Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Opony, felgi, hamulce i zawieszenie

Komunikaty

Opony, felgi, hamulce i zawieszenie Aby miło się jeździło

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-01-11, 23:43   #1
indiglo
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 19
Domyślnie Wymiana zawieszenia - pomocy!

Witajcie koledzy!

Otóż czas beztroskiej eksploatacji Foki dobiegł chyba końca... Przy przebiegu 200 tys. km sypnęło się całe tylne zawieszenie(wahacze, amortyztory etc.) w kombi(2003r.) Byłem niedawno w ASO po przeglądzie w zasadzie wszystko domaga się już wymiany, i nie ukrywam że koszty naprawy są "mocno zaporowe" w stosunku do wartości auta. Moje pytanie brzmi : Kto zna kogoś, może polecić kogoś kto zrobiłby mi to w w miarę przystępnej cenie (może ktoś już wymieniał całe tylne zawieszenie, to prosiłbym o cene takiej operacji).

Pozdrowionka
indiglo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-11, 23:45   #2
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał indiglo Zobacz post
Kto zna kogoś, może polecić kogoś kto zrobiłby mi to w w miarę przystępnej cenie
Dobrze by było gdybyś podał przynajmniej przybliżoną lokalizację bo chyba nie planujesz jechać przez pół polski do warsztatu?
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-11, 23:48   #3
indiglo
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 19
Domyślnie

Szczerze? Jeżeli będzie spora różnica w cenie, to pokuszę się nawet i o małopolskie. Interesuje mnie centrum PL (łódzkie, mazowieckie).
indiglo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-11, 23:52   #4
keicam
Klepacz
Grupa: Pomorskie
 
Avatar keicam
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: Gdańsk
Inny
HB 3D
kwiecień
2015
GD Gdańsk
Postów: 2 127
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał indiglo Zobacz post
Interesuje mnie centrum PL (łódzkie, mazowieckie)
W stolicy masz tzw. Warsztat u wuja Zbycha poszukaj o tym na forum
keicam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-11, 23:53   #5
MisiekT
Sympatyk
Grupa: Warszawa
 
Avatar MisiekT
 
Michał
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Warszawa
Ford Focus III
HB 5D
2.3 EcoboostRS 350 KM
styczeń
2018
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 15 586
Garaż
Domyślnie

w ASO zawsze jest wszystko do wymiany, jedz do normalnego mechanika i wymien co potrzeba - na forum masz mnostwo opisow, wystarczy poszukac
__________________
Fiesta 1.6 Ti-VCT * FFI 2.0 130KM
MisiekT jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-11, 23:55   #6
indiglo
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 19
Domyślnie

Hm, mechanik mi pokazywał na podnośniku, luzy na kole były przy ruchach ręką, nie mówiąc o odgłosach zawieszenia na nierównościach. Jako ciekawostkę dodam, że wycenili to na 6 patyków z hakiem. ( w tym 2 tarcze + klocki ) Coś jest nie tak...
indiglo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-11, 02:00   #7
anderbi
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar anderbi
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: loenen aan de vecht
Inny
kombi
czerwiec
1998
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał indiglo Zobacz post
Hm, mechanik mi pokazywał na podnośniku, luzy na kole były przy ruchach ręką, nie mówiąc o odgłosach zawieszenia na nierównościach. Jako ciekawostkę dodam, że wycenili to na 6 patyków z hakiem. ( w tym 2 tarcze + klocki ) Coś jest nie tak...
za 6 patykow to chyba wszystkie 8 wahaczy forda+tarcze forda.
a serio nie robiac czesc na oryginalach a czesc na zamiennikach u zbycha w 3000 powinno sie zamknac.

pewnie masz do roboty dolny ten pod sprezyna, "kośc", cukierki i inne srubki... pogadaj z Rasta w cenie oryginałów forda można mieć dobre części

Cytat:
Napisał anderbi Zobacz post
podstawiony dzisiaj rano podstawiony odbiór wieczorem
filterki wszystkie w tym paliwa + olej fordowy a do tego maly remont zawieszenia z tyłu wahacze, tulejki, cukierki etc wszystko za 2100zł

efekt: okazalo sie ze jeszcze linki recznego do roboty ale to juz w piątek
w piatek tez ciag dalszy sagi:w poszukiwaniu 1 stopnia czyli walczymy z przednim zawiasem

pozytywnie i milo a do tego szybko

tu masz czeny czesci do 3d w aso



a komplet meyle mozesz miec za ok 1300 w łódzkim ATZ
__________________


Jak umrę niech mnie położą na brzuchu żeby wszyscy mogli mnie pocałować w dupę

Ostatnio edytowane przez anderbi ; 12-01-11 o 02:12
anderbi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-11, 07:38   #8
Dzior
Sympatyk
 
Avatar Dzior
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Skąd: NTomyśl
Ford Focus II
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
październik
2007
PNT powiat nowotomyski (Nowy Tomyśl)
Postów: 302
Garaż
Domyślnie

fajna promocja na komplet wahaczy 909 pln. W wahaczu wzdłużnym mozna same tuleje wymienic. Troche ponad 2000 i masz tylny zawias jak nowy.
Dzior jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-11, 08:49   #9
indiglo
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 19
Domyślnie

Ok, dzięki wiekie Panowie! Bede kombinowac...
indiglo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-11, 21:05   #10
indiglo
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus III
kombi
1.6 DuraTorq 115 KM DPF manual
2011
Postów: 19
Domyślnie

A mam pytanie jeszcze, czy te elementy gumowe w górnym i dolnym wahaczu są wymienialne, czy trzeba kupować całe elementy wahacza ?
indiglo jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-11, 23:04   #11
Chabs
Sympatyk
Grupa: Śląsk
 
Avatar Chabs
 
Adam
Zarejestrowany: Sep 2009
Skąd: Gliwice
Ford Focus I FL
HB 3D
1.8 TDDi 90KM manual
2002
Postów: 3 586
Garaż
Domyślnie

z tego co mi wiadomo to mozna wymieniac wszystkie gumki
Chabs jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-11, 01:07   #12
anderbi
Turysta
Grupa: Warszawa
 
Avatar anderbi
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Skąd: loenen aan de vecht
Inny
kombi
czerwiec
1998
WF Warszawa Praga Południe
Postów: 362
Garaż
Domyślnie

wszystko mozna.. w wahaczu wzdłużnym (ten pod sprężyna) mozesz kupic jakies dziwne tuleje (ba, wszystkie tuleje możesz)produkowane przez kogos tam, ale po kilkudziesięciu tys znowu trzeba bedzie to robić. jak powiedział mi nasz klubowy spec.. jest to jeban*e się w g*wnie i nadmierne oszczędzanie... lepiej kupic czesc w oryginale i czesc w zamienniku... będzie taniej, dobrze i sprawnie..

poza tym jak pisalem jest wiele czesci innych firm, lepszych od forda a w podobnej cenie..

moja rada, zadzwoń do zbycha.
__________________


Jak umrę niech mnie położą na brzuchu żeby wszyscy mogli mnie pocałować w dupę
anderbi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-11, 18:36   #13
MAcius
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Grudziądz
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2007
Postów: 196
Domyślnie

słuchajcie, co się wyrabia w wahaczach że trzeba je wymieniać?
MAcius jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-11, 09:07   #14
Robin74
Turysta
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2002
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał indiglo Zobacz post
Szczerze? Jeżeli będzie spora różnica w cenie, to pokuszę się nawet i o małopolskie. Interesuje mnie centrum PL (łódzkie, mazowieckie).

dobry i nie drogi mechanik jest w Kopance pod Łodzią. Jakby co to pisz na PW. U mnie tez przy 210 tylne do wymiany. Wymieniłem na początku same tuleje, ale to niewiele pomogło - ale nie wiem czy to wina tulei czy mechanika (nie tego w Kopance ) i musiałem wymienić wahacz podłuzny (tzw kośc) i pomogło tzn przestał się bujać. Koszt tego wszystkiego wyszedł mi ok. 900 zł (w tym robota 300 za tuleje a później 100 za wachacze ) wcześniej jeszcze wymieniałem amortyzatory chyba ok 300 zł z wymianą i łączniki stabilizatora - to już jakieś grosze. Tak więc tył mam juz chyba z głowy na jakiś czas
Z przodu dopiero co wymieniłem sworzeń i tuleję przedniego wahacza ( 40 zł robota + 2x30 zł materiały) ale to przy okazji jak mi poszła sprężyna (73 zł + 50 zł robota) na jednej z łódzkich dziur.
Robin74 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-01-11, 09:53   #15
fff
Turysta
 
Avatar fff
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Skąd: Warszawa - Bialoleka
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
grudzień
2000
WA Warszawa Białołęka
Postów: 54
Garaż
Domyślnie

Ja wymienialem w zeszlym roku praktycznie cala zawieche ale na poczatku pokusilem sie o wymiane samych tulejek - efektem czego stalo sie rozkraczenie tylnych kol,po ponownym rozebraniu okazalo sie, ze tuleje poprzecznych wahaczy (wszystkich poza tymi pood sprezyne) sa rozje...., tzn mialy za miekkie gumy i sruby wahaczy je zgniotly powodujac przesuniecie nastawien tylnych kol. Dodam, ze nic nie pukalo ani nic z tych rzeczy, ale samochod sie rozkraczyl, geometrii nie szlo dobrze ustawic (katy tylnych kol byly na poziomie minus trzech stopni).

Powyzsze spowodowalo to, ze zakupilem oryginalne wahacze poprzeczne gorne i dolne kosci wymienilem je i problem zniknal samochod stoi prosto i zadnych problemow z ustawieniem geometrii nie bylo.
Moja rada nie pchaj sie w wymiane tulejek bo to na krotka mete jest rozwiazanie, ja po kieszeni dostalem i to ostro ale teraz jak cos sie w zawieszce zuzyje bede kupowal cale wahacze - uwierz mi ze na dluzsza mete wyjdzie taniej :P - chyba, ze tylko ja mialem jakies lipne tuleje, ale gdzies tu na forum czytalem, ze ktos mial podobne atrakcje po wymianie samych tulejek.

koszt wahaczy oryginalnych:
- poprzeczne gorne 2x 250 zl - to i tak tanio bo znalazlem wyprzedaz magazynowa gdzies w Pile - normalnie kolo 300 zl taki wahacz kosztuje

- poprzeczne dolne kosci - 2x 200 zl - kupione w Ewcar tez jakas promocja byla - normalnie ok 250 zl krzycza.

Wymiana 50 zl od wahacza u Zbycha.
Total koszt 1100zl.

Za wymiane tulejek z robota i gratami zaplacilem 1700zl, glownie robota bo trzeba bylo wszystkie sruby wycinac - zapieczone. Teraz kazda sruba jest cyknieta smarem miedziowym czy jakims tam i nie ma problemow z odkreceniem.
fff jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Wymiana stacyjki a immobilizer. Zablokowana kierownica. KamilK Elektryka, audio i alarmy 13 09-11-14 09:41
Wymiana zawieszenia tył -zestawy naprawcze? Adax Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 42 22-09-10 01:00
[MK1] Wiosenny przegląd zawieszenia (wymiana cz. eksloatacyjych) huberthbs2 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 12 22-06-10 14:08
[MK2] Wymiana łańcucha rozrząduw 1.6 TDCI POMOCY!!! xmisiak Silnik i skrzynia 4 10-03-10 20:46
Wymiana sprezyn zawieszenia mjakubczyk Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 2 23-01-08 23:23

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u