Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 28-07-10, 22:43   #1
p0l4k
Turysta
 
Avatar p0l4k
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Marki
Ford Focus I
HB 5D
1.4 Zetec 75KM manual
kwiecień
2000
WWL powiat wołomiński (Wołomin)
Postów: 81
Garaż
Domyślnie skacze temperatura

witam wlasnie wrocilem z wakacji i przytrafily mi sie problemy podczas jazdy a wygladaja one tak na trasie warszawa kolobrzeg jakies 20 km od kolobrzegu zaczela mi skakac temperatura silnika skoczyla do czerwonego pola nagle szybko zatrzymalem sie zajrzalem pod maske a tam niema plynu chlodniczego przed wyjazdem byl... no dobra myslalem ze to w tym tkwi problem dolalem silnik ostygl wsiadam jade za 2-3km znowu to samo zaczelo mnie to troche przerazac i podnioslo mi znacznie cisnienie... pomyslalem ze to termostat albo jakis czujnik temp... postawnowilem ze dojade do kolobrzegu i oddam go jakiemus mechanikowi i tak zrobilem pojechalem do niego oddalem i stwierdzil ze jest to walniety czujnik ... obejrzal wszystko inne i bylo dobrze tzn. plyn byl, wiatrak chlodnicy wlacza sie powiedzial ze to raczej napewno nie jest termostat wymienil czujnik wsiadam do auta jade 2-3km i znowu to samo pojechal z nim na komputer tam wyskoczyl blad grzania sie silnika wiec go skasowali i powiedzieli ze nic innego nie moga zrobic wrucilem spowrotem do tego samech mechaniora powiedzial mi ze wszystko juz zrobil i stwierdzil ze jest to jakas wada w desce rozdzielczej i ze mzna z tym normalnie jezdzic... podczas powrotu do domu postanowilem tak zrobic bo ja np. jestem zielony w tych sprawach wiec jechalem normalnie 6km od kolobrzegu zapalilyy mi sie dwie kontrolki jedna to taka zolta z wykrzyknikiem a druga silnika... samochod zaczol zwalniac tracic moc i szarpac wrescie sie zatrzymalem przerazony i zalamany otworzylem maske posprawdzalem wszystko okazalo sie ze nie bylo oleju poszedlem na stacje dokupilem go dolalem silnik ostygl po drodze zatrzymali sie mlodzi mechanicy obejrzeli auto posprawdzali wszystko mysleli ze to wina termostatu ale okazalo sie ze go niema w ogole, albo poprostu nie tu szukali... ale po przejechani sie ze mna autem stwierdzili ze tak szybko skaczaca temeperatura jest niemozliwa i ze to moze byc czujnik temp. albo jakies zwarcie na desce... i kazali dalej jechac normalnie dojechalm do wawy srednia predkoscia 100km/h temperatura skaala ale odrazu spadala podskakiwala do czerwonego pola trzymalem dalej noge na gazie i po jakis paru sek wracala do normalnego polozenia...zadne kontrolki sie nie zapalaly... silnik nie tracil mocy mial moze ktos takie przypadki w swoim aucie?? albo ktos wie o co chodzi... dodam ze mam focusa rok 2000 silnik 1.4 lpg
p0l4k jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u