Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 23-07-12, 11:29   #1
aka
Turysta
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 8
Domyślnie 1.8 TDCI Czerwona kontrolka - błąd 5750

Zaswiecila mi sie czerwona kontrolka (komunikat usterka silnika). Po 700 km w trasie, po 200km od ostatniego zatankowania (orlen biodiesel - czyli standardowy diesel u nich).
Odczytanie kodow (tryb diagnostyczny) - 5750 - znalazlem, ze to moze byc polozenie pedalu gazu (a ostatnio byl wykrecany) - wiec nie wiem czy to ma zwiazek z czerwona lampka.

Objawy:
- 1s spadki mocy lekko odczuwalne, gdy pedal gazu stabilnie trzymam (obroty sa stabilne na wyswietlaczu, i to samo dzieje sie na tempomacie, i nie ma jakiegos odciecia predkosci - moge bez problemu 150 i pewnie wiecej uzyskac i j. przyspieszam praktycznie nie czuje tych spadkow, problem jest gdy stabilnie utrzymuje predkosc)
- zauwazylem od ostatniego tanku (ale glowy nie dam, ze wczesniej sie nie pojawialo) - ze przy dodaniu gazu wlaczaja sie wentylatory wewnatrz auta - im bardziej dodaje gazu tym glosniej dzialaja - odglos taki sam jakbym zwiekszyl obroty dluchawy (to samo na tempomacie), dziwne by byl jakis zwiazek miedzy tymi zdarzeniami, ale w 100% mi sie to powtarza, ja gaz a wentylatory szybciej dzialaja, ja puszczam, wentylatory zwalniaja, nawet j. sa na panelu wylaczone, nie czuje co prawda podmuchu, ale one dzialaja)
- po odpaleniu ponownym - czerwona lampka znikla (ale obiawy z spadkiem mocy nadal sa)

Dodatkowa informacja:
- co prawda szybko jezdzic moge to jednak z przyspieszaniem mam problem, generalnie od chwili gdy problem zauwazylem nie zylowalem samochodu i nie zauwazylem ze z przyspieszaniem jest problem. Jednak jak depne na 3-ce to z 40 do 80 potrzebuje jakis 5 sekund a moze i dluzej (przed usterka tak nie bylo). I jeszcze te jakby wiatraki - a moze to turbo pada?

Status auta:
Sprowadzony gdy mial niecale 100Mm, obecnie 113Mm (od tego czasu bez usterek). Regularnie wymieniane oleje, filtry - w zeszlym roku wszystkie, rozrzad, swiece itp. Nie szarzuje, jezdze krotko, zwykle po miescie. Auto jest orginalnie bez DPF'a. Raczej wylaczam auto po zatrzymaniu (slyszalem ze dla turbo lepiej jakby pochodzilo), ale tez jezdze po miescie raczej do 3k, i niewielkie predkosci, na 90% przypadkow silnik nawet sie nie rozgrzewa do wartosci docelowej. Ostatnio wymieniona chlodnica klimatyzacji - ale to raczej nie bedzie mialo zwiazku.

Bylem u mechanika narazie nie ma czasu, ale powiedzial ze moze byc problem z doladowaniem.
Dodatkowy objaw jaki zauwazylem to ciemny dym z rury - ktory w pare chwil czerni chodnik.

Ostatnio edytowane przez aka ; 24-07-12 o 10:11 Powód: nowy obiaw
aka jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK2] 1.6 TDCi Czerwona strzałka i odcięcie fornol Silnik i skrzynia 4 06-09-10 22:49
[MK1] pali się czerwona kontrolka DawidFocus1 Silnik i skrzynia 7 04-07-10 13:46
Ktoś wie co to za kod z trybu serwisowego - DTC #01 5750 ;( Zaaaki Silnik i skrzynia 0 19-08-08 22:55
czerwona kontrolka silnika marcinb Inne techniczne 0 05-08-08 22:22

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u