Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04-02-14, 16:35   #1
mek
Turysta
 
Avatar mek
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Inny
HB 5D
2005
Postów: 396
Domyślnie Wytrzymałość felg 19" z Focusa RS

Witam!
Pytanko do użytkowników Focusów RS i nie tylko
- Jak jest z wytrzymałością felg 19" z Focusa RS (patrz foto) na naszych "pięknych" drogach? Czy nie gną się lub nie pękają po wpadnięciu w jakąś większą dziurę, nadają się do codziennego, zwykłego użytkowania? Noszę się z zamiarem zaaplikowania takich na lato ale jak bym musiał omijać wszystkie dziury i uważać na każdym "leżącym policjancie" czy wyboju to raczej podziękuję...
Dzięki.
Pozdrawiam.
mek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-14, 21:10   #2
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

Jeżdżę na takich 3,5 roku. Dobra felga, dużo szprych, nie gnie się tak łatwo jak inne felgi z g**litu. Ja nie prostowałem do tej pory bo nie musiałem. Przy profilu 35 i szerokości 235 o amortyzacji raczej ciężko mówić ale za to w winklach nie schodzi z felgi. Jej wadą jest szerokość 8,5 cala. Gdby miała 9 cali i et 55 byłoby bajecznie do RS-a

Co do uwag tylko następujące rady (zakładając że nie masz RSa):

1. ET tej felgi to 60. Żeby nie obcierała Ci musisz dać dystanse i ewentualnie dłuższe szpilki jeżeli są to dystanse przelotowe. Pytanie jak wpłynie to na żywotność zwrotnic, trzeba szpilki zmieniać na dłuższe (chyba nie jest to banalna operacja, w RSie chyba trzeba zwrotnicę zdjać) hmmm

2. felgi są szerokie na 8,5 cala. Opony seria 235, 225 może naciągniesz, ale: jak nie masz 200 koni to będzie mulić ze względu na dość dużą szerokość.

3. Będziesz musiał przemyśleć swój styl jazdy i przyzwyczajenia. Felgi nawet przy seryjnej oponie łatwo się rysują bo rant ochronny opony jest raczej blisko felgi. O agresywnym wjeżdżaniu na krawężniki wyższe niż 5 cm raczej zapomnij. Dziury staraj się omijać - szybko stanie się to Twoją nową naturą

4. Koszt opon 19 bywa czasami egzotyczny, dobra opony po zniżkach to 3500 PLN+. Na 3 letnich continentalach auto zaczyna się ślizgać - stara twarda guma. Generalnie słaby pomysł.

IMHO nie widac z opisu co masz za auto ale ja bym sobie raczej odpuścił te felgi. Vtec maił takie w foce ST i chyba nie był do końca szczęśliwy. Ostatnio na alledrogo były jakieś fajne OZ-ty z dobrym et, na oponę bardziej odpowiednią szerokością do mocy HB5D i lepszą ceną. Seryjne fele Ford/Ronal z mondka ST220 są dostepne w dobrych pieniadzach, felga też ładna , w podobnym stylu i pancerna.

No chyba że się mylę i masz RS-a - wtedy jest to jak najbardziej odpowiednia felga, chociaż ja bym wołał Compomotive kute jakieś o szerokosci 9 cali w 18.
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K

Ostatnio edytowane przez KrisSz ; 04-02-14 o 21:13
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-02-14, 23:03   #3
mek
Turysta
 
Avatar mek
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Inny
HB 5D
2005
Postów: 396
Domyślnie

Dzięki wielkie za odpowiedź Autko jakim powożę to Megane II Sport 225 kucy w serii ale to już w najbliższy czwartek się zmieni O tym, że o komforcie nie ma mowy to zdaję sobie sprawę sam mam felgę 18" na profilu 40 i szerokości 225. Jadąc Twoim stylem wypowiedzi:

1. Sport wychodził na dwóch rodzajach felg z ET65 oraz ET68 także te z Focusa RS są najbardziej zbliżone parametrami i nic nie muszę kombinować z żadnymi dystansami itp.

2. Obecne moje oponki to 225/40/18. Właśnie letnie się skończyły i chciałem zakupić 235 bo takie seryjnie wychodziły na alu, które obecnie posiadam (BeeBoop)

3. Co do stylu jazdy to już troszkę a nawet bardziej niż troszkę mam opanowany ale czasami nie da się ominąć krateru w jezdni. Felgi na jakich wyszło moje auto były strasznie miękkie i przez jedną zimę załatwiłem 3 sztuki po czym zakupiłem BeeBoop'y, które są dużo bardziej wytrzymałe niż te co pakowali na początku produkcji tego modelu.

4. Bardzo dobrze zdaję sobie sprawę jaki jest koszt opon, 18" wcale nie są dużo tańsze

Jak wcześniej wspomniałem o konieczności zakupu nowych opon letnich to naszedł mnie pomysł o wpakowaniu 19" z Foki RS.
Jeszcze raz dzięki za wszelkie rady ale ja już wszystko mam przemyślane i jedyne co mnie interesuje to wytrzymałość tych felg tak na marginesie: jest to chyba jedyna felga na rynku najbardziej zbliżona parametrami do seryjnych Megankowych.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez mek ; 05-02-14 o 06:50
mek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-14, 09:16   #4
KrisSz
Dukacz
 
Avatar KrisSz
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Skąd: Warszawa Ochota
Ford Focus II RS
HB 3D
2.5 DuratecRS 305KM manual
czerwiec
2010
WU Warszawa Ochota
Postów: 1 068
Garaż
Domyślnie

No to się trochę wyjaśniło. Nie jestem pewien jaki w Megance jest otwór centralny w feldze ? W tej jest 63,4 mm bodajże.

Co do szerokości opon - continentale 3 które miałem seryjnie przy szerokości 235 były około 1 cm węższe niż Micheliny Supersport w tym samym rozmiarze. Jedne i drugie bardzo dobre opony (zakładając że nowe)

Powodzenia
__________________
================================================== ====================
Focus RS MK2 wersja 'ECO'. Dwa foteliki dla dzieci, naklejka dziecko w samochodzie, klucz USB 32 GB z muzyką.

Nie umiem jeździć ale lubię

Pozdrawiam

K
KrisSz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-02-14, 10:05   #5
mek
Turysta
 
Avatar mek
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Inny
HB 5D
2005
Postów: 396
Domyślnie

Trochę tak a widzisz nie pomyślałem o tym otworze ale pewnie wszystko pasuje bo nie jedna Megana w UK lata na felgach od Focusa
Co do opon to ja celuję w Toyo Proxes T1 Sport, Yokohama Advan Sport V103 / V105, Hankook Ventus V12 Evo / Evo2 w grę wchodzi jeszcze Uniroyal Rainsport 2 / 3.
Pozdrawiam.
@edit: własnie mierzyłem otwór w feldze i ma on około 60mm, także wszystko gra i furczy
__________________

WWW.RAVENOL.PL

Ostatnio edytowane przez mek ; 05-02-14 o 12:10
mek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
POLEROWANIE FELG "krok po kroku" TUTORIAL Danzell24 Tuning Optyczny 0 02-02-13 23:33
[MK2] Sruby, nakretki do felg 18" ST danielo01 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 11-03-12 12:43
Ile wytrzyma karoseria focusa? paulo Inne techniczne 10 05-12-06 21:55
Użyteczność felg 15" a 14" greendot Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 20 04-06-06 13:03
Czy felgi od sierry będą "dobre" dla Focusa? avalon Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 01-12-05 02:37

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u