Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-08-14, 21:22   #1
gloraf
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: CBR
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
grudzień
2014
CBR powiat brodnicki (Brodnica)
Postów: 54
Domyślnie 1.6 TDCi - Gaśnie, nie odpala

Witam,
Przejrzałem forum i nie znalazłem odpowiedzi na trapiący mnie problem.
Mam problem w postaci gasnącego auta w czasie jazdy, potem nie można go odpalić, odpala dopiero brutalnie na "plaka" i chodzi normalnie jak gdyby nic, potrafi zrobić 300 km i wszystko gra a niekiedy zrobi ledwo 1km, czy nawet mniej i gaśnie, auto od 1,5 miesiąca buja się pomiędzy 2 mechanikami i tak:
- zaczęło się od trasy pojechałem i na autobanie A1 przy 130 - 140 zaczął się dusić, 2-3 akcje i zgasł, postał chwile i zaraz odpalił, nie było potrzeby ściągać go laweta, ale gasł jak przekroczyłem 2-3 tys obr. wróciłem stara jedynka nie przekraczałem 2 tys obrotów wszystko grało, auto trafiło do mechanika
- 1 mechanik: - wymienił filtr paliwa, auto wróciło po paru dniach na bo zaczely sie z problemy z odpalaniem - musiał sie nakręcić by odplaic, zero błędów na komputerze, do czasu ąz auto nei odpaliło wogóle, i wyskoczyły 2 błędy : za niskie i za wysokie ciśnienie, wymieniono mi czujnik na listwie, auto popracowało z tydzień, i zgasło mi ponownie, znów trafiło do mechanika, który wyjął wtryski i dał do sprawdzenia - wtryski sprawne, przeczyszczono je i zmontowano - ujechałem od mechanika z 500 m i stanąłem, mechanik twierdził ze komputer od auta do wymiany bo on już nie ma pomysłu... po tej diagnozie wywiozłem auto do:
- 2 mechanika, który specjalizuję sie w dieslach, opinia najlepszego mechanika w okolicy, wszystkie trudne przypadki trafiają i tak do niego itp itd ,tydzień z nim walczył, auto śmigało zero objawów, aż po tygodniu mu stanęło, wyskoczyly mu 2 bledy za niskie i za wysokie ciśnienie, też zaczął od sprawdzenia wtrysków - bo wg przelewów wskazywały 40 % różnicy, ale na stole u innego magika od wtrysków okazało się że są ok, wział chlopina pojechał do zaprzyjaźnionego szrotu i przytargał z świeżego rozbitka identyczny silnik na pożyczenie i dawce części i zaczął wymieniać mi je, na zasadzie wymieniam po kolei jak objawy nie ustana zmieniam inna cześć, niby odkrył że broi zawór na pompie, auto zrobiło niecałe 100 km przez 3 dni i padło, znów to samo
zauważyłem pewną prawidłowość: jak auto odpala od pierwszego kopa, smiaga jak ta lala, jak kreci dluzej i coraz slabiej oznacza ze padnie mi podczas jazdy, i pomiędzy 3.5-4 tys obr przerywa silnik prace na ulamek sekundy, a wylacza sie jak mam male obroty max 2 tysie . kulam sie po osiedlu dojezdzam pod swiatla itd...
Miał ktoś podobny przypadek? majster chce mi podmienić celem sprawdzenia pompę i wtryski, brnąć dalej czy spuścicć auto z skarpy????

Ostatnio edytowane przez gloraf ; 11-08-14 o 21:26
gloraf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-14, 04:24   #2
tommur
Turysta
Grupa: Zachodniopomorskie
 
Avatar tommur
 
Tomek
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Szczecin
Ford Focus I FL
HB 5D
1.8 TDCi 100KM manual
marzec
2003
Postów: 53
Domyślnie

Może być jakaś pierdółka. Ale po 1 ja bym nie kręcił diesla do 4 tysi. Przecież on już tam nie jedzie. To nie będzie ze od 4 rusza
tommur jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-14, 07:25   #3
gloraf
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: CBR
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
grudzień
2014
CBR powiat brodnicki (Brodnica)
Postów: 54
Domyślnie

Z tym kręceniem to jest takie chwilowe, jak sprawdzane bylo auto z podpietym kompem pod katem ciśnienia na pompie. Pierdółka ale jaka? Od poczatku lipca walczę!wginnych mechaników to problem układu paliwowego, wszyscy idą ta sciezka
Cytat:
Napisał tommur Zobacz post
Może być jakaś pierdółka. Ale po 1 ja bym nie kręcił diesla do 4 tysi. Przecież on już tam nie jedzie. To nie będzie ze od 4 rusza
gloraf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-08-14, 20:59   #4
kuba201
Turysta
 
Avatar kuba201
 
Kuba
Zarejestrowany: Aug 2013
Skąd: Tarnobrzeg
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2007
RTA powiat tarnobrzeski (Tarnobrzeg)
Postów: 57
Domyślnie

Nie chce cie straszyć ale to może być pompa wysokiego ciśnienia. Jeśli wymieniali Ci te czujniki to innej opcji nie ma (chyba, że naprawdę sterownik) Ja mam 1.8 TDCI i objawy mogą się różnić ale może opiszę swój przypadek: Raz odpalał, raz nie. Musiałem mu czasami pokręcić parę minut aż zaskoczył, częściej zapalał niż nie. Aż w końcu się wnerwiłem i zrobiłem "próbę przelewową"- wszystko wyszło OK. Za kilka dni samochód zdechł na amen, nawet plack nie pomagał. Wtedy koledzy z warsztatu zadzwonili, że po mojej próbie zauważyli w menzurkach opiłki z pompy. I takie same miałem błędy- raz za wysokie, raz za niskie ciśnienie na listwie common rail. Nie chcę być na 100% pewien, że to napewno pompa u ciebie siada, ale moj przypadek był podobny, z wyjątkiem, że jak zapalił w końcu to mógł jechać i jechać, w ogolę się nie dławił. No ale w końcu trochę inne silniki mamy.
Tak na marginesie to możesz zacząć od podmianki listwy common rail, chyba najtańszy sposób, ale pewnie nic nie da.
kuba201 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-14, 00:06   #5
gloraf
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: CBR
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
grudzień
2014
CBR powiat brodnicki (Brodnica)
Postów: 54
Domyślnie

Czesc
Majster obstawia wtryski, przyznal sie ze jak robił przelewy wyszlo mu ze 3,4 leja, jak dal je do kolesia coje regeneruje wyszlo ze 3i4 w normie a odchylka jest na 1i2, ale mieści sie w normie i wg niego przelewy wykonane na pracującym aucie gdzie są drgania a na stole będą na pewno inne, warunki wiesz statyczne laboratoryjne...mam miec w środę wstawione wtryski i pompę od dawcy, jak to nie pomoże to juz mam brak pomysłów...
Cytat:
Napisał kuba201 Zobacz post
Nie chce cie straszyć ale to może być pompa wysokiego ciśnienia. Jeśli wymieniali Ci te czujniki to innej opcji nie ma (chyba, że naprawdę sterownik) Ja mam 1.8 TDCI i objawy mogą się różnić ale może opiszę swój przypadek: Raz odpalał, raz nie. Musiałem mu czasami pokręcić parę minut aż zaskoczył, częściej zapalał niż nie. Aż w końcu się wnerwiłem i zrobiłem "próbę przelewową"- wszystko wyszło OK. Za kilka dni samochód zdechł na amen, nawet plack nie pomagał. Wtedy koledzy z warsztatu zadzwonili, że po mojej próbie zauważyli w menzurkach opiłki z pompy. I takie same miałem błędy- raz za wysokie, raz za niskie ciśnienie na listwie common rail. Nie chcę być na 100% pewien, że to napewno pompa u ciebie siada, ale moj przypadek był podobny, z wyjątkiem, że jak zapalił w końcu to mógł jechać i jechać, w ogolę się nie dławił. No ale w końcu trochę inne silniki mamy.
Tak na marginesie to możesz zacząć od podmianki listwy common rail, chyba najtańszy sposób, ale pewnie nic nie da.
gloraf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-08-14, 20:16   #6
kuba201
Turysta
 
Avatar kuba201
 
Kuba
Zarejestrowany: Aug 2013
Skąd: Tarnobrzeg
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
wrzesień
2007
RTA powiat tarnobrzeski (Tarnobrzeg)
Postów: 57
Domyślnie

Może chodzi o te same wtryski, tylko któryś pomylił kolejność (liczył nie od tej strony), bo sytuacja wydaję sie analogiczna. A wtryski Ci sprawdzał na ciepłym czy zimnym silniku? To ważna sprawa.
kuba201 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-14, 13:43   #7
gloraf
Turysta
Grupa: Cujawy
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Skąd: CBR
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
grudzień
2014
CBR powiat brodnicki (Brodnica)
Postów: 54
Domyślnie

Sprawa rozwiązana, byl to czujnik położenia wału.... 1,5 miesiąca walki, cały układ paliwowy bym miał wymieniony...

Temat do zamknięcia...
gloraf jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.8 TDCi - nie odpala. kuba201 Silnik i skrzynia 6 02-08-14 10:31
[MK1] TDCI 100KM - nie odpala rafas Silnik i skrzynia 1 22-09-11 12:30
[MK1] 1.8 TDCI Nie odpala. oscinska Inne techniczne 4 31-12-10 07:58
[MK2] Nie odpala 1,8 tdci 2006 EDDIII Silnik i skrzynia 6 23-09-10 19:00
[FFI] tdci nie odpala Grzesio Silnik i skrzynia 25 05-12-07 15:20

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u