Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 11-08-12, 18:20   #11
Dekalog
Turysta
 
Avatar Dekalog
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Skąd: Koszalin
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
lipiec
2006
Postów: 50
Garaż
Domyślnie też założyłem

Dołożyłem moduł bluetooth/voice control do swojego Focusa i mogę sobie teraz pogadać z panią, którą na rosyjskim fourmu nazywają "ciocia". Moje radio to 6000CD kwadratowe z zielonym podświetleniem. Największym problemem przy całej operacji okazał się dobór modułu. W wątku http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63841 było tyle sprzecznych informacji, że zwątpiłem w celowość montażu urządzenia. Na pierwszy plan wysuwała się teoria, że numer radia i numer bluetooth muszą byc takie same. Podążałem tym tropem ale do mojego radia 6S61-18C815-AG nijak nie mogłem modułu znaleźć 6S******. Na Allegro występowały najczęściej moduły Nokia 8M5T**** i 7M5T****. Po lekturze internetu ustaliłem, że 8M5T**** montujemy do samochodów powyżej 2008 roku a 7M5T**** poniżej. Wynika to z faktu, że moduł 8M5T**** w czasie parowania z telefonem wyświetla kod na wyświetlaczu radia co jest niemożliwe w starszych radiach (6000CD). Dodatkowo 8M5T ma możliwość podłączenia złącza USB jeśli w numerze występują cyfry 112 a jeśli 488 to bez USB:
8M5T-19C112** z USB
8M5T-19C488** bez USB
Tym samym zawęziłem poszukiwania do 7M5T****. Kolejny problem to język komunikowania się modułu. Przedostatnia litera w symbolu modułu mówi o zaprogramowanym języku:
7M5T-19C488-A* - angielski
7M5T-19C488-B* - niemiecki
7M5T-19C488-E* - włoski
7M5T-19C488-C* - francuski
Pewnie są jeszcze jakieś ale już nie drążyłem tematu.
Ostatnia litera w numerze odpowiada za wersję oprogramowania i generalnie nie ma znaczenia.
Dla siebie szukałem modułu 7M5T-19C488-A*, który współpracowałby z moim radiem 6000CD kwadratowym. Co prawda niektórzy mówili, że to nie będzie pasować, że trzeba inny moduł a jeszcze inni mówili, że to radio w ogóle nie współpracuje z bluetooth. Na podstawie ECat wychodziło, że moduł taki musi być dobry. Numer FINIS 1510863.
Taki moduł kupiłem w serwisie Forda na wyprzedaży części magazynowych za 250 zł z fakturą w oryginalnym pudełku. Okazyjnie trafiłem wiązkę od Fiesty do podłączenia modułu za 100zł. Reszta Aledrogo: manetka z VOICE za 70 zł + przesyłka, mikrofon 50 zł + przesyłka.
Po podłączeniu modułu z radiem pojawiła się sieć Ford Audio, z którą telefon łączył się bez problemu po wpisaniu standartowego kodu do telefonu. Na tym koniec. Prześledziłem wiele wątków w internecie jak to uruchomić i gdzieś wyczytałem, że w Focusie trzeba aktywować dodatkowy moduł SRM (Speach Recognitiot Module) i pojechałem do serwisu na IDSa (250 zł). Po 2 godzinach przyszedł pan i powiedział, że wszystko ładnie działa.
Bardzo mi się podoba realizacja połączeń telefonicznych chociaż starsze radia nie obsługują kilku funkcji. Jednak ciekawie wyglądają połączenia z Iphone 4. Można głosem poprzez BT/VC samochodu uruchomić wybieranie głosowe w telefonie i tam (ale po polsku!!!)zażądać połączenia z wybranym kontaktem z książki telefonicznej.
Dekalog jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 

Tagi
6000cd


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u