Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Elektryka, audio i alarmy

Komunikaty

Elektryka, audio i alarmy Wszystko co elektryczne.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 16-04-08, 21:32   #91
r2d2
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Skąd: Śląsk
Postów: 20
Domyślnie

kiedyś tutaj czytałem ze około 400zł, na allegro też szukam, obawiam się tylko tego że moge kupić niewiele lepszy zamek niż mam. ale dzieki, przemyślę.

Akurat jest taki:
http://www.allegro.pl/item343058779_...ord_focus.html

zadzwonię jutro i sprobuję się dowiedzieć coś więcej, zamek nie wygląda zbyt dobrze, choć to nie wygląd świadczy czy działa

[ Dodano: Pon 21 Kwi, 2008 19:07 ]
Problem rozwiązany, na allegro kupiłem używany zamek (rok produkcji 1999) i działa. Może zimą przestanie działać, ale na razie jest dużo lepiej. Dotychczasowy zamek dzisiaj mi nie działał (otwierał, ale wcale nie zamykał), "nowy" działa mimo iż na pewno jest chłodniej niż w południe.

Nowy zamek kosztuje 470 zł, za używany zapłaciłem 80zł + przesyłka. Sprzedawca dosłał mi również prawą mosiężną śrubkę torx, dotychczasowa miała już zupełnie zniszczony łeb.

[ Dodano: Wto 22 Kwi, 2008 23:26 ]
Cofam wczorajszy post, nowy dzień, stare problemy, tyle tylko że nie działają teraz prawe drzwi (lewe ok, ale tylko klucz+ rygiel) a pilot tylko otwiera ale zamknąć już nie łaska.
__________________
r2d2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-10-08, 22:22   #92
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

Może odświerzę temat zamka.

Moze historia:

1. Zamki szwankowalo gdy bylo zimno
2. Po psikaniu wd-40 do zmaka (bez rozkrecania) pomagalo na poczatkowo dlugie okresy, ktorych okres zaczal sie zmiejszac az do absurdalnej wartosci 1-2dni. juz co 2 dni nie chcialo mi sie pisakac.
Sygnal alarmu zawsze mi otwiera na 4 sek po czym sie zamykaja, maly knyf ktory pozwolil mi to przetrwac.
3. ostanio rozkrecilem drzwi, zrobilem co opisano w faq i pomoglo na 4 dni, znowu jest problem, choc ewidentnie wymaga nizszej temperatury, zeby sie buntowal.

Jenda rzecz mnie zastanowila jak odlaczylem kabelki od zamka kierowcy, to momentalnie wszytkie drzwi sie zamknely, - czyli wniosek, jak zamek nie daje sygnalu otwarcia, czy jak to nazwac, to zamyka wsztyko.
W drzwiach pasazera nie bylo tego objawu - tzn (z tego co pamietam) odlaczenie zamka pasazera nie powodowało nic.
W mojej instalacji jezeli sprawny jest prawy central, to alarm z pilota zamyka. Czyli jakby to lewy odpowiadal za otwieranie natomiast u mnie prawy za zamykanie (przez alarm)
no i chyba najwazniejsze - czyszczenie WD40 to nie najlepszy pomysl, bo mam wrazenie ze u mnie (ze względu na duża ilość czyszczeń [bez rozkrecania]) nastąpiło wypłukanie smaru. I dlatego opearacja z faq już nie pomaga (choc wyraznie czyszczenie z rozkreceniem jest skuteczniejsze)
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 07:02   #93
slawekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wadowice
Postów: 68
Domyślnie

...czyli...jak dobrze zrozumiałem, mogło by pomóc, jezeli dałoby się zamienić role lewego i prawego zamka...

Ps. bo ja też juz nie mam siły do tego a nie jestem skory do kupowania nowego zamka, ostatnio się zdenerwowałem i zapakowałem konkretną ilość smaru do tej tam dziurki...no i chyba przesadziłem bo teraz ledwo 5 stopni na plusie i juz cyka...
slawekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-10-08, 10:19   #94
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

5 stopni - szczesciarz.......

niestety chyba tylko wymiana zamka ratuje sytuacje, chyba ze ktos dojdzie do tego jak "skutecznie" naprawic te usterke, jakos to musi byc wytlumaczalne, a wiadomo polak potrafi.... moze jak kupie nowy to pobawie sie starym (tylko kiedy to nastapi)....
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-08, 10:29   #95
tkotwa
Turysta
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Zachodniopomorskie
Postów: 4
Domyślnie

Witam
Czy może ktoś mi wskazać gdzie znajduje się ten mikroprzełączniki co trzeba przeczyści bo szukam na forum i nie mogę tego znaleźć.Mam na myśli drzwi od strony kierowcy
tkotwa jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 22:02   #96
Mariusz2
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2007
Skąd: Błonie
Postów: 42
Domyślnie

U mnie blokuje już na 10 - 12 stopni.
A pomogłoby założenie pilota do centralki, bo ja niestety mam centralke ale bez pilota.
Ewentualnie mastera na prawe drzwi
__________________
Mariusz2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-10-08, 22:39   #97
gumic
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 64
Domyślnie

pytanie, czy do "europejskich", drzwi kierowcy będzie pasował zamek od "anglika"? tzn ich prawy
__________________
......RDZA już (nie) atakuje..

gumic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-08, 00:05   #98
Callmemaro
Turysta
 
Avatar Callmemaro
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Ełk
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
marzec
2009
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 46
Domyślnie Re: Nie działa centralny jak zimno...

Cytat:
Napisał NeroN
Jak jest zimno to mi centralny nie zamyka, bądź nie otiera drzwi. Wiem już,że to siłownik od strony kierowcy. Wie ktoś może w którym miejscu to jest dokładnie i co by można zrobić (poza wymianą) aby było lepiej??
a u mnie jest taka jazda, ze jak jest temp. ok 4 st. i niżej to centralny z kluczyka reaguje z opóżnieniem ok. 3 sek. ... macie może takie przypadki?

dzieki za info, pzdr,
__________________
pzdr

Callmemaro
Callmemaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-10-08, 09:10   #99
Oskar
Moderator
Grupa: Warszawa
 
Avatar Oskar
 
Marcin
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus C-Max
HB 5D
1.8 Duratec 120KM manual
2004
WW..A Warszawa Rembertów
Postów: 1 520
Domyślnie

Cytat:
Napisał gumic
pytanie, czy do "europejskich", drzwi kierowcy będzie pasował zamek od "anglika"? tzn ich prawy
Lewy anglik pasuje do lewego naszego.
Wczoraj przekładałem
Oskar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 18:30   #100
waski75
Turysta
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Skąd: wroclaw
Postów: 8
Domyślnie

hehee,no to widze ze to standart w fokach jak temeratura spadla to drzwi od kierowcy nie reaguja na pilota((( a jak zamykam/otwieram z kluczyka to wszystko dziala tylko z 3 sekundowym opoznieniem)))) no ale widze ze nie ma sie czym martwic tylko na wiosne trzeba czekac
__________________
waski
waski75 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 20:01   #101
gumic
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2006
Skąd: Łódź
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
2000
Postów: 64
Domyślnie

jednak wymieniłem na nowy zamek. ... wymiana w ramach lakierowania drzwi


nowy zamek 400zl... zamykanie z pilota.. bezcenne
__________________
......RDZA już (nie) atakuje..

gumic jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 22:56   #102
Callmemaro
Turysta
 
Avatar Callmemaro
 
Marek
Zarejestrowany: Jun 2008
Skąd: Ełk
Ford Focus II FL
kombi
2.0 DuraTorq 140 KM DPF manual
marzec
2009
NEL powiat ełcki (Ełk)
Postów: 46
Domyślnie

Cytat:
Napisał waski75
hehee,no to widze ze to standart w fokach jak temeratura spadla to drzwi od kierowcy nie reaguja na pilota((( a jak zamykam/otwieram z kluczyka to wszystko dziala tylko z 3 sekundowym opoznieniem)))) no ale widze ze nie ma sie czym martwic tylko na wiosne trzeba czekac
no ostatnio zauważyłem przy pierwszych mrozach że najlepiej jest otworzyć autko kluczykiem od strony pasażera... brr nie lubię zimy...
__________________
pzdr

Callmemaro
Callmemaro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-11-08, 23:09   #103
Trojan
Sympatyk
 
Avatar Trojan
 
Zarejestrowany: Jan 2005
Skąd: Warszawa
Ford Focus II ST
HB 3D
2.5 DuratecST 225KM manual
2006
Postów: 2 738
Garaż
Domyślnie

się zaczyna...
__________________
Trojan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-08, 08:49   #104
galowy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar galowy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Uć
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
Postów: 89
Domyślnie

u mnie też się zaczyna, tylko zupełnie inaczej

Jeżeli chodzi o otwieranie i zamykanie z pilota, nie ma najmniejszego problemu, czy zimno czy ciepło działa tak samo

Natomiast jak wsiądę do foki i wcisnę przycisk do blokowania drzwi to zamkną się tylko drzwi kierowcy. Jak było ciepło też się tak działo

Blokując drzwi tym samym przyciskiem tylko po stronie pasażera centralny normalnie zadziała jak należy. Tak się działo jak było ciepło, teraz jak jest chłodno strona pasażera też wariuje do momentu aż się w samochodzie rozgrzeje.
__________________
Uniden PC78LTW, Sirio Performer 5000, Densei 2002,
Świat widziany moimi oczami
galowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-11-08, 12:02   #105
Lukas_power
Turysta
 
Zarejestrowany: May 2008
Skąd: Łódź
Ford Focus I
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
kwiecień
2000
Postów: 134
Domyślnie

To i ja się przyłącze. Ktoś wspominał, że wie kiedy zamek zadziała, chodzi tu o charakterystyczne puknięcie w zamku, tak jakby przy otwieraniu cos sie przyblokowało,a potem odblokowało. Ja zauważyłem że cos sie dzieje kiedy podczas jazdy z zamków dochodziło właśnie takie pukanie. Ale mi wydaje się, że u mnie dochodzi ten odgłos z tylnych drzwi za kierowca. Jak autko nie zamknie mi sie z pilota, również nie chce zamknąc sie z kluczyka od kierowcy, pokręce kilka razy kluczykiem usłysze chcarakterystyczne pukniecie z tyłu i juz sie zamyka Czy to tez wskazuje na zamek kierowcy, czy może miał ktos kłopot z zamkiem tylnych drzwi??
Lukas_power jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-11-08, 07:11   #106
slawekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wadowice
Postów: 68
Domyślnie

Upisałem się i coś to trafiło...cuż jeszcze raz
W sobote rozebrałem ten zamek i doszedłem do wniosku że:
w zamku są tam takie widełki które przy zamykaniu zamka "idą" do góry a przy otwieraniu "idą " na dół. Kiedy idą na dół to tak jakby coś się tam przycinało w końcowej fazie, i wtedy zamek jest trudniej zamknąć, jest taki przyblokowany, natomiast kiedy niedopuściłem żeby te widełki do końca "spadły" to zamykało się ok, według mnie to owe cyknięcie oblokowuje ten mechanizm i już można normalnie zamka używać, co więcej uzycie trochę WD-.. likwidowało ten efekt blokowania. Próbowałem to ustrojstwo rezebrać ale nic z tego, nie mam pomysłu jak...
Ale jedno jest pewne...za wszysto jest odpowiedzialny zamek kierowcy...drań jeden
Jak sie zdenerwuje to zrobie otworek w zamku od strony zapadki i bede smarował aż sam skapituluje (tzn zamek )...ale nowego nie kupie...
Może komuś sie to zechce rozebrać to niech napisze

slawekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-08, 01:01   #107
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawekm
U
Ale jedno jest pewne...za wszysto jest odpowiedzialny zamek kierowcy...drań jeden
Z moich doswiadczen i niektorych winika ze nie do konca. z pilota jak lewy szwankuje to otwiera i zaraz pozniej zamyka (czas zwloki jest uzalenziony od ustawienia dlugosci sygnalu otwierajacego alarmu). jak prawy szwankuje to nie zamyka z pilota.
W sensie szwankuje mam na mysli ze nie dziala mechanicznie.

Co mnie najbardziej dziwi, ze jak lewy "szwankuje" to nie ze nie otwwiera z pilota wcale tylko otwiera wszystkie zamki, a nastpenie zamyka wszytkie zamki. To dla mnie jest zagadka, skoro mechanicznie nie chce dzialac, to dlaczego z pilota po otwarciu zamyka wszytkie zamki - czyli wysyla do wszytkich zamkow sygnal otwarcia i zamkniecia
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-08, 07:18   #108
slawekm
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Skąd: Wadowice
Postów: 68
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karuk
skoro mechanicznie nie chce dzialac, to dlaczego z pilota po otwarciu zamyka wszytkie zamki - czyli wysyla do wszytkich zamkow sygnal otwarcia i zamkniecia
I tutaj za tą sutuację jest odpowiedzialne to "cyknięcie" w lewym zamku.
Zauważ Karuk, dam Ci przykład:
Tylko zrób to jak będzie zimno (czyli w dzisiejszym czasie obojętnie czy rano czy wieczór )
Wsiądź do auta i zamknij centralny od swojej strony, jak zamkniesz to otwórz i zauważ, że dopóki nie usłyszysz tego cyknięcia to kolejny raz zamka nie zamkniesz od swojej strony, ale zrobisz to od strony pasażera.
Prawy zamek jest wg mnie niczemu nie winnien tylko w lewym ten mechanizm który się przyblokowuje na pare sekund

Gdyby się dało zrobić tak żeby masterem był prawy zamek to chyba by było wporządku, ale pod warunkiem że lewy nie mógłby żadnych impulsówc wysyłać tylko je dostawać
slawekm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-12-08, 14:48   #109
Karuk
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Skąd: Poznań
Postów: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał slawekm

Wsiądź do auta i zamknij centralny od swojej strony, jak zamkniesz to otwórz i zauważ, że dopóki nie usłyszysz tego cyknięcia to kolejny raz zamka nie zamkniesz od swojej strony, ale zrobisz to od strony pasażera.
Prawy zamek jest wg mnie niczemu nie winnien tylko w lewym ten mechanizm który się przyblokowuje na pare sekund

Gdyby się dało zrobić tak żeby masterem był prawy zamek to chyba by było wporządku, ale pod warunkiem że lewy nie mógłby żadnych impulsówc wysyłać tylko je dostawać
po pierwsze to jesetem wlasnie po wymianie obu zamkow, wiec testy na nic sie nie zdadza, ale problem z zamkiem mialem ponad rok wiec znam to na pamiec.
I jezeli jest zimno, to nie moge zamknac centralnego od swojej strony bo kluczyk (tudziez klamka wewnetrzna) nie steruja centralnym tylko samym zamkiem kierowcy. jak sie zrobi Cieplo to oczywsicie zaczyna ten zamek dzialac, podkreslam "ten zamek"
wracam do przypadku I - jezeli jest zimno to sygnal z pilota na zamek powoduje otwarcie zamka i zaraz pozniej go zamyka - jezeli ustawilem w alarmie sygnal otwarcia 1s - to zamykal po 1s, jak sygnal otarcia 4s to zamykal po 4s. ale jeszcze raz pisze to jest wtedy kiedy zamkiem nie da sie sterowac mechanicznie, bo jak mechanicznie zaczyna dzialac, to wtedy z pilota juz normalnie otwiera.
Przechodze teraz do prawego zamka. (mowie konkretnie o moim przypadku, gdzie prawy szwankowal duzo bardziej niz lewy)
Jezeli zamek nie dzialal, to sie otweiral i zamykal przy otwarcie i zamknieciu wszytkich zamkow, ale zamykajac (mechanicznie) ten zamek to zamykalem/otwieralem tylko drzwi kierowcy. Po ogrzaniu/przeczyszczeniu prawy zamek zaczyna sterowac wszytkimi zamkami a do tego i od tego momentu wreszczie wyslanie sygnalu z pilota powodowalo zamkniecie wszytkich zamkow (tak dlugo jak prawy zamek mechanicznie nie zamykal, zamykanie z pilota nie dzialalo).
I na koniec - wymienilem wpierw lewy zamek - od tego momentu z pilota ladnie otwieral, ale nadal nie zamykal, po wymianie prawego zamka pilot zamyka i otwiera - przypominam ze przed wymiana mechaniczne zamkniecie/otwarcie zamka (kluczykiem badz ze srodka) bylo niemozliwe.
Oczywiscie zamkniecie z pilota mam na mysli poprzez zwarcie kabelkow zielono/czarnego lub pomaranczowo/czarnego.
Dlatego mowie, ze jezeli prawy zamek strzela fochy i nie zamyka mechanicznie, to zwarcie kabelka do masy nic nie daje. choc lewy zamek chodzi i smiaga elegancko.

Widze ze troche zamieszalem - wiec tak gwoli wyjasnienia przede wszytkim mowiac ze zamek dziala lub nie dziala mechanicznie mam na mysli ze nie steruje on zamykaniem/otwieraniem centralnego zamka, bo oczywsice on sam dziala bez zarzutu.

A i jeszcze na koniec przypomnialo mi sie cos, jezeli odlaczylem lewy zamek od wiazki el. to wszytkie zamki sie zamykly. (a byly wczesniej otwarte) - ergo to jakby lewy zamek dawal sygnal podtrzymania do otwarcia zamkow i jak go nie ma to zamyka spowrotem - stad moze dzialanie takie a nie inne przy otwieraniu z pilota.
Karuk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-12-08, 20:07   #110
Zibil79
Turysta
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Skąd: Warszawa - Praga Płd
Postów: 10
Domyślnie

Witam, ja dzisiaj zauważyłem taki problem z centralnym, a mianowicie jak zamknę drzwi z pilota lub kluczyka to zamykają się wszystkie drzwi oprócz tylnych po stronie kierowcy. Nawet nie można ich zaryglować tym przełącznikiem przy klamce.

Czy za to może odpowiadać ów sławny siłownik, czy może problem tkwi gdzieś indziej? Ile to może kosztować?

PS. Zrobione, okazało się że zepsuł się zamek. Koszt naprawy w Siemianowicach Sl. 400 zł.
Zibil79 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-08, 14:46   #111
galowy
Turysta
Grupa: Łódź
 
Avatar galowy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Skąd: Uć
Ford Focus I
kombi
1.8 Zetec 115KM manual
grudzień
1999
Postów: 89
Domyślnie

tu jest prawdopodobnie rozwiązanie problemu z centralnym. Dokładnie przeczytać przedostatni post na 1 stronie i post 9 na 2 stronie ze zdjęciami KLIK
__________________
Uniden PC78LTW, Sirio Performer 5000, Densei 2002,
Świat widziany moimi oczami
galowy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-03-09, 22:20   #112
forder
Turysta
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Skąd: dolnyslask
Postów: 229
Domyślnie

Czy przy szukaniu powodu nie działania centralnego konieczne jest ściaganie podszybia w aucie? Ja wiem, że mam tam autoalarm cobra ale czy są tam też jakies innego kable czy cuś?

I czy w aucie z mojego rocznika jeżeli nie działa centalny z pilota (totalny brak reakcji) to powino działać zamykanie/otwieranie z kluczyka obwodowe czy też zależy to od centralnego/programowania itd? Bo otwieram każde drzwi z osobna.
forder jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
Centralny według opisu AsMfc z FAQ i centralny nadal martwy ari_m Elektryka, audio i alarmy 4 13-08-09 21:36
obroty przy zapalaniu na zimno Bolbou Silnik i skrzynia 10 14-01-08 11:28
[FFI] Centralny działa z opóźnieniem Buba6 Elektryka, audio i alarmy 1 06-11-07 20:59
[FF1] Zamek centralny-złe działanie z pilota. glassman Elektryka, audio i alarmy 3 13-08-07 17:36

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u