Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Inne techniczne

Komunikaty

Inne techniczne Problemy, usterki, naprawy...

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 17-08-10, 22:24   #1
kbinias
Turysta
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
1999
Postów: 2
Domyślnie Nagła awaria na trasie

Witam.
Wyjeżdżając ostatnio z warsztatu po przeglądzie odgrażałem się, że ze swoją foczką nie rozstanę się aż do śmierci bo nigdy mnie nie zawiodła.

Ruszyłem w trasę na urlop z Gdańska do Krakowa i po przejechaniu z całą rodzinką ok. 140 km z uśmiechem na ustach nagle auto zaczęło szarpać na piątym biegu. Zredukowałem na czwórkę, uśmiech zniknął z mojej twarzy przez 2-3 km było OK, myślę trefna benzyna (Lotos, pełny bak) przechodzę na piątkę, zaczyna szarpać, wracam na czwórkę szarpie, potem trójka, auto coraz słabsze, zatrzymałem się na stacji. Testuję na wolnych obrotach, patrzę na silnik, nasłuchuję, zaglądam pod auto, wszystko OK. Decyzja, powrót do domu. Ujechałem 2-3 km szarpie, pod górę w końcu gaśnie. Zatrzymałem auto, żona kończy dziesiątkę różańca. Dzwonię po lawetę. Z nudów znów otwieram maskę, poruszałem, podociskałem parę kabli (to co widać na dzień dobry: świece itp.), odpaliłem i ruszyłem, szok auto jak nowe.
Ujechałem 100 km i znów wszystko się powtarza, ta sama procedura i dojechałem bez problemu do domu. Od 2 tygodni jeżdże i nie mam problemów, komputer nic nie wykazał.

Jak sądzicie co to mogło być, kable, świece, filtr paliwa ?

Niestety nie wiem dokładnie, które kable bo ruszałem wszystko co znajduje sie w pobliżu silnika. Auto ma 11 lat, kable nie były wymieniane. 1.5 roku temu wymieniane były świece i pompa paliwa (jak się potem okazało niepotrzebnie)

Pozdrawiam.
Krzysiek
kbinias jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u