Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne > Serwis i gwarancja

Komunikaty

Serwis i gwarancja Relacje z wizyt w ASO i innych serwisach.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 05-07-06, 12:14   #1
M.A.G.
Turysta
 
Avatar M.A.G.
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Lubin
Inny
kombi
1.6 Zetec 100KM manual
luty
2003
DLU powiat lubiński (Lubin)
Postów: 620
Domyślnie [FFI] Przegląd - po 150.000

Witam wszystkich.

Jak już wcześniej pisałem nadeszła pora na roczne podsumowanie użytkowania Foczki, trochę po terminie, ale chciałem jeszcze wciągnąć tutaj przegląd.

Foczkę nabyłem 30.06.2005r. (model ComfortX, rocznik 2002, przebieg 134.000 km - teraz przejechane 149.500 km)


TECHNICZNE:

Awaryjność:
Praktycznie zerowa , w ciągu roku spaliły mi się 3 żarówki:
- H7 (światło drogowe - lewe [cholerny akumulator])
- żarówka bezcokołowa 5W (światło postojowe - prawe)
- żarówka dwużarowa 5W/21W (światło stopu - prawe)

Parował lewy reflektor przedni, ale po uszczelnieniu osłony żarówek, jest OK.
Dodatkowo musiałem rozruszać zamek bagażnika - zazwyczaj otwieram pstryczkiem z wewnątrz lub z kluczyka, a od czasu do czasu otwieram kluczykiem - i tu był zonk, bo kluczyk nawet nie chciał się przekręcić - użyłem odrdzewiacza Bold.

Inne cuda:
Kontrolka pokazywała, że bagażnik jest otwarty - był zamknięty , poruszałem stykami od klapy i wszystko było ok.

Przy odpalaniu Foczki przeskakują dane na komputerze - do dzisiaj, ale zauważyłem, że dzieje się tak gdy są wysokie temperatury (jak mi Foka na słońcu w południe stoi) bo np. pod wieczór lub z samego rana albo jak stoi w cieniu i się nie zagrzała to jest OK.

Rdza:
Do tej pory zaatakowała 2 razy , ale, że mam gwarancję na perforację nadwozia więc żadnych kosztów nie poniosłem .

Przegląd:
Ostatecznie olałem panów w ASO, za dużo chcieli (1800zł)

Cały pakiecik kupiłem w sumie za 420zł

pasek rozrządu (PowerGrip) - 44
napinacz (INA) - 155
filtr przeciw pyłkowy (JC) - 38
f. powietrza (JC) - 23
f. oleju (Clean) - 16
f. paliwa (filtron) - 35
płyn hamulcowy (K2) S-DOT 4 / 1L - 24
olej (Comma 5W30 XTech A5) / 5L - 85

Podczas przeglądu nie stwierdzono żadnych luzów, uszkodzeń i innych zjawisk, które powinny martwić kierowcę (miły Pan stwierdził, że jak na Forda po takim przebiegu to jest w bardzo dobrym stanie - ciekawe o co mu chodziło ).

Wymieniłem: wszystko co kupiłem powyżej

Koszt przeglądu to 280 zł (200 za wymianę rozrządu i 80 za przegląd)

Wrażenia po przeglądzie:
Po przeglądzie Foczka jest trochę bardziej zrywna (albo mi się tak wydaje), pasek rozrządu był już na wykończeniu - no ale 150.000 pociągnął, filtry wszystkie były zapchane, płyny do wymiany - może dlatego teraz Foczka lepiej się zbiera jak dostała nowe i świeże "wyposażenie"

KOSZTY:

Paliwo:
Dokładnie zacząłem zapisywać dopiero (lub już) od 2 tankowania (zawsze do pełna), łączna kasa wydana na paliwo (ostatnio zalana 25.06) to: 4455zł
(bez paniki - to dojazdy do pracy, praktycznie 90% tej kwoty dostaję od osób z którymi dojeżdżam )

Średnie zużycie ze wszystkich tankowań: 7,66 l/100km
najmniejsze: 5,7
największe: 8,3
średnia miesięczna wynosi: 7,5 (60 - 70 % trasa, reszta miasto)

W ciągu przejechanych 15.500 km dolewałem:
- 2x oleju silnikowego (w sumie 0,75l)
- 3x płyn do spryskiwaczy (w sumie 6,5l)

Mycie:
Jeżdżę na myjnię raz w miesiącu i korzystam z usługi mycia i dodatkowo woskowania na gorąco, od roku cena tego zabiegu jest niezmienna i wynosi 27zł (od czasu do czasu wezmę jeszcze odkurzanie, no i po zimie oczywiście wziąłem cały pakiet: mycie, mycie szyb od wewnątrz, czyszczenie elementów plastikowych, konserwacja opon, odkurzanie + wosk na gorąco + mycie podwozia: 60zł)

Inne wydatki, które dotyczą tylko niektórych czyli, raty i ubezpieczenie (muszę brać pełen pakiet dopóki mam kredyt) nie będę wyszczególniał bo to nie ma związku z jazdą i eksploatacją.

W sumie przez rok użytkowania samochodu, łącznie z paliwem, ubezpieczeniem , ratami i innymi wydatkami (zmiana opon, dokupienie płynu, myjnia itp.) na Foczkę wydałem: 17856zł

INNE:

Czyli coś co nie zdarza się na codzień :P

Prędkość max. z jaką śmigałem - 180 km/h (3osoby z bagażem + klima)

ABS - działa, sprawdzany w warunkach extremalnych (przy prędkości 60km/h z lasu wybiegła mi przed maskę sarna - oczywiście ja miałem 60 a nie sarna )

Zaliczone lub trafione:
rów - 0
drzewo - 0
przeciwnik - 0 (czytaj inny samochód)
kręgle - 0 (czytaj piesi)
akrobacje - 0 (czyli bączki, poślizgi itp.)
akrobacje extremalne - 0 (czyli fikołki, dachowanka itp.)
mandaty - 1 (o matko, ale siara... i to nie za przekroczenie prędkości )

MOJE ważniejsze tematy (tuningowe też ) na forum:

TUNING - w drugą stronę

Brewki - made in podwórko

Ściemnianie na serio - tylne lampy

RE-WO Lubin (rdza + przegląd)

Lubin - polecam


Raporcik z przeglądu klimy

Klima już załatwiona :razz:

Foczka została podpięta do duuuuużej skrzynki, która robiła analizę całej instalacji (trwało to ok 40 minutek).

Machina sprawdziła stan i ilość chłodziwa, szczelność układu, olej , przeczyściła całą instalację i uzupełniła ponownie płyny.

Potem nastąpił pomiar temperatury... i byłem blisko pobicia rekordu zakładu

Najmniejszą temperaturę w tym zakładzie do tej pory uzyskał FORD Mondeo: - 2 *C, moja Foczka uzyskała - 0,5 *C (zauważyłem, że rywalizacja na temperaturkę klimy budzi duże emocje wśród załogi owego warsztatu )

Cała przyjemność kosztowała mnie 150zł, i za parę dni mam podjechać na sprawdzenie szczelności układu (do płynu dodany jest barwnik, który będzie widoczny w miejscu nieszczelności)

Teraz to mi nawet zimno jest w Foczce


P.S.
Jeśli o czymś zapomniałem - to czekam na pytanka.

P.S. 2
Jeśli ktoś chce mieć extra szczegółowy kosztorys to proszę o e-mail na priva, podeślę pliczek w exelu
__________________
M.A.G. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
O ile można się spóźnić z przeglądem? darekw Serwis i gwarancja 14 05-04-08 10:12
FFI 1,6 98r - przegląd po 75 tys Mimiasz Inne techniczne 4 05-06-06 13:56
[FFI] Przegląd th0rgal Serwis i gwarancja 5 23-02-06 21:32
Przegląd?! :? Mieciu Serwis i gwarancja 8 26-01-06 23:13
Przegląd po 75.000 km PePe Serwis i gwarancja 28 15-01-05 11:32

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u