Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15-04-06, 00:01   #1
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie Kontrolka Silnika

Witam.
Przeczytałem wcześniejsze przygody z check engine i założyłem nowy wątek, bo....
Dzisaj po przejechaniu ok.60km zapaliła mi się kontrolka, natomiast nie ma żadnych objawów typu utrata mocy, bądź niepokojące odgłosy....
Wczytałem, że może to być wina złego paliwa...... lałem pełny bak na stacji, której wcześniej nigdy nie odwiedziłem... Może to być, to i poczekać do następnego lania, czy niezwłocznie udać się do ASO, z którym to tak czy siak jestem umówiony, ale dopiero na czwartek, oraz, czy mogę bez obaw przejechać jeszcze ok. 1000km ?
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-06, 01:20   #2
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Ło chłopie.... tak to się nie odjdzie co może być...

Najpierw zrób to http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=84


Jeśli nic nie pokaże, to reset kompa (zdjąć klemę na kilka min), a jeśli znów się zapali, to tylko podpiąc pod komputer...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-06, 01:46   #3
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie

Wlasnie kukalem.... nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale chodzi pewnie o DTC... to pokazuje mi NONE. Natomiast jesli mam co innego sprawdzic, to ci i jak, bo przelaczajac `tryby` nie bardzo wiem o co chodzi ? Nic nie miga, tylkop pokazuje tak jak to jest w linku podanym przez Ciebie
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-06, 01:50   #4
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Właśnie chodzi o błędy DTC, to zresetuj kompa i jak się znów pojawi, to tylko komp, tak sie nie dojdzie...
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-06, 01:58   #5
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie

Tylko jeszcze zastanawiam sie czy nie przejechac calego baku, bo jesli to wina paliwa, to na bank sie zapali, natomiast jesli po zatankowaniu na zaufanej stacji pojawi sie, to moze wtedy na kompa ??

Czy jednak reset i ewentualny komp ?
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-04-06, 02:00   #6
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Tak czy siak reset i możesz spróbowac przejeździć bak...

A potem się zobaczy
__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-04-06, 19:53   #7
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie

elo.
Przejechane 300km na tym samym baku i spokój, czyli pewnie fałszywy alarm

Wielkie thx za pomoc

[ Dodano: Pią 06 Paź, 2006 18:52 ]
Odgrzeje Swoj temat......
Problem nie zniknal, lecz tylko go tuszowalem resetujac kompa...otóż......
Kontrolka zapalała mi sie kilka razy w odstepie miesiecznym.. zawsze tłumaczylem to sobie ciulatym paliwem i nie jechalem na kompa, tylko sam resetowalem kontrolka...
Po ostatnim razie resetu, czyli miesiac temu zaczalem lać tylko Ultimate myslac ze problem juz nie powinien sie pojawic... aż tu ZONK.. Dzisiaj jadąc z pracy miała czelność zapalić się, wiec tym razem podjechalem pod kompa do dosc dobrego elektryka. Komputer wypluł czujnik wałka rozrządu ! Elektryk polecił mi udać sie do mechanika w celu sprawdzenia paska rozrządu... czy nie jest aby za luźny, podkreślając, że czujnik jest 100% sprawny.
I tak: czy aby na pewno sprawny ? Dzwonilem do serwisu (nie ASO) i powiedzieli mi, że taka diagnoza zwykle powodowana jest walnietym czujnikiem..
Pytam bo jestem umówiony w owym serwisie na sprawdzenie paska, bądź ewentualnym wymianie rozrządu...

Możliwe jest, że od przebiegu 45000 rozrząd padał i wytrzymał aż tak długo sygnalizując co miesiąc, że jest coś z nim nie tak ? Mnie sie wydaje, ze jesli to rozrzad to po tych ingnoracjach kontrolko nie mial prawa az tak długo wytrzymać.. ale to tylko Mnie sie wydaje..

Podpowiedzcie prosze jak podejsc do sprawy.. wymieniac rozrzad od razu, czy pozwolic serwisowi na ocene sytuacji.


Pozdrawiam
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-06, 20:45   #8
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał Biondi
czy pozwolic serwisowi na ocene sytuacji.
Check engine moze palic sie z roznych przyczyn - wiec najlepszym sposobem jest jazda do kilku warsztatow na diagnoze to tansze niz wymiana rozrzadu, ale mozesz wtedy wylapac to co sie powtarza w diagnozach.
Ale pamietaj, ze w wiekszych serwisach prawie zawsze wmowia Ci duzy problem

Sprawdz polaczenia za silnikiem tam jet po lewej stronie takie duze gniazdo czarne odlacz je przy wylaczonym silniku i zobacz czy tam jest taki jasny smar i po prawej tez te drugie gniazdo przy okazji . Luknij lewa strone silnika jak tam wyglada.

__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-06, 20:25   #9
Biondi
Turysta
 
Avatar Biondi
 
Zarejestrowany: Jan 2006
Skąd: śląsk
Postów: 97
Domyślnie

Kurna jasnego smaru to ja tam nie zauwazylem I w sumie co mam tam wykukać?.. tzn co sprawdzić...

Może zrobie foty i wrzuce na forum ?
Biondi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-10-06, 22:11   #10
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

w takich gniazdach jest taki smar po to by nie bylo utleniania zlacza - chodzillo mi czy wszsztko styka etc. jak wyglada zlacze chodzi o te meskie sa slady uszkodzenia czy czyste jest jak wszytko ok to trzeba sie wziasc za wnetrze, a to serwis tylko zrobi
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-11-06, 21:47   #11
ferdzioch
Turysta
 
Avatar ferdzioch
 
Zarejestrowany: Oct 2005
Skąd: Sandomierz
Postów: 17
Domyślnie

Witam!
Ja też miałem problem z kontrolka silnika tzn. błąd - czujnik położenia wałka rozrządu - zakłucenie działenia. sprawdziłem na kompie. Pogadałem z elektrykiem fordowskim który mi powiedział, że ten błąd wyskakuje bardzo rzadko, ale do wymiany jest tenże czujnik. Tak też zrobiłem i mam spokój nic nie świeci, ale koszta to 125 PLN z robocizną. Też resetowałem kompa i co jakś czas się kontrolka zapalała. Na starym czujniku była delikatna ryska, lub pęknięcie które powodowało zakłucenie jego działania. Wymień, będziesz miał spokój. Mnie teżw w warsztatach chcieli naciągnąc na kosztowną diagnoze gdzie za godzinew wołali ok 30 PLN, a cała diagnoza to ok 2 godzin ! Skandal!
Pozdrawiam!
ferdzioch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-08-07, 22:32   #12
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie Cheeck Engine i ta druga nad nią :(

Zapala mi się kontrolka cheeck engine i ta wyżej na wysokich obrotach z samochodem nic sie nie dzieje niby wszystko ok jedzie jak jechał ale to jest niepokojące tymbardziej że odrazu wraz z tym mryga kontrolka od alarmu co jest grane może ktoś podpowie ??
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 00:25   #13
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Jezeli nie byl podpiety pod kompa to podepnij pewnie i tak stwierdzi wszystko ok i bedzie trzeba zobaczyc zlacza czy wszystko gra.
Poki co dla pewnosci podepnij i zczytaj bledy.
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 08:12   #14
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

Tydzień temu byłem na przeglądzie i widziałem sam na właśne oczy że nie wykrył nic :/ wiec co radzisz kolego ? bo z tego co czytam to wqidze ze masz jakieś pojecie na ten temat
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 09:15   #15
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

ja tu tylko sprzatam

Pomysl kontrolka check engine to jest wazna kontrolka i jak podlaczyles kompa w tym dniu i w tych minutach co sie palila i komp nic nie wykryl tzn. ze jest ok.
Sa dwie czesci w foce - jedna odpowiedzilana za informowanie urzytkownika co jest, a druga za prace silnika. Dlatego silnik pracuje dobrze mimo, ze cos tam mryga.
Teraz opierajac sie na tym co piszesz czyli pala sie 2 kontrolki + jedna od alarmu mowi, ze nie jest to awaria zadnego ze sprzetu ale prawdopodobnie polaczen.

Cos nie styka.Ja zawsze sprawdzam polaczenia - wyjmuje wtyczke i wkladam spowrotem i upewniam sie, ze jest tam ten bialy smar antykorozyjny do stykow.

Czasem powodem palenia sie roznych kontrolek jest samo zlacze w zegarach - ono jest na dole i przy zmianie temperatury/wilgoci etc. wszystko opada na te zlacze, a raczej na laminat (przy samym zlaczu) i tam robia sie cyrki. Widzialem 2 letnie auto z moherkiem przy zlaczy ... po oczyszczeniu juz nie swirowalo

Troche zabawy jest z tym szukaniem przyczyny - ale zawsze lepiej zaczac od darmowej grzebaniny niz dac 500 zeta cwaniakowi co tylko wyjmie i wlozy wtyczke

Pzdr.
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 10:33   #16
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

heheh tylko sprzatasz ?? yasneee jakbys tylko sprzatał to byś nie był taki obcmykany w tym ) oki sprawdze napisz mi jeszcze tyljko czy w dieslach te w tyki sa w tym samym miejscu co w benzyniakach? a jak mówisz paliwo też może mieć na to wpływ??
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 14:03   #17
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

w tym samym miejscu - srodek / dol
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 18:16   #18
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

jeszcze jedno pytanko bo wydaje mi sie że szperasz trochę pprzy samochodach powiedz mi jak wiesz oczywiście ile litrów oleju wchodzi do TDcI ??
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 19:10   #19
AsMfc
Klepacz
 
Avatar AsMfc
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: /dev/null
Postów: 2 035
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zieluchh
wydaje mi sie że szperasz trochę pprzy samochodach
masz szczescie, ze kladlem kafelki w warsztacie jak wymieniali olej

Starsze modele FF:
1,8 l Endura TDDi / DuraTorq TDCi
z filtrem 5,6l
bez filtra 5,0l

jak sie nie myle

instrukcje:
http://www.ford.pl/ns7/instrukcje_ob...wnload/-/-/-/-
__________________
Nr X Members Club SS-Czarnuch PePe'ta
FF I 1.6->AR 156 2.0->AR 159 2.0 JTDM+Nissan Patrol GR 3.0
AsMfc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-08-07, 19:48   #20
NeroN
Kataryna
Grupa: Śląsk
 
Avatar NeroN
 
Paweł
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Żarki Letnisko
Ford Focus III
kombi
1.6 EcoBoost 150 KM manual
grudzień
2011
Postów: 3 855
Domyślnie

Cytat:
Napisał AsMfc
masz szczescie, ze kladlem kafelki w warsztacie jak wymieniali olej

__________________
FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 204KM/327Nm by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL było ST220 Blue Performance
NeroN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-08-07, 08:16   #21
Zieluchh
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2007
Skąd: Zambrów
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
maj
2003
BZA powiat zambrowski (Zambrów)
Postów: 97
Domyślnie

Nero dobry gość z niego niee ?? ) hehhe dzieki wielkie szperałem dzisajak z tymi stykami kurcze mam ten problem że u mnie koło zbiorniczka płynu do układu kierowniczego jest filtr paliwa cięzko się dostać z kolei po przeciwnej stronie jakaś rura zakończona plastikiem trochę wiecej czasu trza poświęcić ale dzieki za podpowiedz pozdrawiam

[ Dodano: Pią 10 Sie, 2007 08:13 ]
Kolego AsMfc a może wiesz co to jest za błąd o nazwie P100 czy tam P1000 ???
Zieluchh jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-07, 15:52   #22
czyżol
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: skawina
Postów: 2
Domyślnie Witam

Też mam problem z kontrolką silnika (tzn. zapala się). Pali się głównie po rozruchu, po chwili jazdy gaśnie a późnieju na trasie znowu się na chwilę zapala (mruga) i gaśnie. Nie odczuwam przy tym żadnych negatywnych efektów takich jak spadek mocy, niepokojące dzwięki itp. W związku z tym, że i tak miałem najbliższych planach wymianę rozrządu, umówiłem się w warsztacie (ABC Focus Kraków) na wymianę i przy okazji podłączyli mi kompa. Wyskoczył błąd PO149 (nie znalazłem jego opisu na forum ale ze zbliżonych numerów wynikało że to możew coś z sondą lambda). Fachowcy stwierdzili, że możliwą przyczyną jest stary (nieszczelny) przewód paliwowy, który pobiera powietrze. Przewód 8 zł więc nie było problemu. Na następny dzień okazało się jednak, że problem nie zniknął. Włączyłem tryb serwisowy i nie pokazuje mi żadnych błędów a kontrolka się świeci.
Co o tym myślicie?
Z góry dzieki za odpowiedź.

[ Dodano: Czw 25 Paź, 2007 16:00 ]
jeszcze jedno...
Dostałem wydruk z badania komputerowego i oto co tam jest napisane o tym błędzie:

PO149

FIP zgłasza błąd czasu (kąta wyprzedzenia) podawania dawki paliwa.

Przyczyną tego kodu może być:

1. Nieprawidłowo wykonane ustawienie pompy przy wyłączonym silniku po wymianie pompy.

2. Jeżeli obecny jest DTC P1564 a silnik stuka, wymień zawór elektomagnetyczny regulacji kąta wtrysku FIP.

Co do pkt.1. Fokę mam od ponad roku i pompa nie była w tym czasie wymieniana (kontrolka pali się od kilku dni). Pkt. 2 nie słyszę żadnych niepokojących dźwięków.

Pozdrawiam
czyżol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-08, 11:07   #23
Przestępca
Turysta
 
Avatar Przestępca
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Skąd: Warszawa
Postów: 55
Domyślnie

Witam...rano zapaliła mi się nagle kontrolka chceck engine (taka żółta :P) ... nie wiem czym to jest spowodowane ... silnik chodzi normalnie.

Problem jest w tym że nie moge zdiagnozować usterki ponieważ jak robie test kodów błędów to pojawia mi się kod 9318 czyli słaby aku ... i nie wiem jak przełączyć na następny błąd (o ile można). Próbowałem prostować baterie ale na niewiele się to zdało a na nowy akumulator nie mam narazie $ .

Help.
__________________
Nie zabijaj ! ---> No seatbelt , no excuse !
http://zapinaj.pasy.patrz.pl/
Przestępca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-08, 14:42   #24
sevec
Turysta
 
Avatar sevec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Włocławek
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 32
Domyślnie

Witam,
mam pytanko odnośnie usterki czujnika położenia wałka rozrządu: czym to się dokładnie objawia?
Swojego focusa mam od niedawna. Kiedy kupiłem palił się check, poprzedni właściciel mówił, że w serwisie mu powiedzieli, że kat do wymiany i po jego wymianie zgaśnie ale z wiadomych przyczyn gościu tego nie zrobił ( w ASO wymiana bagatela 3 czy 4 tyś ).
No i tak kupiłem. Poza tym był jeszcze jeden problem - mianowicie ciężko odpala ( do dziś ).
Po zakupie pojechałem na komputer w celu upewnienia się w/w usterki i rzeczywiście wyszło na tej diagnozie, że kat ale oprócz tego pojawił się też błąd owego czujnika położenia wałka rozrządu. Mechanik usunął błędy i powiedział : pojeździć, jak się znów zapali to przyjechać i sprawdzimy jeszcze raz żeby mieć pewność. No więc tak zrobiłem i oczywiście po kilku dniach znów się zapalił. No to jadę na ten komputer jak mi kazał, podłączamy a on pokazuje tylko kata a tego czujnika już nie. Więc pojechałem do pewnego warsztatu a tam akurat mieli oryginalny NOWIÓTKI katalizator FORD ( dobrze go obejrzałem ) za 500 z wymianą. Wciąż jak dla mnie nie było to mało ale wymieniłem ( auto ma już 250 tyś km więc pewnie i tak prędzej czy później bym musiał ). W każdym razie problem ciężkiego odpalania pozostał, strasznie mnie to wkurza i nie wiem czy może to być spowodowane awarią tego czujnika położenia wałka. Ale skoro jest takowa awaria to czemu nie wyszło to przy drugiej diagnozie na kompie? Chyba, że jeszcze gdzieś indziej leży przyczyna problemów z odpalaniem?
Dodam jeszcze, że nie zawsze tak się dzieje, ale przeważnie po nawet krótkim postoju tak. A po nocy jak go chechłam to śmierdzi paliwo troszkę.
Będę wdzięczny za jakąś poradę; ( sorry że opowiedziałem całą historię choroby ale może tak będzie jaśniejszy obraz problemu )
Pozdrawiam
sevec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-08, 14:46   #25
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

bledem czujnika sie nie martw dopoki auto ladnie jezdzi...

a z kreceniem to moze byc mnostwo rzeczy zwiazanych z ukladem zaplonowym - swiece, kable, cewka (b. czesta awaria 1.6)... niestety konkretnego rozwiazanie nie ma... paliwo czujesz prawdopodobnie dlatego, ze mieszanka nie chce sie od razu zapalic i wyrzuca pozniej niedopalona benzyne...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-08, 15:33   #26
sevec
Turysta
 
Avatar sevec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Włocławek
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 32
Domyślnie

MisiekT dzięki za odp.

Więc ten czujnik raczej nie jest przyczyną problemu z odpalaniem?
Powinienem szukać w układzie zapł.? Dostałem od sprzedającego całą teczkę faktur za naprawy itp. Z tego, co mówią faktury i dokumenty, które mam to świeczki i cewka były niedawno wymieniane, natomiast przewody raczej nigdy(!?) bo nic nie znalazłem.
Ale czy nie jest prawdą, że gdyby był kłopot z iskrą to były by też inne objawy? Np. kulał by na wolnych albo ciężko wchodził na obroty? Niczego takiego nie zauważyłem, wkręca się dobrze i poza tym odpalaniem chodzi ładnie.
Może jednak powinienem zacząć od wymiany przewodów?
sevec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-08, 21:18   #27
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

to nie wiem... przewody warto wymienic tak czy inaczej, ale nie sadze zeby mialy znaczaco pomoc wobec tego... na pewno warto je wykluczyc zeby szukac dalej...

ja tam tez mam tak, ze musze czasami troche pokrecic i dac minimalnie gazu zeby zaskoczyl, ale juz sie przyzwyczailem...
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-08, 22:07   #28
sevec
Turysta
 
Avatar sevec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Włocławek
Ford Focus I FL
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 32
Domyślnie

kurczę, widzę, że ciężki temat z tym odpalaniem....
A co będzie jak przyjdzie zima? Poza tym ile wytrzyma rozrusznik...
Strasznie mnie to irytuje bo chodzi naprawdę dobrze i na wolnych i na wysokich obrotach a po prostu nieraz wstyd tak go chechłać
No zacznę od tych przewodów i będę szukał dalej, jestem uparty i nie zadowoli mnie raczej myśl, że będę się musiał do tego przyzwyczaić więc jeszcze powalczę. Jak znajdę przyczynę to wrzucę jakąś relację, może się komuś przyda.
A tymczasem dzięki za zainteresowanie sprawą i za rady;
Pozdrowionka
sevec jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Żółta kontrolka silnika ferdzioch Inne techniczne 17 18-01-09 11:55
Kontrolka Silnika grinch28wa Silnik i skrzynia 4 08-08-08 13:28
Kontrolka silnika Furmann Silnik i skrzynia 5 15-06-08 16:53
Kontrolka silnika poohxyz Silnik i skrzynia 1 29-10-07 13:16
kontrolka silnika czyżol Silnik i skrzynia 0 29-10-07 07:54

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u