Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11-01-09, 20:03   #1
jacabytom31
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Bytom
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1999
Postów: 43
Domyślnie [FFI] Szarpie przy dodawaniu gazu

Problem ten dreczy mnie od zakupu mojej foki juz po zakupie w Niemczech szczesliwy wyruszylem w trase powrotna do domu i po kilku kilometrach auto stracilo moc , zaczelo nierowno chodzic , zaswiecila sie kontrolka z check eng pojechalem do warsztatu okazalo sie ze problemem sa swiece po wymianie wrocilem do Polski natomiast od czasu zakupu mam taki problem ze gdy zmieniam bieg i dodaje gazu do dechy auto zaczyna szarpac , traci moc i po dluzszym trzymaniu gazu wywala checka
Szczegolnie jest to drazniace podczas wyprzedzana musze dodawac gazu z wyczuciem nieznam przyczyny tego problemu
Po przyjezdzie do domu wymienilem olej , kable wn , cewke zaplonowa i silniczek krokowy oraz wszystkie filtry - auto poszlo na warsztat na komputer , ktory nic nie wykazal podobnie fachowcy nic nie znalezli
Nie wymienialem jeszcze przeplywomierza a moze odpowiedzialna jest pompa paliwa ale nie mam pewnosci a sa to raczej drogie czesci by wymieniac je bez pewnosci

Auto ma przejechane 160 tysiakow i troszke bierze olej ale nie wiem czy jest to zwiazek z tym problemem

Moze macie jakies pomysly z gory dzieki
jacabytom31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 21:33   #2
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

Hmm a swieczki wymieniałeś? Mi kiedyś przerywał przy ok 2000 rpm z ich powodu szczególnie podczas gwałtowniejszego dodania gazu.
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 21:58   #3
jacabytom31
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Bytom
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1999
Postów: 43
Domyślnie

Swieczki wymieniali mi zaraz po zakupie i przejechalem na nich 30 tys mozliwe ze tu lezy problem -zaczne od tego i wymienie
jacabytom31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-09, 23:57   #4
slawekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wadowice
Postów: 68
Domyślnie

Też bym powiedział że to świeczki, znajomy mechanik mi mówił że do forda muszą być oryginalne świece Motorcrafta bo inaczej niebedzie "chodził" , niewiem w czym rzecz ale nie ryzykowałem i kupiłem oryginał, wcale nie takie drogie bo chyba 17zł szt. Tak że radziłbym kupić Motorcraft
slawekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 06:37   #5
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

może filtr paliwa ?
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 09:50   #6
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

A jak ze spalaniem? Bo jeżeli świeczki oki, kable WN oki, cewka oki to takie przerywanie może być objawem zabrudzonego lub uszkodzonego przepływomierza
Odepnij przepływomierz i sprawdź jakie są reakcje foki to nic nie kosztuje
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 11:55   #7
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

Piszesz ze wymieniles cewki a swieczki zaraz po zakupie.
Jesli cewki wymieniales pozniej, juz jako probe usuniecia usterki, to sprawdz jeszcze raz swieczki i kable.
Mi uszkodzone cewki powodowaly przebicia na swieczkach i kablach - tak ze po tygodniu wymienialem je jeszcze raz.
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 13:24   #8
lobuzek
Turysta
 
Avatar lobuzek
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Skąd: Tarnów
Ford Focus C-Max
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
kwiecień
2004
Postów: 384
Domyślnie

Może przyczyną jest sonda lambda, podjedź na kompa, bo skoro zapalił się check to błąd musiał zostać zarejestrowany.
lobuzek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 14:49   #9
slawekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wadowice
Postów: 68
Domyślnie

A nie pokażą tego błędy DTC
slawekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 16:34   #10
Piccolo_Jr
Turysta
 
Avatar Piccolo_Jr
 
Zarejestrowany: Nov 2005
Skąd: Poznań - Pyrlandia
Postów: 203
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacabytom31
Swieczki wymieniali mi zaraz po zakupie i przejechalem na nich 30 tys mozliwe ze tu lezy problem -zaczne od tego i wymienie
To chociażby profilaktycznie wymień świece - kup Motorcrafta bo tanie jak barszcz.
Dla przykładu powiem Ci że ja miałem NGK Platinium bodajże czy cuś i właśnie te 30k km mi wytrzymały - po tym przebiegu kompletnie zużyte były.
Nie wiem czy to prawda bo nie sprawdzałem ale podobno ZETEC'i najlepiej na Motorcraftach chodzą.
__________________
How do they do it, why do they do it, riding and crushing, and riding and winning, and always faster and faster and faster....
Mondeo Mk III 2.2 TDCI (kombi -2004)
Piccolo_Jr jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-01-09, 17:09   #11
jacabytom31
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Bytom
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1999
Postów: 43
Domyślnie

Jutro kupuje swieczki i wymienie a z ta przeplywka to odpiac ja na zapalonym silniku czy na wylaczonym i zapalic
jacabytom31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-01-09, 08:13   #12
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

Cytat:
Napisał jacabytom31
Jutro kupuje swieczki i wymienie a z ta przeplywka to odpiac ja na zapalonym silniku czy na wylaczonym i zapalic
... obojętnie, silnikowi nic się nie stanie, możesz spokojnie zrobić próbną przejażdżkę po osiedlowych drogach
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-01-09, 13:05   #13
NooN01
Turysta
 
Avatar NooN01
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: okolice rzeszowa
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RRS powiat ropczycko-sędziszowski (Ropczyce)
Postów: 156
Domyślnie

i jakie powinny byc objawy po odlaczeniu przeplywki ??
__________________
N.o.o.N
NooN01 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-09, 22:48   #14
gregorc
Turysta
 
Avatar gregorc
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Skąd: Krosno Odrzańskie/Warszawa
Ford Focus II
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
lipiec
2007
FKR powiat krośnieński (Krosno Odrzańskie)
Postów: 289
Domyślnie

... drastycznie wzrasta spalanie, przy ostry przygazowaniu wydech ,,puści" czarnego bąka , no i zaczyna szarpać i przerywać...

Po odłączeniu przepływomierza silnik zaczyna pracować w trybie awaryjnym i stąd objawy o których powyżej
gregorc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-01-09, 13:59   #15
jacabytom31
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Bytom
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
listopad
1999
Postów: 43
Domyślnie

Wymienilem w sobote swice na ordzinal i foka smiga narazie bez szarpniec , 2 swiece poszly bez problemu a 2 pozostale bardzo ciezko ale poszlo- narazie jest ok
Dzieki wszystkim za pomoc i podpowiedzi pozdro
jacabytom31 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-09, 12:45   #16
KaeR
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: KRK
Ford Focus III FL
kombi
1.6 Duratec 105KM manual
2016
Postów: 55
Domyślnie

Mam wielką prośbę do forumowiczów z Krk. Czy ktoś z użytkowników 1,6 zetec SE mógłby mi użyczyć swojej cewki zapłonowej na chwilkę aby sprawdzić czy szarpanie jest winą cewki czy kabli. Niestety sprzęgło i rozrząd mnie troszkę spłukały i chciałbym wymienić to co jest wadliwe a nie naprawiać na chybił trafił

Będę bardzo zobowiązany
__________________
KaeR jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-09, 12:10   #17
artche
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Inny
HB 5D
1999
Postów: 8
Domyślnie

No, a u mnie dalej to samo

pisałem jedno
pisałem drugie
i na razie nikt mi nie pomógł
artche jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-09, 12:16   #18
pumaaaa
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Bieruń
Postów: 24
Domyślnie

hmm pozyczyc bedzie ciezko jak dla mnie ale ja w lagunie jak mi się tak stało to tam były cztery kable i dwie cewki i poprostu je zmieniłem do innych wejść i sprawdzałem czy kabel czy cewka, myślę ze poradzisz sobie zobacz czy tak się da, bo to tylko trzeba sprawdzić czy prąd idzie z cewki czy z kabli wiec jeśli naprawdę będziesz chciał stwierdzisz to sam
pumaaaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-09, 12:19   #19
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

A co jesli do wymiany sa i cewki i kable?
Mnie sie stalo ze uszkodzony zespol cewek rozwalil calkiem nowe swiece i kable.
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-09, 12:35   #20
pumaaaa
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Bieruń
Postów: 24
Domyślnie

nie strasz kolegi:P mówi ze ma ciężką sytuacje, najlepiej niech sprawdzi a może to będzie tylko kabel.
pumaaaa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-09, 15:00   #21
MaXyM
Turysta
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Skąd: Praga
Ford Focus II
HB 5D
1.8 TDCi 115 KM manual
2006
Postów: 417
Domyślnie

ale tego sie nie da sprawdzic takim sposobem.
1. Wymieni kabel, a cewka mu rozwali ten nowy kabel
2. wymieni cewke to problem pozostanie (bo pewnie tez uwalone sa kable/swiece). Wiec wsadzi zespol cewek spowrotem i zacznie wymieniac kable, wtedy patrz pkt1

Najpewniej do elektryka zawiezc, niech pomierzy wszystko.
MaXyM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-03-09, 20:39   #22
Daro
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
KR Kraków
Postów: 20
Domyślnie

Witam
Też mam problem z dławieniem się foki podczas gwałtownego dodawania gazu, Moja Foka ma przejechane 100tyś wymieniłem już świeczki ale nadal to samo, po sprawdzeniu na komputerze mechanik powiedział że przyczyną będzie Sonda lambda która podobno ledwo zipie (ta za katalizatorem)
Teraz pytanie czy uszkodzona sonda może powodować takie objawy czyli dławienie się autka podczas dodawania gazu? Bo do najtańszych ta sonda nie należy a wydać 500zł no coś co nie pomoże to trochę bezsens.
Daro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-09, 10:28   #23
artche
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Inny
HB 5D
1999
Postów: 8
Domyślnie

Już wiem co u mnie było problemem, głupia sprawa choć chyba nikt na to nie wpadł.

Szperałem coś pod maską i chciałem spojrzeć pod filtr powietrza, pogrzebałem trochę i patrzę, a tu rura z dopływem powietrza wisi na zewnątrz. Urwany zaczep, skleiłem na gorąco, dokręciłem porządnie pokrywę filtra, trochę mi gasła foka więc jeszcze umyłem silnik krokowy benzyną i przedmuchałem odkurzaczem.

Problem jak ręką odjąć zniknął, daje gaz do dechy i silnik pcha w górę bez oporów, dławienia i chwilowego przymulenia. Nie miał odpowiedniej ilości powietrza jak trzeba było mu depnąć.
artche jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-09, 15:05   #24
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daro
Witam
Też mam problem z dławieniem się foki podczas gwałtownego dodawania gazu, Moja Foka ma przejechane 100tyś wymieniłem już świeczki ale nadal to samo, po sprawdzeniu na komputerze mechanik powiedział że przyczyną będzie Sonda lambda która podobno ledwo zipie (ta za katalizatorem)
Teraz pytanie czy uszkodzona sonda może powodować takie objawy czyli dławienie się autka podczas dodawania gazu? Bo do najtańszych ta sonda nie należy a wydać 500zł no coś co nie pomoże to trochę bezsens.


Wydaje mi się że może szarpać jak padnie pierwsza sonda, ta koło kolektra a jak padnie ta za katalizatorem to zaświeci się tylko cheac engine- niech ktoś to potwierdzi bo nie daje 100 %
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-04-09, 18:37   #25
KrissII
Turysta
 
Avatar KrissII
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Kraków
Postów: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał Piccolo_Jr
Cytat:
Napisał jacabytom31
Swieczki wymieniali mi zaraz po zakupie i przejechalem na nich 30 tys mozliwe ze tu lezy problem -zaczne od tego i wymienie
Nie wiem czy to prawda bo nie sprawdzałem ale podobno ZETEC'i najlepiej na Motorcraftach chodzą.
dokładnie tak rwał przy gwałtownym dodawaniu gazu a szczególnie jak było po deszczu. Przebicia mialem jak cholera, wymienilem świece na motocrafta (chyba 10 zł za sztuke) i orginalne kable (ok 260 zł) i FFII smiga az milo
KrissII jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-09, 07:15   #26
Daro
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
KR Kraków
Postów: 20
Domyślnie

No to panowie dupa się stała wielka. Tak jak pisałem wcześniej kupiłem sondę i szarpanie nie ustawało, ponowne podpięcie pod komputer i nie stwierdzono żadnych błędów.
Mówię sobie że jeszcze wymienię kable bo to chyba ostatnia rzecz która może to powodować ale jakoś odwlekało mi się to w czasie :P
Wczoraj wracam do domu z pracy (oczywiście foka nadal przerywa przy dodawaniu gazu i miałem wrażenie jakby nie paliła na wszystkie garnki) patrze a tu zaświeciła mi się na stałe kontrolka silnika na desce no to mówię teraz to już dupa.
Czy bawić się jeszcze w wymianę kabli czy ten błąd może być spowodowany przez kable?
Co mi poradzicie i jakie mogą być usterki gdy zapala się kontrolka silnika?
Daro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-04-09, 15:16   #27
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Co do szarpania to może cewka pada/ filtr paliwa , filtr paliwa albo cewka check engine chyba nie wywala chyba że przez cewke auto nie chodzi na wszystkie gary i z tego powodu będą błędy.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-04-09, 10:31   #28
daksel
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Skąd: Warszawa
Postów: 19
Domyślnie

Witam, jestem szczesliwym "strazakiem sam", tez mialem objaw ze szarpal mi silnik jak odpuszczalem gazu na 4 i 5 , naczytalem sie o tych gumowych przewodach, zaczalem wiec sam szukac przycyny,i Eureka, po prawej stronie pokrywy silnika idzie wezyk podcisnienia gumowy i KOLANKIEM wchodzi w jakas rurke dalej, Kolanka juz prawie nie bylo,peknieta gumka dlugosci 4 cm byla przyczyna, zalozylem nowe i reka odjal, Gra i lata jak ta lala i jest jeszcze mocniejszy,
daksel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-09, 13:59   #29
Daro
Turysta
 
Zarejestrowany: Feb 2005
Skąd: Kraków
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
maj
2004
KR Kraków
Postów: 20
Domyślnie

Kurde zmieniłem już chyba wszystko poza 1 sondą, filtrami, i cewką ostatnio wymieniłem kable ale nadal szarpanie występuje ehh.
Pytanie czy po podpięciu pod komputer wywali że padła cewka? Bo już dwa razy miałem podpinany pod kompa i wszystko w idealnym stanie zero błędów (oczywiście zanim wywaliło mi check engine, chociaż ostatnio zgasła mi ta kontrolka i jak na razie się nie zapaliła)
Daro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-04-09, 15:42   #30
niko123
Dukacz
 
Avatar niko123
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Skąd: Gliwice/Bochum
Ford Focus II FL
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
2010
Postów: 1 262
Domyślnie

Czyli jak był check engine to nie byłeś na odczycie błędu? jeśli zapali się ponownie to w trybie serwisowym zobacz czy coś jest w DTC a jak pisze none to podjedź do mechanika.
__________________


Uploaded with ImageShack.us
niko123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Drżenie z przodu przy dodawaniu gazu (100-120km/h) Kamil4862 Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 7 03-08-09 07:20
Gaśnięcie silnika przy dodawaniu gazy na 5 biegu Alister Inne techniczne 3 03-04-09 10:50
Przy nagłym dodaniu gazu szarpie silnikiem Pazurek Silnik i skrzynia 20 11-07-08 21:28
[FFI] STRASZNIE "DYMI" PRZY DODAWANIU GAZU 1.8 tdd WASIOR Silnik i skrzynia 41 05-01-08 16:09
Szarpie przy ruszaniu. SUCOF33 Inne techniczne 2 13-09-07 10:03

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u