Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05-05-14, 12:01   #31
Yerzo
Żyrandol
Zlotowicz
Grupa: Warszawa
 
Artur
Zarejestrowany: Aug 2006
Skąd: Sokołów Podlaski
Ford Focus II
HB 3D
listopad
2006
Postów: 8 706
Garaż
Domyślnie

no i warto zmienić mechanika, który najchętniej to wymieniłby pół auta a na końcu wystawił ładny rachunek
__________________

Tiguan R-line - Ateca FR
Yerzo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-14, 12:47   #32
loskamilos
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar loskamilos
 
Kamil
Zarejestrowany: Jul 2013
Skąd: Warszawa Wawer
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
lipiec
2008
WI Warszawa Śródmieście
Postów: 729
Garaż
Domyślnie

Na Twoim miejscu pojechałbym do dobrego mechanika z tym silnikiem, nawet droższego i naprawił to co jest. Inna opcja to zakup innego silnika (takiego samego). Jeżeli będziesz rzeźbił to ciągle coś Ci będzie wyskakiwać i dopiero wtedy żaden mechanik nie dojdzie co jest.

Cena silnika 1.8 TDCi do mk1 to od 500 do 1500 zł. Jeżeli jest w samochodzie to może będzie możliwość odpalenia, posłuchania. Ale to zawsze loteria. Nie znasz historii, nie znasz przebiegu, nie wiesz prawie nic.

TDCi są wrażliwe na jakość paliwa, ale bez przesady. Może nei da rady ich zalać rzepakowym z tesco i jechać, ale bez przesady, w Polsce nie jest takie straszne to paliwo. Inaczej żaden TDCi nie przekraczał by 100kkm, a jeżdżą dłużej.

Nie wiem skąd jesteś, to ci nie polecę mechanika, ale poszukaj innego. Niestety, podobno Wujo Zbychu diesli się nie tyka...
__________________
loskamilos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-05-14, 19:24   #33
tmks90
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 20
Domyślnie

Zmieniłem mechanika, dałem mu dziś auto do oględzin o godz 16, jutro rano ma się odezwać i powiedzieć co jest grane, oby nie wyszło za drogo

koledzy żeby nowego tematu nie zakładać to takie pytanko przy okazji, bo chce kupić kabel do podłączenia z komputerem mojej foczki i trafiłem na 2 oferty

http://allegro.pl/kabel-diagnostyczn...135234623.html
http://allegro.pl/kabel-diagnostyka-...149448259.html


Czy faktycznie ten droższy jest tak dużo lepszy ? Czy to ściema ?

Ostatnio edytowane przez tmks90 ; 05-05-14 o 19:28
tmks90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 09:04   #34
premko
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
2015
Postów: 29
Domyślnie

aż się ciśnie na usta - chcesz mieć problem kup sobie diesla !!

sorki, ale nie mogłem się powstrzymać. Miałem diesla Opla Vectrę z pompa VP44 i już nie chcę mieć żadnego diesla. Ostatnio w swoim focusie wymieniałem rozrząd, przy odbiorze auta mechanik mi pokazał jakie auto przyprowadził do niego klient. Passat 2.0 TDI z 2009 roku z oryginalnym przebiegiem 203 tyś km. Właściciel auto kupił nowe w salonie i był jedynym właścicielem auta. Silnik już się nawet w tym pasku do remontu nie nadaje, teraz koleś szuka jakiegoś silnika żeby zmienić i jak najszybciej sprzedać. Co jak co, ale benzyna to benzyna.
premko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 09:32   #35
siwy05
Sympatyk
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar siwy05
 
Łukasz
Zarejestrowany: Feb 2010
Skąd: Stse'tsin
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 182 KM manual
sierpień
2015
ZS Szczecin
Postów: 2 239
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał premko Zobacz post
aż się ciśnie na usta - chcesz mieć problem kup sobie diesla !!

sorki, ale nie mogłem się powstrzymać. Miałem diesla Opla Vectrę z pompa VP44 i już nie chcę mieć żadnego diesla. Ostatnio w swoim focusie wymieniałem rozrząd, przy odbiorze auta mechanik mi pokazał jakie auto przyprowadził do niego klient. Passat 2.0 TDI z 2009 roku z oryginalnym przebiegiem 203 tyś km. Właściciel auto kupił nowe w salonie i był jedynym właścicielem auta. Silnik już się nawet w tym pasku do remontu nie nadaje, teraz koleś szuka jakiegoś silnika żeby zmienić i jak najszybciej sprzedać. Co jak co, ale benzyna to benzyna.
Daruj sobie wywody na tematy pokroju "diesel to zło"...
__________________
Było , jest
I to by było na tyle, jeśli chodzi o Forda, obecnie Arteon R-line
Skoro moderator poprawia błędy ortograficzne tak jak nauczyciel, powinien też strajkować?
siwy05 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 10:44   #36
maciozgr
Sympatyk
Grupa: Łódź
 
Avatar maciozgr
 
Maciek
Zarejestrowany: Feb 2011
Skąd: Zgierz
Ford Focus I FL
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
EZG powiat zgierski (Zgierz)
Postów: 1 305
Garaż
Domyślnie

Rozbij skarbonkę, zrób raz a dobrze wszystko co masz do zrobienia. Przynajmniej za robociznę nie będziesz bulić kilka razy. Moim zdaniem lepiej raz zapłacić więcej a potem się nie przejmować, że znowu coś się wywaliło, że znowu auto stoi, że znowu koszta...
Jeżeli bebechy silnika (panewki, pierścienie, głowica itp) są zdrowe to wyremontuj osprzęt, zalej porządnym full syntetykiem, lej dobre paliwo i poprawnie eksploatuj silnik diesla a prędzej Ci go ruda zje niż znowu coś się popsuje.
maciozgr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 11:22   #37
premko
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
1.5 Ecoboost 150 KM
2015
Postów: 29
Domyślnie

Sorki - nie było tematu

Ostatnio edytowane przez premko ; 06-05-14 o 15:41
premko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 13:45   #38
LEju_THC
Sympatyk
Zlotowicz
Grupa: Łódź
 
Avatar LEju_THC
 
Mariusz
Zarejestrowany: Jun 2010
Skąd: T-Rawa Mazowiecka
Inny
sedan
1998
ERW powiat rawski (Rawa Mazowiecka)
Postów: 2 137
Garaż
Domyślnie

Ale to nie temat o wyższości silników wiec Twój wywód pasuje tu jak świni siodło.
LEju_THC jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 20:19   #39
tmks90
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 20
Domyślnie

Ok dziś po wizycie u mechanika, stwierdził że 3 z 4 wtrysków leją jak to powiedział aż strumieniem i są do wymiany, nie dają odpowiedniego ciśnienia, no więc komplecik wtrysków regeneracja z robotą około 2000 zł i zobaczymy co dalej
tmks90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-14, 23:50   #40
MichalST
Dukacz
 
Avatar MichalST
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
2.5 DuratecST 225KM manual
2004
Postów: 1 420
Garaż
Domyślnie

Jeśli nie kłamie z tym laniem to ma rację - ciśnienie na szynie CR przy lejących wtryskach potrafi spaść poniżej normy i auto wali check'iem.

Jeśli zrobi wtryski do porządku, bez fuszery - będziesz dłuuugo się cieszyć autem.
Warto przy okazji sprawdzić co było przyczyną zgonu wtrysków - jeśli nie paliwo to prawdopodobnie łuszcząca się pompa CR, która produkuje wtedy wióry (co dla przykładu jest typówką w starych typach 2,0TDCI - tych wywodzących się z TDDI).
Jeśli potwierdzi się że to pompa - nie pocieszę Cię, ale wymień ją bo znów może zabić wtryski.
__________________
FF mk2 5cyl + EMU, jedyny w PL 2.4 + T, pakiet polift ST i wiele, wiele innych...

Ostatnio edytowane przez MichalST ; 06-05-14 o 23:53
MichalST jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-05-14, 18:11   #41
tmks90
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2014
Ford Focus I
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2002
Postów: 20
Domyślnie

Kolejną wiadomość dziś dostałem, tak jak MichalST mówiłeś, poszła też pompa, wytwarzała ona opiłki i też będzie do wymiany albo regeneracji koszt gdzieś koło 7 stów, no trochę mnie to wszystko będzie kosztować ale mam nadzieje że trochę tez po tym pojeżdżę, zobaczymy jak to wyjdzie do końca tygodnia ma dać znać
tmks90 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] Kilka pytań po zakupie 1.6 TDCi w kombi minerek Inne techniczne 28 04-11-11 20:51
kilka pytań w sprawie 1,8 tdci ffI dalw Silnik i skrzynia 36 23-10-09 17:45

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u