Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > Silnik i skrzynia

Komunikaty

Silnik i skrzynia Wszystko o Foczych silnikach

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06-06-09, 17:15   #1
wrzoch
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: NH
Postów: 19
Garaż
Domyślnie [C-MAX] 1.6 TdCi łącznik intercoolera i turbiny

Kupiłem sobie 2 tyg. temu C-Maxa. Pojechałem na przegląd przedsprzedażowy, ale jak na złość z&^% się zamek maski, także panowie z ASO nie mogli pod nią zajrzeć
Pooglądali silnik od spodu, tam było wszystko OK, zawieszenie w bardzo dobrym stanie. Zanim kupiłem zamek został naprawiony (przy okazji nie polecam ASO do tego, chcieli ciąć boshem grilla, itd. wycenili na jakieś 600 zł, nie wiem za ile został naprawiony, bo nie ja robiłem, ale taniej i bez cięcia grilla), niestety nie zaglądałem już potem do żadnego warsztatu. Ano właśnie niestety.

Dzisiaj odkryłem następujące "kwiatki"



Co ciekawe Ford nie sprzedaje tej gumy oddzielnie, tylko jeszcze z dwoma dodatkowymi elementami (pomimo tego, że łączone są opaskami zaciskowymi), jednym z nich jest ta metalowa rura, która u mnie chyba też jest bliska śmierci (przez odpadnięcie), a drugie to o ile się nie mylę plastikowy łącznik pomiędzy tą gumą i turbiną.

Wstępnie Ford Partner na Jasnogórskiej wycenił mi to na jakieś 580 PLN z robocizną,
ABCFocus na Al. 29 Listopada powiedział 490 za element i jakieś 20 za wymianę (chociaż powiedzieli też, że przy okazji wymiany rozrządu może chłopaki "w cenie" zrobią).

Jakieś pomysły czy można to taniej naprawić i czy warto. Tutaj podane są ceny części Forda, ale wątpię, żeby zamienniki tego były (chociaż podobno ta rura lub pęknąć, tylko nie wiem czy w tym miejscu co moja).

Jak na złość znalazłem w jakimś sklepie łącznik intercoolera do 1.8TdCi za 146PLN. Fakt składał się z gumy i metalowej wygiętej rury, ale ta cena znacznie bardziej by mi odpowiadała.

Pozdrawiam.
wrzoch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-06-09, 12:43   #2
Rasta
Sympatyk
 
Zarejestrowany: Sep 2005
Skąd: Z dupy
Inny
cabrio
1.4 Zetec 75KM manual
2011
Postów: 7 209
Domyślnie

Chłopaku masz nieszczelność nie można z tym jeździć bo ci się turbo wysra a wtedy to taki będą koszty, ze nie będziesz wiedział jak się nazywasz

Kupuj to kolanko w tym sklepie internetowym (choć cena i tak z dupy), śrubokręt do ręki i gotowe
__________________
Jestem biedakim, jeżdżę Focusem.
Rasta jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-09, 13:44   #3
gonzor73
Turysta
 
Zarejestrowany: Apr 2006
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Ford Focus II
kombi
1.8 TDCi 115 KM manual
2005
Postów: 21
Domyślnie

Przecież to guma jest, może można naprawić u wulkanizatora, po co zaraz nowe brać, opaski zdjąć, przecież to robota dla laika.
__________________
poprzednik FFII 1.6tdci 109KM średnia z 3 lat 5.6l/100km
gonzor73 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-09, 14:00   #4
kasprzak
Turysta
 
Paweł
Zarejestrowany: Nov 2007
Skąd: Poznań
Inny
kombi
listopad
2007
PO Poznań
Postów: 962
Garaż
Domyślnie

Po co babrać się w jakieś łatanie. Ten element grosze kosztuje. Albo w tym sklepie, albo ford.sklep.pl albo na jakimś szrocie. Nie dawno znajomemu kupowałem podobną gumę na szrocie za 50zł
__________________
Pozdrawiam!
Focus MKII 3D 1.6TDCi @140.5KM/315Nm
kasprzak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-09, 21:25   #5
wrzoch
Turysta
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Skąd: NH
Postów: 19
Garaż
Domyślnie

Cytat:
Napisał kasprzak
Po co babrać się w jakieś łatanie. Ten element grosze kosztuje. Albo w tym sklepie, albo ford.sklep.pl albo na jakimś szrocie. Nie dawno znajomemu kupowałem podobną gumę na szrocie za 50zł
Ja miałem właśnie problem ze znalezieniem szrota, na którym mieli by taki motor. 50zika i własnoręczna wymiana dużo bardziej by mnie satysfakcjonowały, ale cóż. Co do łatania, to akurat tutaj średnio. Ta guma strasznie pracuje, jak się mocniej turbina rozkręci, a ta warstwa wierzchnia nie wyglądała jakby cokolwiek chciało sie jej trzymać.

Tak jak pisałem wcześniej NIE DA SIĘ kupić tej gumy osobno w żadnym sklepie, dokładają do niej rurę i jeszcze jedną gumę (transakcja dwukrotnie wiązana) Były już 4 wersje tego kompletu, ta którą mi założyli ma mniejszy prześwit - mniejsza "trurbo dziura" i to akurat da się odczuć.

Przy okazji czy to normalne, że na ściankach wewnętrznych tej rury (na dole) był czarny mazisty osad? Silnik ma naganiane 130kkm (albo i więcej, bo w sumie kto to wie tak naprawdę).
wrzoch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-09, 22:03   #6
Artur83
Turysta
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Skąd: Mazowieckie
Ford Focus II
HB 5D
2.0 DuraTorq 136KM manual
2006
Postów: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał wrzoch
Przy okazji czy to normalne, że na ściankach wewnętrznych tej rury (na dole) był czarny mazisty osad? Silnik ma naganiane 130kkm (albo i więcej, bo w sumie kto to wie tak naprawdę).
U mnie też tak jest, a nalatane mam oryginalnego 92k, a czy normalne to nie wiem, ale śmiga aż miło
Artur83 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] 1.8 TDCi - głośne gwizdy z turbiny Koboz Inne techniczne 12 22-12-11 13:08
Rura intercoolera (1,6 TDCi) - jaka średnica? DoktorB Silnik i skrzynia 1 06-07-09 08:20
gwiżdżenie turbiny w tdci AdamP_21 Silnik i skrzynia 0 08-05-09 22:04
rury od intercoolera kuffs Silnik i skrzynia 7 18-05-08 15:08
Łącznik intercoolera z układem chłodzenia kuka_b1 Inne techniczne 11 10-10-06 08:04

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u