Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Gaz i zagazowane Foczki

Komunikaty

Gaz i zagazowane Foczki Gaz to zło ale są tacy co z niego korzystają

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03-01-11, 22:39   #1
Lukasz750
Turysta
 
Avatar Lukasz750
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RP Przemyśl
Postów: 114
Garaż
Domyślnie Czy to jest ok ? STAG 300 plus, magicjet 1.6 16V

Witam mam pytanie dla kogoś kto się zna na temacie ( chętnie zapłacę za pomoc, bo u mnie nie ma gazowników za dobrych )
Czy te czasy wtrysków są ok ?
(patrz LPG i Pb) wrzucę też plik .OSC
Silnik praktycznie tyle co złapał temp. a i wywaliło mi takie coś (jeżdżę już dużo na tych nastawach i było ok )


Liczę na pomoc bo już nie wiem czy wszytko jest ok ;/ Mapki się ładni pokryły jak mu porządnie na LPG przycisnąłem, czy zmniejszyć je trochę ?
Plik .osc trochę krótki ale może coś powie, jak ktoś będzie skłonny pomóc to nagram jak silniczek chodzi od zimnego po ciepły + 1L dobrego trunku za pomoc
Link do pliku osc. http://www.speedyshare.com/files/26048509/lol.osc
Temp. silnika wg. skali na środeczku a temp. na reduktorze 33oC czy to czujnik temp. zepsuty ? wentylator czasami tez się włącza w połowie skali..

Ostatnio edytowane przez Lukasz750 ; 03-01-11 o 22:42
Lukasz750 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-01-11, 22:45   #2
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

Wrzuc to na http://lpg-forum.pl/, tam jest to pytanie standardowe.
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 09:22   #3
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Witam,

na pewno nie ma powodów do zmartwień - tu już mogę Cię uspokoić. Czasy wtrysków zgrane jak najbardziej w normie. PENDING TROUBLE CODE, oznacza, iż błąd się kumuluje w centrali, ale jeszcze nie wywala check engine, a dokładniej:

ECU w Fordach i każdych innych samochodach nie wywala od razu check engine po pojawieniu się błędu np. o mieszance (jak u Ciebie), lecz błąd taki musi pojawić się ileś razy podczas iluś tam kilometrów, czyli np. 100 razy na kilometr. Jeśli tak się stanie - wywali Ci check engine.

Twój błąd kumulujacy się, a więc podejrzewam, że za niedługo wywali kontrola to błąd bogatej mieszanki. Bardzo możliwym jest, że masz ustawione za agresywne korekty kompensacji gazu na temperature, dzięki czemu na zimnym silniku reduktor aby zapobiec 'wyjałowieniu' mieszanki, kompensuje zawartość gazu do poziomów wyznaczonych w sterowniku.

Ja bym się tym jak najbardziej póki co nie martwił, sprawdziłbym natomiast czy błąd się powtarza na ciepłym silniku, czyli:

odpal z rana silnik, skasuj wszystko, poczekaj aż odpali Ci się LPG, przejedź kilometr po kilometrze i sprawdzaj, czy znów w polu PENDING TROUBLE CODE nie pojawia Ci się P1132, jeśli tak, poczekaj do nagrzania reduktora do temp >80 c, skasuj znów wszystkie błędy i jedź dalej. Jeśli już nie wyskoczy, oznaczałoby to za agresywne korekty.

Ile Ci pali?


PS. odnośnie edycji mnożnika itd. w STAGU - nie pomogę Ci niestety, bo mam gównianego zenita.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 18:15   #4
Lukasz750
Turysta
 
Avatar Lukasz750
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Ford Focus I
HB 5D
1.6 Zetec 100KM manual
1999
RP Przemyśl
Postów: 114
Garaż
Domyślnie

Sęk w tym że chyba za dużo, miasto 11,5-12,5 trasa 10-10,8
Za chwile pojadę i sprawdzę wszytko. I muszę wymienić filterki bo już ponad 20K na gazie.
Lukasz750 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 19:02   #5
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Wynik 12 litrów w mieście przy średnio ciężkiej nodze na LPG to wynik jak dla mnie normalny.

Dla porównania u mnie 16, ale też sobie nie żałuje ani troche, eko spala 14,5, a dynamicznie około 16, więc olewam te 3 zł i wole dopłacić i poruszać się szybko i bezboleśnie.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-01-11, 23:12   #6
ZET1976
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Skąd: Włocławek
Ford Focus II FL
HB 5D
2.0 Duratec 145KM manual
wrzesień
2008
Postów: 72
Domyślnie

Moj pali 9,5-10 l lpg w mieście oraz 7,5-8,5 l w trasie, więc twój wynik jest troche wysoki jak na silnik 1,6.
Magicjety nie maja specjalnie dobrych opinii, podobno przelewają na zimnym silniku, ale to tylko informacje zaczytane w sieci.
ZET1976 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 00:14   #7
drake
Klepacz
Grupa: Śląsk
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Skąd: Bielsko-Biała
Ford Focus II
HB 5D
1.6 Duratec Ti-VCT 115KM manual
lipiec
2006
SB Bielsko-Biała
Postów: 2 330
Domyślnie

Magici to dość tanie wtryski, sam je mam. Całkiem możliwe że przelewają, ale są szybkie i radzą sobie o niebo lepiej niż np. Waltki. Wiem po sobie, zmieniłem na magici po 1000 km przejechania STkiem - zaje****sta poprawa.
drake jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-01-11, 02:33   #8
michmarmik
Sympatyk
 
Avatar michmarmik
 
Michał
Zarejestrowany: Sep 2009
Ford Focus I
HB 5D
1.8 Zetec 115KM manual
listopad
1998
TSK powiat skarżyski (Skarżysko-Kamienna)
Postów: 1 220
Garaż
Domyślnie

magici według mnie też są ok. chciałem takie żeby mi gazownia zamontowała ale z przypadku znalazły się valteki i na razie poczekam jeszcze aż się wykończą, a później zmienię, może już jednak nie na magici, ale jak ludzie nie narzekają na valteki to na MJ też nie powinni
__________________
Mój Focus
michmarmik jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Stag 4 do focusa 1.8 ?? kk.michal Gaz i zagazowane Foczki 3 18-12-10 11:31
[MK1] Gdzie w okolicach Gliwic serwisować, ustawiac instalke STAG 300 flaku88 Gaz i zagazowane Foczki 2 28-11-10 00:09
Łożysko wahliwe - co to jest, czemu jest takie drogie? Misafi Opony, felgi, hamulce i zawieszenie 3 27-05-09 14:13
[FFI] Co to jest ?! jaroslavos Inne techniczne 12 17-08-06 14:56

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u