Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19-06-12, 15:31   #1
artmangon
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 14
Domyślnie Wymiana tlumika koncowego

Witam
Mam pytanie, poniewaz po zimie zezarlo mi koncowy tlumika i pojawila sie dziura, mam zamiar wymienic to sam tylko moje pytanie jest czy tlumik jest przykrecony na uchwytach, ewentualnie srubach i obejdzie sie bez jakichkolwiek ciec i spawan?
a druga sprawa czy ten tlumik na zdjeciu bedzie pasowal?



pytam poniewaz gdy zagladalem pod auto, moj jest troche inny, ale na 99% jestem pewien ze nie jest orginalny stad moje pytanie.

Z gory dziekuje za odpowiedz
artmangon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-12, 20:22   #2
Gromhelkrim
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 22
Garaż
Domyślnie .

Będzie pasować o ile sprzedawca informuje że jest on właśnie do Twojego 1.8 Zetec. Wyglądem się nie sugeruj, zamienniki niemal zawsze wyglądają nieco inaczej, bardziej licho - oszczędności przy produkcji. Końcowy tłumik trzyma się jedynie na jednym wieszaku oraz na obejmie która go łączy z tłumikiem środkowym. Wieszak zwyczajnie podważasz żeby spadł z gałki - spsikaj ją jakimś penetratorem, będzie łatwiej. Z obejmą sprawa wygląda tak, jeśli mocno skorodowała to pewnie jej nie odkręcisz tylko ukręcisz gwinty, nic straconego, po prostu spadnie, założysz nową. Jak już te dwa miejsca załatwisz to kręcisz tłumikiem w lewo i w prawo, ciągnąc go do tyłu, uważaj tylko żeby uchwytem wieszaka nie zrysować sobie zderzaka. Przyda się pomoc drugiej osoby, aby przytrzymała środkowy tłumik w pozycji max. odsuniętej do przodu auta. Przy zakładaniu nowego, miejsce łączenia się rur wypadałoby przesmarować pastą do układów wydechowych. Powodzenia
__________________
Narzekamy na nasze drogi.. zawsze mogło by być gorzej! http://www.youtube.com/watch?v=To2ln...eature=related
Gromhelkrim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-12, 20:42   #3
artmangon
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 14
Domyślnie

ok dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz, teraz czekam na tlumnik i jade na warsztat bo gosc w niemczech za wymiane tego tlumnika wraz z tlumnikiem powiedzial mi 175 euro
artmangon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-12, 20:42   #4
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

z doświadczenia wiem ze tłumiki do konkretnych modeli nie zawsze trzymają wymiar rur dochodzących do tłumika.Przerabiałem to 2 tygodnie temu bo nówka środkowy znacząco różnił się średnicą rur przed i za tłumikiem względem fabryki,przez co musiałem zrobić nasadkę i dopiero skręcić opaską.

Przy okazji mam pytanie do ludzi zorientowanych w temacie.Czy układ wydechowy wychodzący wraz z autem z fabryki jest w jednej części czy jest skręcany z poszczególnych odcinków?chodzi mi o odcinek katalizator,środkowy i końcowy tłumik.
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-12, 02:01   #5
Gromhelkrim
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 22
Garaż
Domyślnie .

Tak to wygląda w Twoim silniku:

__________________
Narzekamy na nasze drogi.. zawsze mogło by być gorzej! http://www.youtube.com/watch?v=To2ln...eature=related

Ostatnio edytowane przez Gromhelkrim ; 20-06-12 o 02:05
Gromhelkrim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-06-12, 13:17   #6
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Cytat:
Napisał artmangon Zobacz post
...czy ten tlumik na zdjeciu bedzie pasowal?...
Na tym zdjęciu nie ma żadnej informacji, do jakiego to jest nadwozia i silnika.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-12, 17:08   #7
artmangon
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 14
Domyślnie

Mam jeszcze jedno pytanie bo jutro bede wymienial tlumik bo przyszedl dzisiaj. Wczoraj zauwazylem ze srodkowy tlumik z boku zaczyna brac rdza, chcialbym to jakos zabezpieczyc wystarczy ta rdze zetrzec i pomalowac srebrzanka czy proponujecie cos innego?
artmangon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-12, 22:30   #8
Gromhelkrim
Turysta
Grupa: Małopolska
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Ford Focus I
HB 3D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 22
Garaż
Domyślnie

Oczyszczenie i pomalowanie jakąś srebrzanką naprawdę niewiele Ci da, w najlepszym wypadku spowolni proces rdzewienia o kilka miesięcy ale tylko z zewnątrz. A te tłumiki rdza zżera ale od środka. W galaxie tego problemu nie ma bo tam wewnętrzne blachy są z nierdzewki. Możesz ew. pospawać ten nadżarty tłumik, ale nie wiem czy warto się bawić skoro nówka kosztuje koło 90-150zł i będzie spokój na lata.

Pozdrawiam
__________________
Narzekamy na nasze drogi.. zawsze mogło by być gorzej! http://www.youtube.com/watch?v=To2ln...eature=related
Gromhelkrim jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-12, 20:41   #9
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

Witam dzisiaj podjechałem do ''tłumikarzy'' w celu sprawdzenia, co mi brzęczy..Odgłos przypomina brzeszczot w rezonansie przy puszczaniu i dodawaniu gazu. Po krótkich oględzinach mechanik nie znalazł żadnej dziury wszystko jest jeszcze szczelne. Odgłos dochodzi natomiast z tłumika środkowego. Podobno jakiś kawałek blachy się urwał i tam leży. Mechanik odradzał mi ingerować w układ wydechowy a to z powodu, iż jest on jeszcze oryginalny, nie ma dziur a ta blacha może sama w końcu przestanie brzęczeć...Na dodatek nie mam połączeń skręcanych tylko tłumiki są podobno połączone fabrycznie i trzeba by było to rozcinać i spawać. Oczywiście oprócz kosztów odszedłby problem spasowania nowego tłumika....Co o tym sądzicie?Czy jakbym założył jakaś fajną końcówkę to ten odgłos byłby bardziej znośny?
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-12, 21:00   #10
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

jak brzęczy środkowy to znaczy że nadchodzi jego żywot.Wymieniałem u siebie jakieś 2 miechy temu.Na początku była malutka dziurka wielkości wiertła 4 która w bardzo szybkim tempie przerodziła się w całkowite przepalenie i dodatkowo oderwanie się zewnętrznej warstwy tłumika.Decyzja czy do tego zajrzysz czy nie należy do ciebie bo nie wiadomo na ile jest to dla ciebie uciążliwe
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-12, 21:21   #11
maciek1987r
Turysta
 
Avatar maciek1987r
 
Maciej
Zarejestrowany: Feb 2012
Skąd: Siedlce
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
styczeń
2000
WS Siedlce
Postów: 277
Domyślnie

U mnie na zewnątrz wszystko dobrze się trzyma..Pewnie sypie się od wewnątrz..Uciążliwe trochę jest, ale wymiana 2 tłumików też kosztuje skoro jednego nie da rady..Jakby to była kwestia tylko środkowego to bym się nie zastanawiał a tak...
maciek1987r jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-12, 21:47   #12
moons
Kataryna
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Skąd: Hajnówka
Ford Focus I
HB 5D
1.8 TDDi 90KM manual
luty
2001
BHA powiat hajnowski (Hajnówka)
Postów: 5 021
Domyślnie

Jak to nie da rady? Nie chce mu się i tyle. Nawet fabrycznie tłumiki są tak połączone że można je rozłączyć i wymienić tylko środkowy.
Pozdrawiam
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
p.s. nie bądź rasistą, bądź jak panda: czarny, biały i azjata
moons jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-08-12, 08:21   #13
MATRIX60MW
Kataryna
Grupa: Łódź
 
Marcin
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: KŁOCKO
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec 100KM manual
2006
ESI powiat sieradzki (Sieradz)
Postów: 4 491
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał maciek1987r Zobacz post
U mnie na zewnątrz wszystko dobrze się trzyma..Pewnie sypie się od wewnątrz..Uciążliwe trochę jest, ale wymiana 2 tłumików też kosztuje skoro jednego nie da rady..Jakby to była kwestia tylko środkowego to bym się nie zastanawiał a tak...
no chyba raczej normalne że tłumik się sypie od środka.Wymiana wcale nie jest taka droga.Jeśli chcesz wymienić jeden to płaciłem 89zł za środkowy+przesyłka.Wymiana kosztowała mnie w innym warsztacie niż zwykle serwisuje auto 30pln.Za końcowy dasz pewnie coś koło 80-100.Wymiana końcowego kosztowała mnie 20pln.Ja co prawda kupiłem końcowy za 20pln od użytkownika tego forum i jestem zadowolony

Ostatnio edytowane przez MATRIX60MW ; 01-08-12 o 08:27
MATRIX60MW jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-13, 08:50   #14
Adek
Turysta
 
Avatar Adek
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Tarnobrzeg
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
listopad
1998
RT Tarnobrzeg
Postów: 95
Domyślnie

U mnie też słychać coraz głośniejsze brzęczenie, pewno środkowy tłumik będzie do wymiany. Dodatkowo w końcowy w jednym miejscu zrobił się mocno rudy - raczej też długo nie pociągnie. Obecnie oba tłumiki miałem BOSAL-a, założone przez poprzedniego właściciela wytrzymały ok. 6 lat. Teraz zastanawiam się nad ASMET-em, niby trochę tańsze. Jakie zamienniki polecacie do foki?
Adek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-13, 13:21   #15
korek007
Dukacz
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Bydg
Ford Focus I
sedan
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 1 244
Domyślnie

Ja miałem poprzednio Izawit, tańsze od bosala o ok. 1/3. Wytrzymały, o ile dobrze pamiętam, ok. 5 lat. Jesienią ubr. wymieniłemm na bosale.
korek007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-05-13, 13:38   #16
kurczak80
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Skąd: Lubawka
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
DKA powiat kamiennogórski (Kamienna Góra)
Postów: 184
Domyślnie

U mnie brzęczenie było objawem roztrzaskanej porcelanki katalizatora.
Uderzenie w niego ręką i wszystko było jasne. Wybiłem dziada
kurczak80 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-14, 18:26   #17
calypso83
Turysta
 
Avatar calypso83
 
Piotrek
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Ząbki
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 290
Domyślnie

Pany mam pytanie czy w orginale w foce mk1 1.6 tłumik końcowy jest tak jakby całością ze środkowym? Musze wymienić końcowy bo już pierdzi,dziś luknełem na parkingu i tak mi się wydaję że nie jest nigdzie łączony:/, czyli trza ciąć chyba.
calypso83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-14, 21:52   #18
MarioCGD
Sympatyk
Grupa: Cujawy
 
Avatar MarioCGD
 
Mariusz
Zarejestrowany: Oct 2012
Skąd: Kowalewo Pomorskie / Toruń
Ford Focus I
HB 3D
2.0 Zetec 130KM manual
1999
CGD powiat golubsko-dobrzyński (Golub-Dobrzyń)
Postów: 1 044
Garaż
Domyślnie

ja w swojej foce miałem wydech w "całości" tzn od katalizatora do samego końca był w jednym kawałku więc trzeba było ciąć
MarioCGD jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-14, 22:17   #19
calypso83
Turysta
 
Avatar calypso83
 
Piotrek
Zarejestrowany: May 2013
Skąd: Ząbki
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 290
Domyślnie

No i chyba u mnie to samo,a chcialem zrobić to samemu , a że byłyby warunki polowe to tylko brzeszczotno nic trza podjechać do tłumikarza
calypso83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Jeżdżenie bez oslony tlumika szczepi20 Silnik i skrzynia 1 25-10-11 10:40
[MK1] tarcie podczas koncowego hamowania haben17 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 1 16-03-11 23:56
Jaka dlugosc tlumika ? Toffic1989 Tuning mechaniczny 2 21-05-08 16:20
[FFI] Takie cóś zamiast tłumika końcowego. Xplod Tuning mechaniczny 8 04-12-07 00:02
Jeżeli ktoś szuka tlumika......WOLF hayabusa Tuning mechaniczny 0 25-02-05 10:49

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u