak coś i oglądać to na zdjętej... ale tez skoro się przesuwa to i wykorbienia się przesuwają a to z kolei korbę... na tłok to nie wpływa jakoś że przegina... na kinematyce podczas obliczeń wału takie coś matematycznie nie miało by sensu napisz co i jak zrobiłeś bo jestem bardzo ciekaw. Pozdro
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-14, 15:53   #5
ffelmer
Turysta
 
Avatar ffelmer
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Skąd: Lubelskie
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
LLE powiat łęczyński (Łęczna)
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

wygooglowałem... między - cylindrem są panewki oporowe.... wyjęcie silnika i zabawa w obliczanie luzu... czasochłonne ale do zrobienia.
ffelmer jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-14, 12:23   #6
decybel
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
Postów: 4
Garaż
Domyślnie

Witam, też już się dowiedziałem, że są panewki oporowe, albo chociaż jedna. Teraz foczka stoi w garażu. Pracuje za granicą i do polski wracam dopiero w kwietniu, więc wtedy zdejmę miskę i się tym zajmę. Na pewno zrobię zdjęcia i zdam relacje co było nie tak. Pewnie będzie trochę zabawy, ale wiem że sobie poradzę. Pozdrawiam
decybel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Różnica między silnikami FYDA & FYDB 1,6 benzyna abaddon Silnik i skrzynia 0 03-11-13 10:20
[MK2] 1.6B śruba wału korbowego gervee Silnik i skrzynia 13 29-06-12 23:03
koło pasowe wału korbowego etor Silnik i skrzynia 18 02-03-12 15:35
Padł simering wału korbowego Poldek Silnik i skrzynia 7 08-07-09 22:40
[FFI] FYDA/C i FYDB/D AsMfc Inne techniczne 2 30-05-06 16:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:08.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u