Forum Focus Klub Polska  
WWW Strona główna forum Rejestracja Garaż FAQ Społeczność FKP Galeria FKP Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj
Foczka miesiąca Foczka miesiąca
Wróć   Forum Focus Klub Polska > Techniczne > FAQ > MK1

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Previous Post   Next Post Next
stare 14-08-13, 14:08   #1
yorqe
Turysta
Grupa: Łódź
 
Tomek
Zarejestrowany: Jun 2013
Skąd: Łódź
Ford Focus I FL
kombi
1.8 TDCi 100KM manual
luty
2004
EL Łódź
Postów: 217
Domyślnie Zmiana gałki biegów + usunięcię podnoszonego wstecznego

Do rzeczy:
Naszło mnie na zmianę gałki, gdyż moja nie jest już pierwszej młodości i nie wygląda ciekawie



Ponieważ nie ma w sprzedaży zbyt wielu zamienników gałek do skrzynek z podnoszonym wstecznym, zdecydowałem się na zakup zwykłej gałki w pobliskim sklepie motoryzacyjnym (koszt 13,40pln).



Nie jest ona może wybitna jakościowo ale cała ta operacja miała być swego rodzaju eksperymentem czy wszystko będzie do siebie pasować.

Żeby dało się założyć ową gałeczkę trzeba usunąć mechanizm podnoszonego wstecznego, który swoją drogą strasznie mnie denerwuje.

Zaczynamy od odkręcenia gałki (kręcimy w lewą stronę) oraz wyjęcia sprężynki:



Następnie odczepiamy ramkę z mieszkiem. W zaznaczonym miejscu delikatnie dociskamy w kierunku dźwigni i podnosimy do góry:



Odciągamy cały mieszek w górę i zdejmujemy go (jest przypięty opaską którą zwyczajnie przecinamy):



Następnie zdejmujemy plastikowy element który podnosiliśmy aby wrzucić wsteczny. W tym celu w zaznaczonym miejscu np. płaskim śrubokrętem zdejmujemy po lewej i prawej stronie drążka plastikowe łączniki:



Po zdjęciu musimy odłączyć metalowy drążek w zaznaczonym miejscu (najlepiej podważyć płaskim śrubokrętem):



Po odłączeniu metalowej dźwigni należy odkręcić śrubkę trzymającą element i zdjąć go z drążka:



Po zdjęciu elementu, możemy zdjąć element blokujący wsteczny bieg:



Kiedy już to zrobimy, zakładamy elementy który zdejmowaliśmy wcześniej pamiętając o dokręceniu go śrubą. Doczepiamy również metalową dzwignię którą wcześniej odłączyliśmy.

Tym sposobem pozbyliśmy się podnoszonego wstecznego i możemy brać się za montaż naszej nowej gałki.

Zaczynamy od założenia mieszka. Zakładamy nową opaskę zaciskową w miejscu starej przeciętej. W oryginale nasz mieszek zaciśnięty był na pierścieniu który zdjęliśmy. Aby nasz mieszek nie opadał na dół, zacisnąłem dwie opaski na drążku.



Dalej zakładamy na drążek elementy gałki, tulejkę redukcyjną, na to naszą gałkę, i dokręcamy trzema dociskami:



Składamy gałkę do kupy:



Następnie podciągamy mieszek do naszej gałki, i blokujemy go od dołu wcześniej założonymi opaskami (również podciągamy je do góry).

Wciskamy dolną ramkę mieszka na miejsce i cieszymy się nową gałką




Całość zajęła mi mniej niż napisanie tego faqa także trudność tej operacji oceniam na zerową i każdy przy odrobinie chęci na pewno sobie poradzi.
__________________

Ostatnio edytowane przez yorqe ; 14-10-15 o 13:17
yorqe jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
 


Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum

Podobne wątki
Temat Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni post / autor
[MK1] Poprawna zmiana biegów acidbrain Inne techniczne 55 26-06-12 09:09
nieprecyzyjna zmiana biegów Piotr_78 Silnik i skrzynia 2 26-08-08 16:32
[FF I] zmiana biegów Streetlegal Silnik i skrzynia 5 21-12-07 10:56
Zmiana biegów M.A.G. Silnik i skrzynia 6 27-04-06 19:02

Kontakt -



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi
1999-2005 © FKP. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych, są chronione prawem i zastrzeżone przez ich właścicieli.
Komentarze, oceny a w szczególności posty na forum są własnością ich autorów.
FKP nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

stat4u